Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 28 564
Той ги е поставил на една писта.

# 46
  • Мнения: X
Объркал се е с 8-ми март човекът. Възможно е дори и да не е наясно какъв е точно смисъла на празнуването на св. Валентин.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 508
Подарил е и на майка си, за да не се чувства пренебрегната, но за мен жестът е неуместен спрямо празника.

# 48
  • Мнения: 3 789
Предвид факта, че Св. Валентин е празник, който сравнително от скоро се празнува у нас, надали майката очаква някой нещо да ѝ подари, независимо дали има мъж или не.
Лично аз, ако се появи с два букета, независимо дали са за мен и сестра му, майка му, тъща му, леля му или комшийката, бих се разсърдила. Това е празник на ВЛЮБЕНИТЕ! На португалски се казва Dia dos namorados, букв. превод ден на гаджетата, любимите. Тоест е ден, в който празнуват двойки - мъж и жена, жена и жена, мъж и мъж, няма значение, но двама влюбени един в друг, а не празник на майката, на бащата, на бабата или дядото, защото просто ги обичаме. Затова си имаме ден на бабата, ден на жената и в частност на майките, ден на бащата и т.н.

Може би по-разумната реакция би била да замълчиш в такъв случай, ама на мен явно от годините не ми идва отвътре, та не, не бих си замълчала, напротив.

# 49
  • София
  • Мнения: 38 485
Нормално. Свеки живееше с нас, докато беше жива. ММ носеше цветя на мен и нея. Даже тогава повече се сещаше. И за 14.2 и за 8.03. Сега - забрави...

# 50
  • Мнения: 445
Не виждам нищо лошо, че е купил букет и за майка си. Аз ни най-малко не бих се обидила.

# 51
  • Мнения: 2 052
Ще ми е все тая, честно. Не е сред празниците, които отбелязвам по някакъв специален начин. Ще се почувствам странно, ако става въпрос за изцяло наш повод - годишнини итн, ама за такива дни на любовта на общо основание - по-добре да има повече цветя за повече жени в семейството, отколкото обратното.

# 52
  • Мнения: 5 134
След като хората са от чужда култура, редно е да прояви минимален интерес и да разбере как там се празнува Свети Валентин. В САЩ, например, децата носят валентинки за целия клас барабар с учителките от предучилищна до края на началното училище, подаряват цветя и картички и на двамата родители, изработват картички и сърца даже и за домашните любимци. Цветя и подаръци си разменят страшно много хора, които нямат романтични отношения, а всеки носи шоколадови бонбони на колегите в офиса на общо основание. Ако си израстнал в подобен контекст, би било по-скоро странно да НЕ купи цветя и на майка си, която живее у тях.

# 53
  • Мнения: 180
Майката е гъркиня, а момчето доста време е живяло в Гърция преди да дойде в България.
Както и да е, не знам как се празнува там Свети Валентин, нито деня на майката. Честно казано мислех, че празникът на майките е като в България 8ми март. Явно не, или може би неговото семейство празнува по друг начин и аз не знам честно казано.

# 54
  • Мнения: 3 794
Доста особена приятелка имаш. Вярно, че жените все търсим под вола теле, ама това е прекалено! Жестът на мъжа е похвален! На мен ми е все тая за св. Валентин, но приятелката ти явно много се вживява. Във всеки случай, ако от сега изпитва подобни чувства към майката на приятеля й, тази връзка за мен не е ОК.

# 55
  • Мнения: 2 489
Аз съм сигурна, че момчето въобще не е влагал толкова дълбока мисъл като е купувал цветята. Просто е искал да зарадва и двете. А момичето зорлем търси под вола теле.

# 56
  • Мнения: 5 468
За пореден път се убеждавам, че т'ва жените сме голяма работа и постоянно търсим под вола теле. Само една жена може да разсъждава, да анализира и да търси проблеми в подобна ситуация. За въпросния мъж това е бил обикновен акт на уважение, тъй като живее и с двете в една къща и е сметнал, че е възпитано да поднесе букет и на двете. Не виждам абсолютно нищо лошо. Авторке, струва ми се, че твоята приятелка не харесва майка му по принцип и затова се ядосва на постъпката му. Явно има някакъв конфликт и напрежение между двете жени. При една нормална ситуация и нормални взаимоотношения между свекърва и снаха, не мисля че трябва да се издребнява чак дотам и да се търси скрит подтекст в жест, като този.

# 57
  • Мнения: 14 654
Честно казано мислех, че празникът на майките е като в България 8ми март.
Toгава ако на осми март синовете ни си позволят да подарят цветя на гаджетата си, трябва да ги изпепелим в духа на тази тема. На приятелката си кажи, че с тези букети, дето мъжът ѝ раздава на кой ли не, нищо чудно да е подарил и на някоя колежка, да провери по-подробно тази работа, малко да я разсееш от драмата с букета за мама.

# 58
  • Мнения: 18 499
Ох, от тази тема ме налегнаха размисли - как ли са гледали мъжа ми вчера цветарките, когато е купил двата букета - за мен и за детето JoyJoy

# 59
  • Мнения: 5 346
Двете имат съвсем различна роля и място. Ако го осъзнават и са разумни, няма да се състезават. Обаче много жени(вкл. и свекърва) не го разбират и почват да се състезават коя е по-значима. Както и в случая с букета.
Аз имам двама сина. По никакъв начин не се състезавам със снаха ми. Аз искам те да ме приемат за тяхната майка и нищо повече.  И през ум не ми минава да ми подаряват букет за св. Валентин. Но се радвам, когато ми поднесат за 8 март. Впрочем аз и баща им сме се сгодили с официален годеж  на 14 февруари, но тогава беше Трифон Зарезан. Бих се радвала да ме поздравят с тази годишнина.

Общи условия

Активация на акаунт