Сдружение „Фридрих Шилер“ прием 2018/2019

  • 90 053
  • 767
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 817
 
Общи условия и правила.
    Обучението по програмата на сдружение „Фридрих Шилер“ започва от подготвителен клас. Приемът се извършва след класиране по низходящ ред на база успешно положен тестови изпит за установяване на степента на адаптивност на детето. Провеждането на изпита се поверява на екип от психолози. Приемат се по равен брой момчета и момичета. Броят на децата в предучилищна възраст и датите за сроковете за записване на кандидатите и провеждането на изпита се определят от управителният съвет.
    По изключение, с цел допълване на класове се допуска прием на деца в първи или по-горен клас. Необходимостта от такъв прием се определя от управителният съвет. Кандидатите полагат два изпита: за определяне на степента на адаптивност, който се провежда от психолога на сдружението и изпит по немски език, който се провежда от комисия от преподаватели работещи в сдружението. Датите за записването на кандидатите, провеждането на изпитите и членовете на изпитните комисии се определят от управителният съвет.

 

 Правилата за ВЪНШЕН ПРИЕМ на деца в подготвителна група за извънкласна форма на изучаване на немски език в Сдружение „Фридрих Шилер“ през учебната 2018/2019 г, може да прочетете
ТУК

  Препоръчителна литература за подготовка:
а/ Играя и уча. Концентрация, изд. Просвета
б/  Мисли бързо! Решавай бързо! Бъди пръв!, изд. Фют
в/  Голяма книга за детската градина за 4-6 години и за 5-7 години, изд. Фют
г/  Азбука на мисленето – първа част

Предишни теми
Тема 1: Тема 1
Тема 2: Тема 2
Тема 3: Тема 3
Тема 4: Тема 4
Тема 5: Тема 5
Тема 6: Тема 6


# 1
  • Мнения: 1 817
Пожелавам да я напълните с много положителни коментари,  да споделяте хубави моменти и радостни трепети и да търсите и давате ценни съвети и напътствия . Успех на малчуганите, кандидатсвтащи тази година Simple Smile Simple Smile

# 2
  • Мнения: 3 960
Надявам се за само положителни и смислено коментари в тази тема.

# 3
  • София
  • Мнения: 364
В продължение на темата за броя на кандидатите, личното ми мнение е, че тази година няма да са много повече от миналата, първо че 2012г.е малък набор, второ заради новото правило за уседналост.

# 4
  • София
  • Мнения: 304
Някъде назад из темата беше писано че са около 300 и тази година децата.
Моето дете е ПГ в 131 СОУ.
Живеем общо взето на другия край на София, но към момента нямам притеснения че няма да продължи 1 клас в това училище. Има време и скоро ще се разбере като започнат записванията. Или ще стане или не, няма какво да го дъвкаме постоянно. Всеки си е преценил рисковете.
Много съм доволна до момента от обучението, учителите и средата в която е.
Пожелавам много късмет на всички дечица на изпита в неделя ! 😁

# 5
  • Мнения: 4 236
Понамалели са като брой спрямо годината, когато кандидастваха моите деца, но и положението в Германия много се промени съдейки от новините.

# 6
  • Мнения: 47
2016 са били 670 деца, явили се на изпит за Шилер. Може да видите в статията най накрая: https://www.google.bg/amp/www.168chasa.bg/amp/5428577
Ако сега са около 300, наистина повече от 2 пъти е намаляла бройката. Еднаот причините за мен е че доста родители се притесняваха да запишат децата в 131 училище. Но от познати и от родители, пишещи в темата, виждам че и там нещата са на ниво.

# 7
  • Мнения: 4 236
Колко паралелки в 131-во са били преди Шилер?

# 8
  • Мнения: 47
Май едва са събиралии една на випуск от квартала.

# 9
  • Мнения: 1 817
По 1 за набор обкновено , Мисля , че има 2 паралелки 3 или 4 клас, но май има и липсващи такива. Около 300 деца в момента се обучават в училището, което е от ПГ до 12клас , като само 3-те ПГ , приети миналата година са 65 деца. За нормална ПГ група, миналата година имаше едва 4-5 дечица желаещи:)

# 10
  • София
  • Мнения: 364
Аз бях записала първокласника там с идеята да е в паралелка с Фарос, но не се събра необходимия минимум от 8 деца и в последния момент го отписах...

# 11
  • Мнения: 1 702
Цитат
Не знам дали ще ри е от помощ, но мога да ти кажа как обясних на дъщеря ми да брои срички. Тя е на 4 и половина и доста добре се справя. Слага юмруче под брадичката и казва бавно думата. На всяка сричка брадичката удря юмручето и брои ударите. Можеш да опиташ ако искаш.

Ioanna, благодаря ти. Бях чела за този способ в друга тема (може би за НУКК), ще се опитам да й покажа, но тя отказва изобщо да се занимава в момента Simple Smile Желая успех на всички утре Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 364
Какво трябва да носят децата и ние трябва ли да носим нещо- вх.номер, копие от акт за раждане?
Колко по-рано трябва са сме там?
Изпитът е в 131во, нали?😁

# 13
  • Мнения: 16
Здравейте! Ние се разходихме до училището (131-во), за да се ориентираме и да сме по-спокойни утре. На входа има разлепени списъци. Разпределени са в стаи по 15деца. За трите стартови часа имаше по 10-тина стаи. Това прави около 450 кандидати. Това за тези, които се вълнуват от общия брой.

Иначе за утре на нашето листче пише 30мин по-рано. Листчето с вход.номер, вода и химикал ще си вземе.

Успех!

# 14
  • Мнения: 1 817
Тази информация ме радва - миналата година бяха по-малко кандидатите - 300-350 по спомен. Явно , въпреки допълнителните ограничения,откъм на прием в училищата, тенденциозните писанията на съфорумки и изборът на училище партньор (131-во) - интерес все още има.
Успех на дечицата утре!

Общи условия

Активация на акаунт