Сдружение „Фридрих Шилер“ прием 2018/2019

  • 90 336
  • 767
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 731
В системата приемът за училищата е обявен за полудневен, което значи, че тези деца ще са полудневно там, ако не са приети в Шилер, не е ли така?

За градините поне, ако си приет, но не запишеш детето, но подадеш заявление, че не желаеш да го запишеш - не си губиш точката за първо желание. Не знам как да тълкувам сега наредбата.

# 196
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Препоръчвам на всички родители с приети деца да запишат и второ желание в не толкова желаното 131, за да може да запълним бройката в сдружението Wink След обявяване от сдружението, че са запълнили капацитета, приетите в училищата , но не и в сдружението или остават половин ден или изтеглят документите 🤪
Танто за танто
Те спъват приетите, приетите спъват тях.
🙉🙈🙊

Няколко пъти прочетох написаното от вас и някак не мога да го проумея. Според вас, ако едно дете е прието в училището, а не в сдружението, то родителите му ще изтеглят документите от детската градина, ще го запишат в училището и в последствие ще му изтеглят документите. И това само, за да "спънат" приема на други деца.
Правилно ли ви разбирам?
Някак не мога да си представя, че разумен човек може да направи подобно нещо. Как ще му приемат детето обратно в градината? Не виждам как неприетите в Шилер деца, чиито родители искат да ги запишат в ПГ група, в училище, спъват приетите. Все пак тези бройки в ПГ не са резервирани за приетите в сдружението. Напротив - те са за всички деца. Ако приетите в Шилер очакват сигурно място в училище, то общинското такова, не може да им го гарантира. И не приемайте думите като заяждане или някаква неприязън към сдружението. Изхождам от собствената си ситуация. Искам дъщеря ми да бъде ПГ в училище. Няма значение дали има или няма Шилер или Дикенс или каквото и да е. Аз искам това и така смятам, че е подходящо за нея. Шилер е чудесна инициатива и разбира се тя се яви на изпит. Не изкара достатъчно точки и не е в списъка на класираните. Ако обаче бъде приета през системата на ИСОДЗ, аз ще я запиша в училището и ще си организирам взимането на обяд.
От вашите думи (а и от написаното от други потребители) оставам с впечатлението, че аз едва ли не ще отнема мястото на друго дете. Извинете ме, но това ми оставя едно неприятно усещане, че тези паралелки са само за приетите в Шилер деца и моето дете няма място там. Уви това не е така и се надявам това ми впечатление да е грешно. Моето дете има пълното право да се обучава в ПГ и ако бъде класирано от системата, ще бъде записано.
Обратното също не го разбирам. Как едно дете прието в Шилер ще спъне приема на моето?

В крайна сметка скоро всичко ще стане ясно. Електронната система ще определи кои деца са приети и кои не. А след това... какво решение ще се вземе за разпределението им по паралелки и обучението им, е въпрос на адекватно управленско решение от страна на директора на училището.

# 197
  • Мнения: 31
Не го приемам като заяждане Simple Smile
И, да , училището изобщо не е на сдружението.
Записвайки моето дете като 2 желание в 131 не спъва вашето от прием в 145... предполагам.
По скоро би ме притеснило, ако има родители, чиито деца не са приети в сдружението, но тайничко се надяват на прозорче да ги приемат и в сдружението, ако се запишат в едно от училищата. Grinning

# 198
  • Мнения: 2 298
Drina, години наред училищата работещи със сдружения бяха запазена територия за деца приети в сдружението. Приема в училището се натъкмяваше за да пасне на приема в сдружението. Сега обаче, нещата са различни и някои от приетите в сдружението се чудят какво да измислят и как да си гарантират прием и в училището, защото иначе ще си останат приети в Шилер, но само толкова.

# 199
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Drina, години наред училищата работещи със сдружения бяха запазена територия за деца приети в сдружението. Приема в училището се натъкмяваше за да пасне на приема в сдружението. Сега обаче, нещата са различни и някои от приетите в сдружението се чудят какво да измислят и как да си гарантират прием и в училището, защото иначе ще си останат приети в Шилер, но само толкова.

Надявам се, много се надявам лека полека всичко да стане прозрачно и подредено. Аз искам и моето дете и вашите деца да се учат. Сигурна съм, че ще станат прекрасни умни и уверени младежи и девойки. Новата наредба за прием в 1 клас не е идеална, но е опит да се спрат някои порочни практики. Естествено винаги ще има доволни и недоволни.
Пак ще кажа, сдружения като Шилер са прекрасна инициатива. Би следвало да помислят за работещо решение в новите условия.

Не го приемам като заяждане Simple Smile
И, да , училището изобщо не е на сдружението.
Записвайки моето дете като 2 желание в 131 не спъва вашето от прием в 145... предполагам.
По скоро би ме притеснило, ако има родители, чиито деца не са приети в сдружението, но тайничко се надяват на прозорче да ги приемат и в сдружението, ако се запишат в едно от училищата. Grinning

Радвам се, че сте ме разбрала. Рядко пиша в темата, защото тук има достатъчно спорове и често хората четат между редовете. Аз лично, ако приемат дъщеря ми в ПГ, не се надявам да я обучават от сдружението. Предполагам, че от приетите братя и сестри има деца с по-нисък резултат от нейния. Въпреки това уважавам правилата за прием на сдружението и не мисля, че ще има обучение "по милост".

Последна редакция: пт, 20 апр 2018, 20:26 от Drina

# 200
  • Мнения: 184
Ами кажете, ако ви приемат в ПГ и ако Шилер започнат да ви обучават по милост. Ако имате смелост де, но едва ли.

# 201
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Ами кажете, ако ви приемат в ПГ и ако Шилер започнат да ви обучават по милост. Ако имате смелост де, но едва ли.

Обещавам, ще споделя. Нямам никакви притеснения.
Аз за друго си размишлявам. Представете си клас (от обявените от училището 24 деца), в който 20 деца са приети в сдружението, а останалите 4 не. Какво ще ги правят тези 4 деца? Дори да е само 1 дете. Обучението в ПГ е по утвърдени стандарти, но все пак сигурно има методики на сдружението. Иначе нямаше да има отделни преподаватели за паралелките на Шилер. Интересно ми е ако се получи смесен клас как по-точно ще обучават децата, които не са приети в сдружението? Но това са само хипотези, които можем да си спрягаме до безкрай.

# 202
  • Мнения: 184
Ами кажете, ако ви приемат в ПГ и ако Шилер започнат да ви обучават по милост. Ако имате смелост де, но едва ли.

Обещавам, ще споделя. Нямам никакви притеснения.
Аз за друго си размишлявам. Представете си клас (от обявените от училището 24 деца), в който 20 деца са приети в сдружението, а останалите 4 не. Какво ще ги правят тези 4 деца? Дори да е само 1 дете. Обучението в ПГ е по утвърдени стандарти, но все пак сигурно има методики на сдружението. Иначе нямаше да има отделни преподаватели за паралелките на Шилер. Интересно ми е ако се получи смесен клас как по-точно ще обучават децата, които не са приети в сдружението? Но това са само хипотези, които можем да си спрягаме до безкрай.

Ами вие може да сте такъв реален пример. Не сте приети в Сдружението, но имате шанс, равен с другите, да бъдете приети в училище. Какво ще правите с вашето дете? Шилер са написали, че няма да обучават вашето дете. Паралелки към Дикенс няма да има тази година. Та каква ви е концепцията ?

# 203
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Ами кажете, ако ви приемат в ПГ и ако Шилер започнат да ви обучават по милост. Ако имате смелост де, но едва ли.

Обещавам, ще споделя. Нямам никакви притеснения.
Аз за друго си размишлявам. Представете си клас (от обявените от училището 24 деца), в който 20 деца са приети в сдружението, а останалите 4 не. Какво ще ги правят тези 4 деца? Дори да е само 1 дете. Обучението в ПГ е по утвърдени стандарти, но все пак сигурно има методики на сдружението. Иначе нямаше да има отделни преподаватели за паралелките на Шилер. Интересно ми е ако се получи смесен клас как по-точно ще обучават децата, които не са приети в сдружението? Но това са само хипотези, които можем да си спрягаме до безкрай.

Ами вие може да сте такъв реален пример. Не сте приети в Сдружението, но имате шанс, равен с другите, да бъдете приети в училище. Какво ще правите с вашето дете? Шилер са написали, че няма да обучават вашето дете. Паралелки към Дикенс няма да има тази година. Та каква ви е концепцията ?

Естествено, че съм реален пример. Иначе защо изобщо ще го мисля. Както писах по-рано, искам дъщеря ми да изкара ПГ в училище. Абсолютно съм наясно, че е полудневна форма на обучение и естествено съм подготвена. Също съм наясно, че Шилер няма да обучават деца извън сдружението и Дикенс няма да имат паралелки. Това не променя по никакъв начин моето намерение. Притеснението ми е да не се получи двоен стандарт в обучението и децата да се чувстват по някакъв начин "различни".

# 204
  • Sofia
  • Мнения: 4 481
Най-лошото, което може да направи сдружението е, да прави класирания, докато не запълни всички обявени бройки в 145-то. В този смисъл, деца,които не са приети сега, ще изместят деца, издържали теста, но незаписани в училището по една или друга причина. Дано не се стигне до там, защото тогава подборът, изпитът стават абсолютно безмислени.
Мисля, че училището приема ПГ, само заради Шилер. Базата е малка и нищо не пречи, ако няма Шилер, директорът да се спре изобщо приемът в ПГ и да се оставят повече места за първи клас например. Само че, ако Шилер изчезне, за 2-3 години кандидатите от квартала рязко ще намалеят. Не веднага разбира се, инерцията ще се задържи  известно време.
Не знам доколко съм права, но според мен Шилер трябва да избута децата от горните класове и да спре сътрудничеството с училището, ако не се получат що годе нещата тази година. Да се търси голямо и не толкова желано училище в друг/съседен квартал. Това напрежение около 145-то просто идва в повече.
Пак казвам - основният проблем не е за приема в първи клас вече. Адресите ще има време да се сменят за следващите набори. Имам няколко приятелки с деца, които ще са първи клас и всички смениха адресите си. Не става дума само за 145-то, и за други училища в центъра. Така че това не е толкова проблемно. Но за ПГ в случая адресът е второстепенен. Ще играе жребият основно. 

# 205
  • Мнения: 4 036
За ПГ също може да се с мени адреса. Там даже не искат уседналост и може от сега да се смени за текущата кампания

# 206
  • Мнения: 2 298
Аз за друго си размишлявам. Представете си клас (от обявените от училището 24 деца), в който 20 деца са приети в сдружението, а останалите 4 не. Какво ще ги правят тези 4 деца? Дори да е само 1 дете. Обучението в ПГ е по утвърдени стандарти, но все пак сигурно има методики на сдружението. Иначе нямаше да има отделни преподаватели за паралелките на Шилер. Интересно ми е ако се получи смесен клас как по-точно ще обучават децата, които не са приети в сдружението? Но това са само хипотези, които можем да си спрягаме до безкрай.
Ръководството на училището няма да направи смесени класове. Ще получат списък с децата в Шилер и ще ги разпределят, така, че класовете да са по сдружения: Шилер или Дикенс (145 ОУ); Шилер или Фарос (131 СУ); Шилер, Фарос, Луис Карол или Престиж (55 СУ). Дикенс приемат всички, които имат интерес и съответно ще се появят на първата родителска среща за да предложат услугите си.
Реално всички са на училище и имат часове до обед, а следобед са на занималня в сдружението, делят се на групи за да учат езици; пишат, играят. Децата, които не са в сдружение си тръгват.  В същност това повдига друг интересен въпрос за задължителното целодневно обучение в началните класове, което училището е длъжно да организира и което в тези училища не съществува.

# 207
  • Sofia
  • Мнения: 4 481
За ПГ също може да се с мени адреса. Там даже не искат уседналост и може от сега да се смени за текущата кампания

Ако погледнеш списъците, ще видиш, че ще има жребий независимо, че адресът е в квартала. Тоест адресът не гарантира нищо.

# 208
  • Мнения: 31
Да, това вече звучи доста разумно. И според мен няма да смесват учениците.
При положение , че в 3те училища приемат общо около 220 деца, въпреки, че в едното фигурира и Карол, те пак се въртят около 200. Приетите деца са 140. Остават едни 60 деца. Преспокойно може да направят 3 паралелки извън сдружението в двете желани училища за деца, които искат да учат предучилищна в даденото училище. Simple Smile

# 209
  • Мнения: 184
За ПГ също може да се с мени адреса. Там даже не искат уседналост и може от сега да се смени за текущата кампания

Ако погледнеш списъците, ще видиш, че ще има жребий независимо, че адресът е в квартала. Тоест адресът не гарантира нищо.

9те точки са деца от всички Младости в общия случай на общата опашка. Въпроса е че сега ако влязат дечица от Младост 4 да кажем, следващата година в първи клас, не могат да продължат. Има теоретичен шанс да продължат, но много от тях ще отпаднат, защото няма да имат адресна регистрация в прилежащата територия.

Общи условия

Активация на акаунт