Сватба 2018 - V-та част

  • 44 600
  • 727
  •   1
Отговори
# 60
  • София, България
  • Мнения: 3 600
Може от тези Skittles Simple Smile Едно време ги правеха с Бонибон Grinning

За хвърлянето на късметчета, явно всеки на различно място ги хвърля.
Ако имах изнесен ритуал бих ги хвърлляла след ритуала. Защо да не е там? Идеята май е да се хвърлят вече след сключен брак. Simple Smile


Diangelova, етикети има в доста сайтове. Харесваш си модел и поръчваш. Аз нашите май ще ги правя сама и ще отида да ги принтирам някъде, за да в тон с тейбъл картичките.


# 61
  • Мнения: 993
Сега ме накарахте да се зачудя къде да хвърляме късметчета - след ритуалната или след църквата... Grinning На сватбата на братовчедка ми след ритуалната хвърляха стотинки, но ми е малко нелепо, честно казано. Някакви хора се гъзят да събират монетки, които после си прибираш в портмонето и даваш в някой магазин. Grinning Късметчетата поне остават за спомен. Simple Smile

# 62
  • Мнения: 156
А бройката? Според един линк, който бяхте пратили преди, "може да е в съответствие с годините на булката. Някои хора казват-да са 1/3 от броя на гостите, и също да са нечетен брой" - тоест, ако си на нечетен брой години, може да е колкото годините ти? Изпълнява 2 от 3 Grinning Някой знае ли за някое друго правило относно тях?

# 63
  • Мнения: 198
Аз лично знам, че късметчетата трябва да отговарят на годините на булката и че се хвърлят от кумата след венчавката в църквата. На тези сватби, на които съм присъствала и нямаше църковен брак, ги хвърляха съответно след сключването на гражданския.

# 64
  • София, България
  • Мнения: 3 600
Хахаха аз няколко поста по-назад споделих, че чух, че са колкото сагодините на булката. Ако е на нечетен брой години се добавя едно късметче. Аз ще добавя едно, понеже ще съм на четни години Simple Smile

# 65
  • Мнения: 993
Аз току-що поръчах ритуални свещи, букет за хвърляне, украсено шампанско, бутониери и късметчета за хвърляне (39 на брой, нищо, че моите години са с 10 по-малко, просто ми се ще за всяко семейство да има по едничко). Simple Smile

# 66
  • София
  • Мнения: 22 993
При нас децата ги нападнаха и започнаха да ги събират всичките. Grinning

# 67
  • Мнения: 137
Вие ще имате ли заря? Знаете ли колко ще струва една заря за около 3-4 минути. Разбира се нещо интересно, но не като за кралска сватба, а просто нещо готино.

# 68
  • Мнения: 1 998
Ние мислим да имаме заря. Нашият ресторант предлага 2 варианта - 90 секунди за 220лв и 150 секунди за 320лв. Simple Smile

# 69
  • Мнения: 485
Относно късметчетата обмислям да ги хвърлим след църковния ,а за след ритуалната се чудя дали да не са листенца от рози?За зарята в сайта на нмитев имаше примерна цена 300лв.,но и аз още не съм се запознала с цените тук.

# 70
  • София
  • Мнения: 22 993
И ние имахме, и на мен ми се върти, че беше около 300 и нещо.

# 71
  • Мнения: 1 693
Здравейте и от мен. Наистина сте скорострелни!
Може ли да ме добавите и мен на първа страница - 25.08.2018г.
dchalova, и нашата сватба ще е сиво и розово. Е, и бяло, разбира се! Чудя се само дали ако вкарам и рустик(зебляно) дали ще си ходи? Май по-скоро не! Искам да има и много зеленина и май ще станат много цветовете.
Аз съм до никъде. След като уточнихме датата, някак си ми олекна и за момент забравих всякакви подготовки. Трябва пак да се активизирам. Започнаха да ми пристигат нещата от Алиекспрес и скоро ще започвам да творя.
Не съм говорила още с агенция за декорация защото не мога да преценя кое да правя аз, кое те. Тези неща от Джъмбо са добра идея. Например белите фенери много добре ще запълнят масите, но после какво ще ги правите тези неща? Макар че пък ако излиза по-евтино по-добре да си ги купя , макар после и нищо да не ги правим?
Изкуствените цветя в ИКЕА са много добри! Аз съм им фенка, но са и доста скъпички. За мен не е проблем да има такива цветя, но съм чувала изказвания, че се свързвали с мъртви. Според мен това вече са отживелици.

# 72
  • Мнения: 993
Олеле, и изкуствените цветя ли свързвали с мъртви? То има ли нещо, което да не свързват със смърт у нас? Перлите били на сълзи, петък било ден на мъртвите, сега и изкуствените цветя... Grinning Аз съм вярващ човек, но това за мен са пълни глупости. Баба ми не яде босилек, защото според нея е растение, което се носи на гробищата. Е, не знае колко изпуска и как се връзва с доматче и сиренце...

Ако се водим по всички тия простотии, няма да се оженим никога. Grinning

# 73
  • София
  • Мнения: 22 993
Ами то и живите цветя могат да се свържат с починалите. Grinning

# 74
  • София
  • Мнения: 371
Здравейте и от мен. Наистина сте скорострелни!
Може ли да ме добавите и мен на първа страница - 25.08.2018г.
dchalova, и нашата сватба ще е сиво и розово. Е, и бяло, разбира се! Чудя се само дали ако вкарам и рустик(зебляно) дали ще си ходи? Май по-скоро не! Искам да има и много зеленина и май ще станат много цветовете.
Аз съм до никъде. След като уточнихме датата, някак си ми олекна и за момент забравих всякакви подготовки. Трябва пак да се активизирам. Започнаха да ми пристигат нещата от Алиекспрес и скоро ще започвам да творя.
Не съм говорила още с агенция за декорация защото не мога да преценя кое да правя аз, кое те. Тези неща от Джъмбо са добра идея. Например белите фенери много добре ще запълнят масите, но после какво ще ги правите тези неща? Макар че пък ако излиза по-евтино по-добре да си ги купя , макар после и нищо да не ги правим?
Изкуствените цветя в ИКЕА са много добри! Аз съм им фенка, но са и доста скъпички. За мен не е проблем да има такива цветя, но съм чувала изказвания, че се свързвали с мъртви. Според мен това вече са отживелици.



Направи като мен, говори с агенция, която да приспадне нещата, които решиш ти да правиш и те после да останат за тях Simple Smile нещата, които те ти дават са на нетна цена без оскъпяване!

Общи условия

Активация на акаунт