Кърмене и море?

  • 3 072
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 735
Бу ,страхотни съвети!!!  smile3525
Ние смятаме да ходим есента на море ,но е добре да се знаят тънкостите на занятието.  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 352
Аз тръгвам да пиша с ясното съзнание, че ние сме доста повече от "активисти" по темата Simple Smile
Значи синът ми го заведохме на море на 3 месеца и половина - доста малко само следобедите сме ходили на плаж след 16 часа и така по ....предпазливо го карахме. Малката обаче първия и плаж беше на 45-тия ден от раждането Simple Smile Стояхме повече от 4 часа на плажа, в които беба въобще не се събуди - само по някое време я накърмих и пак сладко сладко си продължи да спи Simple Smile Придвижвахме се с такава кошница за кола с една тензухена пелена наметната - за да пропуска въздух, да не се нагрява и да предпазва евентуално от пясъка Simple Smile намазана с крем фактор 50 още от хотела, както и с прохладни панталонки и боди с къс ръкав. Кърмехме си се без проблем, защото в лудницата никой не гледа - а пък и тя беше толкова малка, че никои и не помисляше че има бебе с нас  Laughing Естествено компромисите с плажа и възрастта на беба бяха най-вече заради баткото, защото не виждам как бих го лишила от плажа (е и себе си де  Embarassed) Но определено плюс беше, че не случихме въобще големи жеги - т.е. времето беше леееко облачно, но много приятно. Така че за по сигурно бнаправете морето в не много гореши месеци - юни или септември! УСПЕХ, сигурна съм че ще прекарате чудесно!!!  Peace

А да и още нещо запасете се с мнооого вода всяко ходене на плаж - все ще ти трябва да миеш нещо (цици най-вече)

# 17
  • Мнения: 1 896
Явно всяко бебе е различно, но моето между 6 и 9 месеца (когато е било на море) не искаше изобщо да стои на плажа, дори под чадър и дори в 9 сутринта. През цялото време ревеше и искаше само да виси на цицата, и смучеше жадно като змей.
На плажа кой ти гледа една-две цици повече, не мисля че някой обръща внимание.
А морето не е мръсно и водата е полезна. Ние в крайна сметка само се къпехме в морето с Жоро, което е ок, щото и аз като морско чедо не обичам да се пържа. Къпехме се вечер към 8 часа и тогава вече наистина му харесваше на плажа.

# 18
  • Мнения: 3 926
А къде мислите да ходите на море? Щото аз като лично морско чедо мога да кажа, че може и да не седиш половин ден в хотела и да чакаш да дойде време за плаж. Чак такива безобразни жеги по морето няма, а ако сте на по-оживено място няма начин да няма градина (в Бургас или Варна), горичка (Приморско, Китен) или каквато и да е дебела сянка, под която хууубаво да се наразхождате и надишате на въздух и да не кесите в хотела Wink

# 19
  • Мнения: 3 760
Хе-хе - имаме си вила на Кранево и по цял ден ще сме в градината (тя е като джунгла  Laughing).

# 20
  • Мнения: 631
аз вече съм си резервирала море в Албена от 15,07 до 20,07 дано е живот и здраве и хубаво време
малкия фастък ще е на 8м и 15 дни тогава мисля да се кърмим и ще си носим и пюренца купени или пък ще видим как ще се оправяме определено ще му предлагам и сурови плодове най вече банан защото бих могла да го намачкам с подръчни средства.
Ще съм в хотел Гергана той е на сами плажа така че ще мога да се прибирам да излизам надявам се да е добро времето и на дребното човече да му понесе.
Имам въпроси към по опитните
Как къпете бебетата си след шести месец - нашето корито ни е малко а не е анатомично за да го обърна обратно и вообще не става, мисля да му поръчвам такова столче за вана или за баня в което бебто седи седнало и си го къпеш с душа .... и как го къпете бебето в хотела какво носите
вообще ако може някой да напише списък с най необходими неща за морето  с бебе ще съм много благодарна

# 21
  • Мнения: 9 903
много полезна тема, ще я следя с интерес. Съветите на Бу ми идват дюшеш, а това за канцерогенните ув-та ме хвърли в смут и ще се радвам на повече разяснение тук или другаде. Всъщност не го вярвам.
За багажа също ще ми е интересно да науча.

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Как къпете бебетата си след шести месец - нашето корито ни е малко а не е анатомично за да го обърна обратно и вообще не става, мисля да му поръчвам такова столче за вана или за баня в което бебто седи седнало и си го къпеш с душа .... и как го къпете бебето в хотела какво носите
Къпех я в анатомично корито, като започна да седи, без да пада под водата (ок.10-12 месец) - и в обикновено корито/леген. Всъщност голям леген е удобен за къпане, и за пране - според нуждите Mr. Green На морето я къпех в споменатия малък надуваем басейн.

а това за канцерогенните ув-та ме хвърли в смут и ще се радвам на повече разяснение тук или другаде.
За първото море се рових за подходяща слънчева защита за деца в www.babycenter.com , където научих, че е добре детските кремове да са с titanium dioxide (или някак така се пишеше), другите детски, както и тези за възрастни не са подходящи за деца, т.к. там нещо фактора не действал както трябва...не помня и аз вече много, но общо взето по-скъпите детски защити го имат това в състава си.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 258
И аз следя темата с интерес и спешъл тенкс на Бу за идеите  bouquet
Ние мислим да ходим август, тогава ще сме на 1г.4м. Ще му купим басейн и даже си мисля, че може да става и за къпане вечер, въпреки че вече от няколко дни го къпем прав в банята (но не под душа, а го поливаме). Може би ще използваме идеята на Бу за палатка - та да можем спокойно да си седим по цял ден на плажа, въпреки че той трудно заспива на друго място, освен креватчето му, но ще решим на място.

Някой питаше за списък - преди 10тина дни събирах от стари теми, та дайте мейл, ако искате да ви го пусна.

А ако някой ми препоръча конкретна марка слънцезащитен крем (за бебе, което често е с обрив, т.е. възможно най-щадящ към кожата) ще съм много благодарна.

# 24
  • Мнения: 577
И ние ще ходим на моренце,но ще видим как ще е вечер по кръчмите? #Crazy

# 25
  • Мнения: 207
А ако някой ми препоръча конкретна марка слънцезащитен крем (за бебе, което често е с обрив, т.е. възможно най-щадящ към кожата) ще съм много благодарна.

Ние се мажем с Vichy Capital Soleil 50+ enfants, който съдържа titanium doixide, както пишеше по-нагоре Бу.
Вярно, малко е скъпичък но за това средства не бива да се пестят Naughty

# 26
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 931
По темата за слънцезащитата тъкмо преди няколко дни получих поща от бейбисентър.

Американската асоциация на педиатрите препоръчва като най-добър начин за защита от слънцето  стоенето на сянка, носене на шапка и дрехи с дълги ръкави.

Ако е необходимо все пак ползване на козметика, да е такава, съдържаща zinc oxide или titanium dioxide. Кремовете с тези съставки се водят "физическа защита", защото образуват слой, който стои на повърхността на кожата и не позволява на слънцето да прониква. Другите кремове се абсорбират от кожата и могат да предизивикат дразнения или алергична реакция. Освен това, при последните е необходимо да се изчака около 30 мин., за да засействат, докато "физическите" започват да предпазват веднага като се сложат.
Слънцезащитният фактор трябва да е над 15, но  обикновено не е необходимо да е повече от 30.

Ето ги статиите:

http://www.babycenter.com/expert/baby/babysafety/12504.html?scid … 2:2793:18173:8079

http://www.babycenter.com/expert/baby/babysafety/12503.html?scid … 2:2793:18173:8079

# 27
  • Мнения: 9 903
сега проверих Бюбхена с 32 фактор - съдържа titanium dioxide, значи мога да съм спокойна. Между другото му слагат нова цена - от 12.80/13.50 скача на 16.20 в най-близкия ми магазин.

# 28
  • Мнения: 1 383
Ние бяхме на море, когато Боби беше на 2 месеца. Чудесно си прекарахме, като се изключи строгият режим - всичко съобразено с бебето. Няма по-подходящ начин за изхранване на бебе на чуждо място от кърменето. Що  се отнася до плажуването - бебо само да чуеше морето и заспиваше непробудно. Прекарваше си времето в количката под чадъра, със спуснат сенник и дори закрита отпред с малък процеп за проветрение. но не беше горещоВъпреки това почерня. Сериозно нещо са УВ лъчите Naughty

# 29
  • Мнения: 4 076
Ходихме с дъщеря ми на 3 месеца на море, на диво къмпиране. Спяхме на хотел, просто не посмях да спим на палатки с толкова малко бебе, най-вече заради къпането вечер - нямаше как да осигурим подходящи условия. На плажа - огромна тента, няма такъв сън като този под нея. Беше просто приказно. Препоръчвам горещо с малко бебе на море, отрази й се просто чудесно.

Общи условия

Активация на акаунт