Парфюмни размисли и страсти - 215

  • 116 306
  • 744
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 8 470
Дами, Инсоленсите в новите бутилки реформулирани ли са?
Мисля че отдавна ги реформулираха. ЕДП вече няма тази плътност, макар че е доста траен.
В новите не би трябвало да са по-различни от последната версия.

# 586
  • Мнения: 31 326
Дами, Инсоленсите в новите бутилки реформулирани ли са?
Мисля че отдавна ги реформулираха. ЕДП вече няма тази плътност, макар че е доста траен.
В новите не би трябвало да са по-различни от последната версия.
Да, като последния в предишната бутилка е.

# 587
  • Мнения: 1 483
Извинявам се много, случайно да имате представа дали този парфюм не е спрян от производство?
https://www.fragrantica.com/perfume/S-T-Dupont/58-Avenue-Montaig … -Femme-15549.html

# 588
  • София
  • Мнения: 13 485
Не е спрян. Даже миналия месец го гледах в някакъв сайт и се чудих, но взех 2 други на марката.

# 589
  • Мнения: 1 483
Много странно, сещаш ли се в кой сайт си го гледала? Аз от известно време чакам да се пояеи в ензо и го няма. Някой в продавалник пък го продава, но произведен 2012... Flushed

# 590
  • София
  • Мнения: 13 485
Не помня, за съжаление. Гледах го, умувах, после още същия ден ходих във физически магазин и там грабнах другите
https://www.fragrantica.ru/perfume/S-T-Dupont/Passenger-for-Women-5253.html
и
https://www.fragrantica.ru/perfume/S-T-Dupont/Passenger-Cruise-f … -Women-12148.html
и се отказах да го търся пак в нета.
Защо те притеснява годината? Според Фрагрантика е пуснат през 2012 г.

# 591
  • Мнения: 67
Много странно, сещаш ли се в кой сайт си го гледала? Аз от известно време чакам да се пояеи в ензо и го няма. Някой в продавалник пък го продава, но произведен 2012... Flushed

Има го тук
https://parfium.bg/s-t-dupont-58-avenue-montaigne-30-50-90-ml-da … EYASABEgLAHfD_BwE

А тук до скоро имаше и 50мл.   https://perfume-bg.eu/dupont-58-avenue-montaigne-damski-parfyum-c-126_252_2444/

# 592
  • Мнения: 1 483
Защо те притеснява годината? Според Фрагрантика е пуснат през 2012 г.
Защото бил купен 2017 и ми се стори малко странно 5 години да е отлежавал по разни складове...

# 593
  • София
  • Мнения: 13 485
Не виждам проблем. Редовно си купувам аромати, които официално са пуснати в продажба преди години и не съм имала проблем. Не знам дали не ги маркират с официалната година на пускане, дори да са направени по-скоро, ако не е имало преформулировка. Някой по-запознат сигурно е наясно.

# 594
  • Франция
  • Мнения: 898
Поръчах си парфюм от Notino.fr, та да усетя и аз какво е да се пазарува на далавера. Получих дефектен продукт. Ама яко дефектен, според мен от бракувана партида. Така е, когато човек отстъпва от принципите си.

Пристигна ми Miyako междувременно, като за утешение. Когато си намеря думите, може да разкажа. Hushed

# 595
  • Мнения: 2 044
Аз пък държа в ръцете си Coco Mademoiselle Intense и не искам да го пусна. Много, много ми харесва, толкова, че си взех 100-ца, което рядко ми се случва.
Колкото прилича на Coco Mademoiselle, толкова и не прилича. В началото са почти еднакви, като цитрусите не са толкова остри, но после се появява една креместа ванилия, наред със тонката и направо е божествен, очаквах розата да е по-силно изявена, имах по-големи надежди за нея. След около 3-4 часа доста ми прилича на Allure Sensuelle Simple Smile. Мисля, че стои по-близо до кожата, типично Шанелски парфюм си е. Днес е много студено тук, чакам да видя как ще се държи в по-топло време.

# 596
  • Мнения: 305
Имам един единствен въпрос:
Да отстрелям ли насляпо Mon Guerlain?...
Няма мостри, не мога да отида да тествам... А видях, че много се харесва...


Аз бих те посъветвала да пробваш. Този парфюм е доста харесван. Сестра ми която има коренно различен вкус от моя се влюби в него. Забелязвам, че отзивите са повече положителни.

# 597
  • Бургас
  • Мнения: 9 404
И да го поръчаш и да не го харесаш/което ме съмнява/,много бързо ще го размениш.Мон е превъзходен,което не може да се каже за Флорал.Днес с няколко приятелки влязохме и те го пробваха също,никоя не го хареса.Казаха,че Мон е по-хубавият всички до една.Присъда-едно негово бледо и блудкаво продължение.

# 598
  • Мнения: 796
Днес имах доста време за убиване на едно летище, имаше ексклузиви на много марки, замотах се при Диор, пръснах от всичко и като си харесах един..., ходих до щанда на Шанел, там се чудих над №22, но бързо заглъхна, врътнах се обратно при Диор и си заприходих Gris https://www.fragrantica.com/perfume/Christian-Dior/Gris-Dior-48387.html. Много ми харесва, мно-го. Роза и мъх - чудесно комбинирани, луксозен аромат, траен и различен. Съжалявам, че не съм пробвала предишната версия https://www.fragrantica.com/perfume/Christian-Dior/Gris-Montaigne-17842.html сигурно е бил още по-добър.

# 599
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Аз пък държа в ръцете си Coco Mademoiselle Intense и не искам да го пусна. Много, много ми харесва, толкова, че си взех 100-ца, което рядко ми се случва.
Колкото прилича на Coco Mademoiselle, толкова и не прилича. В началото са почти еднакви, като цитрусите не са толкова остри, но после се появява една креместа ванилия, наред със тонката и направо е божествен, очаквах розата да е по-силно изявена, имах по-големи надежди за нея. След около 3-4 часа доста ми прилича на Allure Sensuelle Simple Smile. Мисля, че стои по-близо до кожата, типично Шанелски парфюм си е. Днес е много студено тук, чакам да видя как ще се държи в по-топло време.

Честит, със здраве да си го пръскаш! Чак и мен зарази с радостта си и ще го пробвам задължително! Звучи много добре! Много ми е хубаво да видя, че има и парфюмно развълнувани хора Hug И аз съм един от тях Heart Eyes

От няколко дни се радвам на Choco Violet Mancera и искам също да споделя с вас радостта си от него Heart Направо ми иде да я изкрещя даже, толкова щастлива ме прави Heart Eyes Трети ден го нося, и не ми омръзва изобщо!

Малко парфюми са ме карали да ги издирвам трескаво, този е един от тях. Няма да ви разказвам перипетиите си и емоциите си по придобиването му, ще кажа само, че преглътнах и високата цена за 60 мл. от него, защото парфюмът наистина си заслужава и имам нужда от него точно в този момент. Не се спрях на енцо единствено защото не приема плащания с PayPal за България и трябваше да се обяснявам на роднините в България, защо аджеба давам толкова пари за някакъв парфюм Joy Все едно, важното е, че вече е мой Blush
Огромно благодаря на Deetron за щедрата проба, която ми предостави от неговия парфюм, както и за това, че успя да ме убеди да го пробвам, въпреки предрасъдъците ми към Pierre Monatale HugKissing Heart А сега за парфюма:

Choco Violet Mancera - Три в едно, НЕОЧАКВАНО ДОБРА КОМБИНАЦИЯ

Гледайки пирамидата на този парфюм, въобще не можех да си представя нещата заедно, че и да са в хармония. Лешници, виолетка и шоколад, това са основните играчи в този парфюм. Лешниците и шоколадът добре, но къде е мястото на виолетката в цялата тази работа? Оказа се, че точно там й е мястото. Не се лъжете от мненията във фрагрантика, убеждаващи ви, че този парфюм е копие на Chocolate Greedy Montale. Да, има го във връхните ноти, в онова вкусно лешниково отваряне, но не можеш да обявиш един парфюм за друг, само защото приличал във връхните си ноти на него. Несправедливи са повечето ревюта във фрагрантика, които го представят като шоколадов парфюм. Той е това, но и много повече от това, много по-комплексен и следва да подходим с повече разбиране към него, да изчакаме дългото му развитие, да видим всичките му прояви, пък тогава да пишем ревютата.  Аз го разглеждам като напълно самостоятелен парфюм.

Choco Violet Mancera започва с аромат на чудни печени безсолни лешници, хрупкави, пресни, уханни. Без сладост, без ванилии. Сякаш сте на място, на което пекат пред вас лешниците и топлият им аромат достига до вас и ви кара да преглъщате. Съвсем скоро се включват почти едновременно и виолетката, и ванилията. Виолетката е бонбонена, сладка, но и с лека киселина, малко хрущяща и съвсем малко стипчива. Прилича много на виолетката от виолетовия ангел на Мюглер, която ми е от любимите виолетки. Но тук няма никакво пачули, а е комбинирана с чудна ванилия, мека, топла, гладичка и много уютна. Не съм голям почитател на ванилиите, но тази ми е точно премерена, заради сладкият портокал, с който е комбинирана, и който неутрализира част от сладостта на ванилията. Аз усещам и от любимите ми захаросани портокалови корички. Ванилията не е водеща, а в поддържаща роля, но е много важна в композицията. Като цяло парфюмът е много сладък, по един много приятен и вкусен гурме начин, без обаче да досажда и накъртва, а точно толкова, колкото да ти е топло, приятно и уютно. В един момент се включва и шоколадът, и магията става пълна Heart Няма какао, няма прашно усещане. Това е аромат на първокласен шоколад, и на Нутела. За мен лично е едно от най-добрите шоколадови изпълнения, сигурно защото е от любимият ми шоколад с портокалов аромат. Харесва ми играта на съставките в развитието на парфюма. Как се редуват да излъчват, да се вплитат една в друга. Драйдаунът е също любим мой момент, тогава усещам основно шоколад с аромат на виолетка и портокал. Ако гореща палачинка с шоколад и сметана, посипана с лешници и сироп от виолетки ви звучи добре, значи и този парфюм ще ви хареса.
Много траен, сгряващ и излъчващ, и се отбелязва много позитивно от околните. Още с първото нанасяне и разносване приятелка ми каза, че мириша страхотно на цветя, а колегите пък питаха, аз ли мириша така вкусно на шоколад и ванилия. Чудно гурме. Кара ме да се чувствам спокойна, щастлива и усмихната. Идеален е за оправяне на лошо настроение и е чудесен в тези студове и снегове. С удоволствие ще си го изпръскам и става част от любимите ми лилави парфюми Heart


Пристигна ми Miyako междувременно, като за утешение. Когато си намеря думите, може да разкажа. Hushed
Честит и на теб! Чакам да си намериш думите Blush


Скрит текст:

Пристигнаха пробичките на австралийските сърца. Изненадана съм, съвсем по друг начин си ги представях. Отдавам го на климата, защото не мога да си представя Ковачева да харесва тези силно химични аромати, напомнящи за болница и медикаменти, както се разкриха пред мен. За капак ми бяха супер нетрайни. Не смятам да им давам други шансове, разочароваха ме, а има толкова неизследвани още красоти. Чакам насляпо 30-тичка Fatale Intense Agent Provocateur и пробичка от Into

Сънче, Ковачева си го харесва страшно много пурпурното сърце, както и прозрачното и червеното. Съжалявам, ако по някакъв начин съм те подвела в очакванията ти, но не мисля да се извинявам за лошия си вкус, всички имаме право на него. А и не вярвам парфюмният ми рейтинг да падне с любовта ми към тази марка JoyStuck Out Tongue Winking Eye Това да ми е кусурът Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт