Измами в интернет

  • 7 130
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Не,въобще не мисля така...Ей така си пуснах тема просто да има к'во да си пишем??!!Та.. дори и да не тръгне някой да търси,преди това може вече да го е прочел тук?!Амаа нее..,нали трябва първо да се провери?!Дам,темата ми е толкова странна и непонятна,че да не повярваш,че могат да те излъжат в интернет..Разбира се аз си пазя номерчето и даже продължавам да си пращам смс-чета... 😂А за темата защо да не я пусна сега,сега съм решила(сетила),сега я пускам.Винаги ще има измами...Странно е разсъждението ви!Достатъчно е да се види и да се разбере каква е схемата на измамата,номера лесно може да се промени,какъвто и да е номера,достатъчно е да се знае,че дадено нещо е лъжа!И честно казано сега покрай коментиращите за фейсбук,разбирам,че не бива да съдя хората забити в фейсбук-а си,това си е тяхното време,тяхните занимания и мен грам не ми дреми защо и как се забил някъде!Един е забит в този сайт,друг другаде...!Всеки има правото да си прави каквото иска щом не пречи на другите!
Еми ето има такива,като видиш евтино и се хвърляш и ти излиза по скъпо ама..Как да провериш?Добри коментари и всичко изглежда наред..Можеш да ни споделиш сайта ако го знаеш за да не се опарят други и като мен глуповати..Сетих се и за друго за което бях чела някъде.. Изпращат ти смс в,който пише,че си абониран за някаква игра или за нещо за което идея си нямаш и ако искаш да си приключиш абонаментта да им върнеш смс,който уж е безплатен,а всъшност те дерат.

А ти мислиш ли, че който не проверява за какво и къде плаща - като тебе, ще провери в тази тема пък точно? След като е било преди години това с Фейсбук и от години нямаш такъв, защо сега пускаш темата?

Докато има агнета, ще има и вълци.

Темата ти е странна, защото не споменаваш нищо конкретно - нито въпросния номер, нито конкретен уебсайт, а чакаш другите да пишат, защото ...?! Пиши с точни данни, щом твърдиш, че е за взаимопомощ.

# 16
  • Мнения: X
Има вълнА от някакви мними военни ветерани от Афганистан, които омайват възрастни дами с цел да изкопчат пари от тях. Обикновено твърдят, че са вдовци, а профилите им са с 1-2 снимки. Майката на една приятелка редовно получава съобщения от такива.

# 17
  • Мнения: 7
Има вълнА от някакви мними военни ветерани от Афганистан, които омайват възрастни дами с цел да изкопчат пари от тях. Обикновено твърдят, че са вдовци, а профилите им са с 1-2 снимки. Майката на една приятелка редовно получава съобщения от такива.

Това сега го научавам и явно не случайно вчера получих поканата от този господин
Скрит текст:

# 18
  • Мнения: X
Това са мошеници. Снимката всъщност изобщо не е на човека, чието име и чин се използва, а са някакви тарикати я от Нигерия, я от някоя друга африканска държава.

Аз преди години се бях регнала в международен сайт, в който ми писа един подобен. Представянето му беше все едно четеш някакво CV за назначаване на работа. И той вдовец Wink Само като видях снимките, които най-вероятно са копирани от нета, усетих, че има нещо гнило. Като му зададох няколко въпроса, съвсем стана ясно, че използва някакви готови текстове и не отговаря никак адекватно. Като пуснах имената на човека в търсачката, излезе инфо от някакъв форум, че това е фалшив профил на някакъв нигериец, който е успял да измами няколко жени. Съжалили се над бедния вдовец и му пратили пари.
Най-тъпото е, че като сигнализирах на сайта, не предприеха абсолютно нищо и този все някоя е успял да излъже. Даже ей така от кумова срама не казаха, че ще проверят доколко е читав профила.
Явно сега са плъпнали негови подобия във ФБ, защото тази позната е получила няколко покани от различни маршали с ордени Laughing

# 19
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
Ох, веднага някой да нападне!
Аз пък искам да кажа, че описаното е много характерно за интернет измамите - взимат парите и бегат.
Обикновено регистрират фалшиви сайтове и мейли в страни извън БГ, където не могат да се проследят.
Aaa в грешка си. В полицията се опитаха да ме убедят, че такива умници ги хващали на момента Smile

# 20
  • Мнения: 25 634
Еми ето има такива,като видиш евтино и се хвърляш и ти излиза по скъпо ама..Как да провериш?

Пускаш името на сайта в гугъл и допълваш "мнения". И "отзиви" върши работа.
Наскоро ми излизаше във фейса реклама на сайт с много красиви дрехи на смешно ниски цени. Не ми беше за евтинджоса, колкото това, че дрехите бяха точно по мой вкус. Но подозрително ниските цени ме усъмниха. Пуснах го в Гугъл, и о! чудо! Веднага изскочиха предупреждения от форума, включително и няколко теми, посветени на тези мошеници.  Laughing

# 21
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Постоянно някакви уж американци военни ми пращат покана за приятелство. Трия покани и блокирам, това са измамниците. Но някои им се връзват.

# 22
  • Мнения: 250
Има вълнА от някакви мними военни ветерани от Афганистан, които омайват възрастни дами с цел да изкопчат пари от тях. Обикновено твърдят, че са вдовци, а профилите им са с 1-2 снимки. Майката на една приятелка редовно получава съобщения от такива.

Това сега го научавам и явно не случайно вчера получих поканата от този господин
Скрит текст:

Мъжът от снимката е починал още през 2014г., наистина има нещо общо с Афганистан - бил е убит там.
Аз получавам сравнително често покани от непознати с 0 общи приятели и с (единствена) качена снимка преди 5 часа - направо ги блокирам.

# 23
  • Мнения: 30 802
В момента гледам, че българи още не са си научили урока за пирамидите и дават пари на една схема с криптовалути. Обаче и германци дават. Чакам я да гръмне скоро. Всеки месец има такива схеми, ама - кьорав карти не играе...

# 24
  • Враца
  • Мнения: 2 667
Постоянно някакви уж американци военни ми пращат покана за приятелство. Трия покани и блокирам, това са измамниците. Но някои им се връзват.

Пък на мен само от Военноморския флот!  Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 1 017
На мене също ми беше писал някакъв от Афганистан, отговорих му, но му писах, че си имам мъж, даже, че му е бивш колега и той спря да ми пише.  Joy

# 26
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Има вълнА от някакви мними военни ветерани от Афганистан, които омайват възрастни дами с цел да изкопчат пари от тях. Обикновено твърдят, че са вдовци, а профилите им са с 1-2 снимки. Майката на една приятелка редовно получава съобщения от такива.

Това сега го научавам и явно не случайно вчера получих поканата от този господин
Скрит текст:

Мъжът от снимката е починал още през 2014г., наистина има нещо общо с Афганистан - бил е убит там.
Аз получавам сравнително често покани от непознати с 0 общи приятели и с (единствена) качена снимка преди 5 часа - направо ги блокирам.
Ха! И аз съм получила същата покана от същият човек!  Директно трия и блокирам. Интересно, ако той не е между живите вече, кой пуска покани от негово име? Да не би да са пак нигерийските измамници?

# 27
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
Явно и аз съм от поканените, станахме вече. Но всъщност като се сетя една позната на възраст 50+ си пишеше с с този господин (незнайно кой), дори и беше поискал банковата сметка да и изпраща пари, представяше се за много богат с имение, прислуга и т.н., има хора които им се връзват.

# 28
  • European Union
  • Мнения: 1 387
Мен пък много ме дразнят тези писма, които постоянно получавам в пощата си. Предполагам, че ако са на английски, може и да им се върже някой, но на български едва ли имат шанс (заради кофти превода). И въпреки това постоянно идват:
Скрит текст:
скъп ,
За новата година актуализацията на нашата банка е да ви уведомим, че профилът ви е временно деактивиран.

Какво трябва да направя ?


За да продължите, трябва само да попълните данните си за повече сигурност.
копирайте / поставете тази връзка в лентата на браузъра си: ....... и така нататък

# 29
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
Мен пък много ме дразнят тези писма, които постоянно получавам в пощата си. Предполагам, че ако са на английски, може и да им се върже някой, но на български едва ли имат шанс (заради кофти превода). И въпреки това постоянно идват:
Скрит текст:
скъп ,
За новата година актуализацията на нашата банка е да ви уведомим, че профилът ви е временно деактивиран.

Какво трябва да направя ?


За да продължите, трябва само да попълните данните си за повече сигурност.
копирайте / поставете тази връзка в лентата на браузъра си: ....... и така нататък
И аз получих същото писмо от Fibank, което точно съвпадна с източването на картата ми, но го изпратих на мениджърката в банката и тя ми каза изобщо да го игнорирам, че е фейк.

Общи условия

Активация на акаунт