Обществената нагласа към самотните майки

  • 31 981
  • 151
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 18 752
Какво значи "ако ще се мъчи като мен, защо съм го раждала"? Аз нямам никакъв имот от родителите си, дори и един гараж не са ми дали. Никак не гледам на живота си като на мъчение. Живяла съм и под наем, и в собствено жилище, без да ми го е осигурил някой друг.

Имам 4 деца и дори и не си помислям на всичките да осигуря жилища. Колкото и каквото мога - ще помагам. След като аз съм се справила бе никаква подкрепа, то те винаги ще имат повече от мен, защото ще помагам с каквото мога. Значи ще се справят.

# 91
  • BG
  • Мнения: 893
Bianka- пак си е индивидуално, а и много зависи от помощта. Ако ги вкараш в семеeн бизнес е едно и съвсем друго да им гледаш децата за няколко часа в месеца примерно. Аз лично имах колега, който има и брат и сестра-т.е три деца са. И родителите им са били на принципа-като станат на 18 да се оправят. Човекът с много труд си е изкарал висшето, после си е взел кола, обаче е един такъв...смачкан, постоянно си правеше едни дребни сметки-ужас.

# 92
  • Мнения: 18 752
Е не знам, аз нямам  помощ, както казах. Моите родители са гледали едното ми дете веднъж за 5 дена, беше извънредна ситуация. Това е за 18 години и 4 деца. Никога не са гледали дете и 1 час извън това (не се шегувам). Не мисля, че това ме е смачкало особено. Хората са различни. Други неща са ми се случвали тежки, не това, че на родителите ми не им се гледат внуци или не са ми дали жилище. Това са бели кахъри. А в други насоки пък ми е провървяло - явно съдбата компенсира. Не си слагай излишни грижи заради роднини.

Моите родители са доста заможни, не им е липсата на финанси проблем. Просто не им се занимава.

# 93
  • София
  • Мнения: 9 629
Отделно, че (поне според мен) като си раждаме деца би следвало да ги раждаме с идеята да си ги гледаме, а не да разчитаме на баби и дядовци. Повече от прекрасно е когато човек има такава помощ, но не мисля, че има нещо нередно, ако бабите и дядовците отказват да гледат внуците.
В моя случай се наложи да се изнеса при родителите ми заедно с детето (те ме повикаха като разбраха, че БНД го избива на агресия, не съм се натрисала) и  помощта им е огромна. Оценявам това, но много ми тежи, че се налага да ми помагат те на мен вместо аз да помагам на тях на тези години. И противно на мнението на повечето хора, които мислят, че щом живея с тях едва ли не те ми отглеждат детето (това, за да се върна към темата за общестената нагласа), всъщност детето си го гледам аз. Те ми помагат с прибиране от детска градина когато съм на работа и я гледат докато се върна, което наистина е голямо облекчение, но детето си го гледам аз във всяко едно отношение, не чакам нищо на готово. И през всичките 5 години не съм отишла никъде без детето - почивки, срещи с приятели. Докато много хора разчитат на родителите си да гледат децата им докато те са на почивка или купон.

# 94
  • Мнения: X
Имаш съвсем нормален и различен подход, различен от очакването, че родителите са вечно длъжни.

# 95
  • BG
  • Мнения: 893
Цитат
Моите родители са доста заможни, не им е липсата на финанси проблем. Просто не им се занимава.
Ами ей това не мога да го разбера. За какъв тогава го раждаш това дете?
Според мен дори да забременееш случайно, щом решиш да родиш това дете в държава, в която абортите са разрешени си длъжен.
Е не да му купиш айфонче или плейстейшън, но колкото можеш да му осигуриш образование и дом.
Моите родители също не ми гледат детето пък аз да ходя да се забавлявам. Гледат го когато ходя на работа, защото искат пари за ток, вода, храна-не съм им легнала на гърба, споко.
Но лично аз просто няма да мога да гледам детето ми да се бъхти като вол, а аз да пляскам с ръце, че не ми се занимава. Или да го карам да стои при партньор психопат, само и само да не делим един покрив примерно.

# 96
  • Мнения: 18 752
Това си е само твоята гледна точка.

Отгледали са ме до 18 годишна, висшистка съм. Не е ОК тяхното поведение, но не са и длъжни да отглеждат пълнолетни деца, нали? Мен съдбата ме компенсира да мога сама да се справям, без родителски помощи. Поне с нищо не ми и пречат, а това не е малко Simple Smile И са си ОК двамата и си се гледат, нямам ангажименти с тях.

# 97
  • Мнения: 54 656
Цитат
Моите родители са доста заможни, не им е липсата на финанси проблем. Просто не им се занимава.
Ами ей това не мога да го разбера. За какъв тогава го раждаш това дете?
Според мен дори да забременееш случайно, щом решиш да родиш това дете в държава, в която абортите са разрешени си длъжен.
Е не да му купиш айфонче или плейстейшън, но колкото можеш да му осигуриш образование и дом.
Моите родители също не ми гледат детето пък аз да ходя да се забавлявам. Гледат го когато ходя на работа, защото искат пари за ток, вода, храна-не съм им легнала на гърба, споко.
Но лично аз просто няма да мога да гледам детето ми да се бъхти като вол, а аз да пляскам с ръце, че не ми се занимава. Или да го карам да стои при партньор психопат, само и само да не делим един покрив примерно.

Какво значи искат ми пари за ток, вода, храна? Thinking
Защо изобщо ти искат?
Ти не знаеш ли, че това са си твои разходи и трябва да си ги поемеш?

Аз също живея с моите родители, но откакто работя не са ми дали 1 ст. за нищо. Плащам сметки за мен и детето, храна си купувам отделно. Всички ремонти в апартамента ги правя аз, те не са се включвали никога нито с труд, нито с пари. Отделно пък съм си платила дела на сестра  ми, така че финансово нямам задължения към никого.

# 98
  • BG
  • Мнения: 893
Аз знам, че са мои разходи-но да ме дебнат като бирник длъжник всеки месец и то собствените ми родители-ами не го разбирам това, пък нека са само мои разбирания.

# 99
  • Мнения: X
За какъв тогава го раждаш това дете?
Във всеки случай, не за да го отглеждаш до 30-40.

Защо да не те дебнат? Да не си мислиш, че грешните избори, които си направила са безплатни? Значи, родителите ти били длъжни да ти осигурят жилище. А ти не си ли длъжна да внимаваш, когато си избираш мъж? Те какво са виновни, че ти си избрала идиот? Не стига, че са те прибрали, след като ти си се провалила в избора си на мъж и са ти дали покрив над главата, ами очакваш да ти гледат и детето и сметките да ти плащат. Имаш огромен късмет, че не си ми дъщеря, защото окото няма да ми мигне да те изхвърля на улицата барабар с детето ти.

# 100
  • BG
  • Мнения: 893
Хахаххах, гледай да не си прехапеш езика само, че току виж си се отровила. Simple Smile))

# 101
  • Мнения: X
Ти по-добре гледай като си избираш следващия мъж, защото сама явно не можеш да се справяш, а мама и тате не са вечни да те отглеждат.

# 102
  • Мнения: 54 656
Моята майка не ме дебне, нито ми иска пари, защото аз плащам всичко, а тя после ми дава само за нейната част. Прави и ти така и няма да те дебнат.
Само да не кажеш, че те дебнат и да си изпереш дрехите, на теб и на детето, да си изчистиш и въобще да си поемеш задълженията.
Никой не ти е длъжен с нищо, даже и родителите, представи си. Peace

# 103
  • BG
  • Мнения: 893
Ау, отивам до БП за да ми бият противозмийски серум, хах. Simple Smile
Може пък по пътя да счупя нечии ребра, че да ме вземат за жена. Simple Smile))
Оо, не аз съм поела цялото почистване, пране и дезинфекция на дома, защото преди да заживеем там беше страшно. Пари давам на определена дата + - 2 дни и въпреки това си ме дебнат-просто манталитет. Както и ме дебнат какво ям и прочие.

# 104
  • Мнения: X
Ти май не осъзнаваш. че това е ТЕХНИЯТ дом, а не твоят. И не, родителите ти не са длъжни да плащат твоите грешки. Ако не беше избрала твоя насилник за мъж, животът ти можеше да е съвсем различен. И това е твоя грешка, а ти очакваш да я платят родителите ти. Нагло е.

Общи условия

Активация на акаунт