Великобритания - Тема 73 Зимно - Пролетна

  • 73 939
  • 725
  •   1
Отговори
# 345
  • България моята родина
  • Мнения: 201
Weston super mare също правят изложба с пясъчни фигури всяко лято и на различна тематика Simple Smile

Gapamilo, мятай се на колело. Хем по-голямо разстояние покриваш, хем спортуваш 😂
Аз намерих разни колоездачни групи в района, но най ми харесаха групите на Breeze от този сайт, https://www.letsride.co.uk/
Редовно следя какво излиза и ако ми хареса, се записвам. Начинанието е абсолютно безплатно, спонсорирано от British cycling и HSBC. Лидерите на групите са сертифицирани и много може да се научи от тях за колоезденето и дори ремонт на колело Simple Smile
Тъкмо малкия се пазари другия месец за рожденния ден за колело та може и аз да намажа покрай него.😁
Ще разгледам сайтовете,благодаря.

# 346
  • Мнения: 1 478
Нашата практика е трагедия от класа, а и не можем да я сменим. Казвала съм преди за какво става въпрос, няма да се повтарям. Дават часове евентуално за след седмица-две и не повече от месец напред. Само да кажа- отне ми 5 месеца да си запиша час за смирт тест, като съм се обаждала през седмица за час.

# 347
  • UK
  • Мнения: 4 308
При нас за деня записват само ако е спешно и трябва да звъннеш точно в 8 сутринта. Обикновено ми дава заето поне 15 мин, докато се свържа и когато се свържа ми казват, че часовете са раздадени. Много хора отиват на място в 8 и чакат, за когато им дадат - някои си чакат по цял ден там на място, за да са сигурни, че ще вземат час. Последния път когато се свързах и исках да прегледат и двете деца, че бяха вируси с усложнения и доста зле и ми казаха, че имали само един час и не може да влязат и двамата, едното щял да го прегледа в 10 ч един доктор, другото късния следобед сестрата. Отказах се и ги заведох на уолк-ин. Там съм по-доволна и като цяло и гледам, ако мога там да ходим като има нещо. Иначе сега цяла седмица ми звънят през ден за ваксина на дъщерята, всеки път им обяснявам, че не искам да я слагаме сега а на пролет след грипния сезон, че е нон-стоп болна и те пак звънят и настояват. Иначе като не е спешно и е за мен, записвам час за след месец, като си и избирам и при кой лекар точно искам да вляза.

# 348
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
При нас можеш онлайн да запазиш час, като точно в 8 сутринта пускат  няколко часа и - който превари. За обаждане е същото като при Дежи - пак трябва в 8 да звъннеш. Аз се чудя как изобщо успяват да се свържат по това време, че и часовете им свършват, то просто е невъзможно.
Един път ходихме в уолк-ин - много доволна бях.

# 349
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
И ние имаме онлайн система вече, но не мога директно да се регистрирам, трябва да взема първо някакви данни от рецепцията лично 🤔 затова и не съм го направила още, все забравям да попитам, като съм там.

# 350
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Да, попълваш формуляр и ти дават password. Става веднага.

# 351
  • България моята родина
  • Мнения: 201
И тук я има онлайн системата от месеци не правят на малкия профил чак сега го пуснаха,но от там пускат по 1 2 часа свободни.И тук може само от 8 до 8.30 да се звъни за часове.А тези уолк ин центрове какви са,че нещо не съм наясно?Да търся къде имам близък при нужда.

# 352
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Това са поликлиники с удължено раб.време, които работят и в съб., и в неделя, банк холидейс. За minor illnessess са, както като отиваш при джипи. Направо отиваш, без час и чакаш. Понякога е доста чакането.

# 353
  • България моята родина
  • Мнения: 201
Благодаря ще погледна при нас къде има.
Възможно ли е да има само 3 и да са на по 5мили и нагоре от мен? 😁Явно няма да ме огрее с този център ако се наложи и дано не се налага.

Последна редакция: сб, 24 фев 2018, 12:04 от Gapamilo9292

# 354
  • Мнения: 140
Здравейте, много отдавна не съм писала. Но нещо ме налегна депресията и реших да се включа Simple Smile. Моето дете го приеха в католическо училище и дори не ми искаха кръщелното, макар любезно да го предложих Simple Smile.
Понеже съм в района на Merry, също се ядосвам на спрените полети на Уиз. Но лятото ще летим с прекачване от близкия град, като цена ми излиза същото, както от друг град директно.
Почнах да търся редовна работа, макар да не знам с малкото дете как ще процедирам, надявам се да открия нещо следобедно-вечерно.
И да ви кажа още не мога да се престраша да шофирам сама, само с ММ и то със страх, а в БГ си бях шофьор навсякъде, не знам как да преодолея това.

# 355
  • Мнения: 358
JG, хората са много внимателни на пътя, не се страхувай. Аз се страхувах буквално от колите и камионите, научих се да шофирам на 38 , хвърлих над 2000 паунда за уроци , естествено заради психологическата нагласа, не за умението. На магистрала излязох веднага, заради работата ми, карах и ревях.После чак започнах да карам от нас до Азда- луда работа ! Кураж , виждаш , че има и по-зле Simple Smile
В моите GP практики чакането е две седмици за нормален преглед , но за спешни и за деца гледат да вместят на деня. Зависи от организацията.В едната ми практика има един дежурен и няколко слота свободни на другите лекари, вкл. и на обучаващите се .Този дежурен взима само пациентите от деня и нищо друго. Ако никой не е болен, си чете медицински списания ( или си говорим за клинични случаи ) . В другата има само един лекар дежурен, който прави И домашни посещения. В този ден на него се пращат  И всички лаб. резултати ,комуникации от болници и всякакви въпроси. Изобщо са на принципа “Убий дежурния лекар “ .Познайте къде е по-приятно и къде върви работата по-добре Wink
Момичета, иде студ , извадете ушанките !

# 356
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
JG, Бирмингам далеч ли ти е? Тази година от там ще летим за София, директен полет.
За шофирането, всичко е на психологическа основа. Наистина тук шофьорите са много по-търпеливи и не агресивни, изчакват и често отстъпват Simple Smile На мен голям стрес ми беше едната седмица шофиране в Германия и Австрия, особено по заснежените планински пътища. Ако не беше заради ските, не бих се навила да го направя, мерак голям 😂

# 357
  • На острова
  • Мнения: 1 275
Merry, евала за шофирането от последната седмица, че и снегове! Аз въпреки, че съм шофьор от 15 г, би ме било шубе. По Европа все ММ кара.

Тук се отпуснах чак след 6 месеца да карам, и то защото се качих на автоматик. Първо почнах из квартала, после до магазина, когато не е натоварен, после до работа и така постепенно.
Обичам да си карам по познати места де, сдух ми е да ходя някъде надалеч, където не знам пътя и трябва да следвам навигациа, ама като се налага, го правя.

# 358
  • Мнения: 3 222
И да ви кажа още не мога да се престраша да шофирам сама, само с ММ и то със страх, а в БГ си бях шофьор навсякъде, не знам как да преодолея това.
Единственият лек е да те притиснат обстоятелствата и да нямаш избор. Поне при мен така стана. Както не бях шофирала 7 години и само единични пъти из квартала или до магазина с ММ, така ми се наложи да въртя над 200 мили седмично, че и по магистрали......Стоях по цяла вечер да връткам маршрута с човечето в google maps и да коментирам с околните къде какво трябва да направя и къде да се престроя. Сменях маршрута на мен да ми е лесен, а не най-краткия...Голям стрес ми беше първата седмица. Дори първите дни сложих камерата да снимам и после уж да коментираме с ММ. Той като видя от къде минавам, каза че нямал никакви притеснения повече за мене и предложи да кара след мен и да ме снима, че да се видя отстрани. Това беше много добро решение, защото се оказа, че имам грешна представа за това как стоя на пътя и за шофьорските си умения. Нали знаеш - Мечка страх, мене не.

Svetlili, нас тоя студ не ни е пускал...Егати и зимата. Седми сняг чакаме. Градусите от декември насам гравитират около нулата...Чак три чифта ботуши си купих както нямах нито един Grinning Да минава и заминава, че ми писна вече. Чакам си пролетта!!!!!

# 359
  • Мнения: 1 478
И аз така бях с карането. В Бг само книжка изкарах, бях се качвала на кола след това точно един път. Няколко години по-късно като дойдохме тук, трябваше да почна да шофирам, нямаше начин. ММ дойде с мен буквално 3-4 пъти, но и той ходеше на работа тогава и нямаше възможност. А на мен тогава смените ми бяха до 11 вечерта и нямаше друг транспорт. Сега нямам проблем, изминавам на ден средно по 80 мили и дори ми е приятно. Но и колата ми е автоматик, със скоростти изобщо не мога да се оправя.

Общи условия

Активация на акаунт