Тупкат мънички сърца в ОКТОМВРИЙСКИТЕ ни слънчица

  • 46 978
  • 725
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 59
Здравейте момичета! Не пиша много отдавна, докато ви изчета само минаха няколко дена... Аз се разболях от грип, мина без усложнения и само симптоматично лечение, но аз се чувствах като парцал и само спях. Вече се върнах на работа и се чувствам по-добре. Минах първия преглед на 19.02 чухме сърчицето да тупка и всичко беше наред. Следващия ми преглед е на 12.03. Минах и през ендокринолога, ТСХ и фт4 ми са в норма, за което много се притеснявах.
За първата страничка да кажа - на 33г. съм, втора бременност, от Дулово.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 457
Попитах, защото съм позабравила нещата. Предния път ходих на 4Д чак след 20седмица, сега ми се иска да отида в 12. Иначе не виждам кое е по-различното на фм от обикновен преглед с ехограф, който се води 2д, освен че може би е малко по-продължителен

# 32
  • Мнения: 128
Добро утро,мамитас😊
Пиете ли кафе поне сутрин?
Иначе съм с термин 09.10...Вчера дадох кръв,урина и ваг.секрет за изследване понеже ги искат преди БХС... резултатите ще ги чуя в деня на скрининга от докито на 27ми...

# 33
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Пия кафе с много мляко сутрин, според лекарката щом не ми става лошо и едно на ден, няма проблем.
Пък и не прочетох никъде причина да се спре с кафето,ако всичко е наред. (в разумна граница ест)

# 34
  • Мнения: 2 224
Доколкото знам по 1-2 кафета на ден може. На мен обаче от около седмица ми се повдига дори от миризмата му. И с миналата бременност бях така. Бях го спряла за много време, а ми е любимо.

# 35
  • Мнения: 54
Аз спрях кафето около 3 - 4 месеца преди да видя положителния тест. Иначе говорих с док и той ми каза, че до 2 кафета е ок, даже кафето е полезно. Иначе аз го спрях от инат, а не по някакви здравословни причини, като високо кръвно.

# 36
  • Мнения: 111
В научните статии пише, че може до 200мг кофеин на ден, което се равнявало на 2 чаши разтворимо кафе, и понеже то е по- слабо от еспресото, предполагам 1 еспресо на ден е допустимо. Аз много рядко пия, а когато пия е с мляко. Гледам да избягвам.

# 37
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
На обикновен преглед с ехограф мерят бебето, гледат води, шийка и тн, по-натам плацента и кръвоток. На ФМ гледат органите на бебето и всяка една част от тялото, следят за показатели за някои синдроми. Например по време на ранния скрининг мерят нухална транслуценция, която би могла да е показател за Даун. Прегледът при ФМ е по-подробен и продължителен.

Попитах, защото съм позабравила нещата. Предния път ходих на 4Д чак след 20седмица, сега ми се иска да отида в 12. Иначе не виждам кое е по-различното на фм от обикновен преглед с ехограф, който се води 2д, освен че може би е малко по-продължителен

# 38
  • Мнения: 6
Добро утро Coffee
Задължително пия по едно кафе сутрин. Обожавам кафето и единствено успях от три да го намаля на едно на ден. И аз питах двама АГ и те ми казаха, че няма проблем. Опитах се да го спра, но ми е трудно да издържа на работа, защото заспивам на бюрото и трудно се концентрирам и/или започва да ме боли главата.

Дами, на някоя от вас случвало ли се е няколко поредни вечери да и се запушва само една от ноздрите по време на сън и постоянно да се пробужда от задух? Не съм настинала или хремава, а от две седмици съм така и личният лекар смята, че било нормално и не иска нищо да приемам като лекарства –вечер да си правя промивки с физиологичен разтвор. Да, ама не се подобрявам, а липсата на спокоен сън започва да ми тежи.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 457
Аз съм така, преди няколко дни ми се запуши носа и не можех да си поема въздух, ужасно е. Чудех се дали да не си направя инхалации с физ.разтвор. Незнам дали има нещо общо с ниско кръвно, вчера ми го измериха 50:80 и ми казаха да пия айрян със сол

# 40
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Имаше нещо, че при бременност набъбват носните лигавици, една позната беше така, май е нормално.

Аз от днес отново започвам да пия по едно слабо кафе, док ми каза да пия, че ми прималява чат пат, и че едно кафе не е проблем. По принцип от предната бременност знам, че не препоръчват три в едно и безкофеиново като алтернатива, били основно химия и било много по-добре да се пие нормално кафе.

# 41
  • Мнения: 111
Безкофеиновото е промивано с химикали, за да му премахнат кофеина, но не съм сигурна какво е съдържанието на 3в1, трябва да погледна. Не е ли само нес кафе, сметана и захар? Абе най- добре еспресо с мляко Simple Smile

# 42
  • Мнения: 6
Пия кафе само от кафемашина на зърна, това ме посъветваха. Аз така или иначе пия само такова. Всички други били вредни - на джезве, разтворимо или безкофеиново.
И аз съм винаги с ниско кръвно и смятах, че сега ще ми се нормализира, но уви не стана. Пак съм с ниско кръвно и ми прилошава на моменти.

# 43
  • Мнения: 548

За първата страничка да кажа - на 33г. съм, втора бременност, от Дулово.
Нери, кажи ми само термина Simple Smile

Относно кафето - никога не съм пила. В тинейджърските години се опитах да пропия, ама не успях. Сега от време на време пия безкофеиново, но не ми е нещо любимо. Става ми лошо от кофеин, но не и от Кока Кола или чай...Луда работа.
Аз от 2-3 дни съм с почти постоянно главоболие и се старя да не прекарвам много време пред компютъра, да знаете, ако нещо не е ъпдейтнато. Wink

Последна редакция: сб, 10 мар 2018, 14:38 от пумпалче

# 44
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Нашето човече е със собствено мнение от сега, след корекцията заради късната овулация, трябваше да е днес 10.1-2 дни. То е 10.6 Simple Smile Расте и не го вълнува коя седмица трябва да е според нас. Bowtie Лекарката каза, че е възможно да навакса още.
Сега трябва да си местя часа за ФМ.
Записа ме за ЖК, пуснахме микробиология и ми даде направление за изследвания.

Общи условия

Активация на акаунт