Малтретирана жена - някой може ли да помогне със съвет

  • 14 567
  • 157
  •   1
Отговори
  • Мнения: 140
Здравейте, днес една жена потърси помощ във Фейсбук за едно момиче, което е системно пребивано от мъжа си. Качвам историята и тук, защото там не можаха да я насочат как да помогне.

"Margarita Veselinova-Stanimir Ето още информация .Момичето си няма кой да я защити,има само майка която май не я е потърсила,живее с някакъв мъж в Поморие.Детето/защото може да ми бъде дете/живе е село близо до Бургас.Мъжът с когото живе системно се напива и я бие и то много жестоко,завели са я в лудницата,защото от ударите в главата явно е станала неадекватна.Карат я да пие увеличена доза психотропни лекарства,държат я затворена в къщи и не и разрешават да контактува с хората.Живее в един двор с родителите на мъжа си които знаят всичко но нехаят.Фондация "Деметра "неможе да помогне.Може ли някой да ми каже има ли в България неофициални организации,които могат да помогнат на момичето.Детенцето и само повтаряло,че Мама ще умре-таткото така казвал докато я биел."

P.S Моля, без да намесвате конвенцията и джендъризма, ако някой може да помогне с конкретен съвет.

# 1
  • Мнения: 1 030
Потърсете в интернет , дали съществуват други организации за защита на жени от домашно насилие. Настръхвам само като си представя какво и причинява!
И сигнал в полицията би трябвало да се подаде! Не че ще направят кой знае какво, но поне да се стресне малко, а не да смята, че това което върши, може да го прави безнаказано!
Ужасно е!

# 2
  • Мнения: 140
Аз не знам до колко сигнал в полицията е добра идея, ще дойдат, ще си отидат и за момичето ще стане само още по-зле. За други организации излиза само Анимус, но те са в София, търси се някакъв вариант за Бургас. Тук има някаква организация "Деметра", жената се обадила и и казали, че щом не е близка на жертвата нищо не могат да направят и приключили.

# 3
  • Мнения: 11 340
Трябва да се свържете с районния и да се говори за тези пребивания. Полицията ще се намеси, но няма да реши проблема на жертвата.
За жената към момента е най-добре да остане в психиатрия ако е възможно и да се говори с нея като се пооправи. Ако желае да напусне мъжа си вариант е домът на Отец Иван. Може предварително да се говори с домът дали и как ще ги приемат. Ако те се съгласят ще подготвим пътуването за момичето и детето - ще съберем дрехи, обувки, пари и вещи от първа необходимост и ще и купим билети или както решим да е транспорта. В удобен момент просто трябва да тръгнат с дрехите на гърба си. Той надали ще я потърси, както и детето. В последствие ще се стартира процедурата по развода.
После ще трябва да и намерим място за живеене и работа /ако е възможно/, като си мисля за имот, за който търсят обитател, за да не бъде обран в някое село. Или съответно да гледа възрастен човек и да ползва имота му.

Давайте - пишете къде са пробойните на плана.

Как да прверим дали може да бъде настанена в защитено жилище /но там е прекалено временно/.

 

# 4
  • Мнения: 1 030
Аз пробойни не намирам, но доколкото разбрах , тя в момента не е в лудница, а в при него , пиейки лекарства...връщам се да чета отново, може да съм в грешка...

# 5
  • Мнения: 11 340
Ако се потърси полиция и се настоява, че я тормозят ще я изведат от дома.

# 6
  • Мнения: 1 030
Притеснява ме и това, че не съм сигурна как тя би реагирала на опит да и се помогне! Имайки в предвид лекарствата , ударите в главата и т.н.
the Doris е дала вариант за помощ, по мое мнение, това са правилните ходове.

# 7
  • Мнения: 11 340
Лошото е, че надали само заради ударите в главата е на лекарства  Sad Вероятно има психически проблем, който се влошава от побоите. Както и да е не е човешко да се остави човешко същество в този ад.

# 8
  • Мнения: 17
Здравейте,

Аз единствено мога да дам този линк:

https://animusassociation.org/centar-za-vazstanoviavane-konsulti … /krizisen-centar/

# 9
  • Мнения: 1 109
Свива ми се сърцето като си помисля за момичето и за детенцето, което казва "Мама ще умре". Доревава ми се като си спомня за случая с разстреляната жена посред бял ден в Лагера лятото. С ограничителна заповед срещу мъжа си, няколко пъти подавала жалба в полицията за нарушаването ѝ, дори в деня на смъртта си. Не знам какъв съвет да дам, преди мен са се включили много адекватно. Просто ми е трудно да подмина историята. Дано момичето намери някакъв изход, дано се намерят добри хора да ѝ помогнат, защото държавата няма да направи нищо.

# 10
  • Мнения: 2 718
Аз не знам до колко сигнал в полицията е добра идея, ще дойдат, ще си отидат и за момичето ще стане само още по-зле. За други организации излиза само Анимус, но те са в София, търси се някакъв вариант за Бургас. Тук има някаква организация "Деметра", жената се обадила и и казали, че щом не е близка на жертвата нищо не могат да направят и приключили.

За съжаление наистина не могат да направят кой знае какво- според закона, малтретираната сама трябва да поиска закрила, да проведе в съда производство за закрила /срокът е един месец след домашното насилие/ и трябва да представи медицински и лични декларации. В случая, ако е неадекватна- може родителите ѝ да я представляват в процеса.
Иначе в Бургас има кризисен център за жертви на домашно насилие- те може да реагират на сигнал, защото работят и с полицията. http://centarzaprevencia.org/bg/index/static/9/

# 11
  • Мнения: 140
Момичето не е в психиатрия, при мъжа си е. На лекарства сама нищо няма да посмее да реши, така че варианта да се търси място където тя сама да поиска да се настани отпада. Този център за превенция някой има ли идея как действа в действителност? Да не е просто да препращат сигнала на полицията и свързване с тях да доведе до по-лошо? Жената, която постна историята във фейсбук ми каза, че е прочела коментарите дотук, но не знам дали е видяла и този за кризисния център. Ако не е, утре ще го види. Тоя ад продължавал повече от година. Няма ли организация, която просто да може да изведе майка и дете на безопасно място?
Момичето няма близки, има майка, която живее на друго място и не се интересува.

# 12
  • Мнения: 9 196
Медии, полиция, закрила на детето. В този ред. Ако не е всичко заедно, едва ли ще има ефект.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Все пак трябва и тя да поиска да се спаси. Щом е при оня изверг и от страх няма да направи нищо, не знам дали някой може да й помогне.

Честно, аз бих намерила двама бабаита да го потрошат от бой тоя. И после, докато лежи в гипсово корито в болницата, да се изведат майката и детето от къщата и да се действа по плана на Дорис.

# 14
  • Мнения: 3 122
Задължително подайте сигнал към Закрила на Детето. Да гледа как пребиват майка му пред него е насилие. И полиция, и Анимус.

# 15
  • София
  • Мнения: 971
Пуснете тема и в офроуд форума на татковците. Ако има местни могат да "поговорят" с побойника, докато се организира спасяването на жената по плана на Дорис!

# 16
  • Мнения: 11 340
Разбирам, че искате да подадете сигнал в някоя институция и те да се оправят от там нататък. За съжаление няма как да стане така. Особено с психично болна жена. А за детето пък съвсем ще е трудно да го отведат.

Ако наистина искате да помогнете това ще е дълъг процес и ще трябва да ангажирате много институции. Полицията - обезателно да се говори с районния, психиатрията където се лекува /защото реално нямате и представа за какво заболяване става дума/, организацията в Бургас /ако ще помогнат за първо време, домът на отец Иван /защото никоя друга организащя не помага дългосрочно. Пък и ние всички също трябва да сме поддържани заинтересовани, за да помагаме финансоо. Никоя от институциите няма да и даде пари.

И после идва момента, че бащата вероятно ще остави да я отведат. Вероятно дори си мисли, че прави добро като гледа лудата си жена. Обаче ще и вземе детето, което означава, че тя ще се върне при него. Така, че ако се търси решение в основата е полицията - жалби за побой, жалби за малтретиране, за да се използват после при развода и попечителството над детето.  

# 17
  • Мнения: 473
Задължително подайте сигнал към Закрила на Детето. Да гледа как пребиват майка му пред него е насилие. И полиция, и Анимус.
Непременно да се подаде сигнал в Закрила на детето. Сигнали се приемат и анонимно. В Пловдив действат веднага, предполагам, че и в Бургас също. Ако е необходимо детето ще бъде изведено от семейството, тогава и майката сигурно ще тръгне с него. И двете ще бъдат настанени в Кризисен център. Полицията винаги съдействат на Закрила на детето.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405

Непременно да се подаде сигнал в Закрила на детето. Сигнали се приемат и анонимно. В Пловдив действат веднага, предполагам, че и в Бургас също. Ако е необходимо детето ще бъде изведено от семейството, тогава и майката сигурно ще тръгне с него. И двете ще бъдат настанени в Кризисен център. Полицията винаги съдействат на Закрила на детето.

Напълно съм съгласна.

# 19
  • Мнения: 140
Пребиването на насилник и на мен ми звучи добре, но за съжаление сме в реалността и е неприложимо. Агенция за закрила на детето действала по следния начин, поне така ми казаха, идвали с полиция, извеждали детето, водели го в социален дом и след няколко дни го давали в приемно семейство. В Бургаски регион всички такива семейства били от определен етнос и им се събирали по няколко деца, техни, чужди и си ги гледали по обичайния за тях си начин. Нямало вероятност службите да изведат детето и майката заедно, първо въобще нямали такава практика, освен ако жената не е много настоятелна, а при положение, че е с психични проблеми и с баща насилник, детето сто на сто щяло да бъде отнето и след това процедурата по връщане в семейството щяла да се точи с години. Сега, може да ме оплюете, но при положение че детето не е малтретирано и си има и баба и дядо, по-добре да гледа как бият майка му, отколкото в някоя махала да бият и да се гаврят с него. А и ако им вземат детето, мъжа ще побеснее, ще я пребие пак и момичето най-много напълно да превърти от мъка по детенцето. Медии, полиция, приют, всички тези варианти са добри, но за здрава жена, която има сили да се бори. В случая, не знам. Впрочем, в приюта на отец Иван е имало голям пожар на нова година и там в момента нямали възможност да приемат никого. Събират и дарения, някой ако може да помогне.

# 20
  • Мнения: 6 166
Пуснахте темата, получихте съвети, но ги отхвърляте като не-добри един по един. Говорите за горката жена, а аз се чудя на нездравата среда на това дете. АКО няма тази жена приятелки, които да й събират и даряват по една заплата в следващите 10-15 години, за да може да стъпи на краката си, то нещата са ясни: или търси помощ от органите на реда и от анимус, където има вероятност детето й да бъде изпратено временно при етноса (или за осиновяване в психически здравословна среда) или да търпи докато все още е жива...

Вариантите за действие не са толкова много - или избира да търпи или избира да се бори.

# 21
  • София
  • Мнения: 648
Дали няма начин,ако по предложението на the Дорис съберем пари и най-необходимото,да попитаме дали в приюта на отец Иван не биха направили компромис за човек,който живее в толкова ужасна и рискова среда? Един вид само за подслон в началото и със събраното от нас,за да не бъде в тежест поне първия месец...

# 22
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Да ама тя трябва да пожелае да се махне. Иначе няма как. Ще я отвличате ли?

Аз бих дала нещичко за каузата, ако нещата се развият така. Честно казано за жената не ми е жал толкова, сама си го е избрала тоя. Но детенцето не заслужава нищо от това. Заради него бих ударила финансово едно рамо.

# 23
  • София
  • Мнения: 336
Доколкото разбирам, вие искате някаква организация да изведе жената и детето, със или без съгласието/съдействието на тази жена (за която не се знае с какъв психичен статус е и за какво пие лекарства). Същата тази организация да се погрижи жената и детето да са заедно, независимо дали тя е способна и финансово, и физически/психически да се грижи за него. От цялата схема, според Вас, автоматично отпадат Закрила на детето, полиция, Анимус, домът на отец Иван и всичко предложено до сега.
Не че съм песимист, но не вярвам да има такова животно.
 П.с. Имате интересно виждане за Приемната грижа, надявам се да е на база личен опит, а не митове и легенди.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Задължително подайте сигнал към Закрила на Детето. Да гледа как пребиват майка му пред него е насилие. И полиция, и Анимус.
В никакъв случай в закрила на детето!Толкова са безхаберни,студенокръвни чиновници,че докато майката си стъпи на крака,ще го дадат в приемно семейство и няма измъкване.Ще и го вземат пред очите и това,ще я разбие още повече.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Пребиването на насилник и на мен ми звучи добре, но за съжаление сме в реалността и е неприложимо. Агенция за закрила на детето действала по следния начин, поне така ми казаха, идвали с полиция, извеждали детето, водели го в социален дом и след няколко дни го давали в приемно семейство. В Бургаски регион всички такива семейства били от определен етнос и им се събирали по няколко деца, техни, чужди и си ги гледали по обичайния за тях си начин. Нямало вероятност службите да изведат детето и майката заедно, първо въобще нямали такава практика, освен ако жената не е много настоятелна, а при положение, че е с психични проблеми и с баща насилник, детето сто на сто щяло да бъде отнето и след това процедурата по връщане в семейството щяла да се точи с години. Сега, може да ме оплюете, но при положение че детето не е малтретирано и си има и баба и дядо, по-добре да гледа как бият майка му, отколкото в някоя махала да бият и да се гаврят с него. А и ако им вземат детето, мъжа ще побеснее, ще я пребие пак и момичето най-много напълно да превърти от мъка по детенцето. Медии, полиция, приют, всички тези варианти са добри, но за здрава жена, която има сили да се бори. В случая, не знам. Впрочем, в приюта на отец Иван е имало голям пожар на нова година и там в момента нямали възможност да приемат никого. Събират и дарения, някой ако може да помогне.
Писах по-долу но ти си ме изпреварила в отговора

# 26
  • Мнения: 11 340
Дали няма начин,ако по предложението на the Дорис съберем пари и най-необходимото,да попитаме дали в приюта на отец Иван не биха направили компромис за човек,който живее в толкова ужасна и рискова среда? Един вид само за подслон в началото и със събраното от нас,за да не бъде в тежест поне първия месец...

В дома ще я приемат - отговаря на всички условия. Пари ще и съберем, че може и да я подкрепяме докато се посъвземе. Обаче няма да я отвличаме, че и с детето заедно. Трябва да се говори с нея - тя трябва да тръгне сама, а ние да я подкрепим.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Доколкото разбирам, вие искате някаква организация да изведе жената и детето, със или без съгласието/съдействието на тази жена (за която не се знае с какъв психичен статус е и за какво пие лекарства). Същата тази организация да се погрижи жената и детето да са заедно, независимо дали тя е способна и финансово, и физически/психически да се грижи за него. От цялата схема, според Вас, автоматично отпадат Закрила на детето, полиция, Анимус, домът на отец Иван и всичко предложено до сега.
Не че съм песимист, но не вярвам да има такова животно.
 П.с. Имате интересно виждане за Приемната грижа, надявам се да е на база личен опит, а не митове и легенди.
Не,не са митове и легенди наистина

Последна редакция: нд, 11 фев 2018, 00:10 от Nina_Z

# 28
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Кой й купува лекарствата?
Питам, защото все някой трябва да я е грижа за нея...

# 29
  • Мнения: 11 340
Вероятно мъжа и и неговите родители.
Какво имаш предвид?

# 30
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Вероятно мъжа и и неговите родители.
Какво имаш предвид?
Милата,много е тревожно положението наистина.Вероятно абсолютно, на никой не може да разчита.Няма при кой да отиде и този психопат с когото живее,си изкарва смело и безнаказано агресията върху нея.

# 31
  • Мнения: 11 340
За това смятам, че е редно веднага да се намеси полицията. Да се поговори с районния, който му е работата пък да провери какво става в тази къща и да каже на мъжа, че го наблюдава. В момента те смятат, че могат да си правят с нея каквото пожелаят.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
За кой дом сте писали,че ще ги приемат заедно с детето?Аз също, съм готова да помогна.Нека да се организираме и да действаме.

# 33
  • Мнения: 15
От снощи следя темата...
Някой опитвал ли е да се свърже с нея?
На колко години е жената? А детенцето?
Какво е заболяването й?
Абсолютно съм съгласна с това, че тя ще се срине и психически, и емоционално, ако й отнемат детенцето, особено предвид състоянието й в момента... Трябва да се действа много деликатно, за да не се окаже, че заболяването й е повод детето да остане при съпруга й и това да стане причина за оставането й там...

# 34
  • Мнения: 9 196
От снощи следя темата...
Някой опитвал ли е да се свърже с нея?
На колко години е жената? А детенцето?
Какво е заболяването й?
Абсолютно съм съгласна с това, че тя ще се срине и психически, и емоционално, ако й отнемат детенцето, особено предвид състоянието й в момента... Трябва да се действа много деликатно, за да не се окаже, че заболяването й е повод детето да остане при съпруга й и това да стане причина за оставането й там...


Тя вече е срината. Единствено имат шанс ако институция влезе в тази къща, дори и това да означава временно отнемане на детето.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
От снощи следя темата...
Някой опитвал ли е да се свърже с нея?
На колко години е жената? А детенцето?
Какво е заболяването й?
Абсолютно съм съгласна с това, че тя ще се срине и психически, и емоционално, ако й отнемат детенцето, особено предвид състоянието й в момента... Трябва да се действа много деликатно, за да не се окаже, че заболяването й е повод детето да остане при съпруга й и това да стане причина за оставането й там...

Не се знае кой,знае колко.Ако някой разполага с повече информация,нека да пише моля'
Ако е в психиатрията в Бургас,ще отида и ще говоря с лекарите за състоянието и.А също и ако има някоя нужда.

# 36
  • Мнения: 140
Аз поне не открих къде могат да я приемат с детето, приюта на отец Иван се е запалил на нова година и не е вариант. За лекарствата, не знам кой и ги купува. Писах и в първия ми пост, вчера една жена Margarita Veselinova-Stanimir разказа случая във Фейсбук, в групата на бургаските мами и попита какво може да се направи. Оказа се, че в Бургас има кризисен център "Деметра", но от там са и казали, че щом не е роднина на момичето нищо не могат да направят по случая и после аз пуснах темата тук. Така че общо взето за подробности знам колкото вас. Маргарита беше прочела мненията написани до снощи и според нея също полицията и закрила на детето не са решение. Днес не е влизала, предполагам е на работа. Това което написах в предния пост за закрила на детето ми беше казано от човек, който познава системата, просто ми описа как работят. Според полицаи те също нищо не могат да направят без подадена жалба, после медицински, дело за ограничителна заповед и така. И няма гаранция, че тази заповед ще се спазва от мъжа. Казаха ми и, че ако тя се изнесе с детето, без доказателства че мъжа и е насилник, той може да я съди за отвличане на детето. Това не знам до колко е така, защото не ми беше казано от адвокат. Това което на мен ми идва на ума, при положение че явно няма законов вариант да бъдат изведени от институция в кризисен център без да ги разделят с детето е, понеже Маргарита спомена, че свекърите били евангелисти и живеели заедно, да се говори с пастора им и да се притиснат да се намесват и да спират доколкото могат побоищата. Може да са прости хора и да не разбират, че момичето е болно. Поне се надявам това да е причината да не са се намесвали досега.

В момента не е в психиатрия, но била на хапчета.
Институция добре, но коя институция ще изведе нея, ако тя каже че никой не я бие? Според мен само ще вземат детето?

Последна редакция: нд, 11 фев 2018, 01:41 от Polaana

# 37
  • Мнения: 9 196
Ако някой смята, че полиция и Закрила на детето "не са вариант", значи има нещо друго гнило в историята. Защото това са ЕДИНСТВЕНИТЕ варианти в такива случаи.
Не може да отидеш в нечия си къща, да вземеш психично болна жена и дете и да ги завлечеш някъде си, защото така искаш. Не били вариант ...

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Аз поне не открих къде могат да я приемат с детето, приюта на отец Иван се е запалил на нова година и не е вариант. За лекарствата, не знам кой и ги купува. Писах и в първия ми пост, вчера една жена Margarita Veselinova-Stanimir разказа случая във Фейсбук, в групата на бургаските мами и попита какво може да се направи. Оказа се, че в Бургас има кризисен център "Деметра", но от там са и казали, че щом не е роднина на момичето нищо не могат да направят по случая и после аз пуснах темата тук. Така че общо взето за подробности знам колкото вас. Маргарита беше прочела мненията написани до снощи и според нея също полицията и закрила на детето не са решение. Днес не е влизала, предполагам е на работа. Това което написах в предния пост за закрила на детето ми беше казано от човек, който познава системата, просто ми описа как работят. Според полицаи те също нищо не могат да направят без подадена жалба, после медицински, дело за ограничителна заповед и така. И няма гаранция, че тази заповед ще се спазва от мъжа. Казаха ми и, че ако тя се изнесе с детето, без доказателства че мъжа и е насилник, той може да я съди за отвличане на детето. Това не знам до колко е така, защото не ми беше казано от адвокат. Това което на мен ми идва на ума, при положение че явно няма законов вариант да бъдат изведени от институция в кризисен център без да ги разделят с детето е, понеже Маргарита спомена, че свекърите били евангелисти и живеели заедно, да се говори с пастора им и да се притиснат да се намесват и да спират доколкото могат побоищата. Може да са прости хора и да не разбират, че момичето е болно. Поне се надявам това да е причината да не са се намесвали досега.
Да,пастора да им говори е вариант и Дай Боже да е читав.
В никакъв случай социалните!!

# 39
  • Мнения: 9 196
Аз поне не открих къде могат да я приемат с детето, приюта на отец Иван се е запалил на нова година и не е вариант. За лекарствата, не знам кой и ги купува. Писах и в първия ми пост, вчера една жена Margarita Veselinova-Stanimir разказа случая във Фейсбук, в групата на бургаските мами и попита какво може да се направи. Оказа се, че в Бургас има кризисен център "Деметра", но от там са и казали, че щом не е роднина на момичето нищо не могат да направят по случая и после аз пуснах темата тук. Така че общо взето за подробности знам колкото вас. Маргарита беше прочела мненията написани до снощи и според нея също полицията и закрила на детето не са решение. Днес не е влизала, предполагам е на работа. Това което написах в предния пост за закрила на детето ми беше казано от човек, който познава системата, просто ми описа как работят. Според полицаи те също нищо не могат да направят без подадена жалба, после медицински, дело за ограничителна заповед и така. И няма гаранция, че тази заповед ще се спазва от мъжа. Казаха ми и, че ако тя се изнесе с детето, без доказателства че мъжа и е насилник, той може да я съди за отвличане на детето. Това не знам до колко е така, защото не ми беше казано от адвокат. Това което на мен ми идва на ума, при положение че явно няма законов вариант да бъдат изведени от институция в кризисен център без да ги разделят с детето е, понеже Маргарита спомена, че свекърите били евангелисти и живеели заедно, да се говори с пастора им и да се притиснат да се намесват и да спират доколкото могат побоищата. Може да са прости хора и да не разбират, че момичето е болно. Поне се надявам това да е причината да не са се намесвали досега.

В момента не е в психиатрия, но била на хапчета.
Институция добре, но коя институция ще изведе нея, ако тя каже че никой не я бие? Според мен само ще вземат детето?

Нали е на лекарства, кой ще я пита бита ли е каква е? От редовен побой има следи. Нали е била и по болници, макар и психиатрии, там да не са видяли ли? Щом са известни тези неща, значи и свидетели има все пак.

# 40
  • Мнения: 9 196
Аз поне не открих къде могат да я приемат с детето, приюта на отец Иван се е запалил на нова година и не е вариант. За лекарствата, не знам кой и ги купува. Писах и в първия ми пост, вчера една жена Margarita Veselinova-Stanimir разказа случая във Фейсбук, в групата на бургаските мами и попита какво може да се направи. Оказа се, че в Бургас има кризисен център "Деметра", но от там са и казали, че щом не е роднина на момичето нищо не могат да направят по случая и после аз пуснах темата тук. Така че общо взето за подробности знам колкото вас. Маргарита беше прочела мненията написани до снощи и според нея също полицията и закрила на детето не са решение. Днес не е влизала, предполагам е на работа. Това което написах в предния пост за закрила на детето ми беше казано от човек, който познава системата, просто ми описа как работят. Според полицаи те също нищо не могат да направят без подадена жалба, после медицински, дело за ограничителна заповед и така. И няма гаранция, че тази заповед ще се спазва от мъжа. Казаха ми и, че ако тя се изнесе с детето, без доказателства че мъжа и е насилник, той може да я съди за отвличане на детето. Това не знам до колко е така, защото не ми беше казано от адвокат. Това което на мен ми идва на ума, при положение че явно няма законов вариант да бъдат изведени от институция в кризисен център без да ги разделят с детето е, понеже Маргарита спомена, че свекърите били евангелисти и живеели заедно, да се говори с пастора им и да се притиснат да се намесват и да спират доколкото могат побоищата. Може да са прости хора и да не разбират, че момичето е болно. Поне се надявам това да е причината да не са се намесвали досега.
Да,пастора да им говори е вариант и Дай Боже да е читав.
В никакъв случай социалните!!


Защо в никакъв случай социалните? Някакво разумно обяснение имаш ли за думите си?! Деца не се отглеждат така, това е за социалните и никакви пастори и подобни!

# 41
  • Мнения: 140
Добре, някой има ли опит какво действително правят полиция и закрила на детето в случай като този? Не какво трябва да правят, а какво се случва в действителност. Подава се сигнал и после?

# 42
  • Мнения: 9 196
Добре, някой има ли опит какво действително правят полиция и закрила на детето в случай като този? Не какво трябва да правят, а какво се случва в действителност. Подава се сигнал и после?

Подава се ясен и категоричен сигнал. И после най-доброто, което може да се направи е да се даде гласност, за да има обществен контрол. Това, което естествено ще направят е да проверят дали наистина има дете в риск и малтретиран възрастен, държан против волята си, на лекарства и тормозен.
Което в случая не знам как ще направи някой, защото авторката не казва никакви данни за въпросното семейство, само общи приказки и призиви да не се намесват институции, от което на мен ми свети, свети една лампа и не спира да свети.
Не ми е никак ясно, каква е целта точно на темата, по-точно какво цели автора, дано не е това, което подозирам.

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Защото от друг подобен случай,който съм наблюдавала от близо съм останала потресена от невежеството,безсърдечието и най-вече,липсата на всякаква компетентност на социалните!Не им пука!!!Ще се зарадват да се намесят не за да помогнат адекватно наистина,а за да отчетат дейност-"Ето,ние си вършим работата и веднага се отзовахме на сигнала"И си трупат активи в отчетните им дейности-Браво!!
А,в същност,ще го дадат в дом или приемно семейство.Както беше казано и от Полаана,после ще  въртят с години майката,но първо,ще я съсипят.
Това е истината!!!!
Момичета,дайте да помогнем на майката за да спасим и детенцето

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Добре, някой има ли опит какво действително правят полиция и закрила на детето в случай като този? Не какво трябва да правят, а какво се случва в действителност. Подава се сигнал и после?

Подава се ясен и категоричен сигнал. И после най-доброто, което може да се направи е да се даде гласност, за да има обществен контрол. Това, което естествено ще направят е да проверят дали наистина има дете в риск и малтретиран възрастен, държан против волята си, на лекарства и тормозен.
Което в случая не знам как ще направи някой, защото авторката не казва никакви данни за въпросното семейство, само общи приказки и призиви да не се намесват институции, от което на мен ми свети, свети една лампа и не спира да свети.
Не ми е никак ясно, каква е целта точно на темата, по-точно какво цели автора, дано не е това, което подозирам.
Авторката е написала много подробно това което знае

# 45
  • Мнения: 140
Не знам какво подозирате, влезте във Фейсбук, дала съм профила на жената, която каза за случая. В три поста обяснявам, че тя пусна пост в фейсбук групата мамите на Бургас, а аз копирах поста тук, защото там не се стигна до решение. Така че не мога да дам подробности за неща, които не знам. Възхищавам се на вярата ви в българските институции и нещо наречено обществен контрол, каквото и да е това, но аз съм ги виждала как работят, поне полицаите. Ако човек който познава системата каже, че ще изведат и момичето, добре. Ако не, Вие имате ли смелост да си играете с човешки живот, аз нямам.

# 46
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Вероятно мъжа и и неговите родители.
Какво имаш предвид?

Ами много неща. Тези лекарства трябва да се набавят от някъде и с някакви средства предполагам. Значи или тя си ги купува, или някой друг, който все пак малко го е грижа за нея. Идеята ми е, че ако е някой близък, то може и да помогне кардинално...


Детето от същия мъж ли е?

Полана, помоли авторката да пише тук, все пак не можем всички да се преселим във Фейсбук, а и нали знаеш на посредника как му викат...

# 47
  • Мнения: 3 122
Защото от друг подобен случай,който съм наблюдавала от близо съм останала потресена от невежеството,безсърдечието и най-вече,липсата на всякаква компетентност на социалните!Не им пука!!!Ще се зарадват да се намесят не за да помогнат адекватно наистина,а за да отчетат дейност-"Ето,ние си вършим работата и веднага се отзовахме на сигнала"И си трупат активи в отчетните им дейности-Браво!!
А,в същност,ще го дадат в дом или приемно семейство.Както беше казано и от Полаана,после ще  въртят с години майката,но първо,ще я съсипят.
Това е истината!!!!
Момичета,дайте да помогнем на майката за да спасим и детенцето


Тя явно е негодна да се грижи за него, така че ще му е по-добре с чужди хора. И тя може би ще се стресне като и го вземат, и ще проумее че не е нормално и че не е трябвало да търпи рова и че по този начин вреди не само на нея но и на детето си.

# 48
  • Мнения: 9 196
Не знам какво подозирате, влезте във Фейсбук, дала съм профила на жената, която каза за случая. В три поста обяснявам, че тя пусна пост в фейсбук групата мамите на Бургас, а аз копирах поста тук, защото там не се стигна до решение. Така че не мога да дам подробности за неща, които не знам. Възхищавам се на вярата ви в българските институции и нещо наречено обществен контрол, каквото и да е това, но аз съм ги виждала как работят, поне полицаите. Ако човек който познава системата каже, че ще изведат и момичето, добре. Ако не, Вие имате ли смелост да си играете с човешки живот, аз нямам.

След като си пуснала тема тук - редно е и подробностите да напишеш. Аз собственоръчно ще подам сигнал, ако няма кой. И да - вярвам, че институциите могат да помогнат - в този случай. Не вярвам, че свещеници могат да помогнат - в този случай. С уговорката - ако всичко написано е вярно. Но за да се провери, трябват и детайли все пак.

Игра с човешки живот е да знаеш за престъпление и хора в риск и да не сигнализираш.

# 49
  • Мнения: 3 122
Не знам какво подозирате, влезте във Фейсбук, дала съм профила на жената, която каза за случая. В три поста обяснявам, че тя пусна пост в фейсбук групата мамите на Бургас, а аз копирах поста тук, защото там не се стигна до решение. Така че не мога да дам подробности за неща, които не знам. Възхищавам се на вярата ви в българските институции и нещо наречено обществен контрол, каквото и да е това, но аз съм ги виждала как работят, поне полицаите. Ако човек който познава системата каже, че ще изведат и момичето, добре. Ако не, Вие имате ли смелост да си играете с човешки живот, аз нямам.
[/quote

Никак нямам вяра в българските институции, но още по-малко имам вяра на патка, дето търпи да я удрят в главата докато получи психически травми и предлага тази гледка и на детето си.

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Защото от друг подобен случай,който съм наблюдавала от близо съм останала потресена от невежеството,безсърдечието и най-вече,липсата на всякаква компетентност на социалните!Не им пука!!!Ще се зарадват да се намесят не за да помогнат адекватно наистина,а за да отчетат дейност-"Ето,ние си вършим работата и веднага се отзовахме на сигнала"И си трупат активи в отчетните им дейности-Браво!!
А,в същност,ще го дадат в дом или приемно семейство.Както беше казано и от Полаана,после ще  въртят с години майката,но първо,ще я съсипят.
Това е истината!!!!
Момичета,дайте да помогнем на майката за да спасим и детенцето


Тя явно е негодна да се грижи за него, така че ще му е по-добре с чужди хора. И тя може би ще се стресне като и го вземат, и ще проумее че не е нормално и че не е трябвало да търпи рова и че по този начин вреди не само на нея но и на детето си.
Що за коравосърдечност!!!?Деца имаш ли?И ако да,как ще се чувстваш ако не дай Боже се разболееш или нещо друго лошо ти се случи и ти ги вземат???
Какво има да се стряска майката-тя си е достатъчно стресната от този психопат!!!!
Трябва и сигурност и подкрепа за да се посъвземе.Сигурно няма и къде да отиде.Да се махнела...-къде???

# 51
  • Мнения: 9 196
Най-нормалното, когато някой не може да се погрижи нито за себе си, нито за децата си е да се вземат. Нина, пишеш като някоя фанатичка, без грам логика. Как ще се чувствала ... очевидно, ако историята е истина, отдавна е минал момента, в който изобщо чувства!

Нямало било къде да се махне ... а от къде е дошла?! И като не може да се махне, дай да жертваме и децата, защото да не се разстрои видиш ли ... не стават така тези неща.

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Не знам какво подозирате, влезте във Фейсбук, дала съм профила на жената, която каза за случая. В три поста обяснявам, че тя пусна пост в фейсбук групата мамите на Бургас, а аз копирах поста тук, защото там не се стигна до решение. Така че не мога да дам подробности за неща, които не знам. Възхищавам се на вярата ви в българските институции и нещо наречено обществен контрол, каквото и да е това, но аз съм ги виждала как работят, поне полицаите. Ако човек който познава системата каже, че ще изведат и момичето, добре. Ако не, Вие имате ли смелост да си играете с човешки живот, аз нямам.

След като си пуснала тема тук - редно е и подробностите да напишеш. Аз собственоръчно ще подам сигнал, ако няма кой. И да - вярвам, че институциите могат да помогнат - в този случай. Не вярвам, че свещеници могат да помогнат - в този случай. С уговорката - ако всичко написано е вярно. Но за да се провери, трябват и детайли все пак.

Игра с човешки живот е да знаеш за престъпление и хора в риск и да не сигнализираш.
[/quo
За сетен път;АВТОРКАТА Е НАПИСАЛА ВСИЧКО КОЕТО ЗНАЕ И ТО МНОГО ИНТЕЛИГЕНТНО И ДОСТЪПНО ЗА РАЗБИРАНЕ.Ако трябва ,прочети постовете пак.Ще изведат само детето, което ще попадне от трън на глог-тормоз,недохранване,унижения и не дай Боже по-лоши неща на доста от които сме се наслушали.
Разумност трябва тук.

# 53
  • Мнения: 9 196
Не знам какво подозирате, влезте във Фейсбук, дала съм профила на жената, която каза за случая. В три поста обяснявам, че тя пусна пост в фейсбук групата мамите на Бургас, а аз копирах поста тук, защото там не се стигна до решение. Така че не мога да дам подробности за неща, които не знам. Възхищавам се на вярата ви в българските институции и нещо наречено обществен контрол, каквото и да е това, но аз съм ги виждала как работят, поне полицаите. Ако човек който познава системата каже, че ще изведат и момичето, добре. Ако не, Вие имате ли смелост да си играете с човешки живот, аз нямам.

След като си пуснала тема тук - редно е и подробностите да напишеш. Аз собственоръчно ще подам сигнал, ако няма кой. И да - вярвам, че институциите могат да помогнат - в този случай. Не вярвам, че свещеници могат да помогнат - в този случай. С уговорката - ако всичко написано е вярно. Но за да се провери, трябват и детайли все пак.

Игра с човешки живот е да знаеш за престъпление и хора в риск и да не сигнализираш.
[/quo
За сетен път;АВТОРКАТА Е НАПИСАЛА ВСИЧКО КОЕТО ЗНАЕ И ТО МНОГО ИНТЕЛИГЕНТНО И ДОСТЪПНО ЗА РАЗБИРАНЕ.Ако трябва ,прочети постовете пак.Ще изведат само детето, което ще попадне от трън на глог-тормоз,недохранване,унижения и не дай Боже по-лоши неща на доста от които сме се наслушали.
Разумност трябва тук.

Недей ми зяпа с главни букви, написала е общи приказки без никаква конкретика. Дали знае или не - като не знае, защо е тази тема? И недей пророкува, къде ще попадне. Голям е шанса да е по-добре от колкото при пребивана системно майка, баща насилник и баба и дядо странно пасивни евангелисти. Дори и не ми отговаряй повече, защото патоса и повтарянето на едно и също са ми крайно неприятни - тоест ти си ми крайно неприятна.

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Най-нормалното, когато някой не може да се погрижи нито за себе си, нито за децата си е да се вземат. Нина, пишеш като някоя фанатичка, без грам логика. Как ще се чувствала ... очевидно, ако историята е истина, отдавна е минал момента, в който изобщо чувства!

Нямало било къде да се махне ... а от къде е дошла?! И като не може да се махне, дай да жертваме и децата, защото да не се разстрои видиш ли ... не стават така тези неща.
Логиката си съм я обосновала много добре.Първосигнално не се действа.Какви фанатички какви глупости!!??
Добре-идват социалните с полицията и сценария за детето писах какъв ще е.Майката излиза от къщата...как ще се съберат пак с детето и къде?Кой ще и помогне???Работа???Тя ще има нужда от време да се възстанови.После??
Спокойно ли ще ти е това детенце,тормозено в дом за деца.Аз тук не виждам решение

# 55
  • Мнения: 9 196
Къде ще се събирали, как ще се събирали, глупости и простотии ... Ако си стъпи на краката ще и върнат детето, ако не - не. Толкова ли е сложно? Първия случай ли е на родители, които не могат да се грижат за дете?
Ти наясно ли си, какво означава някой да е в непосредствен риск? Че веднага трябва да се реагира. Защото ако е мъртва след една седмица тя или детето, да не дава господ, тогава какво?

Как щяла да се оправя и да си търси работа ... ами както всички? Щом не може да се оправя сама, очевидно не може и да се грижи за дете. Такъв е живота. Децата не са играчки или терапевтични животни, да се чувствал бил някой по-добре ... до следващия побой!

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Не знам какво подозирате, влезте във Фейсбук, дала съм профила на жената, която каза за случая. В три поста обяснявам, че тя пусна пост в фейсбук групата мамите на Бургас, а аз копирах поста тук, защото там не се стигна до решение. Така че не мога да дам подробности за неща, които не знам. Възхищавам се на вярата ви в българските институции и нещо наречено обществен контрол, каквото и да е това, но аз съм ги виждала как работят, поне полицаите. Ако човек който познава системата каже, че ще изведат и момичето, добре. Ако не, Вие имате ли смелост да си играете с човешки живот, аз нямам.

След като си пуснала тема тук - редно е и подробностите да напишеш. Аз собственоръчно ще подам сигнал, ако няма кой. И да - вярвам, че институциите могат да помогнат - в този случай. Не вярвам, че свещеници могат да помогнат - в този случай. С уговорката - ако всичко написано е вярно. Но за да се провери, трябват и детайли все пак.

Игра с човешки живот е да знаеш за престъпление и хора в риск и да не сигнализираш.
[/quo
За сетен път;АВТОРКАТА Е НАПИСАЛА ВСИЧКО КОЕТО ЗНАЕ И ТО МНОГО ИНТЕЛИГЕНТНО И ДОСТЪПНО ЗА РАЗБИРАНЕ.Ако трябва ,прочети постовете пак.Ще изведат само детето, което ще попадне от трън на глог-тормоз,недохранване,унижения и не дай Боже по-лоши неща на доста от които сме се наслушали.
Разумност трябва тук.

Недей ми зяпа с главни букви, написала е общи приказки без никаква конкретика. Дали знае или не - като не знае, защо е тази тема? И недей пророкува, къде ще попадне. Голям е шанса да е по-добре от колкото при пребивана системно майка, баща насилник и баба и дядо странно пасивни евангелисти. Дори и не ми отговаряй повече, защото патоса и повтарянето на едно и също са ми крайно неприятни - тоест ти си ми крайно неприятна.
Неприязънта е взаимна!!
ДА НЕ ТЕ ГЛЪТНА,ДОКАТО ТИ ЗЯПАМ
Не успя да си начешеш болното любопитство.Не можеш и да четеш това,което са ти написали.
Не спря с едни и същи неадекватни питаници

# 57
  • Мнения: 9 196
Не знам какво подозирате, влезте във Фейсбук, дала съм профила на жената, която каза за случая. В три поста обяснявам, че тя пусна пост в фейсбук групата мамите на Бургас, а аз копирах поста тук, защото там не се стигна до решение. Така че не мога да дам подробности за неща, които не знам. Възхищавам се на вярата ви в българските институции и нещо наречено обществен контрол, каквото и да е това, но аз съм ги виждала как работят, поне полицаите. Ако човек който познава системата каже, че ще изведат и момичето, добре. Ако не, Вие имате ли смелост да си играете с човешки живот, аз нямам.

След като си пуснала тема тук - редно е и подробностите да напишеш. Аз собственоръчно ще подам сигнал, ако няма кой. И да - вярвам, че институциите могат да помогнат - в този случай. Не вярвам, че свещеници могат да помогнат - в този случай. С уговорката - ако всичко написано е вярно. Но за да се провери, трябват и детайли все пак.

Игра с човешки живот е да знаеш за престъпление и хора в риск и да не сигнализираш.
[/quo
За сетен път;АВТОРКАТА Е НАПИСАЛА ВСИЧКО КОЕТО ЗНАЕ И ТО МНОГО ИНТЕЛИГЕНТНО И ДОСТЪПНО ЗА РАЗБИРАНЕ.Ако трябва ,прочети постовете пак.Ще изведат само детето, което ще попадне от трън на глог-тормоз,недохранване,унижения и не дай Боже по-лоши неща на доста от които сме се наслушали.
Разумност трябва тук.

Недей ми зяпа с главни букви, написала е общи приказки без никаква конкретика. Дали знае или не - като не знае, защо е тази тема? И недей пророкува, къде ще попадне. Голям е шанса да е по-добре от колкото при пребивана системно майка, баща насилник и баба и дядо странно пасивни евангелисти. Дори и не ми отговаряй повече, защото патоса и повтарянето на едно и също са ми крайно неприятни - тоест ти си ми крайно неприятна.
Неприязънта е взаимна!!
ДА НЕ ТЕ ГЛЪТНА,ДОКАТО ТИ ЗЯПАМ
Не успя да си начешеш болното любопитство.Не можеш и да четеш това,което са ти написали.
Не спря с едни и същи неадекватни питаници

Ти нормална ли си? Я ми цитирай име и адрес на потърпевшите, че не мога да чета. Това на любопитство ли ти прилича? Сега разбирам донякъде, защо така защитаваш и врякаш, да не се отнемат децата на психично болните, явно си от тая група. Как ти е името, да пусна един сигнал и за тебе?

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Не знам какво подозирате, влезте във Фейсбук, дала съм профила на жената, която каза за случая. В три поста обяснявам, че тя пусна пост в фейсбук групата мамите на Бургас, а аз копирах поста тук, защото там не се стигна до решение. Така че не мога да дам подробности за неща, които не знам. Възхищавам се на вярата ви в българските институции и нещо наречено обществен контрол, каквото и да е това, но аз съм ги виждала как работят, поне полицаите. Ако човек който познава системата каже, че ще изведат и момичето, добре. Ако не, Вие имате ли смелост да си играете с човешки живот, аз нямам.

След като си пуснала тема тук - редно е и подробностите да напишеш. Аз собственоръчно ще подам сигнал, ако няма кой. И да - вярвам, че институциите могат да помогнат - в този случай. Не вярвам, че свещеници могат да помогнат - в този случай. С уговорката - ако всичко написано е вярно. Но за да се провери, трябват и детайли все пак.

Игра с човешки живот е да знаеш за престъпление и хора в риск и да не сигнализираш.
[/quo
За сетен път;АВТОРКАТА Е НАПИСАЛА ВСИЧКО КОЕТО ЗНАЕ И ТО МНОГО ИНТЕЛИГЕНТНО И ДОСТЪПНО ЗА РАЗБИРАНЕ.Ако трябва ,прочети постовете пак.Ще изведат само детето, което ще попадне от трън на глог-тормоз,недохранване,унижения и не дай Боже по-лоши неща на доста от които сме се наслушали.
Разумност трябва тук.

Недей ми зяпа с главни букви, написала е общи приказки без никаква конкретика. Дали знае или не - като не знае, защо е тази тема? И недей пророкува, къде ще попадне. Голям е шанса да е по-добре от колкото при пребивана системно майка, баща насилник и баба и дядо странно пасивни евангелисти. Дори и не ми отговаряй повече, защото патоса и повтарянето на едно и също са ми крайно неприятни - тоест ти си ми крайно неприятна.
Неприязънта е взаимна!!
ДА НЕ ТЕ ГЛЪТНА,ДОКАТО ТИ ЗЯПАМ
Не успя да си начешеш болното любопитство.Не можеш и да четеш това,което са ти написали.
Не спря с едни и същи неадекватни питаници

Ти нормална ли си? Я ми цитирай име и адрес на потърпевшите, че не мога да чета. Това на любопитство ли ти прилича? Сега разбирам донякъде, защо така защитаваш и врякаш, да не се отнемат децата на психично болните, явно си от тая група. Как ти е името, да пусна един сигнал и за тебе?
Да не би лудите да са и те в грипна ваканция и си чешат клавиатурите,без надзор в момента??Съдейки по написаното,май са пропуснали да си вземат и лекарствата!!!??
Тц,тц,тц....аз съм добричка и няма да те издам.Но ти давам само ден още да се вихриш и после...жилетчицата-вързана на възел на гърба и така.Ще ти изпратя пастели и книжка с оцветявки.Точно такива като теб трябва да ги затварят-вредни и недокла....ени
Айде,хапченцето и в леглото-бързо

# 59
  • Мнения: 6 166
Работата на институциите е да вземат мерки до там докъдето са им правомощията.

Полицията няма как да си поговори с побойника и той да се вразуми. При подадена жалба те ще го викнат и той ще се вурне вкъщи да я пребие, че си е отворила устата. Въпреки товатя трябва да вика полицията, когато той тръгва да я бие,  съседите им да викат полицията, да се вадят медицински, ограничителни заповеди (където може мъжът да излезе от къщата, а не тя), но да не му нарушава правата тя без институциите даса се намесили.

Работата на социалните не е да взимат присърце драмата на жената, а да реагират адекватно на ситуацията и според закона. Дори и те да не бъдат намесени сега, при развод с този мъж той ще повдигне въпроса за психическото състояние на жената и ако тя си е мълчала за насилието, той ще се опита и може и да успее да й го отнеме.

Тук е важно и какво е психическото заболяване. Ако майката се води на отчет в психиатрията - няма да е лесно да си запази детето и колкото и да звучи жестоко - ако има баща насилник, майка на отчет, дете гледано на село от Евангелисти за кое е справедливо да се мисли най-напред - за чувствата на майката или за средата, в която израства детето.

За мен тази жена трябва да си поговори с много добър бракоразводен адвокат. Ето за това може веднага да й се помогне. Тази жена трябва да осъзнае, че така не може. С търпене и мечти някой да я спаси няма да се оправят нещата. Забъркала се е в много голяма каша. От тази каша няма да се измъкне с години (бащата има права над детето и тя не може еднолично да ги ограничава) и тя трябва да е борбена и да търси начини как да се освободи от това, в което е в момента, и да си стъпи на краката.

Последна редакция: нд, 11 фев 2018, 07:03 от Елфичка

# 60
  • Мнения: 12 015
Чета ви от снощи. Не мога да помогна практически, за това и си мълчах. Видях много трезви мнения и много емоционални такива.
Моето мнение е, че тук във форума се дават идеи и съвети, които някой ще предаде на някого, който евентуално да организира помощ... Много неефективно ми се вижда, но все пак е някакъв опит.
1. Много е важно, както са писали, съдействие от потърпевшата. Ако тя не съдейства и не иска да бяга как да й се помогне? Такъв мъж не би търпял съвети отвън и намеса в семейството. В резултат ситуацията ще стане още по-зле.
2. Жената и детето могат да бъдат изведени, ако има повод за намеса на полиция и социални. Но за това трябва да има подаден сигнал и да се направи проверка. Едва ли някой ще тръгне да прави нещо без доказателства. И тук пак трябва жената да съдейства, т.е да обвини мъжа си, да подаде жалба, да извади медицинско...
3. Ако детето е под три години има звено "Майка и бебе" към Закрила на детето, където настаняват за 6м и учат майките да се грижат за децата, подкрепят ги, нори ги оборудват с необходимото - креватче, дрешки, памперси... Това е срок, в който и психолози да работят с майката и детето и тя да си потърси работа, да се уреди детето на ясла, ако не посещава...
4. Ако жената живее в такива услови то и детето е в риск. Ако не може или не иска да се спаси, детето трябва да бъде изведено. Ако тя е психически болна, как се грижи за детето? Кой и какви грижи полага за него в момента? Какъв живот има то в това семейство? И ако майката е вече съсипана психически и физически, трябва ли да се осакати и детето, за да не се разделят?
5. Настаняването в приемно семейство или институция не означава, че тя няма да има достъп до детето. Но ако бъде изведено то от къщата има вероятност нейното положение да се влоши, ако бащата реагира срещу извеждането и я обвини, ще последва нов побой, който може и да е последен. Социалните едва ли биха поели такъв риск и при тях има психолози.
Подкрепям тези, които казват, че трябва да се намесят ОЗД и полицията, но първо трябва да има установен контакт с жената, тя да е наясно и да съдейства. Друг законов вариант не виждам. И не вярвам някой да организира отвличането на майката и детето, защото това е алтернативата на полицията и ОЗД. Или съответните институции или криминално действие. Някой би ли извършил второто? Не, нали? Каква друга помощ очаква авторката на темата?

# 61
  • Мнения: 4 275
Какво наистина очаквате от темата? Както Елфичка е писала, дадени са съвети, които вие отхвърляте един по един. Информация няма никаква. В първия пост пише, че жената живеела в Поморие, а детето в някакво село до Бургас. Заедно ли живеят или не? Поне приблизителни години да бяха споменати. А то всичко е мъгла...

Цитат
Момичето си няма кой да я защити,има само майка която май не я е потърсила,живее с някакъв мъж в Поморие.Детето/защото може да ми бъде дете/живе е село близо до Бургас...

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Tова се имаше в предвид.Първо да се говори с майката и да се даде адекватна помощ.Не можем заради една бълха да се запали целия юрган.Ние,по оскъдните данни сметнахме,че е крайно луда и т.н без да знаем,какво в същност е състоянието и действително.
Това,което от снощи си мисля и мога да направя,но ми трябва съдействие на място на някой от обкръжението и.Ако мога един разговор да проведа с нея,готови сме да я вземем вкъщи с детето.Първо лекар,полиция,прокурор и чак тогава социалните.Акцента трябва да падне върху това,че е системно тормозена и бита.В коментарите си снощи нищо от току що написаното не споделих,защото до седмица най-късно заминавам пак за чужбина.От там мога да помагам с малка сума пари.Можем само да се надяваме,че за оставащите ми дни в България ще се задейства гореспоменатата система,и то в същия ред.Ако някой друг може да я поеме и да и осигурим подслон чрез липсващата ни социална система за след това,моля да пише.

# 63
  • Мнения: 11 340
Ами няма как нещо да стане без нищо да се направи  Rolling Eyes

Полицията, институциите, закрила на детето нямало да помогнат, защото на братовчедката, учинайката имала позната, която ...

Ще ме прощавата! Разбирам, че има емоционалност и мелодраматичност при приемането на случая, но нека бъдем обективни /каквито биха били всички помагащи институции/.Важно е да се степенуват рисковете и да се вземат мерки

1. Жената психично болна ли е? Има ли нужда от лечение и какво? Може ли сама да се грижи за детето и себе си? АКо не може кой ще се грижи за нея - лекарства, храна, дрехи?

2. Детето в риск ли е? Освен, че майката е бита /кой е свидетел, кой е видял/чул - без клюки/ детето обгрижено ли е? посещава ли детска градина? Учителките дали са забелязали проблеми и синини?

Виждам, че жената което е подала сигнал за случая, по-скоро съчувства и не иска да се намеси. В полицията се подава жалба, втора, трета, пета ако се налага като се описва какво си видял чул, разбрал и какво искаш. Полицията няма да я спаси, нито пък ще бъде бита след посещението им. Напротив, вече насилниците няма да имат усещането за безнаказаност. Ще знаят, че са наблюдавани.
Ако някой иска да помогне трябва да порови - психиатрията /те там не дават информация толкова лесно - трябват връзки, нахалство, театър/, детската градина, бившата работа на жената.

Колкото и тъжно да звучи, ако говорим за майка която не може да се грижи за себе си и малтретираното и дете то най-добре за него е да го отведат. Доста попресилени са описанията за приемните семейства. Но в този случай дядото и бабата вероятно ще поемат грижата за детето.

Няма как анонимно, без упорит натиск и постоянство, от безопасно разстояние да се помогне. Само съчувствие не стига. Теми във форум също, особено като не се иска да се предприеме нищо.

Личното ми мнение е, че вероятно говорим за жена, която е доста зле психически. Бой вероятно има, но нещата не са просто пиян мъж - бита невинна жертва. Не смятам, че съд или инстиуция би я оставил да се грижи за детето. Ще бъдат разделени, което според пусналата темата не било вариант.

Няма как да стане - хем вълка сит, хем агнето цяло хем помагащата да отане анонимна.

Оставам с готовност да помогна - финансово, с каквото мога и каквото е необходимо. Ако има нужда - пишете ми. Но спирам да следя темата, защото започвам да се нервя и да смятам, че се търси съчувствие а не решение. Успех!

 

# 64
  • Мнения: 5 513
От опит.Ако момичето/жената не подаде сама сигнал или при проверка на подаден такъв тя не потвърди пред проверяващите ,че я бие ,тормози и т.н. нищо не може да направи никой.
В общия случай тези жени не могат да се справят сами след извеждането от дома.Това са и думите на жената на която се опитахме да помогнем.После нямала къде да отиде,нямало кой да помага с децата и т.н.Но в нейния случай мъжа биеше и децата и тръгнахме от закрила на детето +че я преби след излизане от работа пред очите на 10 човека.И сигнала не се знаеше от кого е.Но тя отказа да съдейства.И нищо.

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Не искам да съм празнословна и оставам на позицията си.
Авторката да се свърже с мен-може и на лични.

# 66
  • Мнения: X
Наемат се 3-4 здрави момчета, отиват в селото и извеждат жената и детето.  На роднините не им се дава възможност да гъкнат. После ги настаняват в кризисен център, психиатрия или където трябва.

# 67
  • София
  • Мнения: 648
Присъединявам се към Nina_Z и the Дорис. Ако има реална информация,някой успее да установи контакт и готовност от страна на жената най-вече,пишете тук или на лично съобщение. Аз съм фармацевт и мога да опитам поне да поема лекарствата за няколко месеца,в случай че не са в списъка на скъпоструващите (но ако е така,значи би трябвало да са напълно поети от здравната каса). И финансово ще се помогна според силите.

# 68
  • Мнения: 12 015
Наемат се 3-4 здрави момчета, отиват в селото и извеждат жената и детето.  На роднините не им се дава възможност да гъкнат. После ги настаняват в кризисен център, психиатрия или където трябва.

Приемам, че говорите твърде емоционално, а не сериозно. Това, което предлагате е отвличане на жена и дете (малолетно вероятно) и е кримиенално деяние, да не говорим за шока за жертвите. А и как след като ги отвлечете ще ги настаните в институция? Кой ще плати на похитителите нали и плащащите вършат криминално деяние - планилране и поръчване на отвличане? А и на практика не знаете нито адрес, нито режим на семейството, нито обстановка, нито как стоят нещата в действителност, защото истината винаги има две страни. Надявам се да няма луди глави, които да тръгнат да вършат това, което предлагате.
Ако бабата и дядото живеят в един двор със сина и снахата, не може да не знаят какво се случва. И ако историята е точно такава, каквато ни е представена едва ли ще дадат детето на тях.

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Присъединявам се към Nina_Z и the Дорис. Ако има реална информация,някой успее да установи контакт и готовност от страна на жената най-вече,пишете тук или на лично съобщение. Аз съм фармацевт и мога да опитам поне да поема лекарствата за няколко месеца,в случай че не са в списъка на скъпоструващите (но ако е така,значи би трябвало да са напълно поети от здравната каса). И финансово ще се помогна според силите.
Лира 81, много мило от твоя страна.Щастлива съм,че има такива като теб. Simple Smile .Не малко,също добри хора,предложиха помощта си тук и вярвам,че ако има вероятност лекарствата да не се покриват от здр.каса,ще помогнем за закупуването им.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Някой спомена нещо за фейсбук профил. Аз нямам такъв, но в темата все има регистрирани. Хвърлете едно око, да видим дали ще се намери къде е това момиче и евентуално някой наблизо да установи контакт.

# 71
  • София
  • Мнения: 648
Благодаря за хубавите думи,Nina_Z! Миналата година се убедих,че много може да се направи буквално с предаване "от уста на уста" и примерно 10 лева не звучи много,но 10 лева от 10-15 човека и това повторено в рамките на няколко месеца са нещо голямо за хора,които буквално нямат нищо. Чудеса могат да се направят,колкото и идеалистично да звучи Simple Smile Но без насрещна страна и без някой,който да постави началото и да направи връзката,ще сме с вързани ръце колкото и добро желание да имаме.

# 72
  • Мнения: 8 804
Прочетох цялата тема. За да стигне тази информация до нас, значи този случай вече е известен и то не само на отделни хора, но и на лекари. Тоест вече има свидетелства за това, че е малтретирана.

Има ли психическо заболяване, с което младата жена е диагностицирана?
Детето от този мъж ли е, тоест той има ли права върху детето?

Детето не трябва в никакъв случай да бъде извеждано от социалните. Майката със сигурност ще отрече, че е малтретирана, за да не загуби детето си. А после вече безнадеждно е загубено всичко.

Ако детето не е подлагано на физически тормоз, то може да се провери дали жената е съгласна да й бъде оказана помощ да излезе само тя от дома на насилника, а детето да остане там. Предполагам, че тя се страхува да подава каквито и да е жалби, докато е в дома на насилника. Затова трябва да се провери не може ли да се извади медицинско на база забелязани от лекарите, които са я лекували, следи от побои? Rolling Eyes Или пък да вади медицинско, след като вече е на безопасно място, синините и раните не минават за ден.....
Ако излезе навън и види, че вече няма опасност да бъде пребивана системно, ще добие кураж да съди насилника, да се разведе с него, да си прибере детето и т.н.
Но всичко зависи какво е психическото й състояние, доколко е болна.

Тази жена има ли доверие на някого, говори ли с някого, признала ли е пред друг човек, че е малтретирана? Поискала ли е помощ?

ПП А, да, сетих се нещо. От Бургас е онзи човек, Петър Низамов- Перата. Той може да направи нещо за жената, ако бъде известен за случая, в града му е. Има и организация, с адвокат, който може да я представлява.

# 73
  • Мнения: 2 111
Наемат се 3-4 здрави момчета, отиват в селото и извеждат жената и детето.  На роднините не им се дава възможност да гъкнат.

Извинявам се, но това не е ли отвличане и като такова - наказуемо от закона?

# 74
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Такова е. Макар че на мен първата част, с побоя над изверга, ми звучи супер съблазнително. За съжаление това едва ли решава нещо...

# 75
  • Мнения: 2
Здравейте.молбата за помощ за момичето е моя.И за да не чета глупости от рода на Лудо момиче искам да поясня.Не мисля ,че е луда.Обикновенно насилниците за да оправдаят побоя и насилието си, втълпяват на жертвата си разни неща.Момичето от усмихнато и лъчезарно е станало сянка.Цялата в мехури от лекарството,което е със завишена доза/надали такава е предписана от доктор/и със синини по цялото тяло.А и някой чувал ли е луд да казва=Аз съм луд=Никой не се е застъпил за нея до ден днешен,а всички от селото знаят.Майка и май също не се интересува,иначе коя майка виждайки,че детето и е пътник ще търпи.Приятелката ми от чието име пуснах МОЛБАТА за помощ звъня в ДЕМЕТРА и с две думи немогат да помогнат.Кризисния център също е обвързан с бюрокрация.Момичето неможе сама да поиска помощ защото е изолирана от хората,надали има телефон и надали знае на кого да звъни и кой ще и помогне.НЯМА кой да  и помогне .Търсим реална помощ .

# 76
  • София
  • Мнения: 648
Здравейте Simple Smile Хората няма как да знаят,че психотропни могат да бъдат както леки антипсихотици,така и силни антидепресанти. Момичето може да си е било съвсем наред психически и от побоите е разбираемо и физика,и психика да се срине. За всички стана ясно,че това е изключително изстрадал човек. Искрено се надявам,че след като има хора,които сме изразили готовност да помогнем,помощта ще е навреме преди да се е случило нещо още по-лошо. Има ли кой да поговори с нея? Бихте ли могли Вие да установите контакт и да разберете,ако примерно Вие се обадите в приют Х да я вземат с детето,дали ще го вземе и ще избяга с дрехите на гърба си буквално? Дали ще пусне жалба в полицията? Дадоха се доста смислени предложения в темата. Моля,коментирайте и по тях.

Последна редакция: нд, 11 фев 2018, 18:39 от Lira81

# 77
  • Мнения: 2
Вероятно мъжа и и неговите родители.
Какво имаш предвид?

Ами много неща. Тези лекарства трябва да се набавят от някъде и с някакви средства предполагам. Значи или тя си ги купува, или някой друг, който все пак малко го е грижа за нея. Идеята ми е, че ако е някой близък, то може и да помогне кардинално...


Детето от същия мъж ли е?

Полана, помоли авторката да пише тук, все пак не можем всички да се преселим във Фейсбук, а и нали знаеш на посредника как му викат...
Да  водят я на психиатър и и дават завишена доза от психотропното лекарство.Да детето е от мъжа и все още той не е посегнал на него.А от ритници и в главата можеш да си неадекватен

# 78
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Вероятно мъжа и и неговите родители.
Какво имаш предвид?

Ами много неща. Тези лекарства трябва да се набавят от някъде и с някакви средства предполагам. Значи или тя си ги купува, или някой друг, който все пак малко го е грижа за нея. Идеята ми е, че ако е някой близък, то може и да помогне кардинално...


Детето от същия мъж ли е?

Полана, помоли авторката да пише тук, все пак не можем всички да се преселим във Фейсбук, а и нали знаеш на посредника как му викат...
Да  водят я на психиатър и и дават завишена доза от психотропното лекарство.Да детето е от мъжа и все още той не е посегнал на него.А от ритници и в главата можеш да си неадекватен
Здравей,би ли споделила повече?Кой и защо и дава по-голяма доза лекарства?
Кой я държи изолирана?
Можем ли да направим връзка с нея за помощ от вън?

# 79
  • Мнения: 6 166
Бейби мама - ако снимката на Габриела е тази на детето - по-добре я сменете.

Колкото и да е изолирана тази жена - има хора, които искат да й помогнат. Без сигнали в полицията, без да се задейства бюрокрацията на страната няма как да се измъкне.

Какво като всички в селото знаят. Те ако бяха немски селяни до сега през час да са идвали полицаите. Но не би. Така, че тя трябва да започне да звъни на 112 и да си записва входящите номера на обажданията. Квартален полицай не знам дали има ако живее на село.

Но до колкото успях да съчиня историята - тя живее в Поморие смъжът, а детето при бабата и дядото Евангелисти в село покрай Бургас, но какви са тези баба и дядо като тя си има само майка й пък тя не се интересува какво ще стане с нея...

Бейби мама - разберете, че без сигнал в полицията няма да минете. Ако жената се изниже по терлички това се води отвличане на дете и ако мъжът й я обяви за национално издирване ще изпадне в немилост много бързо.

Ако не искате да въвличате социалните (а би трябвало), то - полицаи, медицински и ограничителна заповед. След това - отиване в друг град. Или под закрилата на анимус, или ако много иска тази жена да отказва помощ - съберете се няколко души и както каза Лира - събирайте по 10лв на месец за издръжката й докато стъпи на крака.

Аз за сега мога да се ангажирам с психологически разговори с тази жена. С финансова помощ преди да знам какви лекарства пие и защо не мога да се ангажирам. Извинявам се за което.

Последна редакция: нд, 11 фев 2018, 19:35 от Елфичка

# 80
  • Мнения: 722
Да си тръгне с детето, сама или с чужда помощ, НЕ Е отвличане на дете. Извинете, ама не се стърпях... грандиозна глупост е да се напише това.

# 81
  • Мнения: 15
Какво наистина очаквате от темата? Както Елфичка е писала, дадени са съвети, които вие отхвърляте един по един. Информация няма никаква. В първия пост пише, че жената живеела в Поморие, а детето в някакво село до Бургас. Заедно ли живеят или не? Поне приблизителни години да бяха споменати. А то всичко е мъгла...

Цитат
Момичето си няма кой да я защити,има само майка която май не я е потърсила,живее с някакъв мъж в Поморие.Детето/защото може да ми бъде дете/живе е село близо до Бургас...



Мишелин, Елфичка, майката на погърпевшата е тази, която живее в Поморие. Момичето живее с детето и съпруга си в село до Бургас и е наречено "дете" от дамата с призива за помощ, защото явно е доста по-млада от нея и е на години, на които би могла да й бъде дъщеря.
В това село няма ли кмет или поне кметски наставник? Или поне някаква форма на държавност или институционалност, която да сезира социалните служби за майка и дете в риск?! Как така цялото село знае и никой досега не е реагирал по никакъв начин?

Последна редакция: нд, 11 фев 2018, 23:01 от Dyana

# 82
  • out of space
  • Мнения: 8 573

baby mama,
благодаря за разяснението за лекарствата!
Знаеш ли кое е селото?

# 83
  • Мнения: leet
И аз да напиша.....
Подайте сигнал в Господари на Ефира.
Ще отиде репортер и ще разнищи случващото се, както и най-най-важното,ще помогнат с настаняване на майката с детето.

# 84
  • Мнения: 6 166
Мама Звярка, до колкото разбрахме няма подавания на сигнал срещу  мъжът. Колкото и души да "знаят" ако до сега не са си отворили устата, значи са на страната на мъжът и ако отидат да ги питат ще започнат да разказват за оная лудата и как горкият мъж не издържал сам да отглежда и детето и да се грижи за нея ..

В правова държава сме. Една жена не може да лиши детето от контакт с бащата на своя глава. Тя може да си тръгне във всеки един момент и мъжът може да я пусне за национално издирване и да я съди за отвличане на детето. Като се сложи и пиенето на хапчета, които така като се оказа, че живее със свекърите и те тримцата са я завели на "лекар", тази жена няма и да си види детето.

Пак повтарям - без сигнал в полицията няма да мине. След сигналът - ограничителна заповед и дело за развод. Аз имам много добър адвокат, който мога да препоръчам. Да видим дали ще е толкова смел този мъж ако говори с нея през адвоката. И следващата стъпка е - нова оценка на психичното й състояние.

Последна редакция: пн, 12 фев 2018, 07:51 от Елфичка

# 85
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Здравейте отново.Включвам се пак,защото както и да го мисля,стигам до решението,че колкото по-голяма гласност се даде на случая,толкова по-добре.
Всички, които в постовете си изказаха мнение и "настръхнаха",че има дете в риск-не е така.Тук става въпрос за майката на детето и буквално за ЖИВОТА И.
Жената която иска помощ е братовчедка на съпруга побойник,който е и алкохолик.Вчера се свързах по телефона с нея и вижте какво ми сподели:Момичето е на 22 години.Била е на 16 и вече бременна от него когато я е довел в селото и от тогава,е подлагана системно на бой и психически тормоз.Тя си няма никого,(освен безхаберната и майка,която живее в Поморие и не се брои)
Семейството в което е попаднала  се състои от изроди,под чието давление се развива случая.Бабата и дядото имат много силен гръб-евангелистите от църквата и го играят,почтени, Божи-кравички(това за пред хората)Буквално са я използвали за разплод а тя милата си е мислила,че ще има семейство.
Пак благодарение на"силния гръб" е заведена на психиатър-с уверението,че уж са загрижени от стреса-който получила от мъжа си и лекаря е изписал ХАЛОПЕРИДОЛ-психотропно в-во и я карали насила да пие от него по 5 таблетки-превишавайки многократно дозата.Към момента,изобщо не е адекватна.Била цялата подпухнала от лекарствата и и се белила кожата.Държат я изолирана и без телефон.Братовчедката на изрода,когато посегнала да и оправи дрехите,видяла,че целия и корем е синьо-черен.Тя коментира с мен,че момичето няма адекватност от лекарствата-не че е луда.Изрази мнение,че ако се намалят или спрат,ще дойде на себе си и ще може да отреагира.Побойника,бил казал на детето-което е 6 годишно момиченце,че и без това,мама,скоро ще умре.То е мн'добре обгрижвано от бабата и дядото и явно не присъства на тези ексцесии.Живеят в една къща а бабата и дядото с детето в пристройката към нея.
Цялото село било на ясно с този случай в подробности.Братовчедката търсила съдействие от живущите там но те вдигали рамене.Говорила и с брата на побойника но и той не искал да се меси.
Знаете ли,грозното също е,че селото,където всичко това се случва е село Лъка.За тези които не са от Бургас,ще поясня,че е на 5 км.от Б-с и е нещо като много тузарски квартал в който живеят,по-голямата част от лекарите ни,адвокати,прокурори,хора на постове в общината и т.н.



# 86
  • София
  • Мнения: 971
Принципно, когато има алкохолик, наркоман, луд в малко населено място хората знаят, че агресора ще се обърне срещу тях, ако няма "обект", който да поеме агесията. Затова и никой нищо не прави - защото ако не е въпросното момиче, то ще е някой от тях... Притеснява ме синьо-черният корем. Sad Кой знае ненормалника как я е удрял и дали няма вече вътрешни кръвоизливи и болки, които уж да притъпяват с тези силни лекарства. Sad

# 87
  • Мнения: 6 166
Така, детето Е в риск и е жертва на насилие, т.к. в домът, в който живее се упражнява такова. То не е и на 2-3 години че да не "разбира". Много добре знае, какво става. Отделно, това че баща му му казва, че майка му скоро ще умре - нали се сещате, че то се досеща как майка му ще умре и като порасне единствено ще се пита дали баща му я е убил с побоите или лекарствата са я убили.

Това, че я държат без телефон е показателно - много добре знаят всички в тази къща какво се прави, както и това, че евангелистите й дават гръб на свекървата. Малко излиза като .... хайде той син ти да си я убие както си знае, ама ние ще я сложиме на лекарства, така че да ги потулиме нещата и после да няма въпроси за кой е виновен за това предумишлено убийство, а ще се говори за ... падане по стълбите и горката луда жена, тя не беше добре с главата ... ние веднага я кремирахме като почина.

Последна редакция: пн, 12 фев 2018, 10:43 от Елфичка

# 88
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Аз при това положение не виждам как ще се мине без полиция... И идеята за Господарите започва да ми се струва все по-добра.

# 89
  • Мнения: leet
Ммм да,
гласност ще се даде само така/господари/.
Моля за инфо кои има възможност да подаде сигнал.

# 90
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Момичета,след 10 мин.ще ви споделя и останалото

# 91
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Мен вече ме е страх да чета, честно... Кой знае какво още има.

# 92
  • София
  • Мнения: 971
Помните ли убийството на Виола? Натам отиват нещата според мен. Луд - тормоз - убийство.... Криминална класика... Sad

# 93
  • София
  • Мнения: 23 096
Не знам какво да напиша, защото съм в ступор от прочетеното.
Надявам се колкото може по-бързо това момиче да бъде изведено от къщата на тези изроди и някой да се погрижи за него. Детето със сигурност ще бъде настанено в приемно семейство, докато майката си стъпи на краката, друг вариант не виждам.

# 94
  • Мнения: 9 052
Ако някой подпомогне майката на жената да си потърси и да си подкрепи дъщерята ... ще има близка и ще има подкрепа... не може ли да се намери майката , да и се даде възможност да помогне? Не може да не се знае как да се действа. Организациите не може да падат от небето и за пръв път да се сблъскват с такъв случай.

# 95
  • Мнения: 722
Елфичка, не сте права. Може да си тръгне и после да подаде сигнал в полицията. Никакво отвличане на дете не е това. Как ги измисляте просто... с подобни съвети и писания вредите...

# 96
  • Мнения: 6 166
Това, за което се съгласявам е, че тази жена трябва да подаде сигнал - и в полицията и в закрила на детето. Без нейно изрично желание и съдействие няма как да стане кактово и да е.

За тръгването от къщата - мисля, че няма да й позволят бабата и дядото, както и мъжът.  Тя сама няма как да си тръгне според мен, освен да избяга.

# 97
  • София
  • Мнения: 23 096
От дадената информация става ясно, че жената е тотално неадекватна. Как да избяга и как да подаде сигнал? Мислете малко преди да пишете.

# 98
  • Мнения: 6 166
Още по-известно в туитър от "мислете преди да пишете" е "четете, преди да отговаряте", но това е за друга тема.

Мама звярка, не знаете за адвокатските хватки явно Simple Smile След като семейството и приятели Евангелисти са достатъчно светнати да ограничат всякакво излизане на тази жена, всякакъв достъп до детето й, завели са я на доктор за "стреса", който доктор е предписал такива едни "хубави" хапчета,  то повярвайте ми - точно тия хора няма да се спрат пред нищо, за да си върнат "собствеността". т.е. детето, което между другото от психологическа гледна точка вече е травмирано.

Ограничен му е контакта с единия родител, другият, който мисли за себе си, а не за това какво е добре за това дете, му разказва едни такива плашещи истории и освен това го поставя в изолация и пълна зависимост. Въпрос на време е това момиче да стане агресивно, с "необясними" пристъпи на гняв и нямат много голям шанс за щастие в живота. Ако искате прочетете за Parental alienation syndrome (PAS).


Последна редакция: пн, 12 фев 2018, 11:53 от Елфичка

# 99
  • Мнения: 8 804
Има бърз начин да й се помогне, още днес-утре. Той е: братовчедката отива при лекар, джипи най-добре, разказва случая и моли да бъде прегледана жената и пратена в болница. Отива, извежда момичето, за да го заведе на лекар, то ще тръгне с нея, защото я познава. Взима направление за постъпване в болница и там вече знаят какво да правят. Още като видят синините й, ще сигнализират където трябва и няма да има нужда от подаване на сигнали, събиране на доказателства и т.н.
Предполагам, че като си съвземе и види добронамерени лица ще разкаже какво правят с нея, с какви хапчета я тъпчат, а и изследвания могат да се направят в болницата, консултации с психиатър и да се види, че не е луда, просто малтретирана. Най-вероятно изродите се мъчат да докажат, че е луда, за да си правят, каквото искат.
Когато излезе, могат да я поемат организации като Анимус, отец Иван или ако няма кой, може да се събере сума, да се наеме квартира и да се настани там жената, докато си стъпи на крака.
Но тя има нужда от малко време в спокойна обстановка, където на онези да бъде забранен достъп до нея. Болница е най-добрия вариант.

# 100
  • Мнения: 11 340
А защо приемате, че корумпирани лекари я тъпчат с лекарства, защото така искат роднините? Или пък, че има нужда от лекарства, защото е бита в главата. Нали осъзнавате, че повече прилича на селски клюки.

Приемете, че вероятно говорим за психично болна жена. Това не прави побоите приемливи, но трябва да се ма предвид!

# 101
  • Мнения: 722
Елфичка, аз съм юрист. Практикуващ. Знам доста по въпроса. Повече от вас.

# 102
  • Мнения: 9 052
А защо приемате, че корумпирани лекари я тъпчат с лекарства, защото така искат роднините? Или пък, че има нужда от лекарства, защото е бита в главата. Нали осъзнавате, че повече прилича на селски клюки.

Приемете, че вероятно говорим за психично болна жена. Това не прави побоите приемливи, но трябва да се ма предвид!

И аз се замислих , че такова лечение вероятно е скъпо и за какво му е на цялото семейство да се натоварват с това, само и само техен син или внук да има кого да рита ?
Мога да си представя ако той е направил нещо необратимо или някой от тях и те се страхуват от последствия.
Но за текущо ритане ... не знам. Множко ми идва като разход?

# 103
  • Мнения: 3 542
През почивните дни не чета тук и днес съм потресена от тая тема. Мисля, че организации като Анимус работят с адвокати, които биха могли да насочат помощта за тази жена към някакви законови възможности. Сигнал към прокурор или нещо такова, полиция едва ли ще се намеси без доказателства и жалба от жертвата.
"Господарите" са друга възможност. Но иначе нещата по-скоро звучат като селска клюка за съжаление.
Сега прочетох, че Мама Звярка е юрист, аз не знам много за тези неща.
Ако това е истина, е ужасно.

# 104
  • Мнения: 8 804
А защо приемате, че корумпирани лекари я тъпчат с лекарства, защото така искат роднините? Или пък, че има нужда от лекарства, защото е бита в главата. Нали осъзнавате, че повече прилича на селски клюки.

Приемете, че вероятно говорим за психично болна жена. Това не прави побоите приемливи, но трябва да се ма предвид!

Не може да се слага етикет на човек, без да има сериозни доказателства. ooooh!
Постъпване в болница, не психиатрия, е най-добрия вариант. Щом е бита, има нужда от лечение, Там може да бъде консултирана с психиатър, изследвания ще докажат за какво става въпрос. При сигнал за малтретиран, достъпът на изродите ще бъде временно спрян.От това има нужда момичето. Братовчедката, която явно има достъп до нея, или майката могат да я изведат от там и заведат в болница с направление.

# 105
  • Мнения: 11 340
Оффф .... Като вземете да преигравате ... какъв ЕТИКЕТ?
За да пие лекарства, значи е била при лекар и е преценено, че и трябват.

# 106
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Продължавам....
Снощи се чух с фондация "Анимус".Изнесох случая,така,както пред вас но с не-толкова подробности защото,още не бях говорила с братовчедката.Много любезно и сърцато се отнесе служителя.Съветите му бяха,да се изведе момичето,незабавно да и се направи медицинско свидетелство,консултация с юрист,който в рамките на 24 часа да издаде ограничителна заповед с/у насилника.Споделих,как съм попаднала на случая  и че все-повече гласност набира във форумите и,че много хора искат да помогнат.Казах и за предстоящия ми разговор с братовчедката.Окуражи ме но и каза,че било много опасно и не защото е противозаконно а,защото може да има сериозен отпор от роднините и неприятности за нас. Защото аз му представих,моя си сценарий за помощ-извеждането и от дома и след това стъпките които съм описала по-горе+възстановяването и вкъщи,докато действат институциите и разнищят случая.Пределно ми е ясно-аз,чужд човек,в качеството си на каква ще имам претенции ако отида там и,че това вещае само проблеми.И не само това ами изродите ще се" подковат и маскират" още повече и ще изтървем момичето!?Всичко това го изговорихме заедно и се съгласихме,че трябва да се действа разумно и много,много деликатно.
Служителя ми даде и телефон на още една асоциация"SOS Семейство в риск"които са във Варна.Преди малко се чух и с тях.Служителката ме изслуша внимателно,като и споделих вече и подробностите,заради вече по-голямата яснота по случая след разговора ми с братовчедката на насилника. Обеща съдействие,заедно с" Деметра "в Бургас ако съдейства и братовчедката на насилника като свидетел и разясни с подробности в наистина много-голямата деликатност в което се намира жертвата.И от двете институции законово ми разясняват мерките-които вече ви изброих и,че ключа е братовчедката на насилника.
Пак да кажа и искам всички да знаете, че единствено и само БРАТОВЧЕДКАТА НА ПОБОЙНИКА,може да помогне случая да се разреши и да се спаси живота на тази млада майка.Ако се чудите,защо натъртвам на горните две изречения,сега ще поясня:
След разговора ни снощи с братовчедката на насилника и след всичко което ми беше предадено от нея и разказано тук, въпреки съчувствието  от нейна страна към момичето и случващото се,вече в края на дългия ни разговор ,когато аз и предложих да действаме и и споделих какво е казала организацията и,че ще има сериозна помощ и съдействие от вън ако тя сигнализира и помогне(можело и друг от семейството да бъде свидетел,но бройте,че такъв няма)започна да се поотдръпва и плаши.Започна да се замисля защото,хем иска да е" чиста"пред роднините хем явно съвестта я гризе,гледайки как гасне,това момиче.Казах и на служителката за тази и реакция и тя ми отговори,че за жалост обществото ни най-често така реагирало и продължи да настоява да я склоня да помогне.Записа си името и.Предложих да и дам и телефона на въпросната но тя отговори,че тя трябва да се обади

Последна редакция: вт, 13 фев 2018, 00:55 от Не се сърди, човече

# 107
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Хора,разбирам,че в момента мн.глупости се извършват.Кой ще вика БТВ,като дойдат те какво ще заварят!!????
Един натъпкан с лекарства полу-човек и тези изроди,които ще заявят-Ето,тя е болна и луда и ние я гледаме.Вие,какво правите в къщата ни?Ние сме семейство с болен човек и се грижим за него,че и за детето му щото е неадекватна
Репортера от БТВ има ли правомощията да и вдигне тениската и да и покаже синьо-черния корем пред камерата с което да се удостовери побоя???!!!

Последна редакция: пн, 12 фев 2018, 12:35 от Nina_Z

# 108
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
А защо приемате, че корумпирани лекари я тъпчат с лекарства, защото така искат роднините? Или пък, че има нужда от лекарства, защото е бита в главата. Нали осъзнавате, че повече прилича на селски клюки.

Приемете, че вероятно говорим за психично болна жена. Това не прави побоите приемливи, но трябва да се ма предвид!

И аз се замислих , че такова лечение вероятно е скъпо и за какво му е на цялото семейство да се натоварват с това, само и само техен син или внук да има кого да рита ?
Мога да си представя ако той е направил нещо необратимо или някой от тях и те се страхуват от последствия.
Но за текущо ритане ... не знам. Множко ми идва като разход?
Мда,хапчето е 3 лв

# 109
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Оффф .... Като вземете да преигравате ... какъв ЕТИКЕТ?
За да пие лекарства, значи е била при лекар и е преценено, че и трябват.
Братовчедката на побойника го казва.Изписано е 1 за стреса-те я карали да взима 5

# 110
  • Мнения: 8 804
Много е сложно, Нина. Дайте на братовчедката линк към темата, да прочете. Морална подкрепа има оттук, ако се наложи и материална, тук сме събирали и друг път пари, но друго не можем да направим. Само тя....ако намери майката на момичето, също става. Стига да иска да помогне на дъщеря си.

# 111
  • София
  • Мнения: 971
Оффф .... Като вземете да преигравате ... какъв ЕТИКЕТ?
За да пие лекарства, значи е била при лекар и е преценено, че и трябват.
Братовчедката на побойника го казва.Изписано е 1 за стреса-те я карали да взима 5

Дори само страничните ефекти са в състояние да я довършат. А те вече са се проявили... Те сигурно и на това разчитат!  Sad

# 112
  • София
  • Мнения: 23 096
За мен има само един човек, който може да помогне и това е братовчедката. След като е имала смелостта да повдигне въпроса и да даде гласност на случая, така би трябвало да има смелостта да доведе нещата до край. Голяма работа, че някакъв малоумен пияница, който й се пада братовчед, няма да й проговори след това.
Казвам го от позицията на човек, който е преминал през нещо подобно. Моята кръщелница живееше с баща насилник. Обадих се в "Закрила на детето" и с риск да изляза черната овца подадох сигнал. Детето (на 17 г. е) в момента е настанено в семейството на нейна приятелка и се чувства прекрасно. Да, притеснявах се, че бащата може да ми търси сметка и да сътвори разни глупости, но по-важно ми е детето и реших, че рискът си заслужава.  

# 113
  • Мнения: 6 166
Не трети лица, а самата жена трябва да подаде жалба. И да не се отмята от решението си. Също така, колкото и наивно да звучи, не смятам, че разследващите ни журналисти могат да бъдат преметнати толкова лесно. Същото се отнася и за полицаите, но полицаите не мога да направят нищо ако отидат по сигнал на място и жената под заплаха каже, че нищо няма, за да е по-малък боят.

Трябва да бъдат изведени от къщата. Най-добре е да подаде сигнал братовчедката, но може и друг да го направи това.

# 114
  • Мнения: 9 052
...Започна да се замисля защото,хем иска да е" чиста"пред роднините хем явно съвестта я гризе,гледайки как гасне,това момиче....
6 години не я ли гриза?
Интересно ми е просто какви са и мотивите и за какво се дърли с братовчед си ?

А иначе , да , трябва да се помага ако има нужда. Добре е организации със специалисти в тези област да се вкл. Те бързо ще преценят какво става.

# 115
  • Мнения: 11 340
Майката на момичето трябв да я изведе.
Вероятно и хабер си няма какво става. Може ли братовчедката да помогне да намерим майката?

Нежеланието на братовчедката е разбираемо - после тя и нейните деца ще поемат недоволството на побойника и родата му. Ясно е, че няма само да и клатят глава.

# 116
  • София
  • Мнения: 23 096
Ох, като почнете - майката, та майката. Беше написано черно на бяло, че майката не фигурира в картинката. Приемете, че има родители, които изобщо не се интересуват от децата си и случващото се с тях. А може майката да е психически нестабилна, или пияница, или каквото се сетите там.

# 117
  • Мнения: 9 052
Ох, като почнете - майката, та майката. Беше написано черно на бяло, че майката не фигурира в картинката. Приемете, че има родители, които изобщо не се интересуват от децата си и случващото се с тях. А може майката да е психически нестабилна, или пияница, или каквото се сетите там.
Т.е. може да и се предложи нещо ... а тя да служи за фронт и да даде възможност .
Или да се хванат други роднини, освен братовчедката, и да се разбере какво точно става. Но са нужни специалисти, които знаят за какво става въпрос и как се действа.

# 118
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Майката на момичето трябв да я изведе.
Вероятно и хабер си няма какво става. Може ли братовчедката да помогне да намерим майката?

Нежеланието на братовчедката е разбираемо - после тя и нейните деца ще поемат недоволството на побойника и родата му. Ясно е, че няма само да и клатят глава.
Майката на момичето е на не знам кой брак в  Поморие и никога не се е интересувала от детето си.
Този факт,прави изродите още по-смели в тези си мерзки постъпки
Както и предположих по-рано,а сега вече и се уверих те на това разчитат,че момичето си няма никой

# 119
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Уведомени са вече специалистите.Те също чакат братовчедката

# 120
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Продължавам....
Снощи братовчедката обеща,че ще пусне жалба в Поморие.Преди време била питала неин близък полицай,който и казал,че тя трябва да сигнализира.Точно това,което и всички организации казват
Обеща,че ще ми се обади да каже какво е станало

# 121
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Ох, дано. Кажи й, че има хора, които са готови да помогнат с финанси и с материални неща после, дано набере кураж тая жена.

Честно, рядко се е случвало някоя тема тук така да ме стисне за гърлото. На тия изверги какво им пожелавам от сърце...

# 122
  • Мнения: 6 166
...на не сполучат в пъклените си планове ...?

# 123
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Момичета,споделям ви всичко това и поради причината от личните ми страхове.Че вече наяве и категорично ще трябва да действа с/у роднините си и да не вземе това да я откаже да съдейства на институциите за помощ на момичето.
Моля Ви се,дайте да помислим и върху този сценарий.Аз сега изчаквам да видя дали ще ми звънне и дали е пуснала наистина жалбата!
Служителката изрично подчерта,че даже и да не може да говори момичето ако я извикат в полицията,поради неадекватността си от психотропните с които са я натъпкали,ако има следи от побой,особено пресни синини и наранявания не било нужно да се обяснява пред която и да е институция-щом лекар ги установи,автоматично минавала под закрила и се счита в риск.От там вече и по-лесно веднъж да я отделят,ще дойде на себе си и ще се направят следващите постъпки

Последна редакция: вт, 13 фев 2018, 00:51 от Tatti

# 124
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Елфичка искала да съм и задоволяла любопитството
Жалка работа,все едно става въпрос за махленски клюки
Малко се скарахме за което и се извинявам

# 125
  • Варна
  • Мнения: 36 603
...на не сполучат в пъклените си планове ...?

На мъжа й му пожелавам чернодробна цироза и да пукне в страшни мъки. На дядото и бабата също им желая не по-добри варианти.

Като си помисля за детенцето и ми призлява. Имам 6-годишна дъщеря.

# 126
  • Мнения: 6 166
Извинението Ви не се приема. Аз със Вас не съм се карала. Вие ми се обадихте с нареждания какво да правя и какво не и обидни квалификации по мой адрес.

Не е моя работа да съм "любопитна", но ако бяхте "задоволили" любопитството ми щях и сама да преценя на чия страна сте. Все пак така както искате да нареждате кой какво да прави и какво да не прави, опитвайки се да ограничите личната ми свободна воля на действие и помощ, не е трудно да се усъмни човек дали не сте от "загрижената" евангелска общност. А колкото до "махленско" поведение - не видях аз да клюкаря за частни разговори, но видях Вас да го правите. Както и по телефона - в спор с Вас не бих искала да влизам и Ви моля не приемайте този пост за покана.

Последна редакция: вт, 13 фев 2018, 01:02 от Tatti

# 127
  • Мнения: 9 052
ти пускала ли си го това име в гугъла да видиш какъв мутър излиза 

# 128
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Не е задължително да ми се приеме извинението.Не се и обиждам защото ми е крайно инфантилно изказването Ви.Нито нареждам.Ако имахте трезва лична преценка за помощ,нямаше да ми пишете на лични,да съм дадяла телефона ,защото от БТВ вече били сигнализирани от Вас и и искали телефона.И както вече писах какво ще заварят?Неадекватен полу-човек и изродите с благообразни физиономии да пригласят пред камерата:-ето,тя,майката е луда и болна и ние се грижим за нея и детенцето и!Имат ли правомощия да и покажат синините от побоищата и ще им позволи ли някой на БТВ??!Ще установят веднага и на място,че е предозирана с лекарства??!!Единственото което ще се случи е сеира.Тук герои не се търсят.Лично аз не се изявявам като командир.За мен най-важно а и за всички трезвомислещи хора тук е щастливия изход от ситуацията.За това и изнасям всичко тук и споделям.За да има гласност и ако не дай Боже братовчедката се изплаши да видим пак как да продължим но внимателно и разумно.Подпомагащата общност е уведомена за тази тема.Не го разигравайте,че все едно се ограничава помощта към момичето-което е смешно.Но някой да се сърди,че ето-засегнала съм му егото защото съм го призовала за разумност в действията си...??

Последна редакция: вт, 13 фев 2018, 01:03 от Tatti

# 129
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
А и нека не се изопачават думите ми,че съм се обаждала с нареждания.На телефона,който ми оставихте на лични звъннах с молба глупостите с БТВ да бъдат обмислени като описах и аргументите си които по-горе споделих с всички и да Ви кажа,че телефона  няма как на Вас да ви го дам.От което Вие,тръгнахте с изречение: -"Ама много ми е любопитно да разбера"....На което аз с рязък тон отговорих,че на празни любопитства няма да отговарям и че всичко съм описала дословно във форума.Вече ако не Ви се чете....
Както и да е.Слава Богу вие сте добре.Друг е човека който е загазил

Последна редакция: вт, 13 фев 2018, 01:08 от Tatti

# 130
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Наистина няма място за сръдни.Нито е състезание за генерали и лидери.

# 131
  • София
  • Мнения: 1 178
ох, не успях да прочета всички съвети, но ми е чудно, тези от психиатрията нищо ли не са забелязали? че има следи от насилие

Дали, ако се обадите на Анимус няма да помогнат, независимо, че не са от Бургас.

# 132
  • Мнения: 6 166
Факт е, че сега като разказахте толкова много неща по братовчедката, тя е въпрос на време да се окаже в трудно положение с роднините си. Даже като във филмите - часовникът отброява секундите до момента, в който те ще разберат и деликатната ситуация ще се усложни.

Което и оставя загрижената жена и майка да няма друг избор освен да подаде сигнал. За да може да се задействат институциите и бюрократичната ни система по-бързо според мен трябва да се намесят и медиите. Така шансът насилникът да "обработи" жертвата със заплахи и тя да си кротува е мнооого по-малък и не защото това няма да се направи, а защото с медийната гласност това обществото няма да го позволи.

Това е моето мнение. Всеки е в правото си да не се съгласи.

# 133
  • Мнения: 9 196
Факт е, че сега като разказахте толкова много неща по братовчедката, тя е въпрос на време да се окаже в трудно положение с роднините си. Даже като във филмите - часовникът отброява секундите до момента, в който те ще разберат и деликатната ситуация ще се усложни.

Което и оставя загрижената жена и майка да няма друг избор освен да подаде сигнал. За да може да се задействат институциите и бюрократичната ни система по-бързо според мен трябва да се намесят и медиите. Така шансът насилникът да "обработи" жертвата със заплахи и тя да си кротува е мнооого по-малък и не защото това няма да се направи, а защото с медийната гласност това обществото няма да го позволи.

Това е моето мнение. Всеки е в правото си да не се съгласи.

От самото начало съм категорично за медии, защото като минимум ще се провери историята в детайли и ще се даде достатъчно гласност. Други са инструментите на медиите и други на една братовчедка.

# 134
  • Мнения: 473
Писах и по-горе и ще се повторя. Най-адекватно и бързо ще реагират Закрила на детето. Може братовчедката, може и друг да подаде сигнал. Социалните работници ще се свържат с подалия сигнала, той ще разкаже какво знае, какво е видял. Информацията ще се запази в тайна от насилника. Трябва да се наблегне на това, че детето живее в тази рискова среда. Ще се извършат посещения в семейството. Ако бащата или родителите му откажат да съдействат на социалните работници се търси информация от личен лекар на майката, личен лекар на детето, детска градина и т.н. За добро или зло се навлиза много дълбоко в семейството. Има си мерки на закрила и в семейна среда. Зная нещата в детайли, защото се пенсионирах в Закрила на детето. Моля, не ми скачайте какви сме гадни социалните работници:smile: Дано колегите в Бургас да работят по случая професионално. За майката и детето има достатъчно кризисни центрове, където да бъдат настанени и бащата даже няма да знае къде са. На майката ще се осигури безплатна юридическа помощ за издаване на ограничителна заповед, на следващ етап и безплатно водене на бракоразводно дело. Най-важното е да има подаден сигнал.

# 135
  • Мнения: 3 542
И аз смятам, че трябва да се даде гласност - едва ли може да стане по-лошо. Тя така или иначе жертвата гасне там, а и мъчителите й на това разчитат - незаинтересованост от страна на всички.
И какво като хората щели да го вземат за агитация за ИК, в нашата страна насилие над жени има и жертвите много трудно се справят. Така че има какво да се направи от правна страна, а и съзннието на обществото трябва да се промени.
Доколкото разбрах БТВ имат вече подаден сигнал, дано нещо добро се случи.
Тъкмо сега видях и на Дидитоп поста - Закрила на детето ако могат да направят нещо ще е добре. Но това с тайната от насилника в едно такова малко селище е малко утопично и подалия сигнал наистина може да се страхува.

# 136
  • Мнения: 473
За това писах "ако работят професионално", няма да се разбере кой е подал сигнала.

# 137
  • Мнения: 8 804
Ще гледаме БТВ. Аз лично не очаквам нищо добро да излезе. Тези хиени търсят само сензации. Момичето явно е неадекватно, братовчедката й оправяла дрехата, това значи, че тя не може дори да се обслужи сама. Ще я заварят вероятно на легло и ще благодарят на роднините, които я гледат. Дано братовчедката излезе по-смела и изпревари медийните  лешояди.

# 138
  • София
  • Мнения: 224
Ако братовчедката откаже да съдейства, не може ли някоя от организациите (Анимус, Деметра и пр.) да сезират районния прокурор. В НК телесната повреда и опита за убийство е престъпление. В НПК е предвидено, пострадалият да подава жалба, но ако не може - може прокурорът да действа чрез граждански иск срещу нарушителя (чл. 51), ... Може би по реда на Закона срещу домашно насилие... или НК, ако има основания. Доколкото знам, има дежурни прокурори и през нощта. Лично съм подавала жалба до прокуратурата (на друго законово основание) и се задействаха.
Не знам, нека юристите във форума да кажат дали и как може чрез прокуратурата. А като се имат предвид случаите на домашно насилие от миналата година, може да се задействат бързо (а дано). И да променят закона, така че и други лица да могат да подават сигнал.

Последна редакция: вт, 13 фев 2018, 00:25 от Tatti

# 139
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Споделям развоя
Братовчедката,продължи да ми отхвърля обажданията.Споделих,че още снощи на предложената реална помощ,взе да се дърпа.Особено като споменах,че случая,придобива все по-голяма популярност и много хора искат също да се намесят с адекватна помощ
Пак се чух с хората от организациите и предадох и на тях че  ми отхвърля обажданията
Помолиха поне за точни имена на майката и детето или поне да се започне от детето-ходи ли на градина или не?Майката защо не го взима лично и постепенно да се разнищи случая

# 140
  • Мнения: 473
Е, и? Какво се прави в този случай. Няма име, няма човек, няма проблем.

# 141
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Е, и? Какво се прави в този случай. Няма име, няма човек, няма проблем.
О,не не-Име ще има при всички случаи.Ще продължа с развоя.Малко по-късно ще допиша

# 142
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Значи братовчедката дезертира. Кофти.

# 143
  • Мнения: 9 196
Eстествено, че ще дезертира. Тя ако е мислила да прави нещо, щеше отдавна да е подала сигнали, не да пише във ФБ. Затова трябват имена, адреси и някой друг да сигнализира. Ако трябва няколко човека, на няколко места.

# 144
  • Мнения: 11 340
Моли за имената на майката на пострадалата.
Има възможност като разбере, че от нея се иска само да я изведе от там, а не после да се грижи за нея и може да помогне. Пък може и пари да съберем и да и предложим като компенсация.

Не я отписвайте като вариант! Даже е иделана - ще се вестне и после никой няма да и дтржи сметка!

# 145
  • Мнения: 722
Тази тема започва да става опасна за застрашената жена. Не прочетох кой и защо ще търси/е потърсил медиите, но това е безумно. Призовавам темата да се изтрие, преди да е застрашен животът на момичето. Примери от живота - бол...

# 146
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Докато я има темата и има хора, готови да помогнат, това момиче поне има шанс. Иначе няма никакъв.

# 147
  • Мнения: 11 340
Да, доста избързано и самоинициативно бяха информирани медиите.

От една страна как точно се очаква те да помогнат?
От друга в момента сме лъснали и нищо не можем да предприемем.

Също така братовчедката разчиташе на анонимността от агенциите, а една медия ще я изтъпани и конфронтира със родата.


Въобще цялата история е момента е едностранно мнение изказано от някого. Няме представа колко е реално и достоверно. Някой казал, че от боя момичето е зле, някой казал, че детето казвало, някой казал, че и дават свръхдоза лекарства ...  ooooh! Май вметсо да изпишем вежди ще извадим очи!

# 148
  • Мнения: 5 513
Тука във форума няма ли група на майките от Бургас ?По градове...
Те може да знаят нещо.

# 149
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Чухме се с братовчедката
После ще ви кажа как и защо посредника(т.е. аз е лай..о с извинение)

Били тръгнали днес с въпросното нейно познато полицайче да пускали жалба!!???Обаче изневиделица той решил да отидели в къщата на жертвата и да проверяли какво става.Свекъра,ги поканил любезно и отрекъл уж,че има жена в риск.Полицая,искал да види момичето но свекъра казал,че снощи тя рязко се влошила и линейка дошла и я отвела.Казах и че лъжат! Кметицата на селото също им била казала,че била викана линейка защото те били уж ходили и в кметството при нея. Питах я въпросния полицай състави ли някакъв протокол за проверката?Кметицата някакъв документ или отразяване писмено направи ли? И на двата въпроса отговора е НЕ....??!!!Започнах да разпитвам къде са отвели момичето ?В психиатрията ли е? В болница?
На въпроса ми ако сега тръгнем с мъжа ми и я вземем с нас и отидем в тези учреждения,ще ни последва ли?Започна се с едно шикалкавене и като взе да нарежда: - "ти,да не мислиш че аз нямам проблеми и света се върти около жертвата.Да се оправя сама.На мен кой ми е помогнал-никой....
Казах и да се засрами и разбира ли ситуацията,че сега все едно с нея се боря.Питах,как да се оправя сама след като е неадекватна-ами да,така било.Директно и заговорих,че лъже и не я ли я е страх и,че на нейното дете може да се случи?Не можело да стане това нещо защото тя докато била жива,нямала да го допусне.Каквото било трябвало направила.Била казала на някаква нейна приятелка от социалните в Бургас да действа и тя и казала-нямаш проблем-готово...??-Ей така, без имена без нищо пак.Каза ми-"ама ти знаеш ли,то това момиче е просто и от село.Можела тя нарочно да взима големи дози от хапчетата.....?

Последна редакция: вт, 13 фев 2018, 00:29 от Tatti

# 150
  • Мнения: 8 804
Всъщност има ли някой(без братовчедката), който може да потвърди ,че има такова малтретирано момиче, че има такова дете в риск, че има такава история?
направо взех да се чудя.....

# 151
  • Мнения: 4 275
Значи кметицата е в час. Може от нея да се разберат име, адрес

# 152
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Не е за чудене.Може полицията и социалните

# 153
  • Мнения: 9 052
секта или друга зависимост, като наркотици или друго може да има, но не е ясно кой към какво се опитва да привлече внимание. на кой детето е закъсало и каква е целта. Чието и дете да е в зависимост и която и майка да има нужда ит помощ то дано получи помощ. Но така разказана историята не ми звучи правдоподобно. 

# 154
  • Мнения: 4 411
Ами значи baby mama може да помогне, ако иска....

# 155
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Ами значи baby mama може да помогне, ако иска....
Точно така.Стига да иска пак да се включи.Поне да даде адреса и имената

# 156
  • Мнения: 722
Скоро някой ще покаже цялата тема на въпросния мъж или ще я видим изтипосан в някой жълт сайт. А момичето едва ли ще получи помощ. Конкретната помощ трябваше да започне с хващането й за ръка и извеждане от дома, в който я малтретират, заедно с детето. Вместо това се философства, че това било отвличане и случаят се раздухва до жадните за сеир и драма медии. Просто изтрийте темата, тя само ще навреди.

# 157
  • Sofia
  • Мнения: 3 029
Темата придоби грозен вид с обвинения и квалификации.
Премахвам некоректно цитираните имена и информация, както и персоналните пререкания и обвинения.
Дадени са достатъчно данни за организации, които могат да бъдат сезирани с точна информация за конкретния случай.

Общи условия

Активация на акаунт