Цистит - лечение без антибиотици - 4 тема

  • 84 808
  • 748
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 17
Здравейте,момичета,искам да ви попитам,когато имате  симптоми на цистит ,получавате ли зачервяване,сърбеж,течение  и болезненост по външните полови органи и забелязвали ли сте преди цикъл дали се обострят проблемите ви?

# 496
  • Мнения: 4 059
Момичета, някой ползвал ли е проВиотик, от тези дето са от кокичета извлечени? Пише, че борели Ешерихия коли, което било лабораторно доказано. Аз вчера си взех една опаковка от 42 лв и го почнах. Сега не знам въоброзявам ли си, внушавам ли си щото много ми се ще, но е факт, че и двата пъти преди приема му имах някакво гъделичкате в мехура и бях откачила направо щото съм на монурал и не би трябвало да имам симптоматика. И днес и вчера след приема на таблетката не усещах дискомфорта. Много ми се иска да вярвам, че действа.

Последна редакция: сб, 08 дек 2018, 13:30 от pandorina

# 497
  • Варна
  • Мнения: 1 529
Здравейте,момичета,искам да ви попитам,когато имате  симптоми на цистит ,получавате ли зачервяване,сърбеж,течение  и болезненост по външните полови органи и забелязвали ли сте преди цикъл дали се обострят проблемите ви?

Една нефроложка, при която бях ходила преди години, после и гинеколог ми казаха така: с наближаването на цикъла малкия таз се пълни с кръв и това е добра среда за развитие на проблеми (тоест кръвта транспортира много вещества и помага за това нещо), тогава същевременно нашия имунитет пък спада в този период и ставаме по-уязвими. Това ми го обясниха, защото съм имала случаи, при които цистита е започвал още с първия ден на цикъла без да съм изстивала, да съм правила секс и т.н.

Но зачервявания и сърбежи съм имала един единствен път и то преди да почнат циститните проблеми, беше съпроводено и от течение с неприятна миризма. Не ми пуснаха изследване, направо ми изписаха глобули и крем за мазане и проблемите отшумяха. Така че това е възможно, ако има вагинална инфекция, която на свой ред по каналния път да доведе до циститни симптоми. Може да имаме такива оплаквания без да се изолират бактерии в урината, но да се изолират от влагалищен секрет.

# 498
  • Мнения: 4 059
Който е пил нитрофурантоин /фуролин/ - на гладно ли трябва да се пие или след хранене? Че нещо май ми се гади от него.

# 499
  • Мнения: 4 344
Вечер, преди лягане, след хапване.

# 500
  • Мнения: 410
Фуролина винаги го пиех непосредствено преди заспиване ,защото освен , че ми се гадеше адски много ами и повръщах понякога.Доста хора се оплакват от това

# 501
  • Мнения: 31
Добър вечер на всички!
Бихте ли ми казали ,какво точно е хроничен цистит? Никога не отминава чувството на дискомфорт и чуството за често уриниране ,или често хващаш цистит и имаш нужда от продължително лечение?
Аз, като дете за първи път получих цистит и от тогава на няколко години переодично го хващах отново, най- често ако се къпя в басейн или пък седя с мокри бански. Така с годините нещата според мен се усложниха   и сега от доста месеци насам имам една тежест ниско , долу ,която на моменти се придвижва към лявия бъбрек, много къркорене в тази област, чувство на възпаление  и нужда от често уриниране. Нямам това силно парене и кръв при уриниране но чувствам някакъв дискомфорт в лявата част на корема, който ме побърква вече.
От 5 месеца се занимавам с некадърни лекари и мудна здравна система / да уточня че става въпрос за Англия не за Бг/ ,до момента само ми изследват урината с тест в лекарския кабинет , който винаги е ок, но когато пратят урината за по- обстоен преглед под микроскоп явно откриват проблем ,защото ми изписват  антибиотик  nitrofurantoin. Курса ми на лечение с този антибиотик е 3 дена Disappointed  след което пак ми изследват урината с тест и казвач че е ок и нямам нужда от повече антибиотик.
В момента съм отново на тридневното им лечение с този антибиотик , но смятам това да е края.
Бихте ли ми казали ,колко време отнема установяването на този проблем в Бг? Само урина ли се изследва или се минава и през видеозон , снимка на бъбреци .......и др.  Ако има някой от Пловдив ,който може да ми препоръча лекар ,както и  всяка информация би ми била от полза

# 502
  • Мнения: 47 981
Аз назад написах. В спешното ми пуснаха урина и ПКК с црп. Всичко светна извън норми и сочеше към бактериална инфекция. Видяха ме на видеозон, където не видяха нещо особено. И ми изписаха ципрофлоксацин и ношпа, плюс билки. По принцип се пуска стерилна урина с поставка, бързия тест само хваща левкоцити и/или бактерии, но не може да каже какви
Моят въпрос е след колко време след антибиотик да пусна стерилна урина и да се видя с уролог? За момента пия хаповете и няма смисъл.

# 503
  • Мнения: 4 344
Флорина, уролог за Пловдив трудно бих ти препоръчила-може би Дойчев, Павлов и забравих името на този в Каспела. Нефролог обаче бих ти казала, особено ако поддържаш непрекъсната бактеремия-д-р Костадинова.
Хепи, минимум 2 дена след края на антибиотика, но ако не е спешно, изчакай 5-7 дни.

# 504
  • Мнения: 4 059
А потъмнява ли урината при прием на фуролин? Че пак се вкара във филми.. да не би да е кръв

# 505
# 506
  • Мнения: 4 059
След 2 пракчета монурал през 2 дни, преди това зината за 5, докторът ми предписа фуролин 20 дена вечер по 1 т. от 100 мг. Обаче честото уриниране си продължава и сега се чудя това какво означава - че инфекцията не е овладяна, че е поради пиенето на много вода /стремя се да не е по-малко от 2л/ или пък е следствие от раздразване на мехура от преди....
Иначе засега урината изглежда бистра...но това пикаене на всеки час ме тревожи..

# 507
  • Варна
  • Мнения: 1 529
pandorina,
при приема на много течности няма как да не ходиш често до тоалетна.
Аз като си изпия сутринта алоето, после водата и след това в офиса кафе и ела да видиш - и аз през час ходя. Всичко действа диуретично. Ако изпия за целия ден 2-3 чаши вода тогава ходя и рядко до WC.  Дори и една чаша да изпия на екс до 1 час си излиза по каналния ред Simple Smile
Ако нямаш парене, болка, щом не пишкаш няколко капки - всичко е добре.

# 508
  • Мнения: 4 059
Ох, благодаря ти..вече съвсем ще изперкам с тоя цистит...добре, че сте вие да напишете някоя успокоителна дума.....
Сега прочетох една статия за това как се отделя водата от бъбреците и някои митове се разбиха. Като този, че не трябвало да се пие вода по време на хранене щото разреждала стомашните сокове. нищо подобно, напротив , при готвена храна е добре преди, по време или след да се пие защото храната е дехидрирана и трудно се преработва и придвижва по червата. Който има запек да знае че може и от това да е. Другото е че колкото и вода да изпиеш и 3 глътки и 1 литър бъбреците я извеждат за еднакво време от кръвта. И е хубаво водата да се пие равномерно през деня, а не сутрин да излочиш 1 литър после цял ден нищо и вечер пак 1 литър..щото така бъбреците ще работят свръх активно два пъти а през останалото време няма да работят. А ако е равномерно през цялото време ще си поработват по малко.

# 509
  • Варна
  • Мнения: 1 529
Принципа на приемане на вода е както храненето: по малко, но често. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт