Градинарство – моето хоби 20

  • 78 598
  • 766
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 14 801
Рязах петуниите както бяхте показали тук,ама голяма играчка. 😃 Сега дано станат още по-красиви и богати на цветове. ☺

# 346
  • Мнения: 11 364
Аз петуниите ги отчупвам, че иначе с ножица под мишница не ми се ходи Simple Smile

# 347
  • Мнения: 14 801
Нещо не стана с чупене,но с ножичката ги оправих.
Сега да ви кажа какъв куриоз се получи. Преди време ви питах за една мрежа между нас и съседите с кучето,която да скрия и ме посъветвахте да пробвам с дива лоза. Мислех на есен да поръчвам,но преди да се стъмни се разхождахме с малката с количката и какво да видя- по коритото на цялата рекичка,която тече покрай нас е пълно с дива лоза. 😂😂🙈 За всеки случай снимах и ползвам една програмка на телефона,която ми казва какво е растението и се потвърди,че е точно тази дива лоза. Отмъкнах един клон и ще пробвам да си вкореня,четох как става,но се чудя дали направо на мястото да ги слагам или първо в сандъчета?
“Откраднах” си и лоницера,и за нея се чудя същото. Ама като се замисля,не пречи да ги бучна направо там,пък ако не тръгнат,на есен ще сложа пак. 😃 

# 348
  • Мнения: X
От дивата лоза си нарежи много клечки по 20-25см и ги сложи в пръст на сянка да се вкореняват. За един месец са готови. В някои разсадници продаваха вкоренени резници по 1-2 лева, виждала съм преди време.
Много е красива на есен - листата почервеняват.
Лоницерата - по същия начин. Вкоренява се бързо и се разпространява и разширява със страшна сила, няма спасение от него после. Цъфти приятно с красиви ароматни цветчета.
И двете спокойно може да ги "бучнеш" направо на мястото им, но после се грижи за тях, почвата да е влажна, да не изсъхва.

# 349
  • Мнения: 6 919
.........  😂😂🙈 За всеки случай снимах и ползвам една програмка на телефона,която ми казва какво е растението и се потвърди,че е точно тази дива лоза. .........😃 


Не знаех, че има и такива програми. То май няма смисъл хората да се учат вече, програмките ще им кажат, пък ако сбъркат, цял свят, ще е в грешка и ще се приема за достоверно... Ех, къде отиде  тръпката да ровиш, да търсиш, да четеш и все нещо да ти остане в главата...
А и малко страшничко ми  звучат тези безобидни програми за визуално разпознаване.

Малко офтопик е,  Anyyyone , не съм и помислила да критикувам ползването на такива екстри, просто ме втресе, като разбрах, че и такова чудо има...

# 350
  • Мнения: 14 801
Не го приемам за критика,но за такива “пишман” градинарки като мен е много полезно приложението. Вместо да питам тук или по други форуми и да задавам глупави въпроси,снимам и ми излиза директно латинското название. После си търся в гугъл инфо на бг и от 2-3 години насам,от както се интересувам,смея да твърдя,че доста съм научила. Не виждам нищо страшно,в наши времена вече всичко това е нормално.

# 351
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Anyyyone, би ли споделила коя е тази програмка? Мен не ме е страх да ползвам всякакви технологични новости Simple Smile

# 352
  • Мнения: 19 310
Утро, много са ти красиви розите, както винаги.
Не знам защо не ти виждам поста сега.
Тези двете розови на едната снимка храстовидни ли са или катерачи? Помниш ли откъде са?

Някой ше се включи ли по моя въпрос за рязането на избиващите нови клони отдолу при катерлива роза?

# 353
  • Мнения: 14 801
PictureThis е програмата,за iOs е,за андроид не знам дали я има.
С малката пак направихме дълга разходка и само зяпам по градините и цветята на хората. 😂

# 354
  • Мнения: X
Тази вечер в Кауфланд дипладениите са намалени на 2.79лв. Имате още 40 минути Grinning аз грабнах две.

# 355
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 073
Sad минахме късно снощи - нямаше Sad

кауфланд до ПЖИ Sad
някой беше пуснал снимка на сЪдило от кауфланд - и садило нямаше Sad
тотален карък!

# 356
  • Перник
  • Мнения: 4 863
PictureThis е програмата,за iOs е,за андроид не знам дали я има.
С малката пак направихме дълга разходка и само зяпам по градините и цветята на хората. 😂

Има я и за Андроид. Отзивите не са много положителни, но смятам да я пробвам Simple Smile
Благодаря!

# 357
  • Мнения: 8 952
Утро, много са ти красиви розите, както винаги.
Не знам защо не ти виждам поста сега.
Тези двете розови на едната снимка храстовидни ли са или катерачи? Помниш ли откъде са?

Някой ще се включи ли по моя въпрос за рязането на избиващите нови клони отдолу при катерлива роза?

Нещо го изтрих поста без да искам.

Сега ще кажа наново снимките :
Засега помня всички рози от къде са ми. Ще ми кажеш за кои питаш.

Това е Уестърленд на Уорнър.
Миналогодишна ми е.
Тази година вече е прекрасна.
Направо съм се влюбила в слънчевия й оранжев цвят.
Дори си поръчах още една, за да я сложа на преден план на предната ми ограда.



Moon stone - тази ми беше любимка миналото лято. Много едри и красиви цветове.



Old port  - много интересен пурпурен цвят и много интересно са подредени листенцата.



Това ми е Едена - Pierre de Ronsard -  по принцип трябва да стане огромна, ще я правя на арка над портата. Втора пролет й е. Цветовете са толкова големи, че натежават и се навеждат надолу. От холандска поръчка ми е.



По-розовата вляво ми е от Флоров - номер 32. Страхотно силно и голямо растение. Расте и цъфти прекрасно. Много съм доволна. Тази пролет насадих още една такава. А вдясно е розова Алоха. Тя е по-бледа. И двете са катерачи. Дребните розички, които се виждат на втората снимка, също са ми много любими - отрупват се целите и цъфтят цяло лято.




Chicago peace



Ето ги и розичките ми на предната ограда. Вече започнаха да придобиват вид. И двете са ми от Флоров.




Розите ми са от различни места.
Купувала съм от Бритрозако. Сравнително съм доволна.
От Оакплантс.
От Флоров имам доста рози. Купувала съм за зимно засаждане на гол корен. Растенията ми харесаха повече от тези, които получих в контейнери тази пролет. В контейнерите специално от Флоров растенията са много малки.
Купувам и от няколко частни производители и размножители на английски сортови рози. Ако някой го интересува, ще дам координати на лични.



# 358
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 755

След почти 8 години цъфна и бялата версия на коледничето.


Последна редакция: чт, 31 май 2018, 18:01 от danilu

# 359
  • Мнения: 751
Здравейте, може ли да попитам дали знаете как се казва този храст? Мирише много хубаво и искам да си насадя такъв в двора.

Общи условия

Активация на акаунт