Декемврийчета 2017г.

  • 95 744
  • 968
  •   1
Отговори
# 825
  • София
  • Мнения: 8 664
Аз не съм стерилизирала никога, машината я ползвам за варене на пара. Но не бих я носила и да варя на пара. Големият винаги е ял от заведения или ако сме си готвили в квартира-от нашето.
Минимален багаж нося, защото ми е досадно разтоварването и товаренето.
Аз съм се разболявала от стомашни вируси само в София, на море не. Както и децата. Миналата година се разболях за 1 ден, няколко дни преди шятната почивка. Заразих големия и мъжът ми и те се разповръщаха първия ден от почивката Grinning
Сега пак така, но обратно. Мъжът ми се разболя от вирус с температура и болки в гърлото и беше на умирачка 1 седмица. Големият е болен от вчера, аз съм с отит и болки в гърлото от 3 дни. Но аз винаги съм с отит на и след море, та...
Абе болести всякакви Grinning Орлин го подминават засега.
С приспиването не мога много да помогна. Както Be special е казала-периоди.
Действай, както на теб ти е най-лесно и бързо и бебето иска. Няма смисъл от напъни за нещо си, което някой ти е казал, че "трябва" да се случва. На намсикойси бебето спокойно заспивало ей така от въздуха, оставя го и то се отцепва. Така рядко стават нещата, да не кажа с почти никое бебе и не знам защо се очаква от тях Grinning 
На мен ми е най-лесно с кърменето, на Орлин така му харесва и така действам. Има случаи да се е напрегнал, да го тормозят зъби и плаче, не го успокоява сукането. Тогава му пея, гушкам го, движа се и го поклащам. Реве и накрая се изтощава и заспива. Никога не бих го оставила да реве сам, това за мен е немислимо. Той си плаче, но е гушнат в мен.
Баща му също го успокоява понякога, глвдат през прозореца.
Иначе се получава и да го изкъпя-разсейва се от дрането и после заспива почти веднага, пак с кърмене. При мен фатката е да го накарам да се успокои и да суче, после е лесно Grinning  Заспива за 3 секунди.

# 826
  • Мнения: 161
Момичета, имам нужда от помощ. Ако някоя от вас има някаква престава... Това са резултатите на моето момче от днес. Утре ще ги нося на педито, ама до тогава какво да си мисля с тези отклонения...


      Хемоглобин (HGB) 111.0 g/l 130 180 L
      Еритроцити (RBC) 4.27 10^12/l 4.5 6.5 L
      Хематокрит (HCT)32.5 % 41 55 L
      MCV 76.3 fL 80 96 L
      MCH 25.9 pg 27 32 L
      MCHC 341.0 g/l 300 360
      RDW-CV 15.1 % 11 15 H

Подчертаните са неговите показатели, не знам дали добре се разбира.

# 827
  • Мнения: 6 958
Това за лечебния плач и аз го четох вчера, но не схванах как е при бебетата. Те си плачат така или иначе, не е като да я убеждавам да не се разстройва. Иначе забелязвам, че ако приспиването е съпроводено с доста плач, действително после така се отрязва, че две вечери дори не се събуди да яде.
Само вмъкване за който не е чел статията, че не се има предвид бебето да се оставя да плаче само, напротив гушка се, но теорията е, че не трябва да го караме да спре да плаче, защото по този начин се освобождава от натрупания през деня стрес. Както при възрастните:"поплачи си, да ти олекне"
При нас също приспиването е много трудно от около две седмици, снощи например продължи час и половина. Важи същото, което и Спешъл е писала-мноого вода изпива. Доколкото се информирах, това е поредния скок и трудното заспиване е характерно за периода.

# 828
  • Мнения: 752
Момичета, имам нужда от помощ. Ако някоя от вас има някаква престава... Това са резултатите на моето момче от днес. Утре ще ги нося на педито, ама до тогава какво да си мисля с тези отклонения...


      Хемоглобин (HGB) 111.0 g/l 130 180 L
      Еритроцити (RBC) 4.27 10^12/l 4.5 6.5 L
      Хематокрит (HCT)32.5 % 41 55 L
      MCV 76.3 fL 80 96 L
      MCH 25.9 pg 27 32 L
      MCHC 341.0 g/l 300 360
      RDW-CV 15.1 % 11 15 H

Подчертаните са неговите показатели, не знам дали добре се разбира.
Здравей. На големия ми син на 6 месеца изследванита бяха с отклонения, но педиатърката каза, че са ок, нормално било...те си гледат там определени неща, но не ги разбирам. Но не се притеснявай

# 829
  • Мнения: 1 418
Аз не съм стерилизирала никога, машината я ползвам за варене на пара. Но не бих я носила и да варя на пара. Големият винаги е ял от заведения или ако сме си готвили в квартира-от нашето.
Минимален багаж нося, защото ми е досадно разтоварването и товаренето.
Аз съм се разболявала от стомашни вируси само в София, на море не. Както и децата. Миналата година се разболях за 1 ден, няколко дни преди шятната почивка. Заразих големия и мъжът ми и те се разповръщаха първия ден от почивката Grinning
Сега пак така, но обратно. Мъжът ми се разболя от вирус с температура и болки в гърлото и беше на умирачка 1 седмица. Големият е болен от вчера, аз съм с отит и болки в гърлото от 3 дни. Но аз винаги съм с отит на и след море, та...
Абе болести всякакви Grinning Орлин го подминават засега.
С приспиването не мога много да помогна. Както Be special е казала-периоди.
Действай, както на теб ти е най-лесно и бързо и бебето иска. Няма смисъл от напъни за нещо си, което някой ти е казал, че "трябва" да се случва. На намсикойси бебето спокойно заспивало ей така от въздуха, оставя го и то се отцепва. Така рядко стават нещата, да не кажа с почти никое бебе и не знам защо се очаква от тях Grinning 
На мен ми е най-лесно с кърменето, на Орлин така му харесва и така действам. Има случаи да се е напрегнал, да го тормозят зъби и плаче, не го успокоява сукането. Тогава му пея, гушкам го, движа се и го поклащам. Реве и накрая се изтощава и заспива. Никога не бих го оставила да реве сам, това за мен е немислимо. Той си плаче, но е гушнат в мен.
Баща му също го успокоява понякога, глвдат през прозореца.
Иначе се получава и да го изкъпя-разсейва се от дрането и после заспива почти веднага, пак с кърмене. При мен фатката е да го накарам да се успокои и да суче, после е лесно Grinning  Заспива за 3 секунди.
Благодаря ви момичета, явно ще да е период, дано да мине скоро...че вече се изчерпвам от идеи:( Просто имам чувството, че това дете мрази да спи ...

# 830
  • Мнения: 350
Относно морето съм доста резервирана- до сега каката са я хващали повръщане и разтройство на морето общо два пъти- следователно и ние след нея. Но минаваше леко за един ден. Страшния ротавирус я хвана преди една година през февруари,когато си бяхме в града- мина страшно тежко, обезводни се за 12 часа и лежахме в болницата 4 дни на непрекъснати системи. За малко щях да я изпусна. Беше на 3 г. От тогава много ме е страх от този вирус.
Когато сме на морето спазвам стриктна хигиена, почти не ядем по заведенията, а купуваме храна и готвя в квартирата. Вода и течности само бутилирани.

Относно заспиването- има периоди заспива много лесно, дам й бибата и е готова след 5 Мин. А има случаи само реве  и я приспивам с люшкане и пеене. Научих се да познавам кога й се спи и веднага я слагам. Пропусна ли момента, после може по 90 Мин да се приспиваме. И така само се изнервяме и двете.

# 831
  • Мнения: 2 406
Jenimon,слагано ли му е на детето Ротарикс?

# 832
  • Мнения: 350
Jenimon,слагано ли му е на детето Ротарикс?
Не сме слагали на каката Ротарикс, но не мисля,че тази ваксина е ефективна.
Въпреки кошмара,който изживях с каката с ротавируса,това не ме накара да сложа ваксина на бебето.

# 833
  • София
  • Мнения: 8 664
Разболяват се и деца с ваксина, тъй като в нея няма всички щамове. Доколкото знам щамовете, които тя има не са и най-разпространените, които се хващат обикновено.
Големият няма , хващал е нещи с повръщане два пъти. Веднъж на година 9м.  и миналата година на 2г. и 8м. Първият път всичко беше 1 нощ, бях болна и аз на следващия ден. Втория път го заразих аз. Та май ако аз не нося чумата, не го хваща нищо Grinning
Сега сме на море, настина малко от висенето във водата.
На Орлин сложих, защото батко му носи доста неща от градината. А също така още в родилното му дадоха антибиотик и смятам, че ще боледува повече(на няма 2 месеца за малко да влезе в болница от един вирус).
Но пък той не е хранен с адаптирано мляко в родилното, за разлика от батко му, който бяха хранили, докато съм в реанимация.   
Таааа гаранция няма за нищо. Аз не разчитам особено на тази ваксина.

# 834
  • Мнения: 161
Здравейте, аз пак съм с питанка. Някой ползвал ли е оризова каша на  Topfer? Днес исках да дам за следобедно хранене, но нещо не стана. Уж я разтворих според указанията на опаковката, а тя приличаше повече на чорба, от колкото на каша.
В упътването пише 100мл мляко+ 100мл вода+ 4 супени лъжици от кашата.
Аз реших да направя половината количество, като вместо мляко сложих малко кърма(40мл+60мл вода). Като видях, че не се сгъстява, добавих още една лъжица от сухата смес. Пак нищо.  Не знам това ли прецака нещата или нещо друго. Пакета е в срок на годност. Да не би да трябва да отмервам с мерителна лъжица от АМ., а не с обикновена супена?

# 835
  • София
  • Мнения: 3 050
Zaraghamba, аз правя от три дни оризово-бананова каша на Topfer. Първите два дни я правих супер гъста, днес си уцелих пропорцията. Първия ден я направих с 60мл. АМ, готово количество 70мл. и две супени лъжици каша. Стана много гъста. На другия ден същата работа. Днес постигнах желания ефект. Сложих 70 мл. АМ, 1 супена лъжица и половина каша и 2 чаени лъжички банан и стана супер консистенция. Може проблема да е, че си сложила кърма, знам ли?! При мен си се сгъсти много.

# 836
  • Мнения: 161
Благодаря за отговора Simple Smile и аз това се чудя дали е от кърмата. Мислех утре да пробвам само с вода, сигурно няма да прилича на нищо...
А ти допълнително  слагаш плод банан?
И аз се чудих дали да пробвам така, но понеже сега започвам със захранването и съм дала само морков, дали няма да прибързам с банана?

# 837
  • Мнения: 100
И аз имам същия проблем с оризовата каша,правя я само с вода и плодово пюре и става на чорба.малката хич не я харесва.Ще взема да пробвам и аз с АМ.
Zaraghamba, не е ли рано за каша, при положение,че сте въвели само морков?
Аз лично кашата я вкарах след като заместих обяда напълно.
Не казвам,че съм права Simple Smile

# 838
  • Мнения: 161
Ами не знам и аз вече. Тотално се обърках и ошашках с това захранване. Педиатърката ми каза за кашите, че даже може да давам и млечни и да не ги въвеждам постепенно. Аз съм хем да давам, хем да не бързам, но и понеже се притесних, че почти не е наддал реших да пробвам да дам и малко каша, защото не яде кой знае колко от моркова.
Уж чета, но май колкото повече чета, толкова повече се обърквам и всичко ми се струва толкова сложно...
Днес пробвах с пащърнак. Някой да ме просветли-всеки нов зеленчук ли давам самостоятелно или в комбинация с вече въведен? Благодаря Simple Smile

# 839
  • Мнения: 2 406
Някои бебета са захранени първо с каша,после със зеленчук.Като моето,например Simple Smile

Майката е тази,която преценява кое/как да дава .Аз в началото предпочитах моно пюрета.Сега новия зеленчук добавям към вече познатите и така.Различно действам Simple SmileМоже и по двата начина,няма проблем!

Общи условия

Активация на акаунт