Икономия на парно

  • 4 563
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте,
Интересувам се дали някой е поставял в дома си от тези термоглави, на които се залагат някакви градуси за през деня и през нощта? Не са като традиционните ръчни, а се контролират през интернет по телефона. Мисля си и дали ще мога да намаля сметките си по този начин. Като пътуваме събота и неделя да поддържа някакви минимални градуси, а малко преди да се върнем да  го включваме по телефона.

# 1
  • Мнения: 2 998
Имам познати, които ползват и казват, че са доволни. И ние мислехме да си слагаме, но се отказахме, защото цялата система излизаше около 1000лв. Ако сте голямо семейство и трябва да се отопляват много стаи, сигурно би било оправдано.

# 2
  • Мнения: 9 052
поискай си разбивка сметката ако по-голямата част е от загуби и общи части ... пресметни евтл. икономия, и цената на апаратчетата и ще видиш за колко време се възвръща инвестиция. После виж на колко време се подменят тези термостати и колко струва поддръжка и смятай ...
Ако цялото спестяване ти отива за цена и поддръжка на апаратяетата .. .то си оставаш с ангажимента и нервите. 

# 3
# 4
  • Мнения: 9
Благодаря ви! Изпратих запитване до фирмата, да изчислят колко ще ми струва за тристаен апартамент.

# 5
  • София
  • Мнения: 11 704
Здравейте,
Интересувам се дали някой е поставял в дома си от тези термоглави, на които се залагат някакви градуси за през деня и през нощта? Не са като традиционните ръчни, а се контролират през интернет по телефона. Мисля си и дали ще мога да намаля сметките си по този начин. Като пътуваме събота и неделя да поддържа някакви минимални градуси, а малко преди да се върнем да  го включваме по телефона.
На такава система съм. Струваше ми мнооооооого повече от 1000 лв.  когато ме убеждаваше един юнак беше при закупуването на апартамента през 2000 г.  Няма да ти кажа колко струваше, че ще се уплашиш, но имала съм възможност, дала съм. За апартамент не върши работа, това е хубаво за голяма къща.  Не бих ти препоръчала!!!!! но твой избор е. Не само от телефон се управлява , а и ръчно. Закача се един уред на стената и оттам се задава температурата. Изобщо не го ползвам. Освен това понякога си се включва и сам и си пуска парното на най-висока мощност.

# 6
  • Мнения: 10 384
Имаме, не ги ползвам.
Нагласихме ги в началото уж... После се получи вънка жега, слънце грее, ама автоматично на 26 градуса вътре...
Или обратно Simple Smile
Или през деня са на минимум да работят, ама баткото като се прибере от у-ще и му е студено... А той сменя 1ва-2ра смяна... Не става пак...
Никак не се оказаха удачби за нас поне.

Та ръчно си ги нагласяме според това колко искаме да е в момента..

# 7
  • Мнения: 2 998
Има системи, с които да се регулира температурата индивидуално във всяко помещение.

# 8
  • София
  • Мнения: 11 704
Има системи, с които да се регулира температурата индивидуално във всяко помещение.
Да, има я, но де факто  нищо не се печели от тази система. Не съм доволна и съм я отхвърлила окончателно, само пари дадох, набутах се без да сондирам мнение предварително.  Този който ми я предложи явно искаше да изкрънка пари, успя, а уж много беше разбиращ, тъпак инженер, не че имам нещо против тази професия, разбирате за какво говоря, още ме е яд на мене си.  Не е подходяща за апартаменти, това е. Казвам го от личен опит. Удобна е, ако живееш в къща, парното е локално,  и работата ти е отдалечена, примерно на 50-100 км, както е в чужбина, тогава можеш през телефона на път за вкъщи да я пуснеш за да сгрее, тя е била пусната примерно на 16-17 градуса поддържащо  и докато се прибереш да е 22-23 градуса. Това е. Излишен разход е системата, а и това е важно също, че тръбите ми за парното минават по пода и също от там се топлят стаите , хол, кухня, баня, всичко. За какво ми беше... не знам.

# 9
  • Мнения: 46 511
Като пътуваме събота и неделя да поддържа някакви минимални градуси, а малко преди да се върнем да  го включваме по телефона.
Тези минимални градуси си се поддържат от общите части. И хич не са минимални.
Както напред писаха - има смисъл при къща, когато няма съседи и общи части. В жилищна сграда няма никакъв смисъл да се слага, просто спираш парното и като се приберете си е 17-21 градуса, в зависимост от T навън. Не виждам колко повече е нужно за минимално затопляне...

# 10
  • Мнения: 9 052
Като пътуваме събота и неделя да поддържа някакви минимални градуси, а малко преди да се върнем да  го включваме по телефона.
Тези минимални градуси си се поддържат от общите части. И хич не са минимални.
...
освен ако не са краен, последен или пр. апартамент през който не минават особено общи части ами свършват тръбите там и освен ако няма много по-голяма открита площ в сравнение с другите като последен етаж, особено положение и пр.

# 11
  • Мнения: 46 511
И в тези случаи Т не е като в нетоплофицирана сграда, т.е. мебелите и стените не изстиват като в жилище без ТЕЦ, затова затоплянето при връщане е бързо и лесно. А за посочената сума могат да направят изолация и разликата ще е огромна.
За мен е разхищение на топлина отоплението, когато няма хора.

# 12
  • Мнения: 9 052
И в тези случаи Т не е като в нетоплофицирана сграда, т.е. мебелите и стените не изстиват като в жилище без ТЕЦ, затова затоплянето при връщане е бързо и лесно. А за посочената сума могат да направят изолация и разликата ще е огромна.
За мен е разхищение на топлина отоплението, когато няма хора.

Съгласна ако наистина има някакво затопляне от тръби. Иначе затопляне на неотоплено помещение е по-голям разход от поддръжка на Т .

и аз не бих си сложила подобна система. При нас котела си се регулира с термостат. Т.е . Отчита външна Т и е настроен колко градуса да поддържа. По желание. Работи си, топли си, поддържа и няма преразход.
Но този регулатор си върви с котела.

# 13
  • Мнения: 9
Здравейте,
От миналата сряда вече имаме и ние монтирана система за контрол на парното. Подарък на мъжа ми за Коледа Simple Smile)
Във всяка стая сме направили програма за температурите през деня и през ноща. Искам да кажа, че инвестицията не е голяма, за удобството и комфорта, които дава.  За трите стаи струваше 230лв.
Синът ми ако се прибира по рано от училище, веднага включвам на 22 градуса парното в неговата стая през телефона си. Не знам дали ще има реализирана икономия, но е удобно и забавно.

# 14
  • Бургас, София
  • Мнения: 216
Здравейте,
Бихте ли споделили фирмата, която ви монтира системата или марката на самата система? Ние разглеждаме различни варианти, но за момента не сме се спрели на нищо, поради липса на достатъчно отзиви.

Общи условия

Активация на акаунт