Защо всички ме мразят ?

  • 12 415
  • 73
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 29
Когато не ви харесват един, двама, трима - ясно от тях е. Но когато не ви харесват повечето хора - проблемът е във вас. Осъзнайте се.

"умните у нас считат за луди, а глупакът редом всеки почита"

"тежко брате се живее между глупци неразбрани"

"Тъй слушам сè, откак съм на света! Сè туй ругателство ужасно, модно"

"Линее нашето поколение навред застой, убийствен мраз"

"Стресни се, племе закъсняло!
Живейш ли, мреш ли, ти не знайш!
След теб потомство иде цяло -
какво ще да му завещайш?"

"Има две неща които са безгранични - човешката простотия и вселената, но за второто не съм напълно убеден"

При положение, че не чета стихове и не помня каквото и било, явно има тонове изписано за това, че все нещо е останало в главата ми. Казват, че 99% от парите на света, се държат от 1% от населението, със умните хора няма да е по-различно!
Който търси истината, ще я намери, които не иска, ще се заблуждава.

И аз едно време имах проблема, че всички съученици бяха смотани и не съм се имал с никой. Като отидох в университета, друг проблем: всички са от варна, няма как да живеят в общежития, виждаме се само в университета, а повечето бяха леко надменни. Останаха само 4 човека в общежитията с мен, 2 от които жени, а аз с жените хич не се разбирам. С едната набързо се поскараме, но с втората и другите двама, беше толкова забавно, че все още ми липсват и цял живот ще ми липсват.

# 61
  • Мнения: X
Друг вариант е да има нещо в излъчването на момичето, което дразни околните. Нутела, имате ли някакъв дребен проблем, примерно тик, или нещо в говора(не изговаряте добре някои звуци, тембъра на гласа ви е прекалено висок или прекалено нисък?)  Изобщо неща, които дори не забелязвате, а другите улавят на мига?
Да, има хора, говорещи много бързо и с много думи, като нищо по същество не казват (логорея).
Отблъскващо и натоварващо е за околните.
Участвате ли в някакъв колективен спорт, в някакъв клуб по интереси?
Какво учите?
Работили ли сте през ваканциите? Ходили ли сте на организирани екскурзии сред природата?
Имате ли брат, сестра? Имате ли домашен любимец?
Поддържате ли външния си вид, къпете ли се редовно?
Защо не станете доброволец към някоя организация (БЧК)?
http://www.redcross.bg/faq/volunteeers

Последна редакция: пн, 12 мар 2018, 10:07 от Анонимен

# 62
  • Мнения: 36 489
Отговорът за жената на президента е показателен - мен тази жена по никакъв начин не ме дразни, нито ме интересува; нямам представа какво пише във Фейсбук и това, че е разведена не ме впечатлява - около половината хора, които съм срещала (мъже и жени), са разведени и оженени отново - какво необичайно има в това? 

 Синоптичката ми е много по-"впечатляваща" и дразнеща - дразни ме това, че изведнъж се издигна в кариерата, след като се зажени за мух.. новия си любим, дразни ме това, че си мисли, че заслужава какъвто и да било професионален успех (вместо да се скрие някъде), дразни ме, че няма елементарен морал, но не я е срам (да каже в медиите, че е имала много любовници милионери и не ги избира по този критерий, а случайно така се е получило - за мен това е признание, че има безразборни връзки и се движи в мутренски среди - нормалните жени не са чак толкова разгон...влюбчиви - какво значи "много" - 10, 20, 30?..) , и други неща...
 Не смятам, че всички са длъжни да мислят като мен - това само доказва, че едни хора ги дразни едно, други - друго и човек не може да променя поведението си, заради тези, които не го харесват, защото няма как да угоди на всички.

# 63
  • Мнения: 1 399
Петя, ти току що си даде отговора за публичните личности. Както казваш сама, на теб не ти пука каква е Радева, ето, и на мен ми е безразлична - преценявам поведението и като неуместно, разбира се, но в никакъв случай не я хейтя, нито мисля, че излага мъжа си, нас и т.н. В самата тема, в която се обсъжда, има и няколко застъпници, освен това епизодично добрите й попадения й се признават. Накратко - има си фенове, хейтъри и огромна маса безразлични наблюдатели. Но това е виртуално общуване - не бих се захванала да я защитавам, да обяснявам колко е напреднала там за една година или пък, че първата драма и беше яко натресена на тази жена и затова е неуместно да има страхотни изисквания към нея. Обаче, на живо е друго. Ако някой я обижда лично или драматизира пред очите ми как проваля нацията ни, бих се намесила определено. Затова и смятам, че няма такова положение в живия живот "всички ме мразят". По-скоро се касае за грешна преценка на самия потърпевш за поведението си и отношението на околните. Колкото и неприятно да се държи една личност, винаги ще има хора, на които не им пречи,такива, които го съжаляват, че даже и такива, които го харесват.  
Дори масовите убийци, пълното дъно на обществото ако щете, имат фенове, приятели, сподвижници.

# 64
  • Мнения: X
Не смятам, че всички са длъжни да мислят като мен - това само доказва, че едни хора ги дразни едно, други - друго и човек не може да променя поведението си, заради тези, които не го харесват, защото няма как да угоди на всички.

Пак не се разбираме нещо. Тук в темата не става дума за знаменитост. Ако си обикновен човек и системно имаш проблеми с общуването, постоянно си дразнител за околните и почти с никой не се разбираш, не виждам никаква полза от замитане под килима. На това момиче май дори и тези, които нарича приятели, не желаят да се намесят и да спрат тормоза от трети страни. Приятелите не допускат такива неща.

Тази неспособност за комуникация ще е пречка във всички сфери - приятелска, работна, учебна, интимна. Можеш да видиш по-узряла форма горе в мненията на Капризен. Той не е проблемен, той е Специален, а останалите са Тъпи. Път към самота и депресия.

# 65
  • Мнения: 36 489
Положението с обикновените хора е много подобно - имам позната (не точно колежка, но я познавам във връзка с работата), която за мен е симпатична и кротка жена, а нейна съседка, която също познавам случайно, твърди, че не я познава отблизо, но според нея, е дразнеща и досадна. Ето, че един и същи човек прави добро впечатление в една среда и отрицателно - в друга.

# 66
  • Мнения: X
Ето, че един и същи човек прави добро впечатление в една среда и отрицателно - в друга.

Това обаче не е среда, а противоположно мнение на двама души.

Защо някой би стоял в среда, в която не го харесват и го обиждат, е въпросът.

# 67
  • Мнения: 36 489
Разбира се - ако целият приятелски кръг се държи обидно и се опитва да го изкара като майтап,  това е признак, че е по-добре човек да си намери нови приятели.

# 68
  • София
  • Мнения: 7 992
За да смяташ, че всички те мразят, означава, че всички са емоционално ангажирани с теб. Омразата е емоция и предполага отделяне на внимание към обекта, към който е насочена. Не е здравословно да смяташ, че всички се занимават с особата ти, защото това едва ли е вярно.
Другият вариант е да си се събрал с хора, които не те харесват и на които си неприятен, та от тая малка извадка вадиш изводи за "всички".

# 69
  • Мнения: X
Тази неспособност за комуникация ще е пречка във всички сфери - приятелска, работна, учебна, интимна. Можеш да видиш по-узряла форма горе в мненията на Капризен. Той не е проблемен, той е Специален, а останалите са Тъпи. Път към самота и депресия.
  Peace
Капризен не си е "намерил" среда, в която да се е чувствал комфортно. Изявявал се е като "жертва".
Той не е бил "жертва",
а не положил мъничко усилие към доказване на собствени умения, знания и способности.
За 15 (петнадесет) години като "специален" сам споделя, че е станал мразещ!  ooooh!
За да смяташ, че всички те мразят, означава, че всички са емоционално ангажирани с теб. Омразата е емоция и предполага отделяне на внимание към обекта, към който е насочена. Не е здравословно да смяташ, че всички се занимават с особата ти, защото това едва ли е вярно.
  Peace
Именно!
Интересно е как човек сам се "вкарва" във филми, което също е нездравословно.

# 70
  • Мнения: 18 506
Според мен тук става дума човек с проблеми, които подлежат на лечение\корекция. Положителното е, че авторката е съгласна, че трябва да продължи терапията - и така има много по-големи шансове от хиляди други със същите проблеми, които обаче не са узрели за идеята, че трябва да потърсят помощ.

# 71
  • Мнения: 5 059
"Те двамата седяха срещу мен и не преставаха да говорят против мен, че съм грозна и не знам какво още не чух гледах си в телефона. Поне да си бяха запазили коментарите за след един час, когато си тръгнем"
Това психиката ми отказва да го приеме.Освен,ако не сте на 5 и коментарите не са в духа:"ти си грозна!  -не,ти си грозна!"
Как така ще ида на кафе с някой,ще си мълча и той ще изтърси от нищото:"ти си грозна"?
Що за човек би бил това?Кой го е питал,че да изказва мнение изобщо?
Нали ще стана и ще му навра кафето в гърлото.
Ако ситуациите наистина са такива,никога не бих те посъветвала да игнорираш.
Това е най-лошото ,което можеш да направиш.Малко в училище се връщам,но игнорирайки ги ще ги предизвикаш още повече,ще те сметнат за смотана и ще те нападнат повече.
Как някой ще те нарича грозна и ти ще мълчиш?
Ще му издера очите!

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 3 584
Преди около година пуснах тема тук, защото имах голям здравословно-психически проблем.
Какъв? Някаква параноидна психоза? Всичко говорят срещу мен, всички ме мразят...други налудни идеи?! Потърсете психиатър!

# 73
  • Мнения: 60
Да те мразят значи или ти завиждат щото си нещо повече от тях и те го разбират и ги е яд,или са тъпи хейтъри които си мразят просто така,или си нещо по различна и се носиш по различен начин и тва ги дразни щото са комплексари или ако наистина си им направила нещо кофти а ти казваш,че не си!Мен ми харесва даже като ме мразят,и аз съм се чудил защо обаче спря да ми пука и им отвръщам по същия начин ,като ме мразят поне да има защо!Според мене няма такъв човек да го обичат вс,пък и ще е някак тъпо Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт