Графики на БТ - коментари

  • 67 510
  • 737
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 295
Резултатите ми баха следните:

3-ти ден от цикъла :
LH - 6.93 (2.4-12.6)
FSH - 5.95 (3.5-12.5)
Estradiol - 144.9 (45.4-854)
Prolactin - 437 (102-496)
Free Testosteron  - 1.64 (< 2.85)

7-ми ден след овулация:
Progesteron - 54 (8-86)

В месеца, в който са правени изследванията ми дойде на 13-ти ден след овулацията. Това беше Август месец. Според теб ок ли са тези стойности? Видя ли какво съм допълнила в предния ми коментар за месец Януари?

Благодаря ти още веднъж за отделеното време.

# 106
  • София
  • Мнения: 7 645
13 дни след О е добре, стойността е ок според мен, да
Но последните две графики които показваш, положението е друго.
Изследвай пак само прогестерона на 7-ми ден, да видиш сега какво е положението.

Факт, цикъл с цикъл не си приличат, един път може да е ок, един път да не е. Това мн зависи и от овулацията и жълтото тяло и тнт.

И при мен така варираше, но аз си реших проблема с терапия след О всеки месец и вече не гадая (за всеки случай)

# 107
  • Мнения: 295
Да, със сигурност ще повторя изследването другия месец. Благодаря ти за съвета. Значи според теб няма шанс да е станало този месец, така ли?

# 108
  • София
  • Мнения: 7 645
аа, аз коментирам само ако ти дойде с този спад на БТ, той може и да е изключение, както коментирах и предния ти цикъл, за който беше дала графика Simple Smile

Винаги има шанс, докато не дойде кървенето

# 109
  • София
  • Мнения: 297
Привет,
Денис, може ли да погледнеш графиката ми и да ми кажеш дали според теб е имало О. и ако да - на кой ден? Припомням, че на 15ти ден се видяха множество фоликули в единия яйчник и 2-3 в другия, съмнение за пкя. В този случай разбрах, че не отчитаме тестовете за О. затова във фертлити-то съм въвела само БТ (мерена по-едно и също време всеки ден) и там ми изчисли О на 29ти ден... С тези високи температури вече 6ти ден, дали наистина е имало О., за да знам дали утре да пускам прогестерон и Е2?
Ще се радвам на всички коментари...
Благодаря !!!!

Скрит текст:

# 110
  • София
  • Мнения: 35 946
Привет,
Денис, може ли да погледнеш графиката ми и да ми кажеш дали според теб е имало О. и ако да - на кой ден? Припомням, че на 15ти ден се видяха множество фоликули в единия яйчник и 2-3 в другия, съмнение за пкя. В този случай разбрах, че не отчитаме тестовете за О. затова във фертлити-то съм въвела само БТ (мерена по-едно и също време всеки ден) и там ми изчисли О на 29ти ден... С тези високи температури вече 6ти ден, дали наистина е имало О., за да знам дали утре да пускам прогестерон и Е2?
Ще се радвам на всички коментари...
Благодаря !!!!

Скрит текст:
Здравей!
Според мен е имало О. - на 28 ден от МЦ - ако БТ се задържи висока.
 Peace

# 111
  • София
  • Мнения: 297
Привет,
Денис, може ли да погледнеш графиката ми и да ми кажеш дали според теб е имало О. и ако да - на кой ден? Припомням, че на 15ти ден се видяха множество фоликули в единия яйчник и 2-3 в другия, съмнение за пкя. В този случай разбрах, че не отчитаме тестовете за О. затова във фертлити-то съм въвела само БТ (мерена по-едно и също време всеки ден) и там ми изчисли О на 29ти ден... С тези високи температури вече 6ти ден, дали наистина е имало О., за да знам дали утре да пускам прогестерон и Е2?
Ще се радвам на всички коментари...
Благодаря !!!!

Скрит текст:
Здравей!
Според мен е имало О. - на 28 ден от МЦ - ако БТ се задържи висока.
 Peace

Ако знаеш колко ме зарадва... !!! Просто се изтормозих този месец и не очаквах да има някакво покачване на Т изобщо...дори и нищо да не е станало, поне да знам, че имам надежда за нормална О... !
Много ти благодаря, Денис! Да пускам ли утре prog+E2 или вече е късно и няма да е вярна инфото?

# 112
  • София
  • Мнения: 35 946
Скрит текст:
Привет,
Денис, може ли да погледнеш графиката ми и да ми кажеш дали според теб е имало О. и ако да - на кой ден? Припомням, че на 15ти ден се видяха множество фоликули в единия яйчник и 2-3 в другия, съмнение за пкя. В този случай разбрах, че не отчитаме тестовете за О. затова във фертлити-то съм въвела само БТ (мерена по-едно и също време всеки ден) и там ми изчисли О на 29ти ден... С тези високи температури вече 6ти ден, дали наистина е имало О., за да знам дали утре да пускам прогестерон и Е2?
Ще се радвам на всички коментари...
Благодаря !!!!

Скрит текст:
Здравей!
Според мен е имало О. - на 28 ден от МЦ - ако БТ се задържи висока.
 Peace

Ако знаеш колко ме зарадва... !!! Просто се изтормозих този месец и не очаквах да има някакво покачване на Т изобщо...дори и нищо да не е станало, поне да знам, че имам надежда за нормална О... !
Много ти благодаря, Денис! Да пускам ли утре prog+E2 или вече е късно и няма да е вярна инфото?
Da, пусни Прогестерон + Е2 утре сутринта / до 9-9:30/, за да видим какво се е случило.
Аз и без това си мислех, че О. може да е 28/29 - може и да хванем точно 7-ми ден след нея
Ще чакам да пишеш Peace

# 113
  • София
  • Мнения: 297
Цитат
Da, пусни Прогестерон + Е2 утре сутринта / до 9-9:30/, за да видим какво се е случило.
Аз и без това си мислех, че О. може да е 28/29 - може и да хванем точно 7-ми ден след нея
Ще чакам да пишеш Peace

Ще пусна!!! И после ще пиша! Flowers Tulip

# 114
  • Мнения: 809
Денис може ли да погледнеш графиката ми , след вчерашният преглед ми е малко объркано , според докторкота Ову е била най -много до 5 дни назад . Спрямо изследванията ти каза че има проблем ако вчера е бил седми ден прогестерона е 14.92 . Отписвам ли го този цикъл ? И да продължавам ли да меря бт ? Благодаря ти от сърце за отделеното време ❤

Последна редакция: пт, 23 фев 2018, 09:16 от titkata89

# 115
  • София
  • Мнения: 7 645
Важно е в какви мерни единици си изследвала прогестерона

# 116
  • Мнения: 809
Важно е в какви мерни единици си изследвала прогестерона
Прогестерон 14.92 ng/ml  реф. 1.70 -27
Благодаря 😘

# 117
  • София
  • Мнения: 7 645
Според мен овулация е минала, прогестерона е добре, още повече ако е направен преди по-малко от 7 дни, но дори и да беше на 7-ми ден според мен пак не е толкова зле и не бих отписала месеца. Ако е на 7-ми ден можеше и да е около 20 за най-хубаво, а дори и повече, но не всички хора са с идеални стойности.
Много малко хора го изследват и много малко примери има дали след изследването после е имало бременност или не и не може да се направи хубава извадка.
Ако случайно си бременна е хубаво да го изследваш пак и ако не е голям, може да се предприеме терапия.

Случвало ми се е да имам 2 положителни теста за О в последователни дни и фоликула да се спука на 2-рия ден от 2-рия положителен тест. Един път само ми се случи, но се случи, така че няма как да докажеш кога точно е била овулацията, ако не си имала преглед точно тогава.

п.п. ако беше в другите мерни единици nmol/l това щеше да е наистина доста нисък резултат, но при теб е ок

Нека Денис да каже и своето мнение Simple Smile

# 118
  • Мнения: 809
Блгодаря , ако вчера найстина е бил 5 ден има ли смисъл да се изследвам утре пак ? Или да оставя нещата така и ако евентуално по някаква случайност има Бременност тогава?
Благодаря  Brayda за изчерпателният отговор .

# 119
  • София
  • Мнения: 7 645
аз лично не биих се изследвала, но ако ти е интересно дали се вдига или пада, направи го Simple Smile
Аз така от любопитство какво се случва, колко неща съм си пускала, в лаб вече ми се караха... (без коментар)

Общи условия

Активация на акаунт