Дневникът тема 87 - Да отслабнем всички заедно!

  • 64 740
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 15 044
Аз пък пия повече от 2 литра вода всеки ден и единствено по време на пости не съм имала проблем със запека. Ей така, въпреки многото ВГХ. При всякакви други хранителни режими си имам проблем и съм така, откакто се помня.

# 61
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 270
На всеки корема работи различно и както казва Кайсия пробиотиците са добро решение освен туршията и киселото зеле напомням че и кефира е природен пробиотик, а има на пазара и кисело мляко пробиотично Simple Smile Под ваше влияние взех един магнезий и без това имам мускулна треска от новите си упражнения и бях забравила за него Simple Smile
Слабителните чайове, които съдържат сена водят към привикване на тялото към тях и трябва да се избягват Simple Smile

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 400
Здравейте,момичета!От известно време ви чета,имам доста килограми за сваляне-поне 15 .Преди да забременея не съм имала проблеми с теглото,но след 2 заплашващи аборта и тъпкана с хормони за задържане,след загуба на баща и сестра и всичко това в рамките на 3-4 години резултата е налице.Годинките също са си факт-скоро навърших 41г.Висока съм 160 см и в последната година кантара удари 75кг,а с първата ми дъщеря забременях 52 кг,въпреки че я родих на 32г.Засега съм решила да пробвам ВМНВХ с фастове ,пък да видим...За запек пробвайте магнезиев сулфат-пакетче в аптеките е стотинки,гадно е но ефекта си заслужава.

# 63
  • Наблизо
  • Мнения: 6 123
Добър ден!
Аз сутринта направих домашна тренировка с колелото кардио и после гирички.Не правя кой знае какво съществено,няма да се бодибилдирам така,но ме раздвижва.
Хапнах здраво първо един бульон и после салатка с нахут и отстрани хумус.Сега ще ходя да работя.
Аз също имам проблеми с тоалетната ако не ям въглехидрати,направо плондер ставам.Пия и аспиринчета,защото не съм тренирала отдавна и от нищото дето правих тия дни,ме наболяват мускулите.
Дух,не трябва да се вманиачаваш..и да,може би храната ти е малко и тялото е в режим спасяване.Увеличи салатите и зелениите.Аз някой път прекалявам направо с тях и се тъпча докато си изям марулята.но не ми се хвърля,а ако я оставя ще се сплуе от оцета..

# 64
  • Мнения: 3 067
Опа, Бийпси, сори кака - зелените Simple Smile

Ама... защо решихте, че съм "вманиачена"? В смисъл не разбирам какво влагате в това понятие.  Нали всеки, който е в темата се стреми към нещо и полага някакви "жертви", за да го постигне. Вчера беше луната, аз реших че не знам дали ще лунувам, но ще опитам поне по-малко да хапвам.  Та, както и да е Wink
За днес
З - портокал, около 20 гр., орехи и лешници.
Обяд - картофена крем супа със сирена (от супа бар, не знам какво е имало)
тренировка
втори обяд - две яйца на тиган, зелена салата с по една с.л. нахут и червен боб.
Вечерята сме на гости и май ще е пица - ще опитам да не е повече от парче - две + салата.

# 65
  • София
  • Мнения: 3 711
Духчето не е вманиачена. Тя е "так-так", както казваше Черната Златка Simple Smile Иска е сега и веднга да стане. Кураж, всичко ще започне да идва на мястото си!
Добре дошли на Лея и дамата с голдъна Simple Smile (горд собственик на същото съм); виждала съм Лея на балкона в темата:)
Аз днес яла много малко, ядосвала съм се много много, иначе казано рецептата за неправилен подход съм я спазила цялата.

# 66
  • Мнения: 3 067
Ахахахахаха еми разбира се. Начи може так-так да качиш 2-3 кила за ден два, ама не може да искаш да ги свалиш аааааа не харесвам аз тая биология хахах не й е по вкуса на Духчето.
Бийпси сипи си едно вино и горе главата Simple Smile

Последна редакция: чт, 18 яну 2018, 19:56 от Госпожица Дух

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Ето ме и мен в новата тема. Въртя един килограм плюс-минус от месец. Но празниците вече свършиха и от понеделник влизам в режим.
Бях спряла да се тегля всеки ден, карах на веднъж седмично. От началото на месеца пак започнах да се качвам всеки ден. Обаче ... Дали наистина храната днес се отразява на килограмите още утре сутринта? Все имам чувството, че ефектът при мен се вижда след няколко дни. Ама дали наистина е така?
Честито на именичката днес! Много здраве, късмет и хубави емоции!

# 68
  • София
  • Мнения: 11 613
И аз не съм от търпеливите, а и ме зарежда само и единствено минус на кантара, няма такова нещо при мен мерене веднъж в месеца.  То има, де, ама тогава ям по двойни порции и ме е срам да се кача. Grinning

Днес отчетох -700 грама, но тй като предишните дни хапвах малко, днес ми е зареждащ ден и си хапвам доста, включително и шоколад.

# 69
  • Мнения: 5 081
Добър вечер на всички, добре дошли на новите. Това по формалната част Grinning

Значи за проблемът с тоалетната мога да говоря много, уви. С НВД проблем там пак имам и при мен не е от липсата на вода. Оказаха се две причините - първата са мазнините. Един път погълнах цял суджук на вечеря, малко по-късно припках вече. Втората - пробиотиците. Всеки ден ям туршия на обяд и нямам проблем. Като заменя туршията с друга гарнитура, проблемът пак се появява. При по-богато на въглехидрати ядене също проблемът изчезва. Лятно време въглехидратите са ми кафяв ориз с маслини, киноа с маслини, салата от леща. Понякога съм си мазала с хумус или маслинова паста оризовки. Лятото при мен проблемът се задълбочава. Не ми помагат салати, води, хуск и прочее.

Сега, понеже има доста момичета тук, които са на ВМ НВД, пък не пишат, а може би и не четат темата на режима, да кажа, че при по-активните физически, въглехидратите е хубаво да се увеличат. Аз лично гледам да съм с поне 50 гр. на ден. До към 70-80 гр. Знаете приказката за прекаления светец. При мен е същото. Като добавя въглехидрат, нещата се раздвижват, ако преди това съм била стриктно НВД или кето и не е имало резултати/била съм в някакво плато.

Малко числа
100 гр. бял варен ориз - 29 гр. В
100 гр. кафяв ориз - 23 гр. В
100 гр. варена леща - 20 гр. В
100 гр. варена киноа - 23 гр. В

# 70
  • Мнения: 9 052
Днес съм доволна как минаха нещата. Прегрешението на вечеря е по-малко от снощното и се казва шоколад Милка с бадеми . Но пак е добре и в граници.
Сега взимам книгата и се отнасям към кревата. Докато се прибере златото има още час и ще гледам да не заспивам. Май няма да стане.

# 71
  • Мнения: 3 743
https://www.rd.com/health/diet-weight-loss/15-hilarious-weight-loss-jokes/ аз лично си признавам, че съм правила hiding the evidence Wink

за йогата, ще оставя Дези да се изкаже, аз съм "самоука"; като лично мнение смятам, че в йога са важни две неща постепенност и последователност, но ако няма насилване за влизане в някоя поза, смятам че не може много да навреди овладяването на която и да е, дори и да не е в определена последователност. Все пак всичко е строго индивидуално, а йогата е път към себе си Simple Smile някой може и никога да не успее да направи лотус и това не означава, че йога не е за него, както беше писала и Дези

Аз днес сутринта бях -300г и достигнах едно психологическо тегло. Ще видим оттук накъде. Засега продължавам

За ходенето до тоалетната, овесената диета и в това отношение ми се отрази добре Wink

# 72
  • София
  • Мнения: 1 270
За тоалетната ми действат добре две храни.Вечер 1-2 суп лъжици ленено брашно в коф . кис.мляко.Закуска с киви.Сутрин на гладно 1 суп.лъжица зехти след нея изпивам чаша топла вода.
Променям постепенно начина на приемане на храна.Концентрирам повечето храна в часовия интервал преди и след тренировката.Аз тренирам сутрин.Вечер се опитвам да хапвам малко.

# 73
  • Мнения: 10 012
https://www.rd.com/health/diet-weight-loss/15-hilarious-weight-loss-jokes/ аз лично си признавам, че съм правила hiding the evidence Wink


 smile3501

Добре се насмях за събуждане!
"Не се качвай на това нещо, Джоуи", казва дете на братчето си на среща на диетуващите. "Хората там плачат." Joy

Аз днес се качих "на това нещо" без да плача- 51.7кг. +1кг, но очаквам цикъл. Все повече си харесвам краката, така че явно съм на правилен път. Целулитът го нямаааа! newsm19
Кантарът не е всичко, но е добра проверка.

Мисля че в тема за отслабване Е необходимо да се следим какво ядем, и не бих го нарекла "вманиачаване". Явно щом сме стигнали дотук имаме нужда от корекция. Как да се корегигаш, без да си направиш самоанализ? А това става с честност към себе си- сядаш и пишеш всичко. И някое благосклонно другарче може и да ти покаже къде бъркаш. Защото аз за себе си знам, че имам слепи петна.

Гледали ли сте Secret eaters? Има го в Тубата. На мен много ми харесваше, но няма нови сезони. Хората се оплакваха колко е жестока съдбата към тях. От въздуха качвали. Монтираха камера в кухнята им, и всичко лъсна.
Та и аз така- от въздуха качвам- ехм, ехм...показах си вчера дневника с храната- намериха ми 3 супер солени неща за 1 седмица, оливане със стафиди и абсолютна липса на...зеленчуци. И ям повече от мъж маратонец. Уупс.
От салата ми става студено. cold Купила съм си броколи и карфиол, а не ги ям...

Предизвикателство за следващите 10 дни- зеленчуци към всяко хранене освен закуската. Там ми е плода.

Blackisback, аз се водя по табличката в първия пост на ВМ-НВХ, затова съм на палео. Ако вдигна мазнините ще се омазня. Имам дни на по-ниски вгх, но на 100-150 ми е най-добре. И невероятно се отразява на издръжливостта и експлозивността, най-вече.
Всичко важно е в първия пост на темата, там не пишат хора с по-високовъглехидратни нужди, но понякога следя.

Любимите ми въглехидрати са сладките картофи Heart Eyes, овеса и стафидите. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Благодаря за новата тема! bouquet


# 74
  • Мнения: 5 081
Хаха, Secret eaters го гледах по TLC. Или поне беше подобно предаване. Беше забавно. Любимото ми беше като оставяха по нещо - кутия понички например в офис, и им гледаха сеира после Grinning

Отчитам официално 1 свален килограм. Въпреки това явно няма да мога да сваля 2 в рамките на месеца. Макар че пък не се меря от 1ви до 31ви. Видимо коремът ми се е изчистил от началото на месеца, а краката само за няколко пъти тичане се пооформиха.

От другия месец вкарвам и бърнър. Мисля си за този, умерен е откъм съставки, няма кофеин. Някой да го е ползвал?
https://healthstore.bg/controlled-labs-red-trim

Общи условия

Активация на акаунт