Второкласници 2018/2019

  • 91 562
  • 787
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 5 987
Ние врабчетата четохме, Малкият принц четохме , хареса ги.
За писмата не давам зор, защото тя беше на занималня с английски и малко множко й дойде седене на чин и писане.  Confused Имам вина тук , ама какво да я правя, няма достатъчно отпуск.   Отделно, сега е с баба си на море и я няма в Сф, та писма няма как да пише !
Кажете,  пускате ли ги някъде сами ( лагер или друго) ???
Ние у дома не можем да се разберем, хем тя е с баба си... не е на лагер.... баща й е твърдо против такива Confused Аз искам да е по -самостоятелна, въпреки че мен ме е шубе и първо аз трябва да се реша за лагер... пък после детето да "обработвам". Grinning

# 421
  • Мнения: 5 234
Стига детето да иска - пускам.
Старая се да подтискам и не показвам страховете си.
За децата обикновено е приятно преживяване и добър опит.
Аз като дете съм ходила на всички лагери, без един - още го помня как не ме пуснаха Sad.

# 422
  • София
  • Мнения: 5 987
Проблема ми е,  че тя винаги не иска.  Винаги е против да се дели от нас , или да променя нещо около себе си. Чак се плаша (  това не е добре ) После, като я убедя че нещо е Ok за нея. Отива и се връща възсторжена, чак се пристрастява , чак супер доволна, хайде после не мога да я "откажа" от туй нещо. И така. Консервативна е и мрази промените от сега. Ама не искам да ми стои до полата Confused
Затова,  да видя вашите ходят ли по лагери и как им понасят Grinning

# 423
  • Мнения: 3 965
Засега не е ходила, не е имало организирано такъв. Даже екскурзия или някакво мероприятие извън училище.

# 424
  • Мнения: 2 156
Моят първокласник ходи на тридневна екскурзия и се върна доволен.

# 425
  • Мнения: 12 307
Мен на времето не ме пускаха никъде, чак в гимназията ходих на екскурзии, защото бяха задължителни.
Лъчи за първи път ще се отдели тези дни. Отива на палатков лагер за три дена край града. Малко я е страх, все още не го е осъзнала напълно що е това, но мисля, че ще й хареса приключението. Надявам се да мине без проблеми. Телефоните ще им ги дават вечер за един час, за да ни чуят. Ще пиша повече като се върне. Стискайте палци всичко да е наред.

# 426
  • Мнения: 258
Здравейте, малкият е на море....вече много ми липсва, но важното е той да се забавлява. Там чете определено по-малко отколкото тук, но това е нормално. Сега чете Лакомото мече на Емилин Станев.
Моля и аз за пощата на групата...

# 427
  • Пловдив
  • Мнения: 561
Моето дете много трудно се адаптира в първи клас-не познаваше никой, далечно училище...до нова година свикваше, както и ние покрай него, защото тревожността му избиваше във викове, тръшкане и тотално неподчинение, гарнирано със страшен инат! Рогато малко човече Simple Smile Изобщо не съм очаквала, тъй като с баткото не съм имала никакъв проблем, а и малкият е доста по-манипулативен, но явно не е адаптивен! Както и да е, мисълта ми беше, че след като госпожата обяви, че ще има зелено училище, първо реших, че какъвто е уплашен изобщо няма да иска да отиде. Но за голямо учудване сам пожела и го записахме! За капак от математическата школа, на която ходи, обявиха и по-ранен лагер още през м.април. Та така ходи на 2 лагера, като го оставих той да да си реши! За първи път беше сам, но се върна много доволен и щастлив и от двете места. Просто слушайте децата...трудно, притеснително, но истината е, че към всяко дете подходът е различен, защото и те са различни!

# 428
  • Мнения: 12 307
Времето ме отказа от лагера. Поне за тази смяна. За вчера синоптикът бги гисметео не познаха, но днес прогнозата явно ще се сбъдне.

# 429
  • Мнения: 2 156
 Ти беше казала, че ще е палатков лагер, нали? И за пътя, в тия дъждове... И градушка е имало вчера в София, макар и за кратко.

# 430
  • Мнения: 12 307
Да, палатков лагер край една хижа около града. Не сме в София. Днес е студено, но все още не вали. Имат вариант при лошо време да се занимават в хижата, но идеята беше да са на открито, затова я записах. Цяло лято има смени може да отиде и по-късно, ако иска. Нека да се оправи времето. Вчера направих резервация за море в края на август, дано поне тогава уцелим хубаво време.

# 431
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Днес се връща нашият човек от лагер, тепърва ще разказва преживявания и ще споделя впечатления.
Иначе го чувах всеки ден по веднъж, от телефона на госпожата. Аз звънях, той не е проявявал инициатива.
Добре са изкарали, всеки ден анимация сутрин и следобед. Базата е чудесна, водих го до там и я разгледах.
Вчера са ходили пеша до Царевец и миниатюрите, после на езда. Класната качва снимки непрестанно, лични си, че се забавляват много. Стреляли са с лък, играли са щафетни и отборни игри, рисували са керамика, низали мъниста, изработвали неща от природни материали, имали са лагерен огън и т.н. - много богата и интересна програма. 

# 432
  • София
  • Мнения: 7 066
Има ли някое детенце, което има за домашно за ваканцията сборника по математика "Мечо и Медунка" втора част. Има една задачка, на която не зная как да се изрази решението за първи клас.

# 433
  • Мнения: 12 307
Според мен с досещане. Половината на 20 е 10. (10+10=20) Очевидно момчетата са по-малко от 10, а момчетата - повече. Тоест имаме сбор на едноцифрено с двуцифрено. Най-голямото едноцифрено 9 е с две по-малко от най-малкото двуцифрено 11. А 9+11=20

# 434
  • Мнения: 6 031
Тъй като решават с квадратчета обаче няма такъв символ ще ползвам ∆.
Ако момичетата  са ∆ то момчетата​∆ +2
∆ + ∆ + 2=20
∆ +∆= 18
∆+∆ = 9+9
Момичета 9
Момчета 11

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт