Защо всички ме мразят ?

  • 12 412
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте! Преди около година пуснах тема тук, защото имах голям здравословно-психически проблем. За щастие се справих с него, но голяма подкрепа получих и от мненията в този форум, за което много благодаря. Сега отново имам проблем, който просто искам да споделя. Аз имам приятели, които държат на мен. Не много, но не ми и трябват повече. Но има и такива хора, които са изцяло против мен. Има хора, които "искат да ме бият" общо казано и то без конкретна причина. Такива, които постоянно говорят против мен, отново без никаква причина. Много хора дори не ми обръщат и минимално човешко внимание. Защо ? А на приятелите ми, които са отстрани им е много лесно, защото с тях хем никой не се закача, хем тези хора дори ги уважават. Питам се аз ...... защо точно аз ? В мен ли е проблема и ако да къде точно се намира той ? Аз ли си го внушавам или хората наистина ме мразят само като ме погледнат. Хиляди пъти съм чувала от тях, че съм грозна, нека така да е. Но защо тогава се занимават с мен. Писна ми от всички, предпочитам да умра

# 1
  • Мнения: 2 495
Tи би трябвало да си на 20 години вече-какви са тия хора дето искат да те бият,говорят ти че си грозна или не ти обръщат грам внимание?Учиш ли,работиш ли ,в каква среда се движиш?

# 2
  • Мнения: 21
Tи би трябвало да си на 20 години вече-какви са тия хора дето искат да те бият,говорят ти че си грозна или не ти обръщат грам внимание?Учиш ли,работиш ли ,в каква среда се движиш?

Хора, както по-големи така и по-малки. Просто хора. Уча да, но имам време да излизам с приятели, средата ми се старая да не е с такива хора. Не пуша, не се друсам, хората, с които се движа също

# 3
  • София
  • Мнения: 7 992
Мисля, че имаш нужда от психолог, с който да поговориш за страховете ти. Или си много чувствителен човек, който прекалено остро реагира на околния свят, или имаш проблеми в комуникацията поради твои си причини.
При всички положения не е здравословно да мислиш, че всички те мразят, защото едва ли е вярно, освен ако нямаш безобразно поведение. Това, че не ти обръщат внимание, не е равнозначно да те мразят.

# 4
  • Мнения: 2 600
Защото позволяваш. Толкова много народ са дребни душички, смачкани, завистливи, прегънати от началници и всякакви проблеми, че единственият им отдушник е да видят някой слаб, с когото да се гаврят, дори само на думи, така си вдигат самочувствието и се замозадоволяват душевно. Обичайно постоянно заплашващите с бой или други неща, се опияняват дори само от приемането на заплахите насериозно от страна на "жертвите" им, защото нямат сили и смелост да действат. Тези, които наистина "действат", обикновено го правят изненадващо и без разтягане на локуми.  Единственото решение е да им свикнеш, да не ги вземаш навътре, да им теглиш една майна и да ги подминаваш като малки гари. Сега това сигурно изглежда невероятно, но като минат годините, така или иначе и сама ще стигнеш до този извод чрез личен опит.

# 5
  • Мнения: 22 036
Не мисля, че си се оправила от предишното си състояние. Отиди на лекар, психолог или психиатър.
Опитай се да не приемаш толкова лично поведението на другите. Много лесно става, когато си дадеш сметка, че не си някакъв център и лошото отношение не е лично насочено към теб, а просто някой е имал гаден ден.

# 6
  • Мнения: 21
Благодаря за мненията. Мисля, че наистина имам нужда от помощ, неслучайно искам да го споделя първо на вас. Знам, че аз имам слаба психика и те това го надушват и нарочно го правят, много пъти съм си мислила, че трябва да спра да приемам нещата толкова навътре, но просто не мога. В повечето моменти се чувствам изключително слаба и това ме изморява много. Нямам желание за нищо вече

# 7
  • Мнения: 36 489
Всеки е така - естествено, колкото повече хора среща човек, толкова повече се намират, които да не го харесват (и обратното - такива, които го харесват). Все пак - запитай се ти харесваш ли всички хора, теб не те ли дразнят много от познатите ти с постъпките си, външния си вид, начина си на говорене и т.н. Възпитаните хора се сдържат, когато не харесват някого, а ако някой е груб и невъзпитан, трябва да се игнорира.

# 8
  • Мнения: 5 268
Аз ли си го внушавам или хората наистина ме мразят само като ме погледнат.
Не можеш да промениш на хората поведението, но можеш да промениш своето.
Кое най-много харесваш у себе си? Кои качества цениш? С кои твои постъпки се гордееш? Мисля, че, ако се обичаш и харесваш, няма да ти е толкова важно какво мислят хората. А и си имаш кръг от хора, които те харесват; имаш си свои приятели - не може да си с всички - и по-добре ... Малко по-късно така или иначе ще го разбереш. Най-малко, защото няма да имаш време, да поддържаш системен контакт с много хора Relieved

# 9
  • Мнения: 21
Аз не харесвам много хора, но на никого нищо не съм направила. Писна ми само да игнорирам, а те да продължават да ме нападат.... И най-вече никой да не ме защитава и подкрепя. Мисля, че е най-добре да си седя сама вкъщи, отколкото да излизам с дори и най-добрите хора на света. Нека те да победят и да ме оставят на мира

# 10
  • Мнения: 2 600
Ми никой не е длъжен да те защитава и подкрепя (освен родители, ама и те не винаги го правят). И вместо да седиш сама в къщи, излизай сама  от къщи. Така можеш да срещнеш с други хора и нови приятели.

# 11
  • Мнения: 3 732
Как реши, че всички те мразят? Ами ако някой те обича?

# 12
  • София
  • Мнения: 7 992
А всъщност за какво имаш нужда от защита и подкрепа? В нормалната комуникация никой никого не подкрепя, човек сам се справя с ежедневните ситуации.
Ти заемаш позиция на жертва, очакваш някой да се справи вместо теб с ежедневната комуникация, после се сърдиш, че никой не го прави и ставаш още по-голяма жертва. Имаш проблем с очакванията към хората, със справянето в елементарното битово общуване. Виж се с психолог и поработи върху това.

# 13
  • София
  • Мнения: 38 515
Много драма и тревожност виждам. Да, трябва още да се работи с психолог.
На мен почти не ми дреме какво мислят другите за мен.

Кой кога и как те напада? Дай поне една конкретна ситуация.

# 14
  • Мнения: 21
Ми никой не е длъжен да те защитава и подкрепя (освен родители, ама и те не винаги го правят). И вместо да седиш сама в къщи, излизай сама  от къщи. Така можеш да срещнеш с други хора и нови приятели.

Знам, че никой не е длъжен да ме защитава, но след като аз съм готова да защитя някой, защо да не очаквам това и от другите ? Да не говорим, че приятелството не е само да излизаме по кафета и снимки, приятелството е да се подкрепяме в трудни моменти. Не случайно хората са казали, че приятелите се познават в трудните моменти. А нови приятели не ми трябват, никой не ми трябва, всички хора са едно голямо разочарование

Как реши, че всички те мразят? Ами ако някой те обича?

Освен родителите ми, никой друг не ме обича, в това съм напълно сигурна и не ми и трябват други хора да ме обичат

А всъщност за какво имаш нужда от защита и подкрепа? В нормалната комуникация никой никого не подкрепя, човек сам се справя с ежедневните ситуации.
Ти заемаш позиция на жертва, очакваш някой да се справи вместо теб с ежедневната комуникация, после се сърдиш, че никой не го прави и ставаш още по-голяма жертва. Имаш проблем с очакванията към хората, със справянето в елементарното битово общуване. Виж се с психолог и поработи върху това.

Просто ме дразни това как аз съм готова да направя нещо за някой, а за мен никой нищо. Въпроса за мен е морален и принципен, не толкова някой да ми оправя проблемите

Много драма и тревожност виждам. Да, трябва още да се работи с психолог.
На мен почти не ми дреме какво мислят другите за мен.

Кой кога и как те напада? Дай поне една конкретна ситуация.

Ще ви дам ситуация от четвъртък вечерта. Бях на кафе с още 4 човека, двама от тях мои приятели, други двама момчета, които излязоха с нас и аз не приемам за приятели. Те двамата седяха срещу мен и не преставаха да говорят против мен, че съм грозна и не знам какво още не чух гледах си в телефона. Поне да си бяха запазили коментарите за след един час, когато си тръгнем

# 15
  • Мнения: 22 036
Няма никакъв смисъл да пиша, но ще го направя за последен път. Каза, че си се лекувала. Не е помогнало и ти трябва още време. Смени лекаря или психолога ако трябва. Смени си средата. Нормалните бъзпитани хора не обиждат и не нагрубяват. Това, което описваш е ненормално и съм виждала подобно поведение само в много долнопробна среда.

# 16
  • Мнения: 18 504
Не винаги има пълна взаимност в човешките отношения. Х смята У за приятел, но не е задължително У да смята Х за приятел, за него може да е просто познат.
Разбирам, че сте работили с психолог - явно трябва да продължите, докато намерите начините да се справяте поне с такива ежедневни стресови ситуации.

# 17
  • Мнения: 2 600


Много драма и тревожност виждам. Да, трябва още да се работи с психолог.
На мен почти не ми дреме какво мислят другите за мен.

Кой кога и как те напада? Дай поне една конкретна ситуация.

Ще ви дам ситуация от четвъртък вечерта. Бях на кафе с още 4 човека, двама от тях мои приятели, други двама момчета, които излязоха с нас и аз не приемам за приятели. Те двамата седяха срещу мен и не преставаха да говорят против мен, че съм грозна и не знам какво още не чух гледах си в телефона. Поне да си бяха запазили коментарите за след един час, когато си тръгнем


Ти си се захванала здраво с неподходящи хора и не ги пускаш. Какво толкова те привързва към тях? Да не ти плащат, че да стоиш с тях?
Първото, което трябва да направиш, е да се отдалечиш от тези всичките.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Защото сигурно си задник и се държиш като задник. Много успокоително подхождат съфорумките, обаче е твърде вероятно да си неприятен човек.

# 19
  • Мнения: 21
Няма никакъв смисъл да пиша, но ще го направя за последен път. Каза, че си се лекувала. Не е помогнало и ти трябва още време. Смени лекаря или психолога ако трябва. Смени си средата. Нормалните бъзпитани хора не обиждат и не нагрубяват. Това, което описваш е ненормално и съм виждала подобно поведение само в много долнопробна среда.

Дори и да не се лекувам да си сменя средата е достатъчно

Защото сигурно си задник и се държиш като задник. Много успокоително подхождат съфорумките, обаче е твърде вероятно да си неприятен човек.

Благодаря за мнението, но твърдо заявявам, че не съм. Никога не съм се държала лошо с никой. Държала съм се учтиво с хора, които дори не понасям и никой не е разбирал за това докато самата аз не съм казала, че не харесвам определен човек. Ако проблема беше в мен нямаше да страдам толкова. Щях да си кажа "Аз нарочно правя така, за да се държат така, аз това искам". Ако беше така, нямаше да се запитвам до вас, нямаше да ми е толкова гадно. Именно, защото съм добър и лъчезарен човек се измъчвам

# 20
  • Мнения: 21
Ти си се захванала здраво с неподходящи хора и не ги пускаш. Какво толкова те привързва към тях? Да не ти плащат, че да стоиш с тях?
Първото, което трябва да направиш, е да се отдалечиш от тези всичките.


Така и ще направя. Явно моя е грешката, че допуснах до себе си хора с не много високи принципи и интелект, за да могат чрез тях да се доберат до мен и тези отрепки

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Защото сигурно си задник и се държиш като задник. Много успокоително подхождат съфорумките, обаче е твърде вероятно да си неприятен човек.

Благодаря за мнението, но твърдо заявявам, че не съм. Никога не съм се държала лошо с никой. Държала съм се учтиво с хора, които дори не понасям и никой не е разбирал за това докато самата аз не съм казала, че не харесвам определен човек. Ако проблема беше в мен нямаше да страдам толкова. Щях да си кажа "Аз нарочно правя така, за да се държат така, аз това искам". Ако беше така, нямаше да се запитвам до вас, нямаше да ми е толкова гадно. Именно, защото съм добър и лъчезарен човек се измъчвам
Дори да не си по природа неприятен човек може да се държиш неприятно.

# 22
  • Мнения: 21
Дори да не си по природа неприятен човек може да се държиш неприятно.

Не се държа неприятно, именно затова се питам защо точно аз

# 23
  • Мнения: 22 036
Дори да не си по природа неприятен човек може да се държиш неприятно.

Не се държа неприятно, именно затова се питам защо точно аз

Защото мислиш твърде много, а и се събираш с утрепки. Опитай да останеш малко сама, смени си средата, ходи на специалист, тренирай нещо и спри да се вглеждаш в отношението на другите. Приеми, че ти не си им важна, нека и те не са за теб. В един момент ще намериш хора, с които ще си паснеш и тогава няма да има тъпи въпроси.

Уф, иде ми да те ошамаря. Ебаси пуберските драми.

# 24
  • Мнения: 2 039
Явно става въпрос за психчески проблем.Авторката звучи като 14 годишна.Не разбрах,дали момчетата,които са си позволили негативни коментарии са познати или случайни,но за подобни случай е добре да има няколка отработени реплики,а не да си рови в телефона.И да прекрати всякакви срещи с подобни екземпляри.

# 25
  • Мнения: 3 122
Българските индивиди от мъжки пол, които са пълни с комплекси много обичат да обиждат жените на "грозна". Помня като бях пубер един искаше да ходим да пием кафе заедно и като го отрязох ми заяви, че съм грозна. Не че наистина го мисли, а за да ми стане гадно, защото той не умее да губи с достойнство.
Тези твои приятели ако не са те защитили, когато някой те обижда в тяхно присъствие, не са ти никакви приятели. На твое място щях веднага да си тръгна, а не да седя там и да си ровя в телефона.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 992
Нормалната реакция в описаната ситуация е да станеш и да си тръгнеш. И повече да не се срещаш с подобни слабовъзпитани индивиди. Изобщо не става дума за омраза, а за липса на възпитание. Имаш сериозна нужда да се научиш да разграничаваш поведението на харата и да подбираш обкръжението си. Не знам на колко години си всъщност, но тия умения се отработват до към 15-годишна възраст.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 088
Тази четвъртъчна ситуация ми е направо нереална. Как някой полупознат ще седи срещу теб и ще те обижда без повод, че и по такъв примитивен начин?! Това не си го представям за възраст над 10.

Ако такива са ти обичайните ситуации с познати, имаш нужда рязко да смениш средата. И повече самочувствие де.

# 28
  • Мнения: 21
Вече е решено. Няма да излизам с тези мои приятели, които ме свързват с негативни хора. Цял ден го обмислям, какво да направя ... Аз просто искам да имам спокоен живот без излишни драми

# 29
  • На планетата земя
  • Мнения: 759
Вече е решено. Няма да излизам с тези мои приятели, които ме свързват с негативни хора. Цял ден го обмислям, какво да направя ... Аз просто искам да имам спокоен живот без излишни драми

Да ги зачеркнеш,ей такова!!!И да спреш да ги мислиш.

# 30
  • Мнения: 36 489
На мен описаната ситуация ми звучи като нещо, която може да се случи на хора, които са на 13-14 години, но не и на възрастни. Съгласна съм, че единствената правилна реакция, е човек да си тръгне и повече да не общува с никой от тази компания.

И аз съм имала такива "приятелки" в училище, които уж ме подкрепяха, а когато имах нужда от тях (дори само от морална подкрепа), мълчаха като мишки. Това не са приятелки - това са познати. Дори не е нужно да им се обясняваш - ако сами не могат да се сетят защо сте се отчуждили, значи са прекалено глупави.

# 31
  • Мнения: 3 732
Авторке, каква ти е диагнозата?
И колко често я споменаваш в разговор?

# 32
  • Мнения: 29
И аз имам някакви подобни проблеми, но добре че по принцип не обръщам внимание на хората, не се разстройвам. От 15 години, чат-пат ходя да бягам и ето че нещо ми се случи и сега 3 години вървя с патерици. Никакъв шанс, никой да ми постави диагноза, а съм минал към 20-30 лекаря и не искам да виждам лекар.
И така всякакви хора, дори и тези които някога са ми казвали "защо ходиш да бягаш да се мориш, кой те гони ха-ха" сега все едно ми се подиграват и ми дават съвети, че нищо ми нямало, втълпявал съм си, а те един път не са отишли да бягат. Познати, роднини почват да ми опяват, без нищо да съм им казак, имайки се за нещо повече, защото те са здравите! Уникална мисъл, имам чувството, че около мен само идиоти и се чудят с кой да се заяждат и да обсъждат. Никой от тях не знае, че всъщност имам друг, по-голям здравословен проблем и покрай него нищо не може да ме трогни.
Така са хората, мисля си че са те опознали, че те разбират и че си като тях...
Така че, пускаш си една хубава песен като тази https://www.youtube.com/watch?v=PmwUcwsaMuE, теглиш чертата на този, които не ти харесва и няма проблеми, аз така правя. Аз имам доста приятели, но само 2-3 ме забавляват. Повечето хора са строго конвенционални, говорят като произведени от една и съща фабрика, аз такива не обичам.

# 33
  • Мнения: 21
Да ги зачеркнеш,ей такова!!!И да спреш да ги мислиш.

Ще ми се наложи дори и да ми е трудно

На мен описаната ситуация ми звучи като нещо, която може да се случи на хора, които са на 13-14 години, но не и на възрастни. Съгласна съм, че единствената правилна реакция, е човек да си тръгне и повече да не общува с никой от тази компания.

И аз съм имала такива "приятелки" в училище, които уж ме подкрепяха, а когато имах нужда от тях (дори само от морална подкрепа), мълчаха като мишки. Това не са приятелки - това са познати. Дори не е нужно да им се обясняваш - ако сами не могат да се сетят защо сте се отчуждили, значи са прекалено глупави.

Ако тези хора бяха интелигентни за възрастта си нямаше да звучи така

Авторке, каква ти е диагнозата?
И колко често я споменаваш в разговор?

След посещението ми при психолог, се оказа, че просто съм имала лош период в живота си, който ми се е отразил негативно за кратко време. Нямам поставена диагноза, а за споменаване в разговор да не говорим. Не съм луда

И аз имам някакви подобни проблеми, но добре че по принцип не обръщам внимание на хората, не се разстройвам. От 15 години, чат-пат ходя да бягам и ето че нещо ми се случи и сега 3 години вървя с патерици. Никакъв шанс, никой да ми постави диагноза, а съм минал към 20-30 лекаря и не искам да виждам лекар.
И така всякакви хора, дори и тези които някога са ми казвали "защо ходиш да бягаш да се мориш, кой те гони ха-ха" сега все едно ми се подиграват и ми дават съвети, че нищо ми нямало, втълпявал съм си, а те един път не са отишли да бягат. Познати, роднини почват да ми опяват, без нищо да съм им казак, имайки се за нещо повече, защото те са здравите! Уникална мисъл, имам чувството, че около мен само идиоти и се чудят с кой да се заяждат и да обсъждат. Никой от тях не знае, че всъщност имам друг, по-голям здравословен проблем и покрай него нищо не може да ме трогни.
Така са хората, мисля си че са те опознали, че те разбират и че си като тях...
Така че, пускаш си една хубава песен като тази https://www.youtube.com/watch?v=PmwUcwsaMuE, теглиш чертата на този, които не ти харесва и няма проблеми, аз така правя. Аз имам доста приятели, но само 2-3 ме забавляват. Повечето хора са строго конвенционални, говорят като произведени от една и съща фабрика, аз такива не обичам.


Точно така се чувствам. Имам чувството, че около мен има само идиоти, които си мислят, че съм като тях

# 34
  • Мнения: 12
Ако ти самата не се харесваш и не се чувстваш комфортно в твоето тяло не очаквай другите да виждат различно в теб. За да те харесват другите като човек трябва първо да почнеш ти да го правиш сама със себе си. Започни от малките неща. Усмихвай се въпреки всичко, колкото и да ти е трудно. Не можеш, а и не трябва цял живот да обръщаш внимание на чуждото мнение. Няма да постигнеш нищо, освен емоционално сриване. Опитай се да не се интересуваш кой какво мисли и говори за теб. Ако всички те харесват то тогава също трябва да се притесняваш... Все някой ще ти завижда и ще се опита да те подтъпка в живота рано или късно, било то заради изгода или от чисто любопитство. Yum

# 35
  • Мнения: 2 333
Изненадана съм да разбера, че защитната реакция към недобронамерените хора "се отработва" до към 13-14-15 години. Мисля, че момичето е по - чувствително и възпитано. Не вярвам, че срещите със специалист ще помогнат кой знае колко много. Но я разбирам много добре.

# 36
  • Мнения: X
Точно така се чувствам. Имам чувството, че около мен има само идиоти, които си мислят, че съм като тях

Това отношение се усеща от другите и реакциите са съответно негативни, при по-примитивните усещането ще е на инстинктивно ниво и следват обиди. Не е приятно да се общува с човек, който смята всички за идиоти.

Пишеш, че имаш приятели, които държат на теб - ами фокусирай се върху тях.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Точно така се чувствам. Имам чувството, че около мен има само идиоти, които си мислят, че съм като тях

Това отношение се усеща от другите и реакциите са съответно негативни, при по-примитивните усещането ще е на инстинктивно ниво и следват обиди. Не е приятно да се общува с човек, който смята всички за идиоти.

Пишеш, че имаш приятели, които държат на теб - ами фокусирай се върху тях.
Аз какво ви казвам - че като си задник и се държиш като задник това се усеща от околните.

# 38
  • Мнения: 8 808
Не бих казала, че някой разбира тази ситуация "много добре". Тук са се събрали комплекс от различни причини, които са довели да настоящата ситуация.
Най- напред авторката има твърде изкривена представа за себе си, колебаеща се в диаметрално противоположни неща. Била лъчезарна и позитивна, пък другите говорят лошо за нея. Това няма как да е вярно. Лъчезарните и добронамерени хора получават ако не симпатия от околните, то поне неутрално отношение. Не обаче открито презрение. Насочете мисълта си към понятия, цветисто описани по-нагоре като "държание на задник". Може би това предизвиква ответна реакция?
Друг вариант е да има нещо в излъчването на момичето, което дразни околните. Нутела, имате ли някакъв дребен проблем, примерно тик, или нещо в говора(не изговаряте добре някои звуци, тембъра на гласа ви е прекалено висок или прекалено нисък?)  Изобщо неща, които дори не забелязвате, а другите улавят на мига?
Казвате, че сте грозна. Дори да е вярно, навън ходят ужасно много откровено грозни момичета, едри, груби, с дебела кожа на лицето като на слон, пъпчасали, задници по 2 дка и ако на всяка се говори така.... ooooh! Има нещо специфично във Вас, което дразни околните. Помислете какво може да бъде. Психолог няма да го каже, дори да го вижда.
Другото са Ви го казали: сама не се харесвате, как друг да Ви хареса? Ако не се чувствате добре в собствената кожа това личи много отстрани.
Прекалената чувствителност не е за този живот. Носите душа на мимоза, а това ще Ви докара депресия и нервно изтощение. Я, се отпуснете малко!

Моля, започнете най-напред оттам да опознаете себе си! Всеки мисли, че се познава много добре, но това е измамно, особено в млада възраст. Ще се изненадате колко сте различна от представата, която имате за себе си.
Да, и сменете това обкръжение, вреди Ви. Ако имате възможността да избирате.... Rolling Eyes
ПП Психолог няма да помогне много, но ако чувствате нужда да ходите, ходете си! Може да повлияе на самочувствието в положителна посока. Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 5 820
    Когато бях по-млада - преди 10 години, всичко приемах твърде лично и таих всичко в себе си. Беше ме страх да кажа какво мислих, за да не загубя малкото, които ме харесваха, и това беше за мене доста негативна емоция, която ме разбиваше във всички равнища. Доста пъти съм плакала! Мислих си, че като аз съм добра и другите трябваха да бъдат добри. Стараех винаги да помагам на всички, за да бъда харесвана и да спечеля приятели. Разстройвах се ужасно много, когато ме нараняваха, обиждаха и ми се подиграваха! Всички излизаха на заведения и се разхождаха, а мене не ме взимаха и викаха никъде. Питах се тогава какво точно не бях харесвана, за да не искаха да дружат с мене? Толкова ли отвратителна бях, че не искаше някой от тях да ме види заедно с него навън?
 
  Колко пъти съм чувала тази реплика, че съм грозна от момичета и момчета. В момента също я чувам понякога, но изобщо не обръщам внимание на тези хора. Помня, че когато бях в сайтове за запознанства и изпратя снимка и/или се покажа на камера, или бях изтривана и/или блокирана, или започваха да ме обиждат колко съм грозна! Но изобщо вече не ме интересува. Това са хора пълни с комплекси, мислейки че те са неустоими и са много красиви! Изобщо не обръщам внимание. Знам, че съм красива и уникална и не всеки може да ме има около себе си. Виждала съм толкова грозни жени по улицата, а аз поглеждам се в огледалото и виждам колко красива съм. Няма значение, че тези жени са грозни. Сигурна съм, че душата им е красива! Аз избирам кой да бъде около мене, а не те!!! Ако аз харесвам някого и на външен вид, и душата му, тогава го допускам да е около мене. Животът е твърде кратък, за да се тормозя за такива отрепки! Човек се показва какъв е и се гордее със себе си, когато успее да превъзмогне проблемите си и винаги да помни, че той е уникален и единствен и никой няма значение на този свят, освен ти самият!!!

   Помня и още една история. Бях студентка и както винаги се стараех да помагам на колегите си. Тогава бях за нещо твърде много обидена  и засегната и ми се присмиваха, дори вече не си спомням за какво Joy, исках да мина на облекчен режим на обучение, тъй като за моята специалност нямаше задочна форма, за да нямам вече никакъв контакт с тези същества. Бях го решила окончателно. Седях в градската градинка и плачех. Тогава дойде приятелката ми и едва измъкна информацията от мене защо бях толкова разстроена. Споделих й за решението си и тя е тази, която ме убеди да остана в редовна форма и да не се показвам, че съм победена и колегите ми да са щастливи, че са се отървали от мен!!! Каза ми да им покажа колко много струвам и колко губят те. Каза ми също, че Бог забавя, но не забравя никога!!!

   Стигнала съм до извода, че приятели няма в този живот! Всеки иска да те използва за нещо и когато вземе всичко необходимо от тебе, изведнъж изчезва, без да се обади и пише, за да ти даде адекватно обяснение! Всички гледат собствения си интерес!!! От известно време правя същото!!! Като съм използвана, защо не използвам и аз хората?! Защо и аз не си гледам интереса си и да не ми пука за никого?! Вече не очаквам нищо от никого!!! Като се запозная с някого, не очаквам нито да стане връзка, нито приятелство, абсолютно нищо!!! Никой не търся, освен ако не ми потрябва!!!

   

Последна редакция: нд, 11 мар 2018, 12:53 от Jennifer_w

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Когато не ви харесват един, двама, трима - ясно от тях е. Но когато не ви харесват повечето хора - проблемът е във вас. Осъзнайте се.

# 41
  • Мнения: 36 489
Когато не ви харесват един, двама, трима - ясно от тях е. Но когато не ви харесват повечето хора - проблемът е във вас. Осъзнайте се.
Как ли пък не - абсолютно всички публични личности получават изключително количество хейт, не защото излъчват негативизъм или правят нещо грешно, а просто защото на света има много простаци. Простаците са навсякъде, не само в интернет и не е нужно да бъдат провокирани, за да хейтят и да обиждат - за тях това е нормално и им доставя удоволствие - те така смучат енергия)) Всеки, който си мисли, че има правилен и грешен начин на поведение, за да се спечелят симпатиите на повечето хора, живее в измислен свят.
Скрит текст:
Естествено, има начин да се спечелят симпатиите на повечето хора, примерно ако сте политик и искате избиратели, но тук става дума за нещо съвсем различно от нормалното общуване и за съвсем друг тип симпатии.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Когато не ви харесват един, двама, трима - ясно от тях е. Но когато не ви харесват повечето хора - проблемът е във вас. Осъзнайте се.
Как ли пък не - абсолютно всички публични личности получават изключително количество хейт, не защото излъчват негативизъм или правят нещо грешно, а просто защото на света има много простаци.
Дай примери за личности, които са не харесвани, защото са публични. А не защото се държат като задници.

# 43
  • Мнения: 8 808
Вярно, че съм на 54 години, вярно, че не работя в колектив и не се нуждая от приятелки, с които да излизам, ама....имам чувството, че последните 10-20 години съм живяла в някоя друга част на Галактиката Shocked Какви са тия хейтъри на всяка крачка, какви са тия простаци на всеки кв см площ Shocked?! Че народът изпростя и озлобя, е ясно, ама пък чак всички да не те харесват и това да е нормалното състояние на деня в Бг.... Rolling Eyes Склонна съм да се съглася с Янтра. Thinking

# 44
  • Мнения: 5 820
   И аз съм напълно съгласна с Петя Иванова. Жалко, че ми отне толкова много да разбера, че такива хейтъри комплексари просто за това живеят да се зареждат с енергия, смучейки енергията на другите. Така се зареждат с високо самочувствие, обиждайки, наранявайки достойнството и честта на личност.

# 45
  • Мнения: X
Простаци има, в Интернет са особено анонимни и невъздържани, но темата за знаменитостите и хейта е в напълно различна плоскост от живота на това момиче, което не е знаменитост и не е нормално да има хейтъри. Навън има хора за всякакъв вкус, каквито си избереш - с такива общуваш в частния си живот. Не можеш да избираш само роднини и колеги.

# 46
  • Мнения: 36 489
Когато не ви харесват един, двама, трима - ясно от тях е. Но когато не ви харесват повечето хора - проблемът е във вас. Осъзнайте се.
Как ли пък не - абсолютно всички публични личности получават изключително количество хейт, не защото излъчват негативизъм или правят нещо грешно, а просто защото на света има много простаци.
Дай примери за личности, които са не харесвани, защото са публични. А не защото се държат като задници.
Абсолютно всички публични личности са обиждани - не е задължително злобните коментари да са събрани на едно място - достатъчно е да се прегледат отзивите в който и да било форум, или под някое видео или статия (освен ако не става дума за фен клуб, винаги има много лоши отзиви). Не се сещам за нито една актриса, за която да не съм виждала коментар, че е грозна, дебела, или прекалено слаба, или че се облича грозно, или, че е мръсница (дори да не е). Дори обикновени хора (примерно влогъри, които качват видеа в Ю туб) получават доста грозни коментари от случайни хора. Как да дам конкретен пример, след като, според мен няма изключения. 
Дори и дядо Добри си го отнесе, какво да говорим за други...Това е нормално и не трябва да се приема сериозно - още по-малко пък като индикатор, че човек трябва да промени поведението си.

# 47
  • Мнения: 18 504
На повечето хора абсолютно не им пука за другите. Има някакви единици, които са хейтъри и интриганти, но в никакъв случай не са преобладаващото население. Така че, както каза Янтра - ако проблемът е толкова голям, явно е вътре в човека, а не в околните.

# 48
  • Мнения: 36 489
На повечето хора наистина не им пука, но дори когато не им пука, имат някакво мнение. Повечето не биха го казали в очите на човек, но нямат проблем да го напишат анонимно някъде.

# 49
  • Мнения: X
Дори и дядо Добри си го отнесе, какво да говорим за други...Това е нормално и не трябва да се приема сериозно - още по-малко пък като индикатор, че човек трябва да промени поведението си.

Това нормално и несериозно ли ти се вижда? Да има нещо общо с това какво е изцъкал някой анонимник под видео/статия?

Цитат
Но има и такива хора, които са изцяло против мен. Има хора, които "искат да ме бият" общо казано и то без конкретна причина. Такива, които постоянно говорят против мен, отново без никаква причина. Много хора дори не ми обръщат и минимално човешко внимание. Защо ? А на приятелите ми, които са отстрани им е много лесно, защото с тях хем никой не се закача, хем тези хора дори ги уважават. Питам се аз ...... защо точно аз ? В мен ли е проблема и ако да къде точно се намира той ? Аз ли си го внушавам или хората наистина ме мразят само като ме погледнат. Хиляди пъти съм чувала от тях, че съм грозна, нека така да е. Но защо тогава се занимават с мен. Писна ми от всички, предпочитам да умра

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
На повечето хора наистина не им пука, но дори когато не им пука, имат някакво мнение. Повечето не биха го казали в очите на човек, но нямат проблем да го напишат анонимно някъде.
Аз не съм анонимна. Редовните потребители много добре знаят коя съм. Ако намекваш, че се крия зад анонимността си.

# 51
  • Мнения: 36 489
Въобще не съм коментирала за теб и не намеквам нищо. Просто ти отговорих - да не би да страдаш от параноя и да си мислиш, че всички отговори са намеци?

Хейтът е нормален, след като го има на толкова много места - ако беше изключение, нямаше да е често срещан.
Авторката на темата най-вероятно преувеличава, защото е разстроена. Конкретната ситуация, която беше посочена като пример, включва двама души, които очевидно са простаци.

# 52
  • Мнения: 2 843
Такъв въпрос - "защо всички ме мразят" - могат да зададат само хора с хипертрофирано его, така че съветът за посещение на психолог е уместен.

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Въобще не съм коментирала за теб и не намеквам нищо. Просто ти отговорих - да не би да страдаш от параноя и да си мислиш, че всички отговори са намеци?
ОК

# 54
  • Мнения: 2 600
Когато не ви харесват един, двама, трима - ясно от тях е. Но когато не ви харесват повечето хора - проблемът е във вас. Осъзнайте се.
Как ли пък не - абсолютно всички публични личности получават изключително количество хейт, не защото излъчват негативизъм или правят нещо грешно, а просто защото на света има много простаци.
Дай примери за личности, които са не харесвани, защото са публични. А не защото се държат като задници.

Десислава Радева
Спред мен изглежда по-добре от масата народ по улиците и е облечена още по-добре, а една камара дупетатки са снимани и показвани в безумни тоалети и прически, но хейтът срещу нея се обяснява с това, че била съпруга на президента и уж била длъжна еди-какво си. Ми не е, нито е на заплата, нито има официална длъжност "съпруга на президента". Grinning

# 55
  • Мнения: X
Хейтът на Радева не е заради дрехите, а заради онлайн поведението ѝ и затова, че е развела мъжа си. Личните ѝ послания във ФБ са дразнител, недопустим за човек с професия ПР.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Хейтът на Радева не е заради дрехите, а заради онлайн поведението ѝ и затова, че е развела мъжа си. Личните ѝ послания във ФБ са дразнител, недопустим за човек с професия ПР.
Аз основно не я харесвам заради твърде ......хм.... елементарното и поведение във ФБ.

# 57
  • Мнения: X
Хейтът на Радева не е заради дрехите, а заради онлайн поведението ѝ и затова, че е развела мъжа си. Личните ѝ послания във ФБ са дразнител, недопустим за човек с професия ПР.
Аз основно не я харесвам заради твърде ......хм.... елементарното и поведение във ФБ.

И аз. И много други хора. Само уточнявам, че хейтът не е заради дрехите. Вече каквото и да направи, ще следва хейт, защото натрупа баш "задничество". Важно е да се уточни причината. Интересно е това, че веднъж набрало сила, хейтърството трудно може да бъде спряно.

Масовото хейтърство не е случайно, то е отговор на поведение.

# 58
  • Мнения: 22 036
Аз съм съгласна с Янтра. Не всички са известни, повечето не сме и наистина, когато повечето хора не ни харесват, проблемът е в нас.

Аз се чувствам нехаресвана на работното си място, но осъзнавам, че допринасям за това, защото и аз не го харесвам. Малко става като вйцето и кокошката. Опитвам се да променя нещата, за да несе дразня, докато не си намеря нова работа, но е трудно. Усещам как сама предизвиквам реакция, неприятна за мен.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Да, точно това е. Аз му викам "държи се като задник", ти поведение, ама имаме предвид едно и също.

# 60
  • Мнения: 29
Когато не ви харесват един, двама, трима - ясно от тях е. Но когато не ви харесват повечето хора - проблемът е във вас. Осъзнайте се.

"умните у нас считат за луди, а глупакът редом всеки почита"

"тежко брате се живее между глупци неразбрани"

"Тъй слушам сè, откак съм на света! Сè туй ругателство ужасно, модно"

"Линее нашето поколение навред застой, убийствен мраз"

"Стресни се, племе закъсняло!
Живейш ли, мреш ли, ти не знайш!
След теб потомство иде цяло -
какво ще да му завещайш?"

"Има две неща които са безгранични - човешката простотия и вселената, но за второто не съм напълно убеден"

При положение, че не чета стихове и не помня каквото и било, явно има тонове изписано за това, че все нещо е останало в главата ми. Казват, че 99% от парите на света, се държат от 1% от населението, със умните хора няма да е по-различно!
Който търси истината, ще я намери, които не иска, ще се заблуждава.

И аз едно време имах проблема, че всички съученици бяха смотани и не съм се имал с никой. Като отидох в университета, друг проблем: всички са от варна, няма как да живеят в общежития, виждаме се само в университета, а повечето бяха леко надменни. Останаха само 4 човека в общежитията с мен, 2 от които жени, а аз с жените хич не се разбирам. С едната набързо се поскараме, но с втората и другите двама, беше толкова забавно, че все още ми липсват и цял живот ще ми липсват.

# 61
  • Мнения: X
Друг вариант е да има нещо в излъчването на момичето, което дразни околните. Нутела, имате ли някакъв дребен проблем, примерно тик, или нещо в говора(не изговаряте добре някои звуци, тембъра на гласа ви е прекалено висок или прекалено нисък?)  Изобщо неща, които дори не забелязвате, а другите улавят на мига?
Да, има хора, говорещи много бързо и с много думи, като нищо по същество не казват (логорея).
Отблъскващо и натоварващо е за околните.
Участвате ли в някакъв колективен спорт, в някакъв клуб по интереси?
Какво учите?
Работили ли сте през ваканциите? Ходили ли сте на организирани екскурзии сред природата?
Имате ли брат, сестра? Имате ли домашен любимец?
Поддържате ли външния си вид, къпете ли се редовно?
Защо не станете доброволец към някоя организация (БЧК)?
http://www.redcross.bg/faq/volunteeers

Последна редакция: пн, 12 мар 2018, 10:07 от Анонимен

# 62
  • Мнения: 36 489
Отговорът за жената на президента е показателен - мен тази жена по никакъв начин не ме дразни, нито ме интересува; нямам представа какво пише във Фейсбук и това, че е разведена не ме впечатлява - около половината хора, които съм срещала (мъже и жени), са разведени и оженени отново - какво необичайно има в това? 

 Синоптичката ми е много по-"впечатляваща" и дразнеща - дразни ме това, че изведнъж се издигна в кариерата, след като се зажени за мух.. новия си любим, дразни ме това, че си мисли, че заслужава какъвто и да било професионален успех (вместо да се скрие някъде), дразни ме, че няма елементарен морал, но не я е срам (да каже в медиите, че е имала много любовници милионери и не ги избира по този критерий, а случайно така се е получило - за мен това е признание, че има безразборни връзки и се движи в мутренски среди - нормалните жени не са чак толкова разгон...влюбчиви - какво значи "много" - 10, 20, 30?..) , и други неща...
 Не смятам, че всички са длъжни да мислят като мен - това само доказва, че едни хора ги дразни едно, други - друго и човек не може да променя поведението си, заради тези, които не го харесват, защото няма как да угоди на всички.

# 63
  • Мнения: 1 399
Петя, ти току що си даде отговора за публичните личности. Както казваш сама, на теб не ти пука каква е Радева, ето, и на мен ми е безразлична - преценявам поведението и като неуместно, разбира се, но в никакъв случай не я хейтя, нито мисля, че излага мъжа си, нас и т.н. В самата тема, в която се обсъжда, има и няколко застъпници, освен това епизодично добрите й попадения й се признават. Накратко - има си фенове, хейтъри и огромна маса безразлични наблюдатели. Но това е виртуално общуване - не бих се захванала да я защитавам, да обяснявам колко е напреднала там за една година или пък, че първата драма и беше яко натресена на тази жена и затова е неуместно да има страхотни изисквания към нея. Обаче, на живо е друго. Ако някой я обижда лично или драматизира пред очите ми как проваля нацията ни, бих се намесила определено. Затова и смятам, че няма такова положение в живия живот "всички ме мразят". По-скоро се касае за грешна преценка на самия потърпевш за поведението си и отношението на околните. Колкото и неприятно да се държи една личност, винаги ще има хора, на които не им пречи,такива, които го съжаляват, че даже и такива, които го харесват.  
Дори масовите убийци, пълното дъно на обществото ако щете, имат фенове, приятели, сподвижници.

# 64
  • Мнения: X
Не смятам, че всички са длъжни да мислят като мен - това само доказва, че едни хора ги дразни едно, други - друго и човек не може да променя поведението си, заради тези, които не го харесват, защото няма как да угоди на всички.

Пак не се разбираме нещо. Тук в темата не става дума за знаменитост. Ако си обикновен човек и системно имаш проблеми с общуването, постоянно си дразнител за околните и почти с никой не се разбираш, не виждам никаква полза от замитане под килима. На това момиче май дори и тези, които нарича приятели, не желаят да се намесят и да спрат тормоза от трети страни. Приятелите не допускат такива неща.

Тази неспособност за комуникация ще е пречка във всички сфери - приятелска, работна, учебна, интимна. Можеш да видиш по-узряла форма горе в мненията на Капризен. Той не е проблемен, той е Специален, а останалите са Тъпи. Път към самота и депресия.

# 65
  • Мнения: 36 489
Положението с обикновените хора е много подобно - имам позната (не точно колежка, но я познавам във връзка с работата), която за мен е симпатична и кротка жена, а нейна съседка, която също познавам случайно, твърди, че не я познава отблизо, но според нея, е дразнеща и досадна. Ето, че един и същи човек прави добро впечатление в една среда и отрицателно - в друга.

# 66
  • Мнения: X
Ето, че един и същи човек прави добро впечатление в една среда и отрицателно - в друга.

Това обаче не е среда, а противоположно мнение на двама души.

Защо някой би стоял в среда, в която не го харесват и го обиждат, е въпросът.

# 67
  • Мнения: 36 489
Разбира се - ако целият приятелски кръг се държи обидно и се опитва да го изкара като майтап,  това е признак, че е по-добре човек да си намери нови приятели.

# 68
  • София
  • Мнения: 7 992
За да смяташ, че всички те мразят, означава, че всички са емоционално ангажирани с теб. Омразата е емоция и предполага отделяне на внимание към обекта, към който е насочена. Не е здравословно да смяташ, че всички се занимават с особата ти, защото това едва ли е вярно.
Другият вариант е да си се събрал с хора, които не те харесват и на които си неприятен, та от тая малка извадка вадиш изводи за "всички".

# 69
  • Мнения: X
Тази неспособност за комуникация ще е пречка във всички сфери - приятелска, работна, учебна, интимна. Можеш да видиш по-узряла форма горе в мненията на Капризен. Той не е проблемен, той е Специален, а останалите са Тъпи. Път към самота и депресия.
  Peace
Капризен не си е "намерил" среда, в която да се е чувствал комфортно. Изявявал се е като "жертва".
Той не е бил "жертва",
а не положил мъничко усилие към доказване на собствени умения, знания и способности.
За 15 (петнадесет) години като "специален" сам споделя, че е станал мразещ!  ooooh!
За да смяташ, че всички те мразят, означава, че всички са емоционално ангажирани с теб. Омразата е емоция и предполага отделяне на внимание към обекта, към който е насочена. Не е здравословно да смяташ, че всички се занимават с особата ти, защото това едва ли е вярно.
  Peace
Именно!
Интересно е как човек сам се "вкарва" във филми, което също е нездравословно.

# 70
  • Мнения: 18 504
Според мен тук става дума човек с проблеми, които подлежат на лечение\корекция. Положителното е, че авторката е съгласна, че трябва да продължи терапията - и така има много по-големи шансове от хиляди други със същите проблеми, които обаче не са узрели за идеята, че трябва да потърсят помощ.

# 71
  • Мнения: 5 059
"Те двамата седяха срещу мен и не преставаха да говорят против мен, че съм грозна и не знам какво още не чух гледах си в телефона. Поне да си бяха запазили коментарите за след един час, когато си тръгнем"
Това психиката ми отказва да го приеме.Освен,ако не сте на 5 и коментарите не са в духа:"ти си грозна!  -не,ти си грозна!"
Как така ще ида на кафе с някой,ще си мълча и той ще изтърси от нищото:"ти си грозна"?
Що за човек би бил това?Кой го е питал,че да изказва мнение изобщо?
Нали ще стана и ще му навра кафето в гърлото.
Ако ситуациите наистина са такива,никога не бих те посъветвала да игнорираш.
Това е най-лошото ,което можеш да направиш.Малко в училище се връщам,но игнорирайки ги ще ги предизвикаш още повече,ще те сметнат за смотана и ще те нападнат повече.
Как някой ще те нарича грозна и ти ще мълчиш?
Ще му издера очите!

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 3 584
Преди около година пуснах тема тук, защото имах голям здравословно-психически проблем.
Какъв? Някаква параноидна психоза? Всичко говорят срещу мен, всички ме мразят...други налудни идеи?! Потърсете психиатър!

# 73
  • Мнения: 60
Да те мразят значи или ти завиждат щото си нещо повече от тях и те го разбират и ги е яд,или са тъпи хейтъри които си мразят просто така,или си нещо по различна и се носиш по различен начин и тва ги дразни щото са комплексари или ако наистина си им направила нещо кофти а ти казваш,че не си!Мен ми харесва даже като ме мразят,и аз съм се чудил защо обаче спря да ми пука и им отвръщам по същия начин ,като ме мразят поне да има защо!Според мене няма такъв човек да го обичат вс,пък и ще е някак тъпо Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт