витамини АДЕ на лицето?

  • 8 867
  • 31
  •   1
Отговори
# 15

Витаминола от темата за дългата коса.

# 16
  • Мнения: 218
Sisil, ето съдържанието от гърба на опаковката, не съм сигурна в каква пропорция трябва да са витамините, в това май е основно рибеното масло (котарака цяла вечер ходи след мен Simple Smile )

Active 55 (Seven Seas)
Ingredients:
Cod liver oil, fish oil concenreate (Triomega), Vit E (DL Alpha Tocopheryl Aceetate), Vit A prep, Vitamin D prep


cod liver oil enriched with fish oil Omega-3    9.2g
Omega-3 nutrients                                        2800mg
   of which EPA&DHA -                                    2300mg
Vit A                                                                800microg (100% RDA)
Vit D                                                                5microg    (100% RDA)
Vit E                                                                 10mg        (100% RDA)

Последна редакция: нд, 21 май 2006, 13:44 от seaflower

# 17
  • Мнения: 3 835
Добре, но тази комбинация е за вътрешна употреба, и то в по-напреднала възраст. Как ще си направиш маската - с какви други съставки?

# 18
  • София
  • Мнения: 35 945
Някой знае ли каква е цената на витамините поотделно в аптеките и количеството. Дали ще си струва. Дали 100 мл от смес от трите витамина от аптеката ще са пак 5-6 лв.
  bouquet
Едва ли 100 мл е доста течност.
Деавит-а мисля е 10 мл. - трябват ти поне 3 - по 2-3 лв.,това само е 6-9 лева. newsm78

# 19
  • София
  • Мнения: 35 945
Sisil, ето съдържанието от гърба на опаковката, не съм сигурна в каква пропорция трябва да са витамините, в това май е основно рибеното масло (котарака цяла вечер ходи след мен Simple Smile )
Active 55 (Seven Seas)
Ingredients:
Cod liver oil, fish oil concenreate (Triomega), Vit E (DL Alpha Tocopheryl Aceetate), Vit A prep, Vitamin D prep
cod liver oil enriched with fish oil Omega-3    9.2g
Omega-3 nutrients                                        2800mg
   of which EPA&DHA -                                    2300mg
Vit A                                                                800microg (100% RDA)
Vit D                                                                5microg    (100% RDA)
Vit E                                                                 10mg        (100% RDA)
Аз скоро пих ЕМК-тук спада и Омега 3 МК. Нормалната доза е 1,5 гр. на ден, а тук дозата е ~ 5 гр. - 3 пъти повече. Незная дали има проблем ако се пие повече.
Омега 3 МК се извличат от риба и са много полезни.
Незнам дали ще го ползваш за косата, но спокойно може да пиеш от него(само провери за дозата) Wink

# 20
  • Варна
  • Мнения: 315
Ами да denis_d именно, че май няма да излезе нито по изгодно нито на същата цена.
Съдържанието на тривитаминола е :
vitamin A palmitate 1 500 000 IU
cholecalciferol         2 000 000 IU
Alpha Tocopheryl Asetate 1,0 g

Pomoshni veshtestva:
Chlorocresol, Sunflower Oil

Някой ако може да ги преравни в еднакви единици това на seaflower i тривитаминола и да каже близки ли са като съдържание или кое е с колко пъти е повече. newsm78

Иначе и аз пия омега 3 от време на време знам, че е полезно. Peace Така че сигурно и за косата е полезно.
  bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 35 945
Изчислих го:

Vit A       800 microg =2664 IU  в тривитаминол-а е 563 пъти повече
Vit D           5 microg =200   IU -  10 000 пъти
Vit E         10 mg       =0,01 гр.

Ретинол еквивалент: 1 мкгр.=3.33 IU
Холекалциферол еквивалент: 1 мкгр.=40 IU

# 22
  • Варна
  • Мнения: 315
Леле ми то много голяма разлика. #Crazy
В такива големи количества пък да не си навредим с този тривитаминол? Я някой наясно с химията да каже. Rolling Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 35 945
Леле ми то много голяма разлика. #Crazy
В такива големи количества пък да не си навредим с този тривитаминол? Я някой наясно с химията да каже. Rolling Eyes
А тава количество в колко мл. е ?
Вие слагате 2 с.л нали ?

# 24
  • Мнения: 7 186
Не знам дали е добра идея лицето да се маже с Тривитаминол, аз не бих рискувала, ако не съм сигурна.

# 25
  • Мнения: 218
Sorry, ne napisah che towa sa za 10g technost, ne za 100g. Izwinjawam se.

Ami to moeto maj e wodichka w srawnenie s towa koeto wie mazhete Simple Smile To naistina e za wutreshna upotreba ot hora, mozhe bi zatowa.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 315
Аха. Ми пак ми се вижда много. Тривитаминола е 100 мл и е с това съдържание, което написах. А за една доза маска Деси писа 2 с.л. да слагаме. Аз три пъти си слагах 2 с.л.. Но сега последния път го намалих на 1 с.л. newsm78

# 27
  • Мнения: 5 317
Аз си мажа лицето и шията от време на време с Геритапс(витамин А+Е),но само вечер,че от тях избивали петна.

# 28
  • Мнения: 583
аз лицето не знам, но мисля да започна да си мажа ноктите с него. да видя дали пък няма да се сдобия и с дълги такива/каквито никога не съм имала Sad/

# 29
  • Мнения: 5 317
Герикапса става също и за нокти.

Общи условия

Активация на акаунт