Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 46

  • 94 009
  • 738
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 5 074
Ще ядеш всичко. Плодове, зеленчуци /предимно пресни/ , меса, млечни, яйца /поне по едно на ден/, варива, тестени., ядки. Ще ядеш по четири пет пъти дневно, по малко.Да не се връщам назад, къде ти беше рачето ? Кога ще е операцията ? В момента какви процедури правиш?

# 256
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Диетата ми е иацяло на плодове и зеленчуци на които никога не съм била любител . Има дни в който ям веднъж и по много малко.А. аз съм 165 висока и 56кг.Сега не знам с какво да се храня за да подсиля организма?!

Абе не ти е лоша диетата като цяло, но в случая само на плодове и зеленчуци не стават работите... рачо иска си неговото. Затова и ти писах, че на първо време е хубаво незабавно консултация при лекар да направиш и заедно да изработите план за действие и правилен хранителен режим... само с четене в нетЯ и бъркане на отвари не стават работите, нужно е човек една идейка доверие да подари на компетентните, втора идейка смиреност да захрани, и трета идейка изпълнителност да поддържа... и нещата някак си се случват...

# 257
  • петрич
  • Мнения: 33
Ще ядеш всичко. Плодове, зеленчуци /предимно пресни/ , меса, млечни, яйца /поне по едно на ден/, варива, тестени., ядки. Ще ядеш по четири пет пъти дневно, по малко.Да не се връщам назад, къде ти беше рачето ? Кога ще е операцията ? В момента какви процедури правиш?
Рачето е на лявата гърда .Операцията ми беше на 30.01 прва хистология е аденокарценом G3 без засегнати лимфи на 1 и 2 ниво като размер е 20мм .Махнато е само квадрант от гърдата .Хирург д-р Василев от Т.Киркова.Чакам резултатите които закарах в Токуда

# 258
  • София
  • Мнения: 5 074
Хубаво е да започнеш химиотерапията до месец след операцията. Така, че досаждай им.

# 259
  • петрич
  • Мнения: 33
Хубаво е да започнеш химиотерапията до месец след операцията. Така, че досаждай им.
А нетрябва ли да излезнат и другите резултати? И къде е най - добре да правя ХТ? Една позната ми препоръчва Тимчева?! И нали имало онко комисия тя решавала какво лечение да приложат? 😧

# 260
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
mobi Направо с операция ли започнахте след биопсията, без предоперативна химия? На мен защо ми предлагат такава? Аз бях съгласна също направо операция и после химията, обаче ми казаха обратното  Thinking След 3 дни съм на пет скенер и тогава може би ще се реши окончателно какво да бъде, чудя се.

# 261
  • петрич
  • Мнения: 33
mobi Направо с операция ли започнахте след биопсията, без предоперативна химия? На мен защо ми предлагат такава? Аз бях съгласна също направо операция и после химията, обаче ми казаха обратното  Thinking След 3 дни съм на пет скенер и тогава може би ще се реши окончателно какво да бъде, чудя се.
Да направо операция .И за незнам защо така решиха.

# 262
  • Мнения: 1 726
Мацки, в сряда бях на трета химия с ФЕК и днес цял ден ми се гади, при положение, че предните дни бях добре. Това нормално ли е?

# 263
  • София
  • Мнения: 5 074
Мацки, в сряда бях на трета химия с ФЕК и днес цял ден ми се гади, при положение, че предните дни бях добре. Това нормално ли е?
Ти пък, разбира се, че е нормално. Хапвай си каквото ти се прияжда, пийвай си биричка и да не ти пука. Ще мине неразположението след два-три дни.

# 264
  • Мнения: 18
Ами химиите се натрупват. Вземи си нещо против гадене. Аз пиех Зофран  три четири дни и бях доволна. Дегана не ми помагаше.

# 265
  • София
  • Мнения: 5 074
mobi Направо с операция ли започнахте след биопсията, без предоперативна химия? На мен защо ми предлагат такава? Аз бях съгласна също направо операция и после химията, обаче ми казаха обратното  Thinking След 3 дни съм на пет скенер и тогава може би ще се реши окончателно какво да бъде, чудя се.
Да направо операция .И за незнам защо така решиха.
В някои случаи се налага предоперативна химиотерапия с цел да се локализира тумора. Може след операцията да назначат лъчетерапия по същата причина.
В някои случаи се пристъпва направо към операция, в някои се прави квадрантектомия, в някои мастектомия...
Зависи от случая.

# 266
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
И къде е най - добре да правя ХТ? Една позната ми препоръчва Тимчева?! И нали имало онко комисия тя решавала какво лечение да приложат? 😧

Онко комисията ти назначава лечението, но никой не може да те задължи къде да си правиш химията. Чувала съм, че Тимчева непрекъснато е страшно заета, , а аз лично не мога да си представя да нямам постоянна комуникация с лекуващия ми лекар.

Химията си я направих в Токуда и бях страшно доволна от отношението на персонала съм пациентите. Самата болница е сравнително модерна, и поне се чувстваш като човек. В Сити Клиник правих лъчето, предполагам че там също ще е по-приятен престоя, отколкото на в други болници.

В крайна сметка, всеки сам си преценява кое е най-доброто за него - няма универсално "най-добро."

Успех и не се плаши!

# 267
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Хули, благодаря! Ама при мен тумора го извадиха вече, затова се чудя.

# 268
  • София
  • Мнения: 5 074
Хули, благодаря! Ама при мен тумора го извадиха вече, затова се чудя.
Не те разбирам ! Защо ми благодариш ?

# 269
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Хули, благодаря! Ама при мен тумора го извадиха вече, затова се чудя.
Не те разбирам ! Защо ми благодариш ?

Най-малкото за отделеното внимание ти благодари момичето. Не малко внимание получи от теб, няма какво да се лъжем. Лесно ти е на теб, вряла и кипяла, забрави сякаш какви фъртуни са ти вършеели в главата в началото и къде от къде по-неадекватни въпроси си задавала, за които си спомняш сега с присмех едва ли не.

Хули, на моменти ми се ще да си ми я снахичка, я свекървичка, че да се сджафкам едно хубаво с достоен противник и да ми олекне на душичката. Yum

А относно питанката и реакцията на Unknown_lady - "Ама при мен тумора го извадиха вече, затова се чудя." Не е това трънче, миличка, което просто да извадиш, да намажеш със спирт или реванол и да забравиш. Тумор е! Много по-сериозни са нещата, но в никакъв случай не са смъртна присъда. Една камара ежедневно пишещи доказателства в тая тема имаш пред себе си. Горе главата. Ще се нареди всичко.

Общи условия

Активация на акаунт