Обществената нагласа към самотните майки

  • 31 960
  • 151
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 10 993
Стронгър освен да ти пожелая възможно най-бързо да се изнесеш от дома на родителите ти.
Аз също съм имала много неудовлетворяващи моменти в брака ми, сега вече не, но като знам, че никой няма да ме подкрепи,съм направила всичко по силите си да остана с мъжа ми. На мен проблемът не ми е финансов, има и две жилища, водят сио, но едното е с ипотека и мъжът ми никога не би я плащал, така че си е за мен. Но проблемът ми е, че трябва някой да стои с децата,докато ги изкарвам парите. Аз напълно те разбирам, но не очаквай някой друг да те разбере. Просто по-лесно е да си си виновна сама за всичко и да се оправяш сама с всичко.
За мен семейството и родителите трябва да си подкрепят и обичат децата, колкото и да грешат. Поне аз моите си ги обичам и ги подкрепям.

# 106
  • Мнения: 54 478
Ау, отивам до БП за да ми бият противозмийски серум, хах. Simple Smile
Може пък по пътя да счупя нечии ребра, че да ме вземат за жена. Simple Smile))
Оо, не аз съм поела цялото почистване, пране и дезинфекция на дома, защото преди да заживеем там беше страшно. Пари давам на определена дата + - 2 дни и въпреки това си ме дебнат-просто манталитет. Както и ме дебнат какво ям и прочие.

Дадох ти решение.
Купуваш си твоя храна и си ядеш от нея. Няма как да те дебнат тогава.
И за сметките също. Плащаш всичко и ги чакаш тях, не те теб.
Ама явно не ти изнася така.

# 107
  • BG
  • Мнения: 892

Deva, за пореден път ще напиша-храната ми е отделно, но понеже хладилникът е един се следи какво купувам и ям. Сметките ги плаща майка ми, защото иска в пощата, а не онлайн да ги плащам аз ( а аз нямам време да вися по опашки). Чистя и пера и никой не ме дондурка.
wishmaster,А кой мислиш ме тласна към тоя мъж? Това, че не знаеш предисторията, не значи, че трябва да се пениш. Не забравяй, че който много съди-накрая и него го съдят. Аз лично пред моята съвест съм чиста, а и колелото се върти все пак.
christina1980, да и на мен ми е непонятно как човек може да е толкова злобен към детето/децата си, но след като една разведена приятелка плащаше и наем на майка си, нищо не ме учудва.

# 108
  • Мнения: X
Искаш да кажеш, че родителите ти са настоявали ти да се омъжиш за този мъж?

# 109
  • Мнения: 488
Не ви ли е достатъчна "обществената нагласа към самотните майки" че и помежду си се кълвате?

# 110
  • Мнения: 54 478
И аз плащам всичко онлайн. Не виждам защо майка ти иска да ходи в пощата и да виси по опашки.
Но щом ѝ харесва, да ходи.

# 111
  • София
  • Мнения: 10 586
Уишмастър, много неприятни изказвания. Недей така. Може и да си права, но не е това начинът.
Освен това, аз също смятам, че родителите не са длъжни на децата си, но аз на чужди хора разчитам, а на собствените си родители - не. Та и аз не го приемам, не го разбирам, но съм го приела, защото нямам друг избор. Оправям се криво-ляво, с пари никого не съм завлякла. Пък дано скоро си постъпя здраво на краката. Щеше да е хубаво в този период родителите ми да са до мен и да ме подкрепят, но уви, не става всичко, както го искаме. Но пък това не е оправдание непознати допълнително да сипват сол в раните. Повече болка едва ли е нужна.

# 112
  • Мнения: X
Уишмастър, много неприятни изказвания.
Да, давам си сметка, че звуча остро. Но ето това звучи не просто неприятно, а нагло. Особено последното изречение.
казах на нашите, че ако аз не работя, а те да ми помагат в гледането(не можах да си намеря работа с раб.време на градината)то няма как да им давам пари за ток, вода, храна и лекарства за детето-ще легна на тяхна издръжка, защото издръжката от БНД не стига.
И да видиш как веднага разбраха.
Вече писах, винаги съм подкрепяла децата си и бих ги подкрепяла и в бъдеще, но наглост не толерирам.

# 113
  • София
  • Мнения: 10 586
Не знам каква е ситуацията. Но аз, гледайки от моята си камбанария, смятам, че когато човек изпадне в трудна ситуация и сам иска и търси начини да излезе от нея, трябва да му помогнеш. Не защото си му задължен като родител, а защото сме хора.
Когато с бившия ми мъж се разделихме, не искам да ти казвам каква жалка картинка бях, депресирана, ревяща постоянно, трепереща от гняв, безпомощност и т.н.
Всички застанаха зад мен - колеги, приятели. А майка ми заключи: "Ми те всички мъже са такива, трябва да намериш начин да го търпиш" и това пред свършен факт - разделили сме се и при положение, че ТОЙ ми заяви, че иска да сме заедно повече.

# 114
  • Мнения: X
Но разбира се, че бих помогнала. Всичко възможно и невъзможно бих направила. Но да ми изцепи претенции, че ако не ѝ гледам детето, няма да може да плаща разноските си и ще трябва и да я издържам, не. Всичко си има граници. Наглостта също.

# 115
  • BG
  • Мнения: 892
Ами и за мен е нагло да виждаш, че детето ти се мъчи, а ти отстрани да злорадстваш. Но хора всякакви.

# 116
  • Мнения: X
Нали родителите ти са те приели в дома си, т.е. подали са ти ръка? Защо да злорадстват? А преди да се събереш с мъжа си, предупреждаваха ли те да не се събираш с него?

# 117
  • BG
  • Мнения: 892
Няколко години чаках за да ме приемат-те са на принципа-какво ще кажат хората. О, нее-той за тях е идеалният зет, независимо, че знаят всичко, даже отвреме навреме има пак атаки да се съберем. Като Юда са готови да ме продадат за няколко сребърника.

# 118
  • Мнения: X
Добре. Разбирам, че са отровни родители и, за да се отървеш от тях, си се метнала на първия идиот. Но след като са отровни родители, би следвало да не се връщаш при тях и изобщо да живееш, без да ги допускаш в живота си. Принципът е "не ти искам нито меда, нито жилото". Не става хем те са отровни, хем ти ги ползваш за улеснение на живота си.

# 119
  • BG
  • Мнения: 892
Мислиш ли, че ако имах избор бих се върнала при тях? За съжаление така се стекоха нещата, че въпреки отчаяните ми усилия се наложи. Просто трябваше да избера по-малкото зло. И понеже с такива отровни хора няма оправия, затова давам такъв съвет на потребителката. Защото когато няма емпатия към теб, изтъкваш фактите-така и така ще е по-добре. Просто ги приемаш за емоционални инвалиди и действаш. Въпрос на оцеляване.

Общи условия

Активация на акаунт