Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 46

  • 93 956
  • 738
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 726
Взех си Лиотон 1000, веднага изчезна болката и цветът на вените започна да се нормализира.

# 391
  • София
  • Мнения: 6 682
Някой има ли такава карта, изобщо в България издава ли се:
http://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=1139&langId=bg
Трябва ми някакъв документ за чужбина, който удостоверява инвалидността, заради входове в музеи - безплатни са повечето за нас. Не вярвам с решението на Телк на български да стане...

# 392
  • България
  • Мнения: 21
    jul@e,с обикновен масаж не става,този,който ми правиха на мен е т.н. мануален лимфодренаж.                       той се отличава от обикновените масажи по силата на натиск,при обикновения целта е да се засили кръвообръщението,а тук целта е да се освободи пътя на лимфата.Не знам дали знаете,че лимфата се движи от върха на пръстите към подмишницата ,рамото и оттам към сърцето. При долните крайници е същото -от пръстите към слабините . Аз това не го знаех преди да ми дойде този проблем до главата.При този масаж всичко е само леко поглаждане,като се започва първо с дишане с лек натиск над диафрагмата.След това се поглаждат определени места на ключицата и после се започва от върха на пръстите нагоре до рамото.Като свърши масажа,а той може да продължи между 30 и 40 минути вече може да се използва лимфопреса.След това се прави специален компресионен масаж ,бинтовете са ластични и по дебели,който се носи колкото часове издържиш.Отначало аз устисквах едва два-три часа,а сега някои дни повече от 8.Като сваля бинтовете си слагам специален еластичен ръкав и  стоя с него докато си легна да спя.Мого е важно да си движиш постоянно ръката,пръстите,това позволява на мускулите да се свиват и отпускат и оттам лимфата да се движи.Самите лимфни пътища имат клапани,така,че лимфата се движи само в една посока,тя назад и надолу не може да се връща.Лимфедема всъщност се получава от неотработените белтъчини,които се събират в подкожната мазнина,защото там материята е еластична,надолу са мускулите и костите,които не позволяват това.Всичко това го научих когато започнах декември да търся решение на проблема и попаднах на един руски сайт  - лимфолог се казва  -https://www.youtube.com/channel/UCJN3_eDlekbOi9be6ndZ5Ng.Иван Макаров ,лекар,който го е направил обяснява много просто и достъпно,писах им,те ми изпратиха безплатно да си изтегля и една тяхна книга,имат и център за лечение на лимфедема в Москва.На сайта има много видеа с много по-тежки случаи,защото има и лимфедем по рождение.В основни линии това е,аз сега не правя масажи,защото започнах химиотерапии,но само от превръзките с бинтовете имам този напредък, ръката ми горе беше 43 см,а днес  е 39.Като свърша с химиите пак ще се запиша на масаж,става с направление от личния лекар за физиотерапия,но трябва да намериш терапевт,който го владее.В Търговище нямаме такъв и аз пътувам до Шумен,там има две в ДКЦ  1,едната Светла още като студентка го е научила,имали са лектори по програма Еразъм и е много добра.Ако има нещо,питай,доколкото мога ще отговоря.                                                     

# 393
  • Варна
  • Мнения: 1 685
DZ, понеже е тройно-негативен, ще се лекува основно с различни видове химиотерапия. Не знам личната защо е подскачала, но това не ме учудва , в България още е срамно за лекар да каже “ Не знам, трябва да проуча” . Доколкото виждам, самата проба има два вида рак също . Х-четата означават неизвестни, 0 би значело “няма”. Разчитай на комисията, ще се консултират внимателно и ще ти изберат правилното решение. Ти си почивай, храни се добре, за да си минеш терапиите по-леко. Успех и прегръдки !

Аналогичен случай в "нащо село", както гласи един виц, в който не се спазва много етиката и въздържание от вулгаризми. И аз след първата операция бях с едни X-ове, за които се вкопчваха и успокояваха, но повторно като ми наизвадиха и лимфни възли освен гърда само да дялкат на мястото на X-четата се наместиха едни нулички, едни единички... Та точно така ми го обясни и моята онколожка - Х значи неустановен, но някак си и недоказано липсващ, на което много много не бива да се вярва.

Първо бях T1NxMxG2 няма и месец по-късно станах на T1N1M0G2.

Иначе при мен нещата продължават да си вървят като по разписание. Ама нали винаги нямало идеално щастие пак нещо се обърка. Днес за малко и аха-аха да ми бият първата инжекция, уви през 3 аптеки минах и на 3-те места го нямаха налично. Та чакам обаждане от последната 3-та, която посетих понеже си го поръчах. Не знам редно ли е или не е, но ми "арестуваха" рецептурната книжка, протоколите и рецептите и всичките му там бумаги. Направих си устата поне да ги попитам нещо насреща, поне една бележчица с подписче да ми дадат, отговориха ми, че нямало за какво да се притеснявам, като им дойдел Золадекса, щяли били да ми звъннат и като им се вясна пак всичко ще си получа... Супуер, супер тъпа реакция... направо даже си го представям как отивам да си търся лекарството и ония ми се правят на ни лук яли, ни лук мирисали. Сама себе си хващам в крачка, как нищо не бих могла да направя и как наново да мина през месомелачката около издаването на хартийки там някакви. Леко разколебана съм какво точно се случва и как точно жонглират с тия всички документи, които ни се налага да представяме на тоя и ония и, където са вписани какви ли не подробности около личния ни живот, здраве, местоположение, семеен статус... но нещо не е съвсем наред...

Последна редакция: пн, 12 мар 2018, 11:43 от Spirit Crusher

# 394
  • Мнения: X
Споко Grinning Те го нямат золадекс-а на склад и трябва да го поръчат от доставчиците. И ти взимат документите, уж че им трябват за нещо си, всъщност трябва им само копие от протокола. Обаче ти взимат и здр. книжка за да не идеш в друга аптека междувременно и да го вземеш оттам.Щото в такъв случай те ще останат с една непродадена скъпа инжекция и ще са на загуба хахах сценариите, които си съчиняваш са достойни за филм Grinning

# 395
  • Мнения: 3 971
Първо бях T1NxMxG2 няма и месец по-късно станах на T1N1M0G2.
Ще видим при мен след втората как ще е ...Предполагам другата седмица ще е...

Имам забрана да чета за лечения и епикризи в нета Simple Smile
От напълно позитивен човек се превърнах в напълно притеснен и побъркан индивид след четенето за *тройно негативния*.
И аз станах тройно негативна Joy
Имам приятелка , която работи години като сестра в онкодиспансера.
Накара ми се , каза че нищо ми няма и да оставя лекарите да си ме лекуват :*
Утре сутрин съм на онкокомисия , ще кажат какво и как Simple Smile
Много позитивна енергия изпращам на всички :*

# 396
  • Мнения: 345
Baba Ruma, много благодаря за изчерпателният отговор!
 Аз съм гледала клипчета с мануален масаж, сигурно не може човек сам да си ги прави...? Мойта физиотерапия беше упражнения, студени компреси и апаратен лимфомасаж - лимфопреса. Дадоха ми и рецепта за еластичен ръкав, но да не го слагам често, щото щяла мускулатурата не знам какво си да стане...не разбрах. Мислех, че апаратният масаж е по-добре, но така като те чета, май и мануалният има ефект. Ще потърся някъде на друго място, аз правих процедури в Онкологията в Дървеница, Шумен за съжаление ми е доста далеч.

# 397
  • Варна
  • Мнения: 1 685
DZ, не чети наистина. Остави ги хората да си свършат работата, те му разбират, те те лекуват, но държа да нятъртя, че и ти трябва да се хванеш на хорото, без съдействието на пациента не стават работите. От интернет можеш да четеш най-много разни рецепти за витаминозни салати с моркови и цвекло. Избягвай самолечения и/или вглъбяване в мрачни прогнози. Нищо не се знае. Ето виждаш ги тука една камара хазайки не просто на злокачествени, но и на най-лошите от злокачествените как си живуркат още и сили имат дори до компа да се доберат и да наспамят темата...

Фри, благодаря ти, мила, за отговора! Аз тоя золадекс, че ще си но намеря е ясно ако ще и под дъгата ще мина. Не те знам с какъв точно подтекст го спомена това "сценариите, които си съчиняваш са достойни за филм", бих искала само да ти споделя, че наистина го изживявам филма, но не съм нито съчинявала, нито писала, нито поръчвала такъв сценарий. И преди бях писала, че от някъде ме знаят и си ме търсят така профилактично - елате за контролен преглед, елате да се регистрирате, елате да ви издадем не знам си ква карта, станете член на нашата организация, предлагаме отстъпки при хоспитализация само срещу 'нам си колко там' на месец. А най-любопитното е, че съм човек, който за нищо на света не дава личния си телефон на тоя и ония, офертите обаче именно на тоя телефон не спират да валят. Подозирам вече някой от най-най близките ми и скоро ще си изядат шамарите ако се окажа права. Последно ми звъняха за някаква си Бяла Карта ли беше Зелена ли не знам... така и не ги изслушах, а прекъснах с въпроса "От къде имате тези координати" и ми отговориха след секунда замлъкване "На случаен принцип звъним, госпожо Не***ва"... а аз нещо нямам спомен да съм се представяла, че съм г-жа Не***ва, т.е. знаеха, че съм Не***ва, още преди позвъняването.

# 398
  • София
  • Мнения: 6 682
Baba Ruma, много благодаря за изчерпателният отговор!
 Аз съм гледала клипчета с мануален масаж, сигурно не може човек сам да си ги прави...? Мойта физиотерапия беше упражнения, студени компреси и апаратен лимфомасаж - лимфопреса. Дадоха ми и рецепта за еластичен ръкав, но да не го слагам често, щото щяла мускулатурата не знам какво си да стане...не разбрах. Мислех, че апаратният масаж е по-добре, но така като те чета, май и мануалният има ефект. Ще потърся някъде на друго място, аз правих процедури в Онкологията в Дървеница, Шумен за съжаление ми е доста далеч.
Писала съм и друг път - имам добър кинезитерапевт в Дървеница, прави лимфен дренаж, пиши ми, ако искаш координати.
Никой ли не знае ви нещо за Европейска карта за хора с увреждания?

# 399
  • Мнения: X
Spirit, разбирам те, че ти е притеснително. И аз вече 4.5г. след операцията по сто пъти на ден сещам за диагнозата, но спокойно. Идеята ми е да не се панираш, болестта ти е под контрол, в начален стадий си, млада, яка Simple Smile не сме нито първите нито последните и лечението ни е стандартно.
Инжекцията ще я доставят, сигурна съм, не се притеснявай. След лъчето, ще те завърти живота и все по-малко ще мислиш за "квартиранта".

# 400
  • Плевен
  • Мнения: 986
Spirit, разбирам те, че ти е притеснително. И аз вече 4.5г. след операцията по сто пъти на ден сещам за диагнозата, но спокойно. Идеята ми е да не се панираш, болестта ти е под контрол, в начален стадий си, млада, яка Simple Smile не сме нито първите нито последните и лечението ни е стандартно.
Инжекцията ще я доставят, сигурна съм, не се притеснявай. След лъчето, ще те завърти живота и все по-малко ще мислиш за "квартиранта".
И аз нямам търпение вече да се върна в рутината. Днес подадох документи в ТЕЛК за продължаване на временната трудоспособност, чакам и аз като Спиритче да ми дадат хормоналните лекарства, да вися и аз с младите пенсионери по опашки, пък надявам се после с кеф да си харча пенсията, ама я за обувки, я за кино:bowtie:
Иначе на говорене на майка ми към детето, че с мен трябва по-внимателно, че съм болна, младежът я застрелял, че не съм била болна, имала съм рак. За него не е болест, това ме радва, така че момичета, само напред, всичко е само прогнозно, от нас зависи какво ще позволим на квартиранта, все пак е на гости! Успех на всички!

# 401
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Фри, ако щеш ми вярвай, но съм най-спокойният човек на света откакто ми поставиха и в последствие потвърдиха диагнозата. КакОтУ такоА! Ай чИститУ ти късметче от баницата! Със здраве да си го носиш! Както биха допълнили аплодирайки някои... Стига вече черен хумор и лигавщина, нека останем сериозни в една не лека за коментиране тема. Аз знам в момента къде съм. Знам, че съм в добри ръце. Знам, че ще ме бъде, но не знам и не разбирам защо по дяволите нещата трябва да стават по трудния начин. Пък лекарство нямало, пък онова липсвало, пък трето неподписано, пък четвърто недописано - и такива драми има видиш ли... на ръка се дописвал бил тоя пуст Золадекс в някво там стандартно документче, което разбрах, че се казвало Приложение А1. Ами на смях ме избива вече... и на гняв, и на... любов... понеже въпреки цялата патаклама се намират все едни добри хора, които присърце да ти приемат случая и да те упътят или препратят тук-там към правилното място. Живи и здрави да са! Идея нямам утре други ден как ще им се отблагодарявам... Единственото, което ми хрумва е до пенсия да докретам и първата си пенсия да даря по някакъв начин за общата кауза. Ще е яко някак си около 35-годишна онкоболна, която се инати и пъне като магаре на лед и ТЕЛК не минава, първата си пенсия да дари за чаршафи в диспансера... то за повече надали ще стигне... Как да е...

# 402
  • Мнения: 63
Момичета, наближава ми втората вливка. Чувствам се добре и се чудя дали и по-нататък ще съм така, че да ходя на работа?

# 403
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Момичета, наближава ми втората вливка. Чувствам се добре и се чудя дали и по-нататък ще съм така, че да ходя на работа?

Първо уведоми работодателя какво ти е положението. Не знам при теб как е, но при мен като човешки ресурс ни планират дългосрочно. Никой не ти казва, че нямаш право да забременяваш, да гледаш баща си инвалид или да заболяваш, но наистина гледат в дългосрочен план и много им харесва, когато имат яснота и не криеш проблемите си.

Дано така продължат нещата, миличка, но имам чувството, че след 3-та 4-та няма да си чак толкова ОК. Предвиди го и това. Болнични така или иначе ти се полагат след всяка терапия, имай готовност да си се възползваш от тях. Simple Smile

# 404
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Пред 2г когато ми слагаха Золадекс, хич и не съм им чакала протоколите, бях предупредена, че нямало в момента нещо и ще се забави, купих си Золадекс от продавалника за 160лв и си свърших работа. Беше си в опаковка, в годност, съвсем наред. Ако бях чакала, щеше да стане късно за лечението ми. Мисля си, че за спешно нещо, човек трябва да си има поне една бройка резерва и да не си прекъсва лечението заради бюрокрации, разбира се, ако цената е поносима де. После, ако стане ненужно и е в годност , винаги ще се намери кой да го купи с малко намаление.
Момичета, искам да ви попитам нещо. Реших си на своя глава, докато чакам, ще започна да пия вит В17, което е екстрат от ядки на кайсия.
Мисля да го поръчам от тук
 http://xn--17-6kchb8ab5ak0c.com/%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D … 0%B8%D0%BD-500mg/
Снощи прочетох целия този форум http://www.puls.bg/forum/viewtopic.php?t=32637
Хората споделят много интересни неща и сега се чувствам обнадеждена. После поразпитах и се оказа, че имам познати, които са го вземали и имат страхотни ефекти и постигната  ремисия. Пие се по 1 таблетка сутрин на гладно, при доказан раков процес, необходимо е да се взема 1 таблетка от 500мг дневно. Скъпо е, ама опаковката ще стигне за 100 дни. Та реших да опитам. Ако не ми помогне,  едва ли ще ми навреди повече от това, което ще ми вливат, а ефекта е безспорен, според хората, които са го прилагали. В никакъв случай не се отказвам от лечението, което ми предлагат, това е допълнително. Аз твърдо реших да опитам, ще и кажа и на онколожката ми другата седмица. Мъжът ми е лекар и подкрепя това мое решение.
Какво вие мислите за това? Някой от вас опитвал ли е с вит. В17?
А аз после ще споделя опит, обещавам.

Общи условия

Активация на акаунт