Предстои ми инсеминация - Тема No 25

  • 73 216
  • 814
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 135
Да, на 2-ти ден бях на преглед и след това на 5-ти отново, за да ми кажат дали да си купя 5 инжекции или 10. Казаха ми 10. На 11-ти ден сутринта (по принцип овулацията ми е на 11-12-ти ден) се установи, че нямам нито един фоликул.

Според мен задължително изследвай антимюлеров хормон. Задължително в твоя случай трябва да се изследва яйчников резерв. Допълнителните стимулации още повече влияят негативно на яйчниковият резерв, така че задължително трябва да се провери, а не да се продължава със следваща стимулация.
 Ако пиеш Мерформин за инсулинова резистентност при поликистоза - може да повлияе също в броят на фоликулите, той стимулира да се развие само най-качествения фоликул ( качеството на овулацията) и намалява бройката им.

# 766
  • Мнения: 45
Да, задължително ще го изследвам след 2 седмици. И после уговорката е да пробваме на ЕЦ, ако има нещо изобщо.

# 767
  • София
  • Мнения: 47
Здравейте и от мен , идвам да се отчета. За съжаление и 2-рата инсеминация не е успешна Sad Ще се обаждам на доки да видим какво ще правим по натам.

# 768
  • гр.София
  • Мнения: 62
Здравейте момичета, искам да ви попитам дали някой има предположение, защо много жени и лекари не правят стимулация преди инсеминация, при положение, че има по голяма вероятност за забременяване. И дали стимулацията се отразява на една последваща бременност и на плода? Благодаря ви предварително.

# 769
  • София
  • Мнения: 39 775
Моля пуснете нова тема.

# 770
  • Мнения: 1 033
Здравейте, предстоеше ми инсеминация обаче се оказа, че няма да има овулация. Остана за другия месец като ще взимам и кломифен от 5 ден. От две години живеем месец за месец , все нещо чакаме да се види дали е наред, все нещо се обърква и пак чакаме.... честно да ви кажа вече започвам да се отчайвам. Уж при мен всичко беше наред, сега овулация няма , просто не знам вече

# 771
  • тук-там
  • Мнения: 5 712
Един цикъл в годината е съвсем нормално да е ъновулаторен, дори и при съвсем млади жени.

# 772
  • Мнения: 1 033
Аз хич не мога да се отнеса към младите жени Simple Smile

# 773
  • Мнения: 6 309
Здравейте момичета, искам да ви попитам дали някой има предположение, защо много жени и лекари не правят стимулация преди инсеминация, при положение, че има по голяма вероятност за забременяване. И дали стимулацията се отразява на една последваща бременност и на плода? Благодаря ви предварително.
     Добре е стимулацията да се избягва защото  това са хормони, които може да се отразят на теб самата,  защото по-бързо намалява яйчниковия резерв, и  защото всяка многоплодна бременност е рискова и не се знае дали ще успееш да я износиш до край.
     Разбира се, в случаите когато е наложително, по преценка на лекаря се прави и стимулация.
Самата стимулация не се отразява на последваща бременност или на плода.

# 774
  • Мнения: 423
Здравейте момичета, искам да ви попитам дали някой има предположение, защо много жени и лекари не правят стимулация преди инсеминация, при положение, че има по голяма вероятност за забременяване. И дали стимулацията се отразява на една последваща бременност и на плода? Благодаря ви предварително.
     Добре е стимулацията да се избягва защото  това са хормони, които може да се отразят на теб самата,  защото по-бързо намалява яйчниковия резерв, и  защото всяка многоплодна бременност е рискова и не се знае дали ще успееш да я износиш до край.
     Разбира се, в случаите когато е наложително, по преценка на лекаря се прави и стимулация.
Самата стимулация не се отразява на последваща бременност или на плода.

Дам, принципно ако може на ЕЦ е най-добре. При стимулация има риск и от хиперстимулация на яйчниците и от там може да последва проблем.
Лично при мен така се получи. Аз съм с ПКЯ. Първата ми стимулация беше по-лека и се образува само един фоликул. Втората беше доста по-силна. След положителния тест, само веднъж ме извикаха на преглед в реородуктивната клиника да чуем сърцето. Това беше на 27 октомври. На 10 ноември се събуждам с кръвоизлив. Разчетоха го като отлепяне на плодния сак. На 22 ноември операция по спешност. Освен апандисит се оказа, че тръбата и яйчника са се оплели и се наложи и тях да махнат.
Затова, ако няма проблем с овулацията, смятам, че е по-добре без стимулция.

# 775
  • Мнения: 135
По принцип ако няма овулаторен проблем, не е задължително да прави стимулация. Лично за мен, инсеминацията на естествен цикъл е харчене на пари без мн шансове за успех. Да при някои жени се получава, но като процент са доста по-малко от успешните инсеминация на стимулиран цикъл. Всеки фоликул увеличава шансовете за успех разбира се. Аз също съм с ПКЯ, рискът от хиперстимулационен синдром е по-голям при нас, но ако се прави под стриктен контрол от опитен специалист може да се контролира. Аз поне не съм получавала. При моята инсеминация имах 4 хубави доминантни фоликула - само 1 от тях се оплоди и разви.

# 776
  • Мнения: 423
По принцип ако няма овулаторен проблем, не е задължително да прави стимулация. Лично за мен, инсеминацията на естествен цикъл е харчене на пари без мн шансове за успех. Да при някои жени се получава, но като процент са доста по-малко от успешните инсеминация на стимулиран цикъл. Всеки фоликул увеличава шансовете за успех разбира се. Аз също съм с ПКЯ, рискът от хиперстимулационен синдром е по-голям при нас, но ако се прави под стриктен контрол от опитен специалист може да се контролира. Аз поне не съм получавала. При моята инсеминация имах 4 хубави доминантни фоликула - само 1 от тях се оплоди и разви.

Да, със сигурност шанса при стимулация е много по-голям. Но много зависи от нея. Но исках да кажа, че е възможно и да има риск и е хубаво да се обмисли всичко. А си права, зависи и от лекаря. Честно казано тогава дори и не бях се замисляла за хиперстимулацията.

# 777
  • Мнения: 66
Здравейте момичета от много време следя темата та се реших да пиша и да ви разкажа и моята история .. 3години по мъките..
От 2015година решихме да правим опити като преди това отидох на редовен преглед казаха ми,че всичко е наред и започнахме с опитите.След година и малко неочквано видях и двете чертички много се зарадвах,но уви в 8г.с направих мисед. След това ни казаха 6месеца почивка и пак.Но докато минаваха 6те месеца  аз потърсих док.помощ. Още на първият преглед ми каза че съм с  ПКЯ без изследвания нищо ми изписа и най различни добавки и фемара от 5ден на МЦ. И така ходихме само за проследяване на О 5-6месеца  и ако не станело от самосебе си тогава изследвания и най много което много ме притесни ми каза че 90%проблема е в мен ,на този етап дори и спермограма нямахме. Така докато не казах на доктора да ми пусне някакви изследвания пусна ми 3който не си спомням в момента каза,че са добри и пак така до сл.О др месец Май му казах че искам ЦС направихме и тогава резултатите са една траба пропуска слабо а др пропуска .доки каза че трябва да я прикъснем и да пробваме без нея 4месеца и после ин витро .. Излезнахме от кабинета и казах на моя съпруг ,че това няма как да стане ще потърсим второ мнение и така от Стара Загора към Варна ..1ви преглед всичко мина повече от перфекно всяко едно нещо ми бе обяснено,изследвания ми бяха пуснати всичко е в нормите ..изписами кломен от 1ви ден на МЦ 2ри преглед доки каза,че имаме много голям шанс този месец ако не стане Авгус инсем. И така де не стана отрицателен кръвен тест сега на 21.08ми предстои инсем.Този док. Ми вдъхна надежда огромна надежда ,но и в същотото време съм и много притеснена ту губя надежда ту се връща .. Стискайте палци .. И успех на всички..


П.п извинявам се за дългият пост

# 778
  • Мнения: 6 309
Ако инсеминацията се окаже неуспешна, моят съвет е да се обърнеш към ендокринолог и да прегледате по-обстойно хормоните. Аз лично на МД Варна им нямам никакво доверие...
      Бих ти препоръчала д-р Саржева във Варна. На мен много ми помогна за проблема с хормоните.
Желая ти успех.  Peace

# 779
  • тук-там
  • Мнения: 5 712
Варна е компрометирана в репродукцията - има безброй постове във форума по темата. Ако аз бях изгубила 3 години по пътя, щях добре да проуча и да се насоча информирано!

Общи условия

Активация на акаунт