Помощ - бременност или друг проблем?

  • 4 029
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3
Здравейте,правих секс на 19.02 (по време на цикъл-третия ден от него) без презерватив,но не свърши в мен.Направих си тест на 25.02 ; 27.02 и на 2.03-ден на овулация и трите бяха отрицателни.Според вас има ли начин да съм бременна ?

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Д-р Корновски е чудесен лекар, но ви трябва специалист по репродуктивни проблеми.За Варна ви препоръчвам моята лекарка доц.Маркова, която е такъв лекар.Също така може да се обърнете и към д-р Александров и изобщо лекарите от неговия екип.Тръгвайте по лекари, наистина не е нормално да ви идва толкова рядко.На вашата възраст аз имах поликистозни яйчници и цикъла ми беше нередовен и пропускаше, има подходяща терапия за повечето неща.Но ви трябва и консултация и с ендокринолог също така.
Колкото до симптомите, просто си пуснете кръвен тест за бременност в най-близката лаборатория.Това е точен показател за наличието на бременност, ако по чудо сте нацелили овулация, която явно имате два пъти годишно.

Здравейте,правих секс на 19.02 (по време на цикъл-третия ден от него) без презерватив,но не свърши в мен.Направих си тест на 25.02 ; 27.02 и на 2.03-ден на овулация и трите бяха отрицателни.Според вас има ли начин да съм бременна ?
Изключително рядко се забременява по време на цикъл.Поначало наличието на цикъл, говори за приключила  овулация и яйцеклетката се изхвърля от организма.В много, много редки случаи може другият яйчник да овулира по време на МЦ.
Евентуално в дните, когато си правила тест, ако си правила секс може и да си забременяла, при МЦ от 28 дни напр. би трябвало овулацията ти да е била около 28 февруари.При по-дълъг цикъл се мести напред, при по-къс назад.И ако си правила секс някъде около тези дати, значи още ти е рано за закъснение и за тест.

Последна редакция: сб, 10 мар 2018, 20:50 от Море!

# 17
  • Мнения: 4 518
Здравейте,правих секс на 19.02 (по време на цикъл-третия ден от него) без презерватив,но не свърши в мен.Направих си тест на 25.02 ; 27.02 и на 2.03-ден на овулация и трите бяха отрицателни.Според вас има ли начин да съм бременна ?
Не

# 18
  • София
  • Мнения: 1 101
Здравейте,правих секс на 19.02 (по време на цикъл-третия ден от него) без презерватив,но не свърши в мен.Направих си тест на 25.02 ; 27.02 и на 2.03-ден на овулация и трите бяха отрицателни.Според вас има ли начин да съм бременна ?

За втори път - тъп въпрос, прочети малкомкак се забременява, какво е овулация и тн. Не , не си бременна.

# 19
  • Мнения: 3
Здравейте,правих секс на 19.02 (по време на цикъл-третия ден от него) без презерватив,но не свърши в мен.Направих си тест на 25.02 ; 27.02 и на 2.03-ден на овулация и трите бяха отрицателни.Според вас има ли начин да съм бременна ?

За втори път - тъп въпрос, прочети малкомкак се забременява, какво е овулация и тн. Не , не си бременна.
Да но усещам леки болки ниско долу и се притеснявам

# 20
  • Мнения: 5 820
Здравейте,правих секс на 19.02 (по време на цикъл-третия ден от него) без презерватив,но не свърши в мен.Направих си тест на 25.02 ; 27.02 и на 2.03-ден на овулация и трите бяха отрицателни.Според вас има ли начин да съм бременна ?

За втори път - тъп въпрос, прочети малкомкак се забременява, какво е овулация и тн. Не , не си бременна.
Да но усещам леки болки ниско долу и се притеснявам

   Едва ли сте бременна. Щом три теста Ви показват отрицателни резултати, това означава, че не сте бременна! Едва ли всички тестове показват фалшив резултат! И ако на 02,03 сте били наистина в овулация, изобщо не се съмнявайте, че сте бременна. При овулация се забременява само!

# 21
  • Мнения: 5 059
И аз мисля така. При цикъл от 6 месеца повече щях да се притеснявам от това, че ми идва два пъти годишно, отколкото от евентуална бременност. Някаква диагноза поставили ли са, как така просто изписват хапчета, те нямат ефект и нещата спират дотам? От къде си, на какви лекари си ходила?

Ходила съм на специалисти в Русе, в Шумен и във Варна. Казват, че липсата на МЦ е от стрес и нерви.

А освен тия" стрес и нерви", щото всички живеем забързано, някой назначавал ли ти е изследвания? Няма НИЩО нормално в това на 22 години ти на практика да си без цикъл, а това значи и без овулация, а това значи - никакъв шанс за забременяване. Бременността в случая я изключвам напълно. Момиче, аз съм на 23 и от сърце те моля, обърни си внимание. Поискай изследвания на хормони, защото може да има проблем точно там. Посъветвай се поне на 2-3 различни места. Частни и държавни болници - просто не оставяй нещата така. Нещата не с еоправят от самосебе си. А един ден, когато проискаш деца и спрете да се пазите, с такъв цикъл - ще ти е много трудно. Надявам се някой специалист да ти обърне голямо внимание и да се реши този проблем.


Хич и не изключвай бременност.Най-добрата ми приятелка има същия цикъл и 2 деца.Първото стана с презерватив даже.Второто решиха да почнат да го правят малко след първото,защото се предполагаше,че е било просто късмет и няма да стане лесно пак.Всеки и казваше ,точно като теб,че ще е невъзможно да забременее.
Е,бебе номер 2 стана от 1 единствен опит.И така се оказаха с 2 деца с малка разлика.
Така че това изобщо не е фактор.
Не мога да си го обясня как изобщо става,но е факт!
И тя се влачи при доста лекари ,правиха и много изследвания и ...нищо.
За това в един момент просто се отказа.Да се мъкнеш още и още по лекари и след всеки да си отново в изходна позиция е психически изтощително.Да не говорим,че сега с децата и е невъзможно да ходи на n на брой изследвания в месеца.
Убедила съм се,че тази област на медицината има още доста да се развива.Или просто фактора"божа работа" е твърде голям.

# 22
  • Мнения: 423
И аз мисля така. При цикъл от 6 месеца повече щях да се притеснявам от това, че ми идва два пъти годишно, отколкото от евентуална бременност. Някаква диагноза поставили ли са, как така просто изписват хапчета, те нямат ефект и нещата спират дотам? От къде си, на какви лекари си ходила?

Ходила съм на специалисти в Русе, в Шумен и във Варна. Казват, че липсата на МЦ е от стрес и нерви.

А освен тия" стрес и нерви", щото всички живеем забързано, някой назначавал ли ти е изследвания? Няма НИЩО нормално в това на 22 години ти на практика да си без цикъл, а това значи и без овулация, а това значи - никакъв шанс за забременяване. Бременността в случая я изключвам напълно. Момиче, аз съм на 23 и от сърце те моля, обърни си внимание. Поискай изследвания на хормони, защото може да има проблем точно там. Посъветвай се поне на 2-3 различни места. Частни и държавни болници - просто не оставяй нещата така. Нещата не с еоправят от самосебе си. А един ден, когато проискаш деца и спрете да се пазите, с такъв цикъл - ще ти е много трудно. Надявам се някой специалист да ти обърне голямо внимание и да се реши този проблем.


Хич и не изключвай бременност.Най-добрата ми приятелка има същия цикъл и 2 деца.Първото стана с презерватив даже.Второто решиха да почнат да го правят малко след първото,защото се предполагаше,че е било просто късмет и няма да стане лесно пак.Всеки и казваше ,точно като теб,че ще е невъзможно да забременее.
Е,бебе номер 2 стана от 1 единствен опит.И така се оказаха с 2 деца с малка разлика.
Така че това изобщо не е фактор.
Не мога да си го обясня как изобщо става,но е факт!
И тя се влачи при доста лекари ,правиха и много изследвания и ...нищо.
За това в един момент просто се отказа.Да се мъкнеш още и още по лекари и след всеки да си отново в изходна позиция е психически изтощително.Да не говорим,че сега с децата и е невъзможно да ходи на n на брой изследвания в месеца.
Убедила съм се,че тази област на медицината има още доста да се развива.Или просто фактора"божа работа" е твърде голям.

Всъщност е най-добре да се посети отново специалист. Аз не бих се надявала на "божа работа". Аз съм точно така, нередовен цикъл, поликистоза и от личен опит казвам, че е хубаво още от сега да се обърне внимание на проблема. Защото точно заради това слушне (дори и от АГ), че не е проблем 4 години се мъкнах по репродуктивни клиники.

Общи условия

Активация на акаунт