Вегетарианска тема 10 - какво ще готвим днес

  • 71 197
  • 884
  •   1
Отговори
# 540
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
bouquet благодаря! Никога не съм го ползвала. А ако сложа мед или някакъв друг натурален подсладител?

# 541
  • Мнения: 1 418
Разбира се, че може, ще бъде вкусно и с мед. ММ не яде захар, плодове и т.н. и заради него. Пита колко сливи съм сложила  Simple Smile , но хапна няколко квадратчета...Можеш да коригираш според вкуса си. Опитай с една лъжица мед дали ти е ок, и тогава добави още малко.

# 542
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Разбира се, че може, ще бъде вкусно и с мед. ММ не яде захар, плодове и т.н. и заради него. Пита колко сливи съм сложила  Simple Smile , но хапна няколко квадратчета...Можеш да коригираш според вкуса си. Опитай с една лъжица мед дали ти е ок, и тогава добави още малко.
bouquet  няма да стигна до магазина да взема всичко в списъка скоро, но като се наканя да го правя ще споделя какви са отзивите! В нас и кафето се пие с мед. Само сироп от агаве и мед се ползва. Над 2 години (може би, не сме засекли) захар не се купува изобщо!

# 543
  • Мнения: 1 418
Чудесно, ще се радвам да споделиш. Аз имам най-различни видове подсладители- маниак съм на тема мед, винаги при пътуване си купувам няколко вида, каквото ми допадне и искам да опитам. Обичам и кленов сироп, предпочитам го пред агаве. Скоро опитах и оризов сироп. Кокосовия сироп също ми харесва. С децата хапваме сладки неща, но да не са мноооого сладки, но съпругът не. В Германия попаднах на интересен подсладител и купих за него няколко опаковки- за печива с яйца и разбиване го използвам.

# 544
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
този мескит не е ли като рожков?  newsm78
рожковът също има карамелен вкус и сладни. аз не го понасям де. Whistling

кой е този подсладител от Германия?
аз избягвам всякакви сиропи и подобни. преди взимах за детето оризов, защото не вдига бързо кръвната захар, но сега мина основно на мед.
захар имам 1 пакет вкъщи от над една година. понякога трябва да правя "нормален" сладкиш, както казва мъжа ми без експерименти и затова съм го взела.
вчера използвах последната захар за експерименти  Mr. Green буквално. с детето експериментирахме.

фъджът и на мен ми хареса, но не вярвам да се занимавам да го правя, ям си тахана така  Mr. Green
на мен не ми се яде сладко, просто съм гладна  hahaha

днес ще ходя да пазарувам и до градината. после ще мисля какво ще готвя.

Последна редакция: вт, 14 авг 2018, 10:21 от asyalein

# 545
  • Мнения: 9 152
Гледам, че споделяте повече неща, освен вегетариански рецепти, затова ще си позволя да попитам. Някой пробвал ли е кактусов  мармалад /сладко?

# 546
  • Мнения: 1 418
Гледам, че споделяте повече неща, освен вегетариански рецепти, затова ще си позволя да попитам. Някой пробвал ли е кактусов  мармалад /сладко?


Не, не съм опитвала. Дай подробности. Ти ли го правиш, плодовете на кактусовата смокиня ли имаш предвид, някъде готов ли има?  Обичам да опитвам нови неща и да експериментирам. Опитвала съм плодовете-ако става дума за кактутсова смокиня и не съм особенон впечатлена от вкуса. Но, ако имам възможност да ги опитам в държавата, където се отглеждат ще опитам пак. С оглед транспорт и т.н. някои плодове са съвсем различни при нас в сравнение с родината си.

# 547
  • Мнения: 1 418
Stuck Out Tongue
този мескит не е ли като рожков?  newsm78
рожковът също има карамелен вкус и сладни. аз не го понасям де. Whistling

кой е този подсладител от Германия?
аз избягвам всякакви сиропи и подобни. преди взимах за детето оризов, защото не вдига бързо кръвната захар, но сега мина основно на мед.
захар имам 1 пакет вкъщи от над една година. понякога трябва да правя "нормален" сладкиш, както казва мъжа ми без експерименти и затова съм го взела.
вчера използвах последната захар за експерименти  Mr. Green буквално. с детето експериментирахме.

фъджът и на мен ми хареса, но не вярвам да се занимавам да го правя, ям си тахана така  Mr. Green
на мен не ми се яде сладко, просто съм гладна  hahaha

днес ще ходя да пазарувам и до градината. после ще мисля какво ще готвя.

Ася, не е рожков. по - светъл е , карамеления вкус е просто нюанс. Аз първоначално го купих за да пудря сладкиши и да овалвам, обичам напудрени неща, заради...ммм Rolling Eyesзаради вида им, но не искам да ползвам захар, та затова го купих. Постепенно взех да го включвам в разни неща.

А този фъдж  става изключително бързо. Ти готвиш толкова много, че изобщо няма да усетиш кога си го направила. Аз използвах един бадемов от Rossman . В България купувам от DM , не че няма български, но всички са смлени със ципите и са тъмни. Аз исках светъл. И понеже се държи в хладилник или фризер от време на време си вземам парченце, т.е. не е пред очите ми непрекъснато. Една две хапчици са ми достатъчни Stuck Out TongueStuck Out Tongue

Подсладителя взех от Penny  -300 г , за около 3, и нещо Euro , на кристали е и заменя 1:1  захарта в рецепти. Съдържа само Erythrit i Stevia. Естествено 0 кал. Ето, открих как изглежда опаковката. "" вдига" яйцата, засега в блат за торта пробвах и в брюле. Но не съм го горила отгоре, просто в сместа на крема.

# 548
  • Мнения: 1 418
Ох, ето линка на подсладителя.

# 549
  • Мнения: 1 418
Днес се заиграх. Рататуй.




# 550
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аха, знам какво е еритрит...
не съм ползвала. аз и много сладкиши не правя...

# 551
  • Мнения: 9 152
Гледам, че споделяте повече неща, освен вегетариански рецепти, затова ще си позволя да попитам. Някой пробвал ли е кактусов  мармалад /сладко?


Не, не съм опитвала. Дай подробности. Ти ли го правиш, плодовете на кактусовата смокиня ли имаш предвид, някъде готов ли има?  Обичам да опитвам нови неща и да експериментирам. Опитвала съм плодовете-ако става дума за кактутсова смокиня и не съм особенон впечатлена от вкуса. Но, ако имам възможност да ги опитам в държавата, където се отглеждат ще опитам пак. С оглед транспорт и т.н. някои плодове са съвсем различни при нас в сравнение с родината си.
Не, не го правя аз : -)  ....нямам никакъв опит, видях го в магазина , където съм на почивка в момента. Ще питам продавачката....

# 552
  • На острова
  • Мнения: 1 275
Гледам, че споделяте повече неща, освен вегетариански рецепти, затова ще си позволя да попитам. Някой пробвал ли е кактусов  мармалад /сладко?


Купи си задължително! Аз така бях опитала сладко от кактус на един пазар в Ланзароте и много ми беше харесало.
Сега си погледнах снимките - било е конфитюр кактус и ананас 😍

# 553
  • Мнения: 9 152
Гледам, че споделяте повече неща, освен вегетариански рецепти, затова ще си позволя да попитам. Някой пробвал ли е кактусов  мармалад /сладко?


Купи си задължително! Аз така бях опитала сладко от кактус на един пазар в Ланзароте и много ми беше харесало.
Сега си погледнах снимките - било е конфитюр кактус и ананас 😍
Благодаря много. Аз днес попитах, от плодовете на кактус се прави, пробвах и много ми хареса. Явно е специалитет на Ланзароте :  -)   или е просто съвпадение. Wink

# 554
  • Мнения: 9 199
След седмица почивка  и пак по задачи и мисли "какво да сготвя" и измислих Joy картофена супа и салата от краставици и орехи,която ми стана любима.

Общи условия

Активация на акаунт