Камъни в жлъчката - 4

  • 62 557
  • 842
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 404
КаИна, ще изчакаш ли да спреш да кърмиш и тогава операция. Или още не си го планирала?

# 181
  • Мнения: 1 380
Не знам и аз кога ще се оперирам.
Иска ми се да е сега - есента и да се приключва.
Все още не съм избрала лекар и болница, та тепърва ще решавам.
Тук съм срещала майки, които са се оперирали и продължили да кърмят след това, но май вече не пишат в темата, за да кажат как са успели.
Не знам човек дали е в състояние да се цеди в болницата след операцията, за да се стимулира лактацията... Но ако мога, ще опитам!

# 182
  • Мнения: 864
В болница се седи максимум 24 часа, ако всичко протече нормално. На мен ми изписаха антибиотик за 2 седмици след това. Не знам доколко е разумно да се кърми през това време.

# 183
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
В болница се седи максимум 24 часа, ако всичко протече нормално. На мен ми изписаха антибиотик за 2 седмици след това. Не знам доколко е разумно да се кърми през това време.
Има антибиотици, съвместими с кърменето.

КаИна, не знам още колко дълго смяташ да кърмиш, но ако не получиш още някоя криза, изчакай да отбиеш детето

# 184
  • Мнения: 1 380
И на мен ми се искаше да го отбия и след това да се оперирам, но пуст страх дали имам това време...
Иначе се насочих към Токуда - д-р Веселин Маринов или ВМА - д-р Владов или д-р Василев.
Има ли някой, оперирал се при тези лекари?

# 185
  • София
  • Мнения: 8 131
Аз също получавах кризи само като бременна. По време на втората бременност обаче имах няколко адски, които не се повлияваха от нищо. Уж бяха постигнали след като родих, но после получих една адска. Пожълтях и чернодробните ензими ми се вдигнаха. Оперираха ме почти по спешност. Малката тогава беше на месец...

# 186
  • Мнения: 1 380
Добре де, хора, пишете ми, а аз не мога да ви върна съобщение?!
Всеки път, на всеки потребител ми излиза уведомление, че "потребителят е забранил получаването на лични съобщения"!
Всички ли сте ги забранили?
Миши, това ти писах преди малко:
"Благодаря за съобщението!
Решението го взех. Да, нямах кризи близо  година, но ето че се случи!
Как да знам дали утре няма да се  случи пак, а аз да не мога да реагирам, защото  съм сама с децата или съм високо в планината?!
Никой не иска да си маха органи, всички ни е страх как ще живеем  след това и какви ще се негативните последици за тялото ни, но това изглежда е по-отговорното решение, отколкото да се молиш да не се случи пак!
Сега имам само мисъл кой доктор да ме оперира и дали да го организирам възможно най-бързо или да отбия до ноември-декември и тогава да се оперирам..."
Весето, съжалявам за това, което си изживяла! Сигурно си се чувствала ужасно!

# 187
  • Мнения: 864
Не съм си забранила съобщенията, не знам защо не получавам. Писах на лични, за да не правя реклама на доктори и болници, а и да не спамя излишно, че явно са дразнещи мненията ми.

# 188
  • Мнения: 1 380
Съобщението го получих, но не успях да отговоря, защото "потребителят е забранил получаването на лс"!
Ама не може с всеки потребител да е така, явно проблемът е в моя профил, но идея нямам как да го оправя!

# 189
  • Мнения: 8 836
Здравейте!
Имам проблем и ще пиша наред по темите да питам.
Проблемът е, че от известно време каквото и да хапна, съвсем малко да е, веднага ми се подува корема, все едно съм преяла до пръсване. Започнах да се питам от какво е това и не мога да си отговоря, защото имам хиляда гадости на главата.
Може ли да бъде от жлъчката? Имам камъни в нея, както и това, че е прегъната от единия край.
Имам обаче и тежък колит, който ме мъчи без спиране.
И двете болести са ми повече от 5 години, а това положение е от 1-2 седмици...
Забравих да кажа, че от 10 години съм на изключително строга диета заради автоимунно гастро заболяване и я спазвам много стриктно, тоест не е от храна.
Преди малко повече от 1 месец ходих на контролен преглед и жлъчката ми беше спокойна, каналите отпушени, нямаше никакъв проблем там.
Някой с подобни оплаквания, който да може да сподели, за да се ориентирам?

# 190
  • Мнения: 1 380
Ън,
Изследвала ли си се за хеликобактер пилори?

# 191
  • Мнения: 8 836
Ън,
Изследвала ли си се за хеликобактер пилори?
Не, може ли да е от това?

# 192
  • Мнения: 1 380
Да! Майка ми толкова се подуваше след ядене, че дори спря да се храни!
Усещаше и болки. Успя да се пребори с хеликобактера и сега е добре.

# 193
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Не съм си забранила съобщенията, не знам защо не получавам. Писах на лични, за да не правя реклама на доктори и болници, а и да не спамя излишно, че явно са дразнещи мненията ми.
Мисля, че тази информация ще е полезна за всички. Какво значи реклама - ако си доволна защо да не споделиш. Нали това е идеята на темата.

# 194
  • Мнения: 8 836
Да! Майка ми толкова се подуваше след ядене, че дори спря да се храни!
Усещаше и болки. Успя да се пребори с хеликобактера и сега е добре.

И аз имам болки. Благодаря! Ще се проверя за хеликобактер. Кръвно изследване ли се прави за проверка?

Общи условия

Активация на акаунт