Сдружение „Фридрих Шилер“ прием 2018/2019

  • 90 270
  • 767
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 4
Не мисля, че момчетата са с по-нисък бал. Моето момче е 5 резерва със 70.82 т, т.е 77-ми при момчетата и 137-ми в общия списък.

Ако разсъждавам правилно, минималният бал на момичетата е по-нисък.


Здравейте,
Честито на всички приети, ние не сме резерви даже.
Моето момиче е с 69.65 и е на  144 място в общия списък и явно сме след 84 място, което не ми се връзва с горе посочено от вас за момчетата.

От казаното от вас и от нашия резултат излиза че от 1 до 137 място има 60 (137 - 77 момчета) момичета =>  до 144 място има най-много 60  + (144  - 137) = 67 момичета (което е по-различно от след 84 място на моето дете при момичетата).
От тази сметка излиза, че моето дете трябва да бъде на 67 място, а то очевадно е след 84 място при момичетата/

Може би има някаква грешка или манипулация?
Надявах се поне тук нещата да са честни и прозрачни.

Моля, представител на Шилер да поясни.

Вероятно и аз и Вие не сме прави, защото пропускаме бройките за втори деца. Техните резултати не са непременно по-високи от тези на нашите деца.

Тъй като това не е официален форум на сдружението, малко се съмнявам някой да изрази становище тук. По-скоро трябва да се обърнем към самото сдружение. Но да не забравяме, че при подаването на документи за участие в подбора, сме се съгласили с условията (колкото и да са неясни) Simple Smile

Аз им писах и имейл на сдружението.
Можеше да го напишат някъде в класирането за да не се чудим и да бъде всичко една идея по-прозрачно.

# 151
  • Мнения: 2 298
В темата има няколко представителя на сдружението, които пишат, когато им изнася. 
Редно е да отчетем малкото подобрение (класиране с точки), за сметка обаче на премахнатата инфо за децата с предимство.

# 152
  • Мнения: 1 822
Честито на приетите ! Аз не съм представител на сдружението , но мога да кажа ,че миналата година в началото в списъка на класираните, бяха поместени децата с предимство и от средата нататък децата без. Колко е ,ориентировъчно, най-ниският бал за момчета/момичета и дали има шанс за прием, може да се съди от баловете на децата в резервите. Няма да се учудя и да  падне още, защото ,както Артури любезно отбеляза , може някой деца да искат само в 55/145-то да учат,но да не бъдат приети в училищата партньори. За 131-во надали ще има проблем за прием , но пък някои родители няма да желаят да запишат децата си там.

# 153
  • Мнения: 1 731
Аз съм навита и за 131во, но едва ли ще имаме шанс. Въпросът е дали всички класирания ще минат преди класирането в kg.sofia.bg?

# 154
  • Мнения: 183
Аз съм навита и за 131во, но едва ли ще имаме шанс. Въпросът е дали всички класирания ще минат преди класирането в kg.sofia.bg?

Помислете малко преди да пишете.

# 155
  • София
  • Мнения: 134
Здравейте и честито на всички взели изпита. Къде проверявате резултатите?

# 156
# 157
  • Мнения: 10
Има класиране, за съжаление ние не сме приети и май нямаме шанс с 60т.

Здравейте, според класирането децата с точки между 60 и 69 са най-многобройната група - около 1/4 от всички. Искам да попитам дали участвате в класирането за 55-то/131-во/145-то в ИСОДЗ и ПГУ: https://kg.sofia.bg/isodz/spots/by-region/15/2012 ?

# 158
  • Мнения: 13
Забелязвам, че миналата година още в април е било второ класиране. Тази година дали ще има?! Може би не, щом записването е чак юни. Някой има ли идея?

# 159
  • Мнения: 183
Според мен, приетите на този етап са с 99% шанс за записване. Не случайно Сдружението е публикувало по 10 резерви от момчета и момичета, а не всички останали неприети по низходящ ред...Това е направено с умисъл.

# 160
  • Мнения: 16
Здравейте,  

Аз звъннах по телефона в сдружението, за да попитам за второ класиране.

Обясниха ми, че ще изчакат класиранията в училищата и след 22.06 ще има второ класиране в сдружението за незаетите места.

 
Според мен, приетите на този етап са с 99% шанс за записване. Не случайно Сдружението е публикувало по 10 резерви от момчета и момичета, а не всички останали неприети по низходящ ред...Това е направено с умисъл.

Каква умисъл имате предвид? И 99% шанс за записване в училището или в сдружението?

# 161
  • Мнения: 183
Здравейте,  

Аз звъннах по телефона в сдружението, за да попитам за второ класиране.

Обясниха ми, че ще изчакат класиранията в училищата и след 22.06 ще има второ класиране в сдружението за незаетите места.

 
Според мен, приетите на този етап са с 99% шанс за записване. Не случайно Сдружението е публикувало по 10 резерви от момчета и момичета, а не всички останали неприети по низходящ ред...Това е направено с умисъл.

Каква умисъл имате предвид? И 99% шанс за записване в училището или в сдружението?

В Сдружението. За училищата е по-трудно предвидимо. Но няма логика детето ти да бъде прието в училището, без да е прието в Сдружението. Освен ако не смяташ да го взимаш на обяд, защото обучението по план е полудневно.

# 162
  • Мнения: 13
Да разбирам ли тогава, че миналата година приема в училището не е бил през системата на Столична община и затова рано-рано се е знаело дали се записват децата и съответно незаетите бройки?

# 163
  • Мнения: 1 731
Да разбирам ли тогава, че миналата година приема в училището не е бил през системата на Столична община и затова рано-рано се е знаело дали се записват децата и съответно незаетите бройки?

Доколкото знам за първа година приема е през системата, да.

Цитат
Аз звъннах по телефона в сдружението, за да попитам за второ класиране.

Обясниха ми, че ще изчакат класиранията в училищата и след 22.06 ще има второ класиране в сдружението за незаетите места.

Благодаря ви за отговора Simple Smile

Ето още един въпрос от мен - виждам, че в 145то опашката е станала много дълга, което значи, че вероятно ще има деца, които са приети в сдружението, но не и в училището - става много странна ситуация, и май ще има значение не само резултатът на изпита, а и как всеки ще си изиграе козовете в системата.

# 164
  • Мнения: 183
Да разбирам ли тогава, че миналата година приема в училището не е бил през системата на Столична община и затова рано-рано се е знаело дали се записват децата и съответно незаетите бройки?

Доколкото знам за първа година приема е през системата, да.

Цитат
Аз звъннах по телефона в сдружението, за да попитам за второ класиране.

Обясниха ми, че ще изчакат класиранията в училищата и след 22.06 ще има второ класиране в сдружението за незаетите места.

Благодаря ви за отговора Simple Smile

Ето още един въпрос от мен - виждам, че в 145то опашката е станала много дълга, което значи, че вероятно ще има деца, които са приети в сдружението, но не и в училището - става много странна ситуация, и май ще има значение не само резултатът на изпита, а и как всеки ще си изиграе козовете в системата.

Какви козове? Това е тото в системата. Или те теглят или не. Въпроса е ако те изтеглят, какво правиш, след като детето ти не е прието в Сдружението? Единствената опция е да го взимаш на обяд.

И по-големия въпрос е какво правиш в 1-ви клас с приема....все въпроси без отговор към днешна дата.

Общи условия

Активация на акаунт