Дясна или лява ръка

  • 2 275
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 818
И според мен е по-добре детето да си използва ръката, която иска, а на госпожата от детската й кажи да си обнови знанията или да се пенсионира.

# 31
  • Мнения: 1 370
В ниаккъв случай не насилвай детето да използва дясната си ръка. Баща ми е левичар и като малък е ял много бой, за да пише с дясната. Не искам да ви казвам, каква омраза изпитва към писането. Синът ми също за сега предпочита да използва лявата ръка и ще го оставя абсолютно сам да прецени коя да му е водещата половина

# 32
  • Мнения: 1 102
И моя син си служи повечко с лявата ръка.Не съм и помисляла да му сменя този навик.
Мисля че трабва да се остави на детето.  bouquet

# 33
  • Мнения: 49
Моят син също пише и се храни с лявата ръка. Ако така му е удобно и генетично заложено, защо да се мъча да го променям и да вървя срещу природата.

# 34
  • Мнения: 667
Нашата дъщеря е левичарка. Когато се старае, пише  красиво. А рисува страхотно - все с лявата. Забелязах, че работи с мишката на компютъра с дясната без проблеми.
Ама и аз исках да пише с дясната, на на сила не стана.
Писане с дясната ръка - това наистина са били изисквания едно време. Сега не е така. 

# 35
  • София
  • Мнения: 39 762
Дияна също борави с дясната ръка с компютърната мишка. Всичко друго прави с лявата.
Но си мисля, че това с мишката е страхотно. Аз нал нон стоп бачкам на компа, и кат гепа мишката, а трябва да напиша нещо... си мечтая да мога да пиша с лявата Simple Smile

# 36
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Дияна също борави с дясната ръка с компютърната мишка. Всичко друго прави с лявата.
Но си мисля, че това с мишката е страхотно. Аз нал нон стоп бачкам на компа, и кат гепа мишката, а трябва да напиша нещо... си мечтая да мога да пиша с лявата Simple Smile

Да, наистина е страхотно......най- страхотно е да можеш да ползваш и двете ръце......Леля ми може да пише с двете и ми е казвала, че в училище като и се умори едната, започва с другата....и аз ще се опитам да развивам и двете ръце........но както го влече

# 37
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Не трябва да я насилваш, насърчавай я да работи с дясната, но ако не може я остави на мира. Казвам това от личен опит, аз съм абсолютен левичар и не мога да ти опиша какво съм изживяла като дете когато всички учители смятаха, че е задължително да се пише с дясната ръка #Cussing out, е така и не се научих да пиша с нея, пиша, ям и тн. с лявата.

# 38
  • софия
  • Мнения: 4 985
направи опит като и припомниш да използва и дясната ръка,ако не поема след няколко такива опита и припомняния,или пък си смени ръката но веднага след това премине пак на лявата я остави.Явно и по лесно с лявата.при нас беше точно както го описвах.Пробвахме но тя не пое и така си остана.грам не съм се затормозявала с това.имам много рпиятели които пишат с лявата ръка пък и честно казано хич не ми пука.важното е да може да напише  правилно това което иска и изобщо да се справя добре с това което прави.......
 не се терзай,мила,децата са различни а учителите са за да помагат на децата такива каквито са-не да ги слагат в калъп.......................

# 39
  • Мнения: 3 200
Аз съм левичарка, която е научена така по принуда да пише с дясната ръка (старовремски подход), в резултат на което пиша ужасно грозно, всъщност не знам дали е от това. Детето ми всичко прави с лявата ръка от сега и не мисля да се намесвам, нито да позволя на някой друг да се намесва.

# 40
  • Мнения: 415
Ако я подстрекаваш да развие и дясната си ръка, това може само хубаво да донесе-
по- пълноценно развиване на мозъка
Независимо дали детето е левичар или десничар е хубаво да се учи да използва и двете си ръце.......това е според мен  Wink
Така смятам и аз  Hug
Когато синът ми си счупи дясната ръка въобще не се затрудни да цъка с мишката на компа, да се храни и да се обслужва с лявата  Peace  Отдавна сме забелязали, че се справя по-добре с нея, но не съм го насилвала да ползва дясната.

# 41
  • Мнения: 1 492
Синът ми е почти на 7 год. и си пише с лявата ръка.Опитах, като го карах да пише с дясната ръка, той напише две букви и си мести химикалката пак в лявата.Реших, че няма смисъл. Добре си е така и не ме притеснява

# 42
  • Мнения: 47
Големия ми син е левичар. Понеже много обича да чете разни енциклопедии, като започна да учи в първи клас и започнаха учителките да го мъчат за ръката беше изровил от някаква детска енциклопедия нещо такова (цитирам по памет): на десничарите лявата половина на мозъка им е по-развита защото тя контролира дясната ръка, на левичарите обаче са им развити и двете половини защото освен че развиват дясната половина като ползват лявата ръка, развиват и лявата половина защото са принудени да ползват и дясната си ръка - например за рязане с ножици. Не знам колко е вярно, но той с тази теория си остана левичар защото учителките спряха да го закачат. 
БРАВО НА ДЕТЕТО!!!Преди доста години майка ми учи Логопедия и Дефектология и т.н. За да помни четеше на глас, а аз играех около нея и попивах. От тогава знам, че "активната ръка" се ръководи от противаположната половина (хемисфера) на мозъка. Това е заложено генетично (но не е задължително да е по наследство) и затова всякаква намеса за "корекция" е един вид да застанеш срещу природата на собственото си дете.

Нещо любопитно: за левичарите няма специални ножици за рязане с лява ръка.
Кумата ми е левичарка и единственото нещо, което прави с дясната си ръка е да реже с ножица. С лявата ръка не се получава, остриетата се разминават някак си и не реже. Пробвах - не се получава!

# 43
  • Мнения: 603
Аз доста добре ди режа с лявата Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт