Камъни в жлъчката - 4

  • 62 841
  • 842
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 380
Момичета, ако някоя е по-запозната, какви са основните рискове за здравето след отстраняване на жлъчния мехур:
1. Хронична диария;
2. Напълняване;
3. Рак на червата;
4. Рак на дебелото черво?
При мен вече има и билирубинов камък, та планът ми за прием на Урзофалк след спиране на кърменето,  няма да има смисъл!
Трябва да избирам дали да живея с жлъчен мехур с камъни или без него, но запозната с възможните последици!?
При жлъчка с камъни, всички знаем какви са рисковете:
1. Запушване на канал;
2. Панкреатит;
3. Пукване на жлъчния мехур;
4. Рак на жлъчния мехур/пътища.
П.п. Тегля плюсовете и минусите и все ми се струва гадно Grinning

# 166
  • София
  • Мнения: 8 131
Тези рискове кой ги е посочил като такива? Досега не съм срещала научно обосновани данни за подобно нещо. Аз лично вече две години и половина съм без жлъчка и нямам никакво проблеми.

# 167
  • Мнения: 1 380
Весето, информацията  ми е изцяло от статии за камъни в жлъчния мехур в интернет!

# 168
  • София
  • Мнения: 8 131
 При всички положения е по-добре да се живее без жлъчка, отколкото с болна такава.

# 169
  • Мнения: 650
След като ми махнаха жлъчката(лапароскопски) съм имала 1-2 по- силни болки, защото спрях с диетата и си ям абсолютно всичко- по две кафета пия, пуша, алкохол си пийвам .Така веднъж прекалих със зелената салата и ме заболя, нош па и ми мина.
Като искате вярвайте, че
Цитат
Хроничната диария;Напълняването;Рака на червата; Рака на дебелото черво
са следствие от махнатата жлъчка(пълни глупости), но аз познавах хора, които и със здрава жлъчка бяха болни от рак на дебелото черво.
Аз отслабнах след като ми я махнаха..... Всичко е строго индивидуално!

# 170
  • Мнения: 1 380
О, разбира се, че и с налична жлъчка човек може да се разболее от рак на дебелото черво!
Просто гледам да съм обективна и да претегля плюсовете и минусите. Да се информирам за възможните последици и от двата начина на живот - с жлъчка с камъни и без такава.
П.п. А някой може ли да ми каже каква е цената на лапароскопска операция в Токуда и ВМА? Вие коя болница препоръчвате? А конкретен хирург?

# 171
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
КаИна, ако жлъчката не е пълна с много камъни и не правиш кризи, аз не бих я махнала на твое място.

# 172
  • Мнения: 1 380
Джули, пълна е с много и малки камъчета. Аз също не мислех за махане, ама сякаш предизвиках нещата... вчера имах криза.

# 173
  • София
  • Мнения: 8 131
Не искам да звуча крайно, но щом е с много камъни, рано или късно винаги се стига до вадене..

# 174
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Джули, пълна е с много и малки камъчета. Аз също не мислех за махане, ама сякаш предизвиках нещата... вчера имах криза.
Ужас, съчувствам ти. С какво успокои болките? Това втората ти криза ли е? Не знам, ама може да си помислиш наистина за махане. Поне ще ти е спокойно след това и няма да го мислиш "Ще получа ли криза, няма ли". Аз като тръгна да пътувам нанякъде съм все на тръни . То и това не е живот

# 175
  • Мнения: 864
Но - шпа успокоява много бързо болките.

# 176
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Но - шпа успокоява много бързо болките.
Но-шпа при мен дава същия успех като бонбони тик-так. Никога за нищо не ми е помагало.

# 177
  • Бургас
  • Мнения: 10 827

Но - шпа успокоява много бързо болките.
Но-шпа при мен дава същия успех като бонбони тик-так. Никога за нищо не ми е помагало.
Освен но-шпа какво друго може да се пие при болки? Сещам се само за Спазмалгон

# 178
  • Мнения: 650
Може Немизил, Аулин, Оки.

# 179
  • Мнения: 1 380
Весето, започвам да мисля в тази насока. Първо заради "твърдия" камък и второ, заради кризата.
Между другото все още имам тъпа лека болка, боли ме и гърбът и дясната ръка.
Пих но-шпа, все още кърмя и не знам какво друго мога да взимам.
Джули, втора ми е, да. Първата беше миналото лято, когато разбрах за камъните. Нямах никакво проблеми близо година, та не мислех за операция и сега - бааам - криза!
Мисля за операция,  именно защото пътуваме често и не знам дали някъде няма да направя криза с усложнения, а да няма добър доктор наблизо; както и че сама гледам децата /живеем извън града/ и ако стане нещо, докато съм с тях, не знам кой и как ще ме закара до София!
Има ли оперирали се в Токуда или ВМА?

Общи условия

Активация на акаунт