Кой какво сервира вчера? Кой какво ще готви днес?

  • 77 781
  • 751
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 786
Плодове-кайсий,череши,ягоди и ябълки.
Сега ще ми скочат 100 човека, че съм дребнава и не знам какво си, но не можах да се стърпя Simple Smile
Момичета, в българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й".
Закуска - макарони от елда и царевица.
Обяд - гювеча от вчера с чукнати яйца на очи отгоре; гъбена каша.
Вечеря  - панирани тиквички "по гръцки" (някой ако е правил и може да препоръча рецепта ще се радвам, че ще правя за първи път и шанса да не стане нищо е много голям Simple Smile )

# 706
  • Мнения: 4 859
kisela krastavichka,по тази рецепта съм правила
http://www.supichka.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0% … D1%86%D0%BA%D0%B8
На тънко трябва да са нарязани,откъм дългата страна и за да си останат хрупкави след пърженето да не се слагат една върху друга(преди поднасянето).
Вчера
Закуска-гюзлеми от готови кори с фета,айрян
Обяд-яхния от пресен грах със свинско,печени филийки с чесново масло,овчарска салата
Вечеря-хрупкави пилешки филенца в корнфлейкс на фурна+чеснов сос,мини корн догс на клечка+медена горчица и кетчуп,пържени картофки,салата зеле,моркови и майонеза
Днес
Закуска-меки питчици мъфини с крема сирене и сусам,боза
Обяд-с кумувете и децата на пицария
Вечеря-сиренца и кашкавалчета  в бекон на грил тиган,панирани шницели от кайма,лютеница,картофена салата с карамелизиран лук,каперси и горчичен дресинг,шопска салата

# 707
  • Варна
  • Мнения: 287
Напоследък: кюфтета по чирпански, ориз с пилешко по китайски, пилешка супа, печени картофки с чесън и копър и печено карначе, тиквички на скара с пълнеж от крема сирене и чесън, салати с домати и краставици, булгур, таратор. Тази вечер ще сме на пица Simple Smile

# 708
  • Мнения: 2 418
Днес сме на таратор,руло Стефани,крем карамел и череши.

# 709
  • Мнения: 2 023
пилешко по китайски, сиврия със сирене на фурна, спагети за "почистване" на хладилника,
грах с пресни картофки на фурна, "опердашени" готови кюфтета, ама като шницели и зелена салата

# 710
  • Мнения: 11 567
Днес бяха макарони със сирене за закуска, сега се пече кекс, супа пиле, а за довечера- дробчета с много лук и домати.

# 711
  • Мнения: 635
З- макарони със сирене
О- скумрия на барбекю, зелена салата
В- руло „Стефани” и таратор

# 712
  • Мнения: 4 859
Закуска-американски палачинки с топинг карамел,омлети с чедър
Обяд-пържени кашкавалени топчета+чеснов сос,пилешки късчета 'Хепи',картофено пюре,зелена салата с черита и краставица
Вечеря-брускети с крема сирене и прошуто,канелони със спанак,рикота,сок бешамел и пармезан,салата капрезе

# 713
  • Мнения: 2 314
Вчера таратор,тостери и дробчета с лук, които останаха за днес.
Днес :
 - макарони със сирене
 - зелена салата
 - пържени тиквички

# 714
  • Мнения: 4 087
З- малини и тарталетки с ягоди, кафе, череши.
О- Севрия на фурна, печен патладжан на фурна, прясно овче сирене, скумрия на скара, содена питка, пресен чесън и направих една тенджера пресен доматен сос с къдрав магданоз. Салатата беше краставици с маслини и лук. Сложих и боб в слоукукъра, ще се дояжда всичко, довера и утре, заедно с наденица прясна телешка,  ще изпечем утре и салати.

Мляко с ориз и боровинки имам за следобедна и за десерт/никой не стигна до него на обяд/ Laughing

# 715
  • Мнения: 2 418
Руло Стефани,печени чушки с копър и чесън,картофи соте.

# 716
  • Мнения: 403
Присъединявам се и аз към вас, чак накрая на тази тема, но все пак... Simple Smile
Днес: шницели с кайма и гарнитура картофена салата, чеснови пърленки и зеленчукова супичка за малкия.
Домашен крем от вчера. Simple Smile

# 717
  • Мнения: 1 786
Оф голямо готвене днес Simple Smile
3 вида палачинки - със сладко от малини, ягоди и шоколад
Крем-супа от тиквички и леща
Пилешка супа

# 718
  • Мнения: 1 917
Закуска - меденки с кафе.
Обяд - таратор, ориз с пиле.
Вечеря - барбекю кебапчета и наденици, салата домати и краставици.

# 719
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
З - гофрети
О - супа топчета и леща яхния
В  - печени заешки бутчета и картофи по селски

Общи условия

Активация на акаунт