Жената Везни - Тема N°7

  • 60 554
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 320
Това звучи като “Пожелавам ти да живееш в интересни времена“. Не се знае проклятие ли е или благословия, всеки да си го интерпретира. Grinning

# 721
  • Мнения: 4 027
Аз не чета прогнози и хороскопи и не правя дългосрочни планове. Най-важното ездраве, останалото все някак ще се нареди.

# 722
  • Мнения: X
И аз не чета попринцип хороскопи, камо ли пък дългосрочни. Човек е бъкан с толкова планети по наталната карта, че едното слънце няма как да му определи годината. Но и при мен последните години са размирни, много динамични и пълни с промени - някои хубави, други не толкова. Ако имах право да избирам бих си избрала 2019 да е спокоен период, стигат ми толкова приключения, мерси Laughing

# 723
  • Мнения: 1 517
Аз също се плаша от тази непредсказуемост ...не знам в какво ще се изрази ...чета хороскопи, но вярвам повече на лошите неща, отколкото на хубавите Worried 2018 г. не бих определила като хубава година, поне за мен ..направих много грешки, такива, каквито винаги съм казвала, че няма да допусна, сега съжалявам много, но не мога да върна времето, ще се постарая да не ги повтарям за в бъдеще ... От друга страна взех решение да променя начина си на живот и се надявам да се справя, но ми е трудно все още, а едва сега започвам Rolling Eyes Изобщоо и аз искам спокойствие, не съм изгубила надежда да осъществя плановете си, но започвам да се самнявам Worried

# 724
  • Мнения: 320
Аз и да прочета нещо, забравям какво е и не ми се отразява. По-интересно ми е да чета хороскопа за изминала година или ден, за да видя дали се е сбъднал. Grinning

# 725
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 429
VeriZen, дори да не вярваш на съзнателно ниво (аз също не вярвам), много е вероятно нещичко да влезе и да остане в подсъзнанието, откъдето да ти въздейства.

Зависи какви нагласи и вярвания за живота таиш на това място по принцип. При мен явно има нагласа или вярване, че негативните неща от прогнозите се сбъдват, докато позитивните - по-скоро не.

Няма да навлизам в повече детайли, защо е така и как се освобождава човек от тези нагласи. Всеки може да си потърси информацията и да се захване на работа.

В този смисъл, четенето на прогнози за минали периоди не е вредно или опасно и може наистина да е забавно.

# 726
  • Мнения: 320
Доста страшно ми звучи това с подсъзнанието, но има логика. Нещо като самоизпълняващите се пророчества, но по-зле, защото даже не осъзнаваш, че знаеш за предсказанието. Fearful

Последна редакция: чт, 29 ное 2018, 20:25 от VeryZen

# 727
  • България
  • Мнения: 6 246
VeriZen, дори да не вярваш на съзнателно ниво (аз също не вярвам), много е вероятно нещичко да влезе и да остане в подсъзнанието, откъдето да ти въздейства.
  Много точно казано!
Внушения от всякакъв род ни се прилагат ежедневно, така че се старая да избягвам и глупостите като общи хороскопи за цялата зодия.
Освен, ако някой не каже, че са изцяло положителни. Laughing.
Тогава ще ги чета по Два пъти.

# 728
  • Мнения: 5 391
Фройд си го е написал - инф.в несъзнателното се проектира в неволните словесни грешки, в моментите ни на случайни обърквания и заблуди, в сънищата. Има и наука за сънищата, наука.

# 729
  • Мнения: 320
И аз съм я чела тази книга. "Психопатология на всекидневния живот" нали? Най-интересно ми беше за "забравянето" на имена и думи и за разни "случайни" инциденти. Даже се бях филмирала, защото аз доста често чупя неща и се самоанализирах до откат. Grinning Обаче, не знам има и неща, които ми звучат малко нагласени. Някои от примерите, които дава все едно ги приема за несъзнателни, за да си докаже тезата, а всъщност са си съзнателни.

# 730
  • Мнения: 5 391
Тази книга не съм я чела, ще я потърся. В психологията има теории, тази на Фройд е оспорвана дори от негови ученици и последователи - има идеи, които са приети, други отхвърлени. И на мен някои неща ми звучат прекалено.
Дъщерята на Фройд пише доста за защитните механизми:
http://iztok-zapad.eu/books/book/1920  Баща ѝ не се e отнасял уважително към нея.

Последна редакция: пн, 03 дек 2018, 13:48 от *Камея

# 731
  • Мнения: 320
Нещо забавно от фейсбук:

Скрит текст:

Аз наистина не мога да се сърдя дълго време, как издържат някои хора с години просто не знам. Grinning

# 732
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
И аз не мога ......... Забравям че съм сърдита и проговарям бързо Joy

# 733
  • Мнения: 4 027
И аз не се сърдя за дълго и бързо прощавам.

# 734
  • България
  • Мнения: 6 246
За сърдене, не се сърдя и аз.
Но има случаи, в които изтривам някого от кръга на познатите.
Когато прекрачи някакви граници.
С приятелки за щастие не съм се карала или обиждала.
Може да спорим понякога по-шумно, но чак да се сърдим не се е случвало.
И споровете обикновено са за някакви по-отвлечени работи, езотерика, политика и т.н.
Не за отношенията ни. След като вече са ми приятелки, значи ме познават и ме приемат с всичките ми чудатости, а и аз тях Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт