Дневникът тема 87 - Да отслабнем всички заедно!

  • 64 720
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 709
Мноого шити ден за милото Бийпсче днес. От сутринта ми е тръгнало криво! Няма да ям, няма да спортувам, само ще пуша и ще псувам до довечера! Утре явно ще се отчета със стабилен минус хахах

# 46
  • София, България
  • Мнения: 812
Herzen,за първи път чувам, че килограмите имат общо със скачането на въже. Във всички трансформации на Крис Пауъл, които изгледах хора доста по-дебели и едри, да не кажа над 100 кг скачаха на въже и не мисля, че това е някакъв проблем. Но все пак ми е интересно да разбера защо смяташ така, може да има нещо, което аз не знам.

# 47
  • София
  • Мнения: 11 570
tissi пробвай ако искаш сок от кисело зеле. При мен има ефект в рамките на 30 мин.

Магнезия също има разпускащ ефект.

Също компот от сини сливи.


И аз съм със сериозни такива проблеми, преди ми помагаха сушените сини сливи, но нещо и те спряха. Ти и преди си препоръчвала сок от кисело зеле, ти собствено ли си имаш? Не знам откъде да си набавя, а и това купеното ми се струва ужасно солено. Аз и не обичам кисело зеле освен сготвено, та и сокът ми се струва гаден, но бих пробвала, ако не е солен, пък за да не се получи задържане на вода.

А за магнезия, за магнезиевият цитрат ли става дума, тук коментираха момичетата, че другите не се усвояват от организма?

tissi, ти какъв чай си взимаш?

# 48
  • Мнения: 3 067
Ако си 1.70-1.80 с едър кокал и си 100 кг сигурно няма проблем да скачаш на въже.
Ако си 160 и си 100 кг, натоварваш сърце, стави, хрущяли и кости.

Тили сигурно е комплексно. Само знам, че на кила може да съм -/+ 3, а на мерки да съм -/+ 10 - 11. Случвало ми се е. От тази гледна точка не желая да чувам дудненето на кантара, като стара свекърва в ушите си. 1-3 пъти месечно е ок

# 49
  • София, България
  • Мнения: 812
Niya, аз не разполагам със зелеви сокове, но разчитам на този чай: http://actalife.bg/images/category/uploads/2016/06/cfde85233759f … b6a29c33f7ea2.jpg

Аз лично съм доволна от него... На мен ми действа, но аз го пия само, ако ми се наложи. Макар че се чудя дали да не го вкарам в ежедневна употреба.  Веднъж изпих 2 чаши и уляляляля....... Усещах как червата ми действат усилено да изкарат всичко Grinning Но трябва ли да е така? В смисъл това със запека не е ли подсказка, че нещо не е , както трябва, в смисъл, че хранителния режим не е подходящ.. Не знам.

Аз ще съм благодарна, ако някой може да изкопа някакъв подробен списък с всички храни, които съдържат в себе си сложни въглехидрати. Аз намирам някои сайтове, но пишат общи приказки, а аз искам списък, според който да знам кои храни съдържат "добрите" въглехидрати. Навсякъде пишат за кафяв ориз и пълнозърнест хляб, но аз искам да знам за другите. Явно ще е бая издирване.

# 50
  • Мнения: 3 067
Е... Това са половината храни на света. То по лесно е да направиш списък на всички храни, които нямат сложни въглехидрати.

Бийпси, какво става синеочке? Мисля те.

# 51
  • Мнения: 9 052
Аз много обичам солено и солен сок от кисело зеле. Явно при теб няма д е варинат обаче. Взимам от руския магазин в пликове от по 1 литър, има го иначе при зеленчуковите сокове и в други магазини от немските вериги Лидл, Кауфланд, ДМ и пр.

Собствено зеле нямам.

Магнезия не знам какъв е и как се усвоява, но при мен разпуска мускулатурата и също разкарва.
Пробвала ли си да си направиш компот от сушените сливи? Един вид ошав и дали няма да действа разхлабващо?

Сушени смокини?

...  не желая да чувам дудненето на кантара, като стара свекърва в ушите си. 
моята стратегия

# 52
  • Мнения: 9 052
...  В смисъл това със запека не е ли подсказка, че нещо не е , както трябва, в смисъл, че хранителния режим не е подходящ.. Не знам.


да, например недостиг на течности.

# 53
  • Мнения: 7 737
тя Дух е казала, ама и аз да кажа -ще натовариш много ставите на коляното и глезените. Ти си младо момиче и сърцето ти ще издържи, но и все пак внимавай  Peace

Бийпс, първо ги напсувай, после им тегли един бой на лошите хора  Hug

# 54
  • София
  • Мнения: 11 570
Niya, аз не разполагам със зелеви сокове, но разчитам на този чай: http://actalife.bg/images/category/uploads/2016/06/cfde85233759f … b6a29c33f7ea2.jpg

Аз лично съм доволна от него... На мен ми действа, но аз го пия само, ако ми се наложи. Макар че се чудя дали да не го вкарам в ежедневна употреба.  Веднъж изпих 2 чаши и уляляляля....... Усещах как червата ми действат усилено да изкарат всичко Grinning Но трябва ли да е така? В смисъл това със запека не е ли подсказка, че нещо не е , както трябва, в смисъл, че хранителния режим не е подходящ.. Не знам.

Може да го потърся да видя как ми понася, въпреки че и чайове не обичам, но може да си заслужава. А по въпроса ти, ако досега не си имала, а се е появил с диетата, можеш да помислиш за промяна.По принцип се смята за нормално намаляването на храната да води до проблеми с тоалетната, не е притеснително, но можеш да потърсиш храни, които те разпускат.

При мен обаче е било цял живот, както и да се храня, гледали са ме и на ехограф и ми казаха, че такава ми е структурата и за ензимите нещо ми казаха. Единственото, което ми помага наистина е, когато ям всеки ден Активия, не знам какво слагат в нея, ама наистина ми действа като на рекламата. Grinning

Bandiera rossa, ще отскоча до Берьозка тези дни, благодаря за съвета.

# 55
  • София, България
  • Мнения: 812
Пия много вода, след години прекарани на тропически остров съм придобила този навик. Под 2л вода не падам. Явно трябва да повиша течностите.

Не знаех, че толкова храни имат добри въглехидрати, знам, че всички солети, чипсове, снаксове, джънкове и някои зеленчуци и плодове  са с прости въгехидрати, явно другата половина на храната е със сложните.

Както и да е! Отивам да си взема обръча, а на останалите ви пожелавам да постигнете желаните резултати, независимо дали чрез йога, фитнес, фет бърнъри, диети, домашни упражнения, тичаници и прочие. Важен е крайният резултат! Simple Smile

# 56
  • Мнения: 9 052
...
Както и да е! Отивам да си взема обръча ...
и той с масажа на корема може да предизвика разкарващ ефект Simple Smile

Niya- дано го има при вас.

# 57
  • София
  • Мнения: 3 709
Духче, зелени се бе, како! Simple Smile
Тичане, скачане, бърпита не се препоръчват при доста килограми. А в подкрепа на това, което казва Луна- от преди миналия петък само тичам и започнах да свалям, което не се е случвало от два месеца. Сигурно свалям от всичко, ама това е положението.
Аз ще ям чак сега за деня. Не намерих чай с круши, ама си взех с ябълка и канела да не съм капо.
Лошите са твърде селски пръчки и ни бой, ни псуване го лекува това.

# 58
  • Мнения: X
Запекът обикновено е симптом наистина, че нещо с храната не е наред.Дали липсват течности, мазнини, фибри, зависи от конкретния организъм.Или храната е малко като количество, или няма движение....но не е нормално стомахът да не може да работи като часовник и да се саморегулира.
Аз например, като намаля течности/мазнини, веднага ми се отразява.За фибрите съм писала, че не ми понасят и точно те ми действат запичащо.Затова, без тях.
Също, на мен добре ми действа масаж на корема след събуждане сутрин, още в леглото, с въртеливи движения по посока на часовниковата стрелка.Това помага на червата да се "събудят" по-бързо и да заработят ефективно.
И днешното меню:
з-мазно кафе, 1 бонбон (имаме повод)-обаче от него ли,дето го ядох на празен стомах, ми стана лошо и не ми се ядеше нищо
10ч.-1/2 лимон
о-свински джолан, краставица, пресен чесън, маслини, лютеница
в-суфле кайма, салати, ядки най-вероятно

# 59
  • тук и там
  • Мнения: 11 529
Niya,можеш да си вземеш някакви пробиотици.Аз по принцип имам същият проблем със WC-то,но аз по начало не приемам достатъчно течности. В добавките ,които Любо(нали имам режим от него)препоръчава  има и пробиотици-сутрин и вечер.Имаше някакво обяснение-не само за подобряване на вътрешната флора,но  и за нещо друго -но сега нямам време да ровя.Това-ако си почитателка на добавките,и не си правиш туршии ,зелета и т.н.Аз вече нямам този проблем де-откакто пия желязото сутрин..Сигурно действа подобно на магнезия.Тук имат една вода -богата на магнезий,лекарката ни я препоръчваше на децата,когато са имали този проблем и наистина действаше.Но не знам във Бг има ли аналог на тази вода-поне си беше натурална,предполагам че по-добре се усвоява  магнезият набавен от  естествен източник.

Общи условия

Активация на акаунт