Операция на щитовидна жлеза -15

  • 69 182
  • 771
  •   2
Отговори
# 585
  • Мнения: 956
No4ko25, от все сърце желая успех! Мога да ви посъветвам само да се консултирате с възможно най-много специалисти и спокойно да сондирате мненията и да вземете решение. Доц.Сечанов, проф. Пандев, а защо не и специализираната ендокринна клиника на 13 ет.в Майчин дом - проф.Ковачева, д-р Шинков и др.(там правят и биопсиите, мислили ли сте за биопсия?)

Благодаря!

Опитвам се да запазя час при д-р Пандев - но в Дойче клиник никой не вдига, в Спектър били изчерпани часовоте при него, на 087 701 2003 също никой не вдига... една колежка ми каза, че прегледжал и в EURO VITA CLINIC на Околовръстен път, комплек Царско село, но и там не вдигатот 3 часа звъня. Пише, че приема вторник от 15:00 ч., но не съм убедена, че тази информация е актуална.

Ако някой има директен телефон на проф. Пандев, ще съм му много благодарна!!

За съжаление не мога да помогна с директен телефон, но ако имаш възможност да пътуваш, провери в Хасково. Там също има дати, събота и неделя веднъж месечно мисля, в мед. център д-р Вълканов. Лятото запазих час без проблем. И в Банско преглежда, но там не знам къде точно.

# 586
  • Мнения: 347
No4ko25, от все сърце желая успех! Мога да ви посъветвам само да се консултирате с възможно най-много специалисти и спокойно да сондирате мненията и да вземете решение. Доц.Сечанов, проф. Пандев, а защо не и специализираната ендокринна клиника на 13 ет.в Майчин дом - проф.Ковачева, д-р Шинков и др.(там правят и биопсиите, мислили ли сте за биопсия?)

Благодаря!

Опитвам се да запазя час при д-р Пандев - но в Дойче клиник никой не вдига, в Спектър били изчерпани часовоте при него, на 087 701 2003 също никой не вдига... една колежка ми каза, че прегледжал и в EURO VITA CLINIC на Околовръстен път, комплек Царско село, но и там не вдигатот 3 часа звъня. Пише, че приема вторник от 15:00 ч., но не съм убедена, че тази информация е актуална.

Ако някой има директен телефон на проф. Пандев, ще съм му много благодарна!!
Да, аз също съм "За" докато осъществи контакт с проф. Пандев да потърси д-р Шинков в Майчин дом и евентуална биопсия, ако не сте правили досега.Не боли и не е травмираща особено ако я прави д-р Шинков.

# 587
  • Мнения: 11 737
Здравейте, реших, че на някой може да му е от полза Simple Smile

Бъдете здрави и усмихнати Simple Smile
Проф. Пандев - 0879 440 257. Опитайте с този, но не знам дали е актуален все още.

# 588
  • София
  • Мнения: 540
Много Ви благодаря!

Не сме правили биопсия, защото така или иначе ни казаха, че трябва да се оперира. Но направихме изследвания на Тиреоглобулин и стойностите са много високи - 1800 при допустими до 78. Което доколкото разбирам е маркер за карцином Sad И затова сега се налага да побързаме с операцията.

Днес се консултирахме с доц. Сечанов и той смята, че трябва веднага да се оперира и да се премахне цялата жлеза. Понеже става дума за детето ми, искам да сондирам поне още едно мнение.

# 589
  • Мнения: 11 737
Пробвайте утре пак на този номер на първа страница. Все ще вдигне сестрата. Доколкото разбрах, вече не отговаря той лично. Дано успеете да запишете час.
И доколкото можете се успокойте. Всичко ще е наред Simple Smile
Тук има немалко оперирани с карцином и от двамата. Едни от най-добрите ни специалисти.

# 590
  • Мнения: 1 731
Здравейте, дори да в карцином, в много много малко случаи е агресивен такъв. Др Пандев ми показа случай на бременна с  карцином, която е изчакал да роди след като се е консултирал и с чуждестранни лекари. Така че задължително поискайте няколко мнения!

# 591
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Спокойно, ясно е че сте уплашена, но се мъчете да мислите разумно. Тиреоглоболина е маркер за папиларен карцином, а той е бавен и муден. Много сме в темата с тази диагноза и сме си живи и здрави Simple Smile

# 592
  • Мнения: 894
Аз ви съветвам да направите биопсия, това ще ви е една предварителна информация, която определя и решението дали да се махне цялата жлеза, а и колкото повече предварителна диагностика - по-добре. В някои случаи напр. проф.Пандев запазва част от жлезата (ако случаят го позволява). При папиларен карцином напр.не се развиват нещата с главоломна скорост и имате възможност да обмислите сравнително спокойно. Аз съм с такава диагноза, оперирана съм, качество на живот - като преди това (пу-пу).
Личният телефон на д-р Пандев, който ви посочва Мереленда е актуален, но той не вдига на непознати номера. Чете си обаче смс-ите. А на телефона на секретарката звънете по-упорито, кажете че става дума за детенце, по моята логика е човешко да ви вмъкне в графика.
Още веднъж желая всичко да се разреши по най-добрия начин!

# 593
  • София
  • Мнения: 540
Благодаря ви от сърце на всички, много ми е полезен всеки съвет - особено от хора, минали през нещо подобно. Проф. Пандев ми писа отговор на мейла, сега остава и да успее наистина да ни вмъкне в графика.

# 594
  • Мнения: 894
Благодаря ви от сърце на всички, много ми е полезен всеки съвет - особено от хора, минали през нещо подобно. Проф. Пандев ми писа отговор на мейла, сега остава и да успее наистина да ни вмъкне в графика.

Браво, бързо действате, ето вече сте се свързали с двамата препоръчвани лекари. Дръжте ни в течение!

# 595
  • Мнения: 894
No4ko, а само 1 път ли изследвахте тиреоглобулина? Изключихте ли лабораторна грешка? (Моят преди операцията беше около 80 при същата като цитираната от вас референтна граница)

# 596
  • Мнения: 347
Знам че, хормонът  се приема сутрин минимум 30/40 мин. даже е по-хубаво 1час преди закуска;кафе и т.н. Но имам питане: точно в един и същи определен час ли трябва да е или може +/- час понеже нощем ставам около 4-5 часа до тоалетна и го пия тогава, за да не чакам после като стана, а за работа ставам в 6и20?

# 597
  • Мнения: 894
Знам че, хормонът  се приема сутрин минимум 30/40 мин. даже е по-хубаво 1час преди закуска;кафе и т.н. Но имам питане: точно в един и същи определен час ли трябва да е или може +/- час понеже нощем ставам около 4-5 часа до тоалетна и го пия тогава, за да не чакам после като стана, а за работа ставам в 6и20?
Не, не е нужно в един и същи час. Няма значение, ако днес го пиеш в 5 сутринта, а в неделя станеш в 9 и го изпиеш тогава например. Отстоянието от храна е както казваш. За кафе са ми казвали доктори 2 часа.

# 598
  • Мнения: 393
Знам че, хормонът  се приема сутрин минимум 30/40 мин. даже е по-хубаво 1час преди закуска;кафе и т.н. Но имам питане: точно в един и същи определен час ли трябва да е или може +/- час понеже нощем ставам около 4-5 часа до тоалетна и го пия тогава, за да не чакам после като стана, а за работа ставам в 6и20?

Хормона го пия всеки ден по едно и също време, дори и в събота и неделя. Така ми е по-лесно, сутрин го пия в 6 часа и като стана в 8 вече мога да пия кафе....

# 599
  • Мнения: 18
Здравейте, имам назначена операция при др Ганчев в ендокринологията на Майчин дом? Има ли оперирани от него и мнения? Мен ми го препоръчаха.

Общи условия

Активация на акаунт