Великобритания - Тема 74 Пролетна - Лятно Морска

  • 61 413
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 872
Wish са като Aliexpress, всичко е от Китай. Не бих рискувала с големи суми, не знам какво и дали ще пристигне. Ако е за нещо дребно, тогава може Simple Smile
  Ооо,мерси! Значи,ще се въздържа.

# 16
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 133
Аз съм пазарувала от Wish парцалки и кухненски джаджи. Качеството е ниско и не изтрайва много. Освен това на картинката дрехата изглежда Ок, обаче в действителност нищо общо.

# 17
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Хоп и аз в темата.
Mission accomplished, директен внос от Суиндън до Бристол с екологичен транспорт, влак и колело 😂 Още две трябва да домъкна. В Бристол нямам нито желание нито време да шетам по магазините, затова в обедната почивка излизам и примъквам по нещо. В неделя ще ги раздаваме, добре че вече не трябва и за egg hunt приготовления да правя 😜

# 18
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
Чудесен урожай, Merry 😀
А около egg hunt-a има ли някакви тънкости или просто криете шоколадови яйца из къщата и градината?

Pampers, аз якета ще взема за вятър и дъжд, ама най-дебелите дето ги носим обичайно зимата мислех да си ги спестя.
Ако остане място в куфарите, ще ги сложа.
В събота в София ще е 20 градуса и не върви да се навлечем с тях на път за летището.

# 19
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
Аз си взех едни маратонки от Wish, но няма да повторя. Изглеждаха като на снимката, но въобще не отговарят на номерата си. Уж бяха писали срещу номера и сантиметрите, и пак не си отговаряха на номера. Иначе доставката беше за около 5-6 дена. 

# 20
  • Мнения: 3 222
Мери, супер!
Аз си реших проблема - дребното спечели една томбола в училището миналата седмица. И понеже беше хубаво времето, баща му решава с колелото да отиде да го вземе. Като му връчили големия кашон с яйца и шоколади в какви ли не форми, направо се изприщил Satisfied  Наложило се да извадят две яйца от кутиите и да ги счупят, за да влязат в джобовете на раницата, нея напълнили до спукване и отделно дребният докато се  возил в столчето, държал няколко. Та имаме шоколади и яйца и за след Великден Grin Ние пък му купихме голям шоколадов заек преди това.

На egg hunt не сме били до сега, заради алергиите на дребния. Само сме боядисвали яйца и сме ги търкаляли надолу по хълма (както е старата тукашна традиция). Надявам се тази година да успеем някъде по обектите, които ще посещаваме.

# 21
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Ujasia, ако не ти се занимава много, криеш на случаен принцип из къщата яйца. Може и в двора, ако времето ще е хубаво Simple Smile И оставяш дребното да ги търси. Дори и да не открие всички и ти да си забравила къде си ги сложила, с течение на времето излизат от тук от там забравени яйца и е голяма радост.
Ако имаш време и желание, можеш да направиш със загадки. Едно яйце до леглото и листче със загадка до него, която те отвежда до следващото яйце и загадка. Така по-малко яйца ще разпръснеш и повече време ще отиде да се намерят. Най-голямото яйце разбира се е накрая.
Една година аз на Великден работех и синът вече беше голям, 18 годишен, дъщерята на 10, бях им взела само по едно голямо яйце и казах на мъжа да ги скрие и измисли загадки. Моят решил с морзовия код да им каже локацията. Връчил им лист с кода, молив да пишат и светкал с едно фенерче 🔦 със суперхироу на стената 😂 И приятелката на сина била в къщи и тя на 18 и за нея имаше яйце. Мъжът каза, че много се били впечатлили.
National trust обикновено правят Easter egg hunt. Дават карта на децата да търсят разни неща и записват ключови думи, буквички, цифри. Като обиколят целия парк или къщата и ги намерят всичките, връщат попълнения лист и им дават по един cream egg.

# 22
  • Мнения: 1 478
Ujasia, за якетата, аз имам едно доста дебело от България, което последно си бях купила за големите студове там. Тук така и не го облякох. Донесла съм си го, но май само си го нося като се прибираме. Имам няколко якета с които карам цяла година, едното е съвсем ветриво за дъжд и още няколко които се водят нещо средно между пролет/ есенни, но примерно ранна пролет и късна есен. Плюс това доскоро имаше и промоции на зимно якета тук, на дребното му взехме яке за £3, намалено от £16. Незнам дали още има останали по магазините.
За снега- това говореха тия дни по радиото, но то не се знае до последно. Преди да падне последния сняг, говореха, че може и да има heat wave по Великден, сега пък щяло да е студено. Вече нямам търпение за малко топлина, нещо много се намръзнах.

# 23
  • Мнения: 9 196
Явно съм в някоя друга държава. Аз се начупих от студ тая зима, а като се огледам и наоколо бяха така - дебели якета, шапки, шалове, ботуши ...

# 24
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Благодаря за новата тема!
Мери супер идея .. благодаря.
Пожелавам на всички болници бързо оздравяване.
Миналата година ходихме на една гора близо до нас на National trust , на която входа е безплатен. Такава блъсканица бе, направо свят ми се зави.
Весели празници!

# 25
  • Мнения: 3 222
Явно съм в някоя друга държава. Аз се начупих от студ тая зима, а като се огледам и наоколо бяха така - дебели якета, шапки, шалове, ботуши ...

И аз така. Тази зима не само възможно най-дебелото яке си взех, но и два чифта ботуши. Щом се скриха всички моржове, които целогодишно са по тениски и къси гащи, значи не само на мен ми е студено. Предните години варираха градусите между 6 и 10 градуса. Март вече бях на бос крак, а на Благовещение - вадехме късите ръкави. Тая зима обаче не иска да си тръгва 😤 И вчера стъргах лед от колата...

Мери, много хубава идея. Дано не я забравя дребното докато порасне.

# 26
  • На острова
  • Мнения: 1 273
Ние не сме ходили на ег хънт, но една година правих в двора - със стрелки, загадки, както си е реда, много весело беше. Синът ми пак иска, ама той е на 8 вече, къде да му ги крия. Пък и май ще пътуваме наоколо, приготвила съм малки шоко яйчица, ние постим, така че няма да му ги изям и ще стигнат на детето 😆

Хайде да започнем темата и да помечтаем малко:
https://www.google.co.uk/amp/s/www.bbc.co.uk/news/amp/uk-england-essex-43571999
Това е на шефката ми на синът и на гаджето бащата, тоест father in law, на синът. Проследихте ли ми мисълта. Та поспечелил към £9 млн. от Lucky Dip 🍀
Само за това говорихме днес в офиса. Голяма разконцентрация 😆
Аз никога не съм си купувала /за раЗлика от мъжа ми/, но днес си взех едно лъки дип-че. Барем извадя късмета на начинещия, хихи.

# 27
  • Мнения: 3 222
Миа, късмет с билетчетата! И аз все си мечтая да спечеля от тотото, но още не съм почнала да купувам билети/фишове😂
Време му е да се пенсионира човечеца. Че и за зестра ще останат пари-синът на шефката да държи здраво момата сега, че ще я накацат още кандидати 😂

# 28
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
Merry, благодаря за идеите. Дано да остане време да измисля нещо по-така, и мъжът ми да е купил шоколадови яйца де.
Дъщеря ми май е голяма за такива неща, ама пък ще е първата й сутрин там и ще се опитам да е вълнуваща.
На последния й рожден ден бях направила карта на съкровище (даже я обгорих Simple Smile ) и всички много се забавляваха.
Дълъг път ни чака и ако не пристигнем много късно, ще измисля нещо.

Мерси и за съветите за якетата. Ако остане място в куфарите, ще ги сложа и тях. Ако не, както дойде. Мъжът ми каза че е много приятно времето там, нищо, че за един месец два пъти валя сняг.

# 29
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 133
Аз ще поскрия днес някое шоколадово яйце из къщи да се радва детето. Днес ще ходи облечен като нинджа по случай Световния ден на книгата и няма търпение. От утре сме във ваканция, а във вторник заминаваме с него за Шотландия на гости.
И аз не помня такива студове предишни години. Много дълга беше тая зима, нямам търпение да се стопли вече.

Общи условия

Активация на акаунт