Какъв крем за лице използвате? – тема X

  • 118 544
  • 748
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 10 210
Did-ko, чрез маслено измиване ли се справи със запушването на порите? Нещо друго променяла ли си - хранене, билки, примерно?

# 481
  • Мнения: 13
Аз използвам "Nivea urban detox", има нощен и дневен. Много съм доволна.

# 482
  • Мнения: 8 891
Шипково масло за нощен и Авен антиружор крем за дневен.

Не бих препоръчала на никой да си слага обикновено масло от аптеката на лицето, тъй като маслото трудно се попива и на третия ден се събуждаш с камидони (малки подкожни мехурчета) на челото)) С маслото трябва да се внимава, не е за всеки тип кожа)
Благодаря, аз внимавам.Wink Моето шипково масло не е от аптеката, но не е чак необикновено.
Обилно слагам по бузите и шията, по-леко мацвам по челото и носа. Ползвам 4 капки на вечер, макар и 3 са достатъчни. След десетина минути със салфетка или памучна кърпа забърсвам добре непоетото от кожата масло. На сутринта кожата ми е мека и гладка и без комедони или както там му казват. Но се оглеждам за по-лек нощен крем за лятото.

# 483
  • Мнения: 46 511
На мен шипковото масло (някакво био, еко, меко) ми изсуши кожата и ми лютеше на очите, въпреки че не слагах близо до тях. Имах желание, но нещо не се получи.

Аз си продължавам във SVR-а, за който писах по-напред. Повторих този в тубичката, въпреки че другият с Витамин Ц ми е една идея по-комфортен, но видях, че има парабени в състава му, затова не го взех пак.

# 484
  • Мнения: 812
Did-ko, чрез маслено измиване ли се справи със запушването на порите? Нещо друго променяла ли си - хранене, билки, примерно?

Не съм променяла хранене, не си падам и по билките и домашните отвари (макар да не са никак лоши). Наблягах на маслено измиване 1 или 2 пъти седмично, като след него добре премахвам с мокра кърпа остатъци и ако усещам, че имам нужда леко мажа с хидрат. кремче. Сутрин след такова измиване задължително мия с измиващ продукт. Не казвам, че бързо ми се получи. Просто трябва упорство и това да се превърне в рутинна грижа.

# 485
  • Мнения: 432
Скрит текст:
От няколко месеца ползвам този крем и ми харесва:


Didka, откъде взе крема? Напиши две изречения за него, омазнява ли?
Ползвам Шанел и съм супер с него, но искам малко смяна и заглеждам Payot.

# 486
  • София
  • Мнения: 20 079
Аз съм с много суха кожа и на мен Techki liss-а на Payot ми идваше много недостатъчен, хем го ползвах с техен серум. Едвам го изхабих. А си бях взела две бурканчета.  hahaha

# 487
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
Скрит текст:
От няколко месеца ползвам този крем и ми харесва:


Didka, откъде взе крема? Напиши две изречения за него, омазнява ли?
Ползвам Шанел и съм супер с него, но искам малко смяна и заглеждам Payot.


Децата ми подариха този комплект, включващ освен крема и маска и околоочен крем: https://www.ebay.co.uk/p/PAYOT-Techni-Liss-Anti-wrinkle-Routine- … ling-M/1976166997
Лично аз съм доволна от крема, много лек е и е с много деликатен аромат. Не омазнява.

# 488
  • При децата ми
  • Мнения: 6 063
didka_pitka, за каква кожа е кремът?

# 489
  • София
  • Мнения: 20 079
Не съм Дидка, но да кажа - пише, че е за всички видове кожа. Според мен обаче е за нормална. За суха, както писах и по-горе, е крайно недостатъчен, а за мазна може да идва тежък.

# 490
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Да ми препоръчате нощен крем за лице за суха кожа? В момента съм към края на олиото с витамин Е на The Body Shop, харесва ми, но ми се иска нещо различно.

# 491
  • Мнения: 1 359
Здравейте момичета. Извинявам се, ако повтарям въпроса. Бихте ли ми препоръчали добър дневен крем, по възможност със слънцезащита, който да попива напълно и да е подходящ за мазна кожа, особено много в Т- зоната? Досега съм пробвала какви ли не- всички омазняват и след час- два лицето ми е все едно намазано с олио.

# 492
  • София
  • Мнения: 22 735
Сега ползвам дневен и нощен крем на Ейвън от серията Anew Platinum. Mного съм доволна, но температурите станаха по-високи и крема ми идва малко тежичък за сезона. Добре, че имам още малко  и го приключвам.

# 493
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Здравейте момичета. Извинявам се, ако повтарям въпроса. Бихте ли ми препоръчали добър дневен крем, по възможност със слънцезащита, който да попива напълно и да е подходящ за мазна кожа, особено много в Т- зоната? Досега съм пробвала какви ли не- всички омазняват и след час- два лицето ми е все едно намазано с олио.


https://www.eucerin.bg/products/sun-protection/sun-fluid-mattifying-spf50plus Този е добър.

# 494
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
didka_pitka, за каква кожа е кремът?

За сбръчкана. Smile То аз не съм толкова сбръчкана /все пак още гоня 50-те/, но децата решиха да ме зарадват. Много е приятен този крем и при нанасяне и като усещане. Аз не обичам тежки кремове.

Тук има повече подробности: https://www.enzo.bg/payot/techni-liss-active-izglazhdassh-krem-protiv-brchki/

Но, ако ми се наложи да си купя крем, 100 лв. не бих дала. Relaxed

Общи условия

Активация на акаунт