Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 46

  • 93 920
  • 738
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 81

Хайде, стегни се, момиче!

И да не забравиш да ни разкажеш за круиза после!!!

[/quote]

Ох, това последното - "момиче", много ми хареса! Благодаря!
Хайде да вдигнем брадичките и да посрещнем деня с усмивка! Всички!  bouquet Hug Hug

# 511
  • Мнения: 68
Зара, само леко повишаване на кръвното ли даде при теб аримидекса?

# 512
  • София
  • Мнения: 81
Зара, само леко повишаване на кръвното ли даде при теб аримидекса?

Кръвното ми постоянно беше 160-170 горна граница, като трудно се повлияваше от лекарства. Или падаше, но след това пак се качваше, при това при еднакво физическо и психическо  натоварване.  #Crazy
Преди Коледа, една млада кардиоложка, чудейки се какво да ме прави, спомена че и хормоните могат да са причина за това състояние. Аз се страхувах да ги спра, въпреки че 5-те години минаха през лятото.
За съжаление, съм пушач. И го споменах на лекарката. А тя ми отговори, че тяхната цел е с лечението, което ни предлагат, да водим нормален начин на живот.
Мислих дълго, цели 2 месеца, и най-сетне се реших. Дори от последния блистер ми останаха няколко таблетки. Мислех си - рак или инфаркт, инсулт - отвратителна дилема.
А в диспансера, на въпроса дали не е страшничко да ги спра, ми отговориха "колко ще ги пиеш още, те както помагат, така и пречат".
Така се получи при мен.
Моля за извинение за големия пост. Голяма "писателка съм".  Hug

P.S. Старческите болежки, кръст, крака си ги имам. Може и те в някаква степен да се дължат на хапчето, но си заслужава. А може и да са бабешки /на 64/ неща.

# 513
  • Мнения: X
Зара, аз не бих повярвала на лекаря, че проблемите са от аримидекса. Аз го пия от 2+ години и нямам високо кръвно. Също пуша много, пия кафе и по една (голяма Grinning) чаша червено вино всяка вечер. Ям всичко, почти не се ограничавам и съм "приятно" закръглена хах. С кръвно не съм имала проблеми. Много им е лесно на лекарите да кажат, че всичките ни проблеми са от терапията....
Не бих рискувала. Кръвно се лекува по хиляди начини, но рак трудно...

# 514
  • София
  • Мнения: 81
Здравей, Фри!
Може би не си ме разбрала. Аз не прекъснах лечението си, пих Аримидекса 5 години. Заради страха от рака продължих да го правя още 8 месеца без протокол. Дори последния ми протокол беше за 3 месеца, защото много внимателно следят да ти дадат в повече.
А с кръвното имам проблеми от 35-40 годишна. С годините нещата стават по-трудни. Вече не зная какво ми пречи и какво не. И се доверявам на лекарите, като внимавам. Вчера невроложката, пишейки рецепта за лекарство, реши че трябва да пия и витамин В комплекс. Казах й за заболяването си, а тя ми се извини. Трябва да им помагаме и ние с повечко информация.
Да, рискувам, но какво да се прави. А животът като цяло не е ли един риск във всякакви ситуации?
Хубав ден, Фри! И успешно лечение.

Последна редакция: чт, 22 мар 2018, 14:31 от Zara53

# 515
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
Зара, аз не бих повярвала на лекаря, че проблемите са от аримидекса. Аз го пия от 2+ години и нямам високо кръвно. Също пуша много, пия кафе и по една (голяма Grinning) чаша червено вино всяка вечер. Ям всичко, почти не се ограничавам и съм "приятно" закръглена хах. С кръвно не съм имала проблеми. Много им е лесно на лекарите да кажат, че всичките ни проблеми са от терапията....
Не бих рискувала. Кръвно се лекува по хиляди начини, но рак трудно...
Ако се сещате, аз първите две години пих Нолвадекс, после 3 години Аримидекс и после пак 3 години Нолвадекс. Та, по времето на Аремидкеса много сериозно почнах да вдигам кръвно и даже до болница стигнах. 2 - 3 години пих лекарства за кръвно. Не всеки може да вдига от терапията, но като цяло това е често срещан ефект.  А що се отнася до дългата терапия, тя не винаги е удачна. Мисля, че Зара е направила достатъчно през тези години /нали са минали поне 5?/и вече може малко да се поуспокои. Гаранции няма нито при дълга, нито при кратка терапия...за съжаление Simple Smile

# 516
  • Мнения: 724
Здравейте, при предоперативната химиотерапия коя ръка давате да се вливат препаратите ?Пазители ли ръката от страната на карцинома?
Да си побутна пак въпроса.

# 517
  • София
  • Мнения: 81
Аз бих дала ръката, която след това няма да щадя. Превантивно. Но тук има дами, които са доста по-вещи по въпроса, а и с личен опит.

# 518
  • Мнения: X
Аз съвсем бях забравила, че само 5 години ще пия лекарства, сега ми припомнихте Simple Smile значи още малко Smiley

# 519
  • Мнения: 68
На мен нещо не ми понасят лекарствата, но ме е страх нищо да не пия. Аз пия аримидекс от 4 месеца, преди това пробвах 1 месец нолвадекс. За съжаление и двете лекарства не ми понасят. Алкалната фосфатаза ми е 108 при горна граница за жени - 105, което естествено ме кара да си мисля какво ли не. Оперирана съм преди почти 1 година и пия лекарства съвсем от скоро. Имам позната, която е отказала хормонотерапията, тъй като не и е понесла, но мен ме е страх и се чудя кое да избера. Пак ще ходя до онколога да питам какво да правя. Непрекъснато ме обливат топли вълни, все едно съм в критическата, а аз уж я минах. Понякога ми излиза и по някоя и друга по-голяма пъпка /като цирей/, но кожната лекарка ми каза, че е нормално да се получава така от лекарството. При мен действат в пълна сила страничните ефекти на лекарствата още от химиотерапията, на която се подложих по мое желание. По време на терапиите ми скачаше пък туморния маркер и добре, че Олив ми писа, че след като я приключа, маркера ще влезе в норма. Явно съм от малкото проценти, които трудно се влияят на леченията.

# 520
  • София
  • Мнения: 5 074
Здравейте, при предоперативната химиотерапия коя ръка давате да се вливат препаратите ?Пазители ли ръката от страната на карцинома?
Да си побутна пак въпроса.
Прочетох въпроса, но не мога да дам мнение. С двустранна мастектомия съм и нямах никакъв избор.

# 521
  • Мнения: 304
Миналата година операция на лява гърда минах само с лъче .Тази година дясна гърда и предоперативна химия и точно на дясна ръка ми правят вливките .Какво значение има важно е да върви лечението.

# 522
  • София
  • Мнения: 3 479
Здравейте, при предоперативната химиотерапия коя ръка давате да се вливат препаратите ?Пазители ли ръката от страната на карцинома?
Да си побутна пак въпроса.

Преди 18 години правих химиотерапия и тогава те си избираха вените, които бяха спокойни и удобни. Дупчеха ме не само около лакътя, но и на китката и вените на гърба на дланта (като се има предвид и че преди всяка химия ми вземаха и кръв).
Вените тогава си ги поддържах в прилично състояние с Хепароид. Някое от момичетата сподели наскоро, че Лиотон 1000 е добро средство.

# 523
  • София
  • Мнения: 81
По въпроса за ръката, и не само, четете съветите на Хули.
А от Аримидекса ми изтъня и окапа косата /единственото хубаво нещо, което имах/. Нищо друго, до преди година.
Няма начин косата да се възстанови, но това не е толкова драматично.
Да сме както сега, все така...

# 524
  • Мнения: 2 199
Момичета колко време след операцията трябва да започне химеотерапията? Вече е месец след операцията (белия дроб) и трябваше в следващият петък да сме при доктора, но се получи инфекция и за сега се отлага за неопределено време.

Общи условия

Активация на акаунт