Декемврийчета 2017г.

  • 95 701
  • 968
  •   1
Отговори
# 840
  • Мнения: 410
И при мен първият път оризова та каша на Тьопфер стана редичка, въпреки че спазих указанията. И аз слагам кърма. Сега я правя на око. Слагам малко кърма, преварена топла вода - общо около 60 мл. После добавих три супени лъжици каша. Видя ми се гъстичко и добавих пюре тиква постепенно ,докато конститенцията ми допадне. Стана гладко и топло около 110 мл. Малката го хареса и изяде всичко. Давам каша от три дена.

# 841
  • София
  • Мнения: 8 646
Знам, че при рефлукс често се захранва с каша. Оризовата безмлечна е щадяща за стомаха, няма опасност от алергия, от някакво дразнене.
Чувала съм теории, че по нашите земи са доста залегнали в храненето ни зърнените и затова е подходящо да започваме с каши. Но колко е вярно-не знам.
Аз съм давала на Орлин череши, банан и кайсия. Черешите бяха първи.
Сега, като се приберем вкъщи си започваме нормално захранване, досега в хотела просто облизваше. Той нямаше почти никакъв интерес, но след черешата сякаш го провокирах и сега мрънка, като ядем и иска. На обяд ядох салата и се бъзиках с него-подавах вилицата с краставицата и той направо се разтреперваше и тръгвашв да лапа, но си го лапвах аз Grinning
Малко ме тревожи това, че хич не е стабилен в седенето, та ще видя как ще подходя.

# 842
  • Мнения: 752
Здравейте. Имали ли са бебетата ви вирус с температура, какво давахте? Ние сме болни всички. Малкото се повлиява от Панадол два часа след като съм го дала. Баткото на две години и Нурофен му давам, но не мърда под 38. Измъчиха се вече

# 843
  • Мнения: 350
Здравейте. Имали ли са бебетата ви вирус с температура, какво давахте? Ние сме болни всички. Малкото се повлиява от Панадол два часа след като съм го дала. Баткото на две години и Нурофен му давам, но не мърда под 38. Измъчиха се вече
Преди месец някъде каката( на 4г и 6м) 4 дни поддържаше 37.8 и стигаше до 38.5. Вярно,че това не е висока температура, но само лежеше и беше много отпаднала. Панадола не помагаше изобщо. Не се размина без антибиотик. Два часа след първия прием на АБ и температурата спадна и повече не качи.  Дето тя рядко прави усложнения от болести и много рядко се налага да пие АБ. Този път този вирус й разказва играта.

# 844
  • Мнения: 611
Момичета, колко време след като дадете пюре огладняват вашите бебета? При нас има разлика между купено и домашно

# 845
  • Мнения: 6 939
Логично е според мен, в купените има нишесте, което засища повече.

# 846
  • Мнения: 161
а при някой случвало ли се е да повръща детето?
Аз вчера дадох морков+тиква, като тиквата ми е новия зеленчук и признавам си, позволих си по-голямо количество от 2-3 лужички. До тук добре. Това става на обяд, през деня няма проблем и тази нощ се събужда с повръщане. Даже по-скоро не се събуди, ами в просъница се задави. Гушнах го и се успокои и така още два пъти. Възможно ли е да е реакция от тиквата? Писах сутринта на педиатърката, но тя ме отсвири. Sad

# 847
  • Мнения: 611
На мен не ми звучи да е от тиквата. Нали след като е обядвало с пюре детето, след това си е пило и мляко. Може да е преяло...

# 848
  • Мнения: 161
Възможно е, мен по-скоро ме притесни, защото това се случи през нощта, доста след пюрето. А пък да преяде с кърма.. май не ми се е случвало. Но пък знам ли.
Благодаря за отговора, пак е някакво успокоение Simple Smile

# 849
  • Мнения: 611
По-скоро е предположение. Стискам палци тази нощ да е спокойна Hug

# 850
  • Мнения: 350
Според мен е стомашен вирус. Ако беше от тиквата,щеше да има реакция веднага.

# 851
  • Мнения: 161
Според мен е стомашен вирус. Ако беше от тиквата,щеше да има реакция веднага.

Ох... дано да не е. Аз се успокоявам с това, че днес деня мина добре и нямаше повече повръщане. Яде си нормално, само че днес не посмях да дам пак тиква(за всеки случай). Ще го следя и дано и педиатърката реши да ми обърне внимание Angry

# 852
  • Мнения: 6 939
Оф моята педиатърка също много ме издразни днес. Дъщеря ми започна да се изхожда на два дни от миналата седмица. Давам пробиотик, пие си доста вода, моето меню е богато на плодове и зеленчуци-с две думи не знам на какво се дължи. Обаче последно ака в понеделник и беше много неспокойна-напъване, почервеняване. Изчаквах да звънна днес на лекарката, но тя първо ми затвори, после хич не ме и отрази. Имах една мострена Мелилакс от болницата и пристъпих към нея, защото детето бе много нервно. Беше си много гадно преживяване, малката доста поплака, но поне се облекчи.

# 853
  • Мнения: 161
Аз по принцип много внимавам с моята, съобразявам се, опитвам се да съм максимално не досадна. Е да, ама явно трябва да вдигна някой лют скандал, че да ми се обърне внимание. В крайна сметка нали уж са за това тези лекари, а и моята всеки път на консултация ми казва “ако има нещо-пиши ми” е добре де, пиша, но какво от това...отсреща няма никой.
По-добре не ми предлагай такава опция, щом всъщност не е...

# 854
  • Мнения: X
Поли, точно вчера звънях със същия проблем и мисля че добре си се справила със самопредписанието Simple Smile Препоръката беше да му дам плодово пюре и ако няма резултат - Мелилакс.

Общи условия

Активация на акаунт