Интериорен SOS /9/

  • 116 336
  • 781
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 560
Прекрасно е! Вие си го бяхте измислили..аз само ви казах действайте.
И вие го направихте.
Сега внимавайте някой да не почне с маркер и моливи да запълва листата по дивана. Аз бих  Simple Smile))))

Тогава ще му вдигна цената в Продавалник, защото ще стане ръчно рисуван уникат. Simple Smile

Evangeliya, моя позната ми ги уши по старите калъфи. Аз не мога да преценя дали е било трудно.



Докато търсех картинки за тази публикация https://www.facebook.com/interiorSOS/posts/1643110962468753
се сетих за вашия диван от тези снимки:








# 511
  • София
  • Мнения: 9 937
Понеже нямам килер, ми се ще да организирам малко свободно стоящите шкафове и етажерки...
За моята стая, съм решил да си сменям гардероба с такъв с надстройка (където да складирам разни неща, не дрехи).
В кухнята (ако сменям шкафовете) - ще са също с надстройка, за да не ми се  налага да слагам шкаф на пода и да запречва.
Мислех си за антрето сега - някакъв окачен или по-тесен шкаф с врата, за да редуцирам от 3 (полупълни шкафове) - в един (инструменти, разни домакински шир-потреби...).
Чудех се и за ниша над едното антренце, но ми се струва, че ще хване паяжини там каквото и да сложа, а и запушва...

ПП: За спалня 144х200, чамова - ще ѝ сложа две нощни шкафчета, но да не заемат много място - нещо минималистично. Какъв е минимума - 35см ширина? Rolling Eyes

# 512
  • Мнения: 560
Starrydream,  добре. Какъв е въпросът?


Няма минимум за нощно шкафче, но може да се водите от  размер на книга, чаша вода и телефон.
Да речем А4.


https://www.enikom-m.com/bg/product/0/noshtno-shkafche-boheme/37569-1_75_173.html

# 513
  • София
  • Мнения: 6 102
Много са свежарски възглавниците от първата снимка. Simple Smile  Ще предложа на дъщеря си да си направи за нейната стая.

# 514
  • Мнения: 39
Прекрасна тема, радвам се, че ви открих. От няколко години ремонтираме къща, преустройство на стаи и т.н. Долу горе ми се поизбистриха вижданията за кухня, спални, нооо на банята, както и на всекидневната, която ще е заедно с трапезарията не мога. За банята ще моля по-натам. Всекидневната ми е "дерт". Въртя маси, столове, дивани и секции и не мога да го измисля. Много бих се радвала на вашите виждания, идеи и съвети. Довечера като се прибера ще се опитам някакво чертежче да направя или снимки да изнамеря, за да онагледя ситуацията. Прекрасни сте! Хубав ден на всички ви!

# 515
  • Мнения: 560
Ако имате готово пространство, можете да влезете..и да си помислите..а къде искам да седна на дивана...и някак си погледа ще ви се насочи натам. Често интуитивното лично решение  е по-правилно.
Дори и да нямате точните  вербални аргументи, то имате усета си за вас и вашата  къща.

# 516
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Включвам се с въпрос, защото започнахме ремонт на жилище, което се състои от преходни хол и спалня, както и отделна кухня. Трябва да го преустроим в преходни хол с кухненски бокс и спалня, а сегашната кухня да се превърне в кабинет.
За целта ще усвоим две от трите тераси. Но нещо не се справяме с разположението на кухненския бокс в хола. Направих няколко снимки с идеята да ме посъветвате кой избор е най-удачен, предвид разположението на врати и прозорци и размерите на стаята.
Предварително се извинявам за снимките.
Хол
Скрит текст:



[/img]

Кабинет
Скрит текст:




Искаше ми се да направим кухненската част на вече усвоената тераса. Проблемът е обаче не как да прекараме вода или ток до там, а че ще се получи различно ниво на подовата настилка след полагане на изолацията и всичко останало. Обмисляхме и варианта кухнята да е в дясната част на стаята, по стената, но ми се струва, че ще загубим пространство.
Лошото е, че не правим ремонт за себе си и нямам идея дали ще вземем правилните решения. В апартамента ще живеят двама възрастни и единствените им желания са да има отделен кабинет /не просто работно място, а отделно помещение/, кухня, малка трапезарна маса със столове, диван и отделно спалня.

В кабинета ще е необходимо да се обособи голям шкаф, който да побере документи и други. Смятаме да бъде отново в дясната част на стаята, където в момента се вижда мивката. По продължението на цялата стена. Доколко е удачно обаче да се остави вода в стаята и да се обособи малък плот за кафемашина, чашки и подобни?

Благодаря предварително!

# 517
  • Мнения: 39 493
Аз бих направила кухнята на терасата. За мивка в кабинет- аз съм "за", ако мислиш, че ще е от полза.

# 518
  • Мнения: 1 483
Кухнята най-добре на терасата. Заради трегерите и различното ниво няма да можете да сложите нито диван, нито трапезна маса там. С подходящо планиране може да стане компактна, но все пк достатъчна П-образна кухничка.
А за мивка в кабинет не виждам смисъл. Имат ли намерение да го ползват като сервизно помещение или за нещо друго да им трябва вода там?

# 519
  • Мнения: 39 493
Една кана с вода в кабинета би вършила същата работа, но в много кабинети си има мивка.... Зависи как са свикнали хората, които ще живеят там. Определено ако стаята след някоя и друга година се превърне примерно в спалня ще си има хамалогия по махането на водата. А иначе би се оправило само с едно освежаващо боядисване на стените.

# 520
  • Мнения: 1 483
То по тая логика един диспенсър също ще свърши работа. Ако не им трябва да пълнят кофи и легени, за какво им е мивка, та плочки отстрани, глупости...

# 521
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Аз бих оставила мивката в кабинета. Един уайн куулър вляво до нея и отгоре дървени рафтове за чаши и става страхотен бар. До него вдясно ще има място за шкаф за документи. Нещо подобно, но в по-малък мащаб:
Скрит текст:

Кухнята бих я направила Г-образна. Изглежда, че вдясно от вратата на хола ще има достатъчно място. Подът трябва да се изравни, иначе не виждам смисъл от приобщаването на терасата. Прозорците трябва да се сменят, но едни нови в подобен стил, от пода до тавана ще придадат страхотен индустриален стил на стаята:
Скрит текст:

Скрит текст:

Скрит текст:

# 522
  • Мнения: 1 483
Възрастната двойка се съмнявам да харесат индъстриал стила, а виното най-вероятно си го държат в хладилника.

# 523
  • София
  • Мнения: 8 348
аз обожавам светлината и простора, затова не бих направила кухня на балкона
ще я разположа в отсрещния край на стаята, дори ако има възможност на къса стена, или къса стена с малко влизане на ъгъл на дългата
трапезарната маса пред прозорец от пода до тавана

само не разбрах къде ще е спалнята

не бих оставяла мивка в кабинета

всичко, разбира се, зависи от изискванията на възрастните хора,които ще ползват жилището
колко са възрастни, какви неща харесват

# 524
  • Мнения: 560
Включвам се с въпрос, защото започнахме ремонт на жилище, което се състои от преходни хол и спалня,
Скрит текст:
както и отделна кухня. Трябва да го преустроим в преходни хол с кухненски бокс и спалня, а сегашната кухня да се превърне в кабинет.
За целта ще усвоим две от трите тераси. Но нещо не се справяме с разположението на кухненския бокс в хола. Направих няколко снимки с идеята да ме посъветвате кой избор е най-удачен, предвид разположението на врати и прозорци и размерите на стаята.
Предварително се извинявам за снимките.
Хол
Скрит текст:



[/img]

Кабинет
Скрит текст:




Искаше ми се да направим кухненската част на вече усвоената тераса. Проблемът е обаче не как да прекараме вода или ток до там, а че ще се получи различно ниво на подовата настилка след полагане на изолацията и всичко останало. Обмисляхме и варианта кухнята да е в дясната част на стаята, по стената, но ми се струва, че ще загубим пространство.
Лошото е, че не правим ремонт за себе си и нямам идея дали ще вземем правилните решения. В апартамента ще живеят двама възрастни и единствените им желания са да има отделен кабинет /не просто работно място, а отделно помещение/, кухня, малка трапезарна маса със столове, диван и отделно спалня.

В кабинета ще е необходимо да се обособи голям шкаф, който да побере документи и други. Смятаме да бъде отново в дясната част на стаята, където в момента се вижда мивката. По продължението на цялата стена. Доколко е удачно обаче да се остави вода в стаята и да се обособи малък плот за кафемашина, чашки и подобни?

Благодаря предварително!
Принципно гледайте да не изкарвате вода в помещение , в което няма сифон.
Във ВИАС/ УАСГ  имаме мивки във всяка зала за упражнение- явно да си мием боичките;) Във НАТФИЗ?ВИТИЗ  имали огледала.

Ако сложите кухнята на терасата - няма да имате горни шкафове заради прозорците.

Според мен там е хубаво осветено за трапезарна маса и приказки.
Ако имате проблем с нивата, можете да сложите нарочен подиум на терасата, който да глътне трапезарията.
С два трапезарни бюфетни шкафа от двете страни ще стане приятна зона.
Ако наистина не искат да се разхождат за едно кафе от кабинета до кухнята, направете им някакъв скрит шкаф  с мивка.. И спирателен кран !

Общи условия

Активация на акаунт