Досадното подуване на стомаха

  • 15 617
  • 90
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Нормално е от въглехидрати да се подува човек...1 гр въглехидрати задържа 4 гр вода, нужни на тялото за обработката им.Та, ако човек изяжда на ден средно по 200 гр въглехидрати, задържа около 800 гр вода само.
Отделно действието на проблемни храни.

# 46
  • Мнения: 4 734
Аз съм от месоядните, така съм отгледана и обичам месо.. Но просто забелязах, че когато го хапвам и после ми е тежко... Ям го със салата или даже съм пробвала без, но винаги се подувам. Когато ям само салата не ми става така, но комбинацията явно не ми понася.. С картофите същата работа - само картофи без проблем, но месо и картофи е ужас.. Когато ям сухи храни ми е малко по-добре отколкото ако хапвам супи и готвено. Явно всякаква термична обработка ми дразни по някакъв начин.. Забелязах, че и водата не ми понася, а като чета, че трябва да се пият по 8 чаши на ден, ми призлява... Сменям различни води-минерална, изворна и пречистена от кана и същата работа...
За клизма - правила съм си ако имам запек и 2-3 дни не ходя до WC, но това гледам поне да регулирам..
Да питам кафе пиете ли и как сте с прясното и киселото мляко?

# 47
  • Мнения: 2 277
Картофи с месо е много лоша комбинация, вкусът е хубав, но като храни не се комбинират добре.

# 48
  • Мнения: 4 270
Това е проблема, че докторите не откриват нищо и мислят, че подуването е
от някоя от храните.. Съветват ме по метода на изключването да си тествам кое как ми действа... Но аз не ям само едно нещо, за да видя как ми действа.. Също така една храна веднъж не ме дразни, а друг път може тя да е причина за подуването... Аз така и не мога да разбера от какво точно се получава, понеже не винаги при еднаква храна получавам болки и подуване... Stuck Out Tongue Winking Eye
Понякога може да се получава от недобра хранителна комбинация. Методът на изключването ще отнеме доста време, добър показател е кръвният тест за хранителна нетолерантност. Насочва те на кои храни трябва да намалиш приема за известно време или изцяло да изключиш от менюто си.
Мен ме дразни краве прясно мляко и започнах да пия соево, чувствам се в пъти по-добре.

Последна редакция: вт, 30 яну 2018, 17:08 от Herz

# 49
  • Мнения: 3 480
Като общо за себе си съм стигнала до извода, че разделното хранене ми се отразява добре. Комбинирам месо главно със салати, те също подуват, но се смилат по-бързо от съчетаването на картофи (или ориз) с месо например.
Млечни хапвам само като добавка в салата (пармезан) или кисело мляко в салата (таратор).
Прясно мляко в чист вид не пия (от дете мразя вкуса) дори и в кафе.

# 50
  • Мнения: 4 734
Тази диета с изключване на храни и то за дълго време не мога да я правя...  Naughty Защото пак няма да разбера дали се подобрявам или не, особено ако съм в криза, която продължава по-дълго време. Сега съм решила да инвестирам в тези домашни тестове за хилобактор пилори, глутенова нетолерантност и ако има други свързани с моя проблем със стомаха (на veroval). ще проуча може да има и други за нетолерантност и към лактоза, фруктоза, хистамин, захари и т.н. Цените на тези тестове не са ниски, но ще ми дадат някаква насока какво изследване да искам и да настоявам от личната ми лекарка. Сега се чудя дали да искам да ми правят колоноскопия? Много ме е страх от това изследване и не съм сигурна необходимо ли е да се прави при СРДч. Но нали проблемите са главно от червата, а там може да има полипи, инфекции и какво ли не...
Някой ако знае повече за това изследване моля са сподели...  Praynig
Иначе за паразити ми правиха съвсем скоро и излезе отрицателен...

# 51
  • Мнения: 7
Много съм страдала от подуване на стомаха. Когато бях на 15-16 почти всеки ден бях с подут стомах, болки и запек.Истината е, че наистина здравословното и разделно хранене много помагат, избягването на тежка и мазна храна, повече прием на витамини, зеленчуци, млечни продукти. Също така пиенето на пробиотици много ми помогна. Пий чай от мента, има страхотен ефект. Аз от както пия пробиотици + ХУСК (то е за запек, но помага и при подуване) + чай от мента, вече нямам толкова сериозни проблеми. Simple Smile

# 52
  • Мнения: 4 270
Сега съм решила да инвестирам в тези домашни тестове за хилобактор пилори, глутенова нетолерантност и ако има други свързани с моя проблем със стомаха (на veroval). ще проуча може да има и други за нетолерантност и към лактоза, фруктоза, хистамин, захари и т.н. Цените на тези тестове не са ниски, но ще ми дадат някаква насока какво изследване да искам и да настоявам от личната ми лекарка. Сега се чудя дали да искам да ми правят колоноскопия? Много ме е страх от това изследване и не съм сигурна необходимо ли е да се прави при СРДч. Но нали проблемите са главно от червата, а там може да има полипи, инфекции и какво ли не...
Някой ако знае повече за това изследване моля са сподели...  Praynig
Иначе за паразити ми правиха съвсем скоро и излезе отрицателен...


Според мен тези домашни тестове ще те объркат още повече. А и като установиш непоносимост към лактоза например, ще отидеш при ЛЛ и ще му покажеш резултата от домашния си тест, въз основа на който ще ти назначат лечение? Купуването на няколко теста на цени 20-25+ лв. ще са на цената на един сериозен кръвен тест. Наличието на хеликобактер пилори се установява чрез серологично изследване или чрез изследване на изпражнения, да не говорим за ендоскопско изследване. Лечението е с антибиотик по схема.
Нямам нищо общо с изследванията и за да не ме обвини някой, че рекламирам лаборатория или конкретно изследване заявявам, че ми е все тая кой какво ще прави със собственото си здраве, но много от проблемите и влошаването им са резултат именно от неинформираността на  хората.

Последна редакция: ср, 31 яну 2018, 10:39 от Herz

# 53
  • Мнения: 3 480
Взех си този чай наскоро и го пия като съм в офиса ... не всеки ден.

http://www.allbeauty.com/gb/en/1180369-caudalie-home-draining-or … YYASABEgIOd_D_BwE

Но при мен, ако няма нервно напрежение и ям правилните храни не се получава подуване. Т.е. ако имам спокоен ден в офиса си купувам зеленчуци от магазина и си правя салата.

# 54
  • Мнения: 5 468

Понякога може да се получава от недобра хранителна комбинация. Методът на изключването ще отнеме доста време, добър показател е кръвният тест за хранителна нетолерантност. Насочва те на кои храни трябва да намалиш приема за известно време или изцяло да изключиш от менюто си.
Мен ме дразни краве прясно мляко и започнах да пия соево, чувствам се в пъти по-добре.

Може ли да дадеш повече инфо за този тест за хранителна нетолерантност? Какво точно дава като информация и за всички групи храни ли?

# 55
  • Мнения: 4 270

Понякога може да се получава от недобра хранителна комбинация. Методът на изключването ще отнеме доста време, добър показател е кръвният тест за хранителна нетолерантност. Насочва те на кои храни трябва да намалиш приема за известно време или изцяло да изключиш от менюто си.
Мен ме дразни краве прясно мляко и започнах да пия соево, чувствам се в пъти по-добре.

Може ли да дадеш повече инфо за този тест за хранителна нетолерантност? Какво точно дава като информация и за всички групи храни ли?
Тестът е за хранителна нетолерантност, като такъв се предлага. Изследват се основни хранителни групи, като от резултатите основно разбираш кои храни трябва да ограничиш като прием, да изключиш за известно време или въобще да махнеш от менюто си. На база на този тест може да се изготви подходящ хранителен режим, понякога може да се наложи консултация с диетолог, ендокринолог и т.н. в зависимост от нуждите и състоянието. Изобщо не става въпрос за диета, а за култура на хранене.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Попаднах на тази статия, доста подробна е.

http://www.zdrave.org/25283/%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B5%D0%BD … 0%BD%D0%B8%D0%B5/

# 57
  • Мнения: X
Скрит текст:
Много съм страдала от подуване на стомаха. Когато бях на 15-16 почти всеки ден бях с подут стомах, болки и запек.
Истината е, че наистина здравословното и разделно хранене много помагат, избягването на тежка и мазна храна, повече прием на витамини, зеленчуци, млечни продукти.
Скрит текст:
Също така пиенето на пробиотици много ми помогна. Пий чай от мента, има страхотен ефект. Аз от както пия пробиотици + ХУСК (то е за запек, но помага и при подуване) + чай от мента, вече нямам толкова сериозни проблеми. Simple Smile
Всичко е строго индивидуално и до съответния организъм.
Аз последните две години ям предимно мазна храна и подуването ми го няма.
А млечните продукти ме подуват, затова ям основно заквасена сметана 30% мазнини.
Също зеле, домати (особено сега зимните), броколи също ми действат подуващо.
Та, по отношение на храните всеки трябва да открие неговите "демони".

# 58
  • Мнения: 4 734


Цитат
Според мен тези домашни тестове ще те объркат още повече. А и като установиш непоносимост към лактоза например, ще отидеш при ЛЛ и ще му покажеш резултата от домашния си тест, въз основа на който ще ти назначат лечение? Купуването на няколко теста на цени 20-25+ лв. ще са на цената на един сериозен кръвен тест. Наличието на хеликобактер пилори се установява чрез серологично изследване или чрез изследване на изпражнения, да не говорим за ендоскопско изследване. Лечението е с антибиотик по схема.
Нямам нищо общо с изследванията и за да не ме обвини някой, че рекламирам лаборатория или конкретно изследване заявявам, че ми е все тая кой какво ще прави със собственото си здраве, но много от проблемите и влошаването им са резултат именно от неинформираността на  хората.

Не, домашните тестове са за ориентир за мен самата. Знам, че са скъпи, но тук където съм сега трудно пускат кръвни тестове, а няма частни лаборатории. Когато видя, че някой от домашните тестове не е добър, отивам и настоявам на личната да ми пусне съответния кръвен или фекален тест (защото не мога да искам всичко) и от там да дойде лечението... Просто сега се лутам и не знам къде да търся причината за подуването, а на лекарите тук да поемат някаква инициатива въобще не мога да разчитам...  Mr. Green
Между другото от няколко дни пия едни нови пробиотици и съм малко по-добре... Даже хапвам и сладко и не се подувам така.. Може да е временно наистина, но дано имат ефект... 30 ампулки са и като свършат и имам полза, пак ще ги купя...  Peace

# 59
  • Мнения: 4 270
Не, домашните тестове са за ориентир за мен самата. Знам, че са скъпи, но тук където съм сега трудно пускат кръвни тестове, а няма частни лаборатории. Когато видя, че някой от домашните тестове не е добър, отивам и настоявам на личната да ми пусне съответния кръвен или фекален тест (защото не мога да искам всичко) и от там да дойде лечението... Просто сега се лутам и не знам къде да търся причината за подуването, а на лекарите тук да поемат някаква инициатива въобще не мога да разчитам...  Mr. Green
Между другото от няколко дни пия едни нови пробиотици и съм малко по-добре... Даже хапвам и сладко и не се подувам така.. Може да е временно наистина, но дано имат ефект... 30 ампулки са и като свършат и имам полза, пак ще ги купя...  Peace
Не разбрах къде е това "тук", но ясно, имаш своите съображения. Чудесно е, че се чувстваш по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт