Психологическият тормоз ,,имам ли шанс?''

  • 16 964
  • 91
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Това с килограмите е относително. За един човек 5 кила са нищо тегло, за друг са си доста. За 10 пък да не говорим - за дребен човек са си солидна маса.

# 61
  • Мнения: 29 767
Айде пак всичко се отнесе до килограмите и как едва ли не по-пълните са "слабачки", щото нямали воля да свалят някакви си 5-10 кг. То на чужд гръб е много лесно.  Crossing Arms
Пълни - слаби, каквито сме, важното е ние да се харесваме, после и другите ще ни харесат.

# 62
  • Мнения: X
и тогава защо няма да е атрактивна - защото е с 10 килца отгоре, или защото е комплексирана?  Simple Smile
прощавай Wink
Защото е комплексирана ще е проблемът според мен. Ако не е комплексирана, няма да са проблем10те килца. Това е моето мнение, друг мъж може повече да гледа външността, но пак не мисля, че 10 килца ще са му толкова критични, 25-40 (в зависимост от височината на жената) по-може. Казах за килограмите, защото за повечето жени това значи "грозна съм" - няколко килограма отгоре, акне, не си харесва ушите/носа/косата и айде "много съм грозна". Много рядко съм виждал особено тежки случаи на акне или пък морбидно затлъстели жени, които трябва по здравословни причини да отслабнат (както и морбидно затлъстелите мъже) - говоря за 150-200кг. Всичко друго са глезотии. Актьорите качват и свалят по 20-30 кила за 1/2-1 година за да влязат в една или друга роля. Хийт Леджър си замина с отдадеността си да изиграе Жокера по неповторим начин. Natalie Portman знаете ли как се е готвила за ролята си в Черния лебед? За една година или колкото там е мъчила да усвои фигури, които балетистките тренират от деца и то по начин, който не е много по лек от пресъздаденото във филма. И накрая пак ѝ завидяха за оскара (който тя заслужава напълно още за първата си роля в киното дори). И това далеч не са най-големите жертви, които силни хора са правили за това, в което горят. 

Не разбрах дали се съгласявате с мен или точно напротив, но да кажа за Вашия случай - не мисля, че на задника, пардон на бившия, единственият мотив му е бил красотата на другата. Сигурно е била важна и красотата, но е имало и други неща. Не го защитавам - не Ви заслужава подобен тип. Просто мотивацията му е вероятно малко по-сложна от това, което представяте. Задници или не, рядко мъжете сме чак толкова елементарни, пък и Вие не ми изглеждате като жена, която ще се хване за 10 години и 2 деца с чак толкова първосигнален човек.

Иначе да - говорех за волята. Силна жена за мен е някоя, която успява да пребори тежки обстоятелства (като болести например, но не само - примерно също дискриминация в областта, в която иска да се развива и т.н. и т.н.) и да продължи напред. Не виждам как може килограми да са проблем за някой силен човек. Може да са му относително безразлични, т.е. съвсем не казвам че "дебела жена == слаба жена" Wink или да няма време за това на фона на по-сериозни изпитания. Но силен човек, с воля и т.н. - ще си наложи хранителен режим, ще си наложи систематични усилия в някаква посока, ако това е за което копнее. Ако е слаб човек - ще си мрънка, ще се успокоява, ще вади вода от 100 кладенеца и ще си продължава както винаги.

# 63
  • Мнения: 145
и тогава защо няма да е атрактивна - защото е с 10 килца отгоре, или защото е комплексирана?  Simple Smile
прощавай Wink
Не разбрах дали се съгласявате с мен или точно напротив, но да кажа за Вашия случай - не мисля, че на задника, пардон на бившия, единственият мотив му е бил красотата на другата. Сигурно е била важна и красотата, но е имало и други неща. Не го защитавам - не Ви заслужава подобен тип. Просто мотивацията му е вероятно малко по-сложна от това, което представяте. Задници или не, рядко мъжете сме чак толкова елементарни, пък и Вие не ми изглеждате като жена, която ще се хване за 10 години и 2 деца с чак толкова първосигнален човек.
За напускането на семейството - не разбира се, не му е бил единствения мотив. Искаше отново да е ерген, и да се освободи от хомота на брачния живот. Но не го направи с грозна жена, а такава, която е 50 кг, издържа я мъжа й, има две гледачки за децата си, и затова има време да ходи на маникюр и фитнес, и се развява с жълти шалчета и фибички в косите. Респективно, му четка егото нон-стоп, като намира време и енергия само за него и срещи с него по моловете. Една не толкова атрактивна жена нямаше да го хване толкова лесно, защото той си имаше своята роля в семейството и като съпруг, и като баща. Та, оттам смятам, че все пак красотата не е едно нищо, както каза потребителката.

# 64
  • Мнения: 29 767
Не, че е била толкова красива, по-скоро е била к*рва. Точно на такава ми звучи - пълна издръжка от някой друг, по цял ден се мотка и мисли за глупости. Не го е завъртяла, понеже е много красива, а щото е много лесна. Мъжете ги надушват тези жени от километри.  Mr. Green Но все пак вината е на мъжа ти, човек, като е създал семейство и има отговорности, не може и няма право да абдикира от тях!  Peace

# 65
  • Мнения: 20 035
krismislava, за описаният от теб има една чудна приказка "толкоз му е акъла". По-добре, че си се отървала от таквоз чудо с меки коленца. :>

# 66
  • Мнения: 145
Не, че е била толкова красива, по-скоро е била к*рва. Точно на такава ми звучи - пълна издръжка от някой друг, по цял ден се мотка и мисли за глупости. Не го е завъртяла, понеже е много красива, а щото е много лесна. Мъжете ги надушват тези жени от километри.  Mr. Green Но все пак вината е на мъжа ти, човек, като е създал семейство и има отговорности, не може и няма право да абдикира от тях!  Peace
Може. Вероятно всичко е вярно.
Но тогава, какво казваме на авторката - да бъде лесна, за я надушат, или да бъде силна и стойностна? Честно казано, и аз вече не знам кое е по-добре Simple Smile Лично за себе си съм смятала винаги, че ако аз съм стойностна, ще привлека такъв партьор. Но, животът ме опроверга малко или много, та ми се разклати малко вярването, че трябва да си стойностна, и някъде по пътя започнах да мисля, че малко шалчета и фибички не биха били излишни. Simple Smile

# 67
  • Мнения: X
Що пък да не? Сложи си и ти, и шалче, и фибичка, ако ти харесва. Това да си стойностна не ги изключва шалчетата.

# 68
  • Мнения: X
Лично за себе си съм смятала винаги, че ако аз съм стойностна, ще привлека такъв партьор. Но, животът ме опроверга малко или много, та ми се разклати малко вярването, че трябва да си стойностна, и някъде по пътя започнах да мисля, че малко шалчета и фибички не биха били излишни. Simple Smile
Защо смятате, че силна и стойностна жена привлича само стойностни мъже? Все едно да кажете, че красивата жена привлича само нестойностните. Всички жени, в които има нещо хубаво, привличат наред и стойностни и нестойностни. Очевидно сте сбъркали в избора си на партньор, което е човешко. Животът е пред Вас, имате си дечицата, ще си намерите по-свестен партньор. 

Шалчетата и фибичките са въпрос на избор и в общи линии са ирелевантни за повечето мъже според мен.

Между другото човек не си избира много дали да е силен и дали да е стойностен... Какво ще направите ако решите да избирате? Ще си сложите шалче и ще завъртите главата на някой семеен мъж, за да изостави своето семейство заради Вас? Не мисля. А ако го направите - значи никога всъщност не сте била стойностна, а само така сте си мислили, когато Ви е било удобно. Simple Smile

# 69
  • Мнения: 145

Какво ще направите ако решите да избирате? Ще си сложите шалче и ще завъртите главата на някой семеен мъж, за да изостави своето семейство заради Вас?
В тази връзка, имаше един филм с Мерил Стрийп, която след 10 години развод завъртя отново главата на бившия си мъж и се впусна във връзка с него пред зоркия поглед на жена му, заради която са се развели Mr. Green

# 70
  • Мнения: 1 701

Иначе, и разговаряхме, и споделяхме и всичко се беше така, както го казваш. Човекът изведнъж реши, че на този етап от живота му, това вече не му е ценно. Това си е негова работа, разбира се. Въпросът е, че външността си изигра роля, защото той не се юрна по друга жена, а по красива жена. Затова, ако някоя жена си мисли, че външността не е важна, може да остане дълбоко излъгана един ден и да страда много. Добре е да се знае, че все пак, външността би могла да има значение, и както казваш ти - да не се разхожда чорлава и по пижама. Simple Smile

Seanon, благодаря за милите думи bouquet
А не си ли се замисляла, че въпросната пача-любовница само на теб ти изглежда красива, понеже те е заболяло от бившият ти мъж и може би ти се е сринало самочувствието, а действителност да е баба Яга- перхидролка с лош дъх и гъбички по ноктите на краката.  Peace

# 71
  • София
  • Мнения: 24 839
Да,хората се хващат за външността,да тя привлича не малко мъже.Но за да остави един мъж жена си заради това,значи този човек няма ценности ,няма морал,няма възпитание,държание,както искате го наречете.Кой би искал да прекара живота си с подобен мъж?Аз не.
Истинските,интелигентните хора не си избират половинката по зъбите,косата,тялото Simple Smile

"По дрехите посрещат, по акъла изпращат"

Казали са го хората- все пак, трябва да имаш външност, която да накара другия да прояви първоначален интерес, а после да те оцени като човек.

# 72
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 309
Аз имах нещастието да познавам една изключително красива жена-перфектно тяло,красиво лице,много поддържана...Но тази жена  не можеше да задържи мъж до себе си. Защото когато си отвореше устата ,тя говореше невероятни простотии...Нисък интелект,никаква обща култура,груби обноски....

# 73
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Защо смятате, че силна и стойностна жена привлича само стойностни мъже? Все едно да кажете, че красивата жена привлича само нестойностните.
Силната и стойностна жена много често привлича и големи идиоти, наистина Expressionless

krismislava, ако само красивите жени си намираха мъж... Какво всъщност означава красива? Щото аз се определям за относително хубава, мъж ми много активно твърди че съм красива. Но реално според теб може да съм голяма крава. С голям "римски" нос, силни скули, остри черти, закръглена на доста места, всеки зъб е със свое мнение... Критериите на всеки са доста различни, и това дето изброих аз смятам за свои бонуси, до като ти може да смяташ за проклятие Wink

# 74
  • Мнения: 92
Благодаря ви от сърце мили момичета, за това, че всяка една от вас си направи труда да ми даде съвет или да сподели някакъв опит. Напълно наясно съм, че този мой психологически тормоз няма да свърши утре, но си давам сметка че поне 50% от него зависи изцяло от мен, а другата най-вероятно от пластичните хирурзи.. които да съжаление са безбожно скъпи, но както и да е хаха. Oтново ви благодаря много, защото определено ми помогнахте да някаква степен!

Общи условия

Активация на акаунт