Предстои ми инсеминация - Тема No 25

  • 73 275
  • 814
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 7 645
Аз точно след раждането съм получила моите сраствания и осуквания на тръбите, така че имало ли е раждане, а особено оперативно е мн важно да се проверят.

При инсе как се е доказало че са празни?
Отговора на една стимулация мн зависи от моментното състояние на хормоните и яйчниците.
И на моето инсе не се пукнаха фоликулите, както и на инвитрото след това бяха празни, но доктора се надява да е инцидентно.

# 751
  • Мнения: 45
Не бяха празни, а ги нямаше... Нямаше нито един порастнал фоликул. Предния месец без стимулации, при проследяване на ехо на 10-ти ден имах доминантен фоликул. Този месец с по-силна стимулация ни един.
За тръбите не споря, казах какво ми каза лекаря, но така или иначе правих цветна снимка.

# 752
  • София
  • Мнения: 7 645
Не си отговорила на стимулацията.
Което може да е - от избора на препарата, ако не е имало антални фоликули също.
Каква беше стимулацията?
Колко е амх?

# 753
  • Мнения: 45
Преди три месеца ме стимулираха с 5х75 eu  Мериоферт и Кломифен цитрат 5х2. Резултат 1 доминантен фоликул и два значително по-малки. Следва месец без стимулации и само проследяване на ехо. Резултат 1 доминантен фоликул. Този месец стандартното 5х2 кломифен и 10х75 eu Фостимон. Резултат нито един фоликул. Ще изследвам яйчни новия резерв като следваща стъпка (според лекаря).

# 754
  • София
  • Мнения: 10 642
Преди три месеца ме стимулираха с 5х75 eu  Мериоферт и Кломифен цитрат 5х2. Резултат 1 доминантен фоликул и два значително по-малки. Следва месец без стимулации и само проследяване на ехо. Резултат 1 доминантен фоликул. Този месец стандартното 5х2 кломифен и 10х75 eu Фостимон. Резултат нито един фоликул. Ще изследвам яйчни новия резерв като следваща стъпка (според лекаря).

За първи път чувам за такава стимулация. Или нещо не си написала както трябва.
Това, каето си написала са конски дози и не ми се вярва някой доктор да изпише такава стимулация.

# 755
  • София
  • Мнения: 7 645
Сигурно става въпрос за общо 10 инжекции фостимон за цялата стимулация?

# 756
  • София
  • Мнения: 23 178
това са и общите лекарства за цялата стимулация. написала е 5 менопур, може би са 5 дни по един.

# 757
  • София
  • Мнения: 10 642
Но и кломифена - може би 5 дни х2т?

# 758
  • София
  • Мнения: 7 645
Определено и един доминантен и нула си е лош отговор и на двете стимулации според мен.

Да за кломифена сигурно е 5 дни по 2 на ден

# 759
  • Мнения: 45
Да 5 х2 са 5 дни по 2 хапчета. А 10 х 75 еu са 10 инжекции от по 75 единици, но са поставени по две на ден.

# 760
  • Мнения: 45
Менопур какво означава?

# 761
  • София
  • Мнения: 23 178
не съм довидяла, мериоферт е твоето, менопур е подобно на него.

# 762
  • тук-там
  • Мнения: 5 761
Преди три месеца ме стимулираха с 5х75 eu  Мериоферт и Кломифен цитрат 5х2. Резултат 1 доминантен фоликул и два значително по-малки. Следва месец без стимулации и само проследяване на ехо. Резултат 1 доминантен фоликул. Този месец стандартното 5х2 кломифен и 10х75 eu Фостимон. Резултат нито един фоликул. Ще изследвам яйчни новия резерв като следваща стъпка (според лекаря).
Не се ли започва стимулация, след фоликуметрия на 2-3 ден? Как така се стимулира ъновулаторен цикъл?

# 763
  • Мнения: 45
Да, на 2-ти ден бях на преглед и след това на 5-ти отново, за да ми кажат дали да си купя 5 инжекции или 10. Казаха ми 10. На 11-ти ден сутринта (по принцип овулацията ми е около 12-ти ден) се установи, че нямам нито един фоликул.

# 764
  • Мнения: 135
Хора не ми обяснявайте - лекар съм. Малко повече са ми ясни от вас показанията за извършване на ЦС. Преди да взема решения да не я правя съм се консултирала поне с 3-ма АГ специалисти, единият от които професор. Съгласни са били с моето мнение и решение, както и лекарката ми, която ми извърши процедурата! Мислите ли, че за достатъчно информиран човек от медицинската среда, нещо в усилията на лекарите се е спестило? Бъдете сигурни, че ми е било обърнато достатъчно внимание във всеки един аспект, никой не е хвърлял боб преди да се съгласи да ми извърши инсето. Просто разберете има неща в медицината, които не са 2 и 2 и това се опитвам да ви обясня. В голяма част от репродуктивните клиники се работи протоколизирано, а не се обръща внимание ма конкретния случай. Не мисля, че успеха е моята инсеминация е бил щастлива случайност. Станаха нещата, заради изключително високия професионализъм и прецизно изпълнение на всеки един етап! А лекарката ми е помогната на страхотно много жени, някои от които аз изпращам при нея!

Общи условия

Активация на акаунт