Отговори
# 30
  • Мнения: 5 370
Тити, мила, напиши после две думички, когато приключи всичко.
Аз лично ти стискам палци. Peace Praynig

# 31
  • Мнения: 2 332
Тити, мила, напиши после две думички, когато приключи всичко.
Аз лично ти стискам палци. Peace Praynig
И всички ние - можеш да не се съмняваш в това - решението ти да е най-доброто за теб и бебчо!  newsm10

# 32
  • Мнения: 3 760
Ако това е единствения доктор, при когото би родила- ок. Но в противен случай си ми звучи като изнасилване Confused. Предизвикване- само при проблем, така си мисля аз Rolling Eyes Peace
Peace
А това, че според лекаря раждането било започнало... Е явно не е баш така.
Аз съм за изчакване. С всеки ден в тумбачето ти, бебчо се развива. Знаеш  - дооформят се дробчетата и храносмилателната система... Да не говорим, че терминът, често е неправилно изчислен...
Успех, мила!   bouquet

# 33
  • Мнения: 649
аз бих изчакала докато бебо сам реши да излиза, ако няма някакви проблеми разбира се! но както и да решиш- леко раждане и да гушкаш здраво бебче!

# 34
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Разбирам да преносваш - да, нека предизвика раждането, но това, че излиза в отпуск, и това е единствената причина за предизвикване на раждането - за мен е абсолютно престъпление и безхаберие.
Аз изобщо не бих раждала при този лекар!!!!!!

Знам как се ражда при предизвикано раждане, без контракции и прочие...

# 35
  • Мнения: 8 242
Ей затова съм против всякакви лекарски уговорки   #2gunfire
Уж за твое спокойствие и улеснение всичко - а всеки си го наглася както му е удобно  Crossing Arms
А предизвиканото раждане.. не съм чула някоя мама да е очарована..  Rolling Eyes
Освен ако наистина няма показания за това.. Ама в случая явно си гледа интересите човека..
Теб поне те е предупредил, че няма да го има.. щото познавам момичета който до последно си разчитат на "уговорката" и я в болнични излязъл предния ден, я в отпуска  #Crazy

# 36
  • Мнения: 694
Първия път ми го предизвикаха горе долу поради същата причина. В деня на термина.
Сега аз самата си направих устата, (при друг доктор съм) но категорично ми се отказа. Така че ще си чакам до последно.

Съвет не мога да ти дам ти сама прецени как виждаш нещата.


Успех

# 37
  • Мнения: 1 753
И аз имах един такъв лекар навремето. От тогава не съм го търсила и много ми е паднал в очите... Терминът ми беше на 3 януари и той понеже е на пачанга по нова година и ме караше да ми предивиква раждането... Хич не ми беше зор да съм при него. Попаднах на дежурен екип когато се започна и всичко мина перфектно! Моето мнение е, че твоят лекар не ти мисли доброто, а гледа да вземе кинтажа и да си отиде в отпуск, че да има да купува сладолед на дебелата си жена... Малко перефразирам де, но много ме дразнят подобни изцепки...

Каквото и да решиш - леко раждане и двамата с бебо да сте живи и здрави!

# 38
  • Мнения: 1 146
Според мен си изчакай момента Peace
Успех и леко да мине  bouquet

# 39
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Категорично против  Naughty
Ако няма медицински показания за предизвикване, няма защо да бързаш, не се знае детето дали му е време да излезе
Не рискувай, заради някакъв си доктор, пък и предизвиканото раждане е много по-болезнено от естествено дошлите конракции

# 40
  • Мнения: 7 186
Против съм! Абсолютно ненужно е. Едно е да се планира секцио, друго- да се предизвика раждане. Нормалното раждане е най- добре да започне и да се води по естествен път.
Ако лекарят е професионалист следва да те насочи към свой колега, в случай че самият той не може да присъства. Ама да иска хем да вземе кинтите, хем пък и да не си прекъсне и отпуската ми се вижда много нагло. Stop
Сменяй доки! Peace

# 41
  • Мнения: 175
Ако имаш уговорка с този доктор да раждаш при него, предложението му е неуместно. Все пак колкото и грозно да звучи "Който плаща, той поръчва музиката". Изчакай си термина, може да се случи и преди това, може и след - бебчо си знае кога. Аз си имах уговорка и моя доктор беше в отпуска когато раждах, но си я прекъсна за да ме изроди.

# 42
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
А и не бих казала, че нещата протичат по-бързо и безболезнено, както някой по-горе беше писал. Твърдя това по мои наблюдения, но не и личен опит.
Съгласна съм! И аз имах подобна дилема, но ми обясниха познати медици зещо предизвиканото раждане е по-трудно и за майката и за бебето. Дори, когтао се преносва, както беше моя случай. Дали не трябва да си смениш лекаря. Професионализмът му е под впрос според мен.

# 43
  • Мнения: 1 910
Някъде из нет-а ми попада статия, че една от теориите за нарасналия брой деца с ДЦП от 40 години насам е точно увеличения брой предизвикани раждания.

# 44
  • Мнения: 200
Имам приятелка с предизвикано раждане - роди за 2 часа. Без никакви проблеми. Попитай доктора има ли опасност за теб и бебчо от хормоните, които ще ти налеят. На моята приятелка и дадоха някакво хапче и ... след 2 часа вече се беше обебила. Мина доста лесно! Не се шашкай! Ако беше нещо фатално нямаше да ти го предложат.   bouquet УСПЕХ

Общи условия

Активация на акаунт