Операция на щитовидна жлеза -15

  • 69 280
  • 771
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 11 746
Веднага се сетих за името. Много отдавна го препоръчваха като добър хирург. Има няколко разпръснати препоръки. Предполагам някой ще се включи с коментар, но все пак намерих тези.

Поста на Мили тук: http://www.bg-mamma.com/?topic=364881.285
Поста на Доби: http://www.bg-mamma.com/?topic=684003.90
Силви - http://www.bg-mamma.com/?topic=571275.615
И тук има мнения: http://www.bg-mamma.com/?topic=943961.435

# 601
  • София
  • Мнения: 540
Здравейте, имам назначена операция при др Ганчев в ендокринологията на Майчин дом? Има ли оперирани от него и мнения? Мен ми го препоръчаха.

Здравейте, на нас ни препоръчаха също д-р Ганчев както и д-р Кънев от клиниката по ендокринология. Отзивите и за двамата са добри.

# 602
  • Мнения: 361
Говорила съм с оперирана от Ганчев - белегът беше почти незабележим, отзивите като цяло са много добри.

# 603
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
Здравейте, към преминалите операция, колко време след нея TSH влиза в норми?

# 604
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Здравейте, към преминалите операция, колко време след нея TSH влиза в норми?

Е поне 2-3 месеца си трябват докато се налучка дозата.

# 605
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
В групата има ли някой опериран поради ниско TSH и с голям възел, който след операцията да е успял забременее?

# 606
  • Варна
  • Мнения: 10 493
В групата има ли някой опериран поради ниско TSH и с голям възел, който след операцията да е успял забременее?

Имаме забременяла и горда майка вече на близнаци без грам жлеза на висока доза хормон. Само, че вече няма време да пише Joy

# 607
  • Варна
  • Мнения: 1 366
мдааа, аз съм гордата майка с близнаците😂😂😂

# 608
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
мдааа, аз съм гордата майка с близнаците😂😂😂


Живи и здрави да са ви дечицата! Ако е удобно ще съм благодарна за всяка споделена информация, може и на лични, за да не досаждаме в групата. Благодаря!

# 609
  • Мнения: 23
Здравейте! Искам да попитам тези,които са без жлеза имате ли шум в ушите и пукане в ушите при преглъщане? Ужасно е направо ще полудея🤯

# 610
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Какви физиологични промени настъпват при премахване на цялата жлеза?!?

# 611
  • тук и там
  • Мнения: 11 574
 И мен това ме интересува. Вълнува ме и  дали ще напълнея след махането на жлезата,че и сега съм  със наднормено .И дали ще усещам неща от сорта на  умора,липса на енергия,нерви, депресия ....То е ясно че ще има няколко месеца докато уцелят дозата на хормоните ,ама при положение че сега се чувствам добре..Та главно от това ми идват колебанията.Имам дата вече -на 27.11 ще е операцията.И ще е първата в живота ми..
Хормоните ми са перфектни според изследванията.Само заради  един възел ще си правя операцията.

# 612
  • Мнения: 23
[video][/video]
И при мен беше така,но всичко мина. Умората си я имам, понякога и нерви, но килограмите не качих. Дозата ми вече е добре на само това пукане в ушите. Не знам дали е от железата. Не се притеснявай всичко ще е наред! Успех!

# 613
  • Мнения: 894
Моят личен опит: получих шум в ушите през 2015 г.след сериозен ринит, нищо общо с щитовидната. Ходих по лекари, много нерви потроших. После покрай раждане и след това покрай диагнозата и операцията тотално се отфиксирах от тоя проблем и така до ден днешен хич не му обръщам внимание вече. Чела съм много форуми и споделени мнения, никъде не съм срещала за връзка щ.жлеза-шум в ушите. Ако така ви успокоявам.
За физиолигични промени година и половина след операцията - не, нямам. Случва се да си кажа - ето сега как се скапвам след работа, това е щото съм инвалид без орган, но после се сещам ще винаги е било така. От 64 станах 82 кила преди 4 години без никаква връзка с жлезата да има. След това и повече бях покрай бременността.  Сега пак съм 82, т.е.не съм надебеляла повече след операцията, напротив, но не съм и свалила всичко, въпреки високата доза тироксин, защото не се спирам с тестото и сладкото. 😊 С което казвам, че не, нямам физиологични промени след операцията - спя нормално, активна съм нормално, изморявам се в нормални ситуации, и т.н., но бих могла и субективно да си нарочвам тая причина за сума неразположения. По-скоро аз се притеснявам в дългосрочен план как ще се отрази синтетичния хормон на сърце и кости, но това са си мои притесния не знам от къде породени (Е, за остеопороза ме е предупредил лекар да се следя след 40г.) И след това се сещам за позната без жлеза след карцином, оперирана на 19 г.  и как сега е в топ форма 20 години след операцията и си казвам, че всичко ще е наред!

Последна редакция: нд, 21 окт 2018, 22:07 от Anikka

# 614
  • Пловдив
  • Мнения: 66
И при мен нямаше особени промени след операцията.Вкарах ТСХ  в норма за два месеца и без особени неразположения,като се има в предвид,че от 96 стана о.15.Дейна съм,активна,трудно се уморявам(работя по 12-14 часа на ден),спя като пън.Всичко това отдавам на принудителната хиперфункция в която съм и на промяната в храненето.Като негатив от липсата на жлеза мога да отбележа силен летен косопад,много суха кожа,и при много ниско тсх(0.005)силна раздразнителност,екстрасистоли.Не напълнявам,но не мога и да отслабна.

Общи условия

Активация на акаунт