Тема за бързи въпроси и отговори - Всичко за нашите деца - Училищен блиц

  • 82 729
  • 742
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 29 407
Здравейте, от есента и аз ще се вълнувам от училищни проблеми.
Въпросът ми е относно тези електронни учебници - заменят ли хартиените или просто се дават като "бонус" за децата. Понеже за мен е лудост да се учат деца 1-7 клас от таблет/компютър. Crazy  За по-големите е вариант.  Peace

Принтирането на учебниците ще е много по-скъпо от купуването им.

ПС: Учебниците от линка изобщо не ми се отварят... newsm78

# 361
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Несериозно е да се твърди, че външно оценяване е по някой учебник!
Как го определи, че е по конкретния учебник, ст. Добри?
Външното оценяване е по учебна програма, а учебниците се съобразяват с нея. Учебните програми са достъпни на сайта на МОН.

Електронните учебници са удобни за мен като учител, но за децата, не знам как точно ще се използват. Предстои да разберем.
Аз ползвам сканирани учебници в часовете си и давам достъп и на учениците до тях, точно за да не носят учебниците си. Но това е само в моите часове, в които аз и учениците имаме достъп до компютър с Интернет и локална мрежа.

# 362
  • софия
  • Мнения: 25 478
Абсолютно сериозно е. В учебниците на различните издателства има разлики като на НВО се включват въпроси от всички и е напълно възможно да се падне нещо, което не го е имало в учебника на някое от "великите" издателства.
Това се вижда и ако гледаш уроците в учасе.
На теория не би трябвало да има разлика, но на практика е точна така.

# 363
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Въпросът ми в темата е - може ли пример за такива разлики - коя задача от НВО е по даден учебник, а в друг това да го няма.

# 364
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Sad
междучасие ли е?

# 365
  • Мнения: X
Въпросът ми в темата е - може ли пример за такива разлики - коя задача от НВО е по даден учебник, а в друг това да го няма.
По Човек и общество има такива разлики- конкретни факти, които са включени в учебник на Просвета, а на Булвест- не. От преди две години са ми спомените. Не, че тези разлики, а и самото НВО в 4 клас, имат кой знае какво значение.

# 366
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 423
Въпросът ми в темата е - може ли пример за такива разлики - коя задача от НВО е по даден учебник, а в друг това да го няма.

това е за НВО в четвърти клас, има разминавания в материала по "Човек и общество". Когато дъщеря ми преди 3години се явява имаше въпрос, който те не са учили, но не е голяма драма точно това НВО.

# 367
  • софия
  • Мнения: 25 478
По "История" в 5 клас също има разминавания/по-малко информация.

Скрит текст:

# 368
  • Мнения: 4 410
Въпросът ми в темата е - може ли пример за такива разлики - коя задача от НВО е по даден учебник, а в друг това да го няма.
По спомен.
 ЧП-4кл в учебника на Просвета не пише ,че хранителните вериги винаги започват с растение .Даже има пример за хранителна верига , която започва с животно, но в други учебници  този детайл е изяснен в оцветено поле .
За 10 годишно си е направо подвеждащо.
Подобни съм срещала и по други предмети .

# 369
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Благодаря, mamamari. Ст. Добри твърди, че НВО-то било по учебниците на Просвета, а ти доказваш, че не е така.

# 370
  • Мнения: 9 877
Е учебниците са за ползване в час

Прожектират се и децата не си носят хартиенте

От вкъщи учиш на хартия

# 371
  • Мнения: X
Да. Точно така процедират по математика в училището на дъщеря ми. Надявам се да започнат и по другите предмети.

# 372
  • European Union
  • Мнения: 1 389
Не е много добър вариант това с прожектирането. Опитвала съм няколко пъти, с електронен учебник, който има интерактивно съдържание. Интересно са направени отделните упражнения, учениците могат да работят с интерактивната дъска, но няма зум. Колкото и да го увеличавам, го виждат до втория-третия ред само. Сега го зареждам в компютърната зала, всеки да го гледа на монитора пред него, но пак не ми е много удобно.
Лично за мен електронният учебник не може да замести хартиения, може да го допълва и да се ползва понякога, но не като постоянно решение.

# 373
  • Мнения: X
При дъщеря ми има зумване. Единственото ѝ оплакване е, че като зумне госпожата, текстът се размазва, но казва, че пак се чете.

# 374
  • София
  • Мнения: 62 595
Защото никога не е правено да се зуумва, нито да се използва да се прожектира.

Общи условия

Активация на акаунт