Професионални серии за коса - тема 119

  • 108 967
  • 776
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 399
LiliDon, Може би двуфазния серум Архитект (аз ползвам светло синия, но пораженията ми бяха на 2-3 см в краищата, т.е. може да погледнеш и по-тъмния, за степен на ппражение 3-4) ще помогне. От марката препоръчват след някой от термиците и сушене със сешоар, да се нанесат на суха коса 1-2 помпи и да се запечата с преса. Аз ползвам цялата серия Архитект с Нектар Термик и после двуфазното, и наистина ми прави изтощените, цъфнали, с експлозии краища огледало. То е ясно, че е само декоративно "поправянето", но ми издържат перфектни от миене на миене (3дни) и за мен е чудесна алтернатива на ножицата.
Незнам колко държиш маската на косата, но аз я усещам, че е разплела чак след около 5мин от нанясането. В началото ми е една никаква, но докато я разнасям все едно се променя и накрая свободно прекарвам пръсти.

# 181
  • Мнения: 587
Някой може ли да каже как мирише шампоан Интенз на Лореал? Понеже серията е спряна, а аз го намерих в един сайт и сега се чудя дали не е с изминал срок на годност? В кой сайт се проверяваше годността?
Моля да споделиш кой е сайта, това е любимата ми серия и много страдам, че я спряха


Сайта е холандски, не знам дали имат доставка до Бг, аз живея в Белгия... Ако искаш ще ти го напиша на лични...

Та пробвах въпросния шампоан Интенз, не мирише на пъпеш, по-скоро на нещо билково или на цветя... Бял перлен, на моята коса го усетих доста протеинов, което ме изуми... Вярно, че е за суха коса, но очаквах ако не хидратация, по-скоро балансиран да е... Еми, не ми хареса особено, комбинирах го единия път с маска на Лореал, а втория път с Олео-релакс маската... В сравнение с другите шампоани на Лореал, този Интенз и Абсолют шампоана най не ми харесват... Явно са доста протеинови, а косата ми хич не понася протеин от доста време... Rolling Eyes
Направо ме изумяваш! Преди години ползвах Интенз, косата ми тогава беше малко третирана, суха, боядисвах я от време на време в кестенявата гама. Този шампоан ми беше един от най-леките и приятни шампоани. Усещах го като 100% хидратация и много го обичах. Сигурна ли си, че говорим за един и същ продукт - светло жълта опаковка, Intense Repair?

# 182
  • Мнения: 2 025
Извинете, че пак досаждам, но съм в търсене на термозащита и се чудя между тези двете:
https://www.arlen.bg/product/5980/naturalen-sprey-bez-otmivane-s … -spray-150ml.html

https://www.arlen.bg/product/266/zashtiten-termichen-losion-s-hi … rotect-59-ml.html
Косата ми е нетретирана, тънка, дълга, с бързоомазняващ се скалп, дължини склонни към заплитане и цъфтеж. Използвам само сешоар. Приемам всякакви съвети и предложения.
Спреят на Артего ме впечатли с това, че има и ув защита, но досега не съм срещала мнения за тази марка. Thinking

# 183
  • Мнения: 4 734
Ето за този говоря


Аз също очаквах хидратация, обаче на него пише Repair, което ми говори, че има в състава и протеини...  Ще го пробва и дъщерята с дълга и нетретирана коса, да видим как ще е при нея...

# 184
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Я какво открих 20% намаление на Напура тук http://www.kosa.bg/category/458/protiv-kosopad.html

 тъкмо C9 ми е за подновяване,а и искам да взема малко ампули както и Анаген шампоана...ама го няма та ще е стамиген  Laughing голяма разлика между двата не намирам.
 
 В момента ме е ухапала обаче нова муха  Laughing. ПОдариха ми детанглъра на JMO https://www.agorabbeauty.com/bg/product/hidratirasht-balsam-za-l … o-razresvane-john  и ми създадоха грижи да му търся подходящ шампоан,с който да го ползвам  Laughing. Върнах се назад в темите от преди 3 години когато е бил бумът на марката  Laughing и се оказа,че от една поръчка от HQ съм получила като подарък точно необходимия шампоан https://www.hqhair.com/shu-uemura-cleansing-oil-shampoo-for-all- … 0ml/11521312.html

 Честно казано не бях особен оптимист предвид това,че косата ми макар и в добро състояние е сериозно третирана. Шампоана го играе ДПШ,но не се усеща като такъв по никакъв начин. За шампоан без силикони е учудващо нежен. Измих с него и сложих детанглъра стабилно и по скалпа и по дължините. Минах с терапевтичната преса и постоях още близо час. Изплакнах и като финиш сложих само малко от въпросното чудо. Като резултат имам къдрици като в детството си  Laughing. Направо не е за вярване. Косата е хидратирана и жива,не се заплита....Чувствам я обаче гола  Laughing без силиконите в познатите маски и финиши просто е различна. Мисля да го ползвам това чудо,за да давам по малко почивка на косата от всичко. В издирване съм на шампоан без силикони и поликвати за нормална балансирана коса,защото не е опция да ползвам ДПШ два пъти седмично. Някой ако има пресен опит с марката и подходящи комбинации нека сподели. Кюн со пюр,който се спряга в старите теми не е опция. Не понасям марката като цяло.

# 185
  • Мнения: 4 734
prinzesata, на мен  детанглъра на JMO ми беше много слаб, даже като балсам не го усетих... Явно трябва да се слага много и да се стои с него дълго... От марката пробвах 3 вида шампоани ( в амазон има мини опаковки) и нещо не останах възхитена и от тях... Като начало този за суха коса ми хареса от минито, после поръчах голям и там ми беше грешката... Нищо особено не е, даже усещам косата си доста по-суха от него... А и миризмата на шампоаните никак не ми понася... Satisfied
За шампоан без силикони, мисля l'oreal enforcer е точно такъв....

# 186
  • In transit
  • Мнения: 11 823
Аз две поредни боядисвания ползвах PowerPlex на Selective, но много коса ми пада с него. Не съм доволна. Последния път си взех от този, който се предлага в рибата ( не помня името) и не падна нищо. Доволна съм засега.

# 187
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Лунна аз съм подготвена и не съм с някакви големи очаквания към детанглъра. Знам,че е за здрави коси и не възнамерявам да го ползвам дългосрочно. Затова и не ми се рискува с техните шампоани. Първо са скъпи поне тия които харесах гонят цените на Шу  Laughing и второ моята коса си обича силикона  Laughing. Просто искам да кажем седмица преди боядисване да и позволя да си почине малко от саниращите продукти  Laughing.
  А за слаб не е слаб при положение,че на моята коса е достатъчен,но не съм го ползвала като балсам,а като терапия както писах вече. Той е само масла и можеше даже и да не го изплаквам като се замисля  Laughing.

 Mikkey рибата предлагат колорхелп и си е добър вариант да,но силно ме съмнява падналата коса да се дължи на Плекса....

# 188
  • Мнения: 7
LiliDon, Може би двуфазния серум Архитект (аз ползвам светло синия, но пораженията ми бяха на 2-3 см в краищата, т.е. може да погледнеш и по-тъмния, за степен на ппражение 3-4) ще помогне. От марката препоръчват след някой от термиците и сушене със сешоар, да се нанесат на суха коса 1-2 помпи и да се запечата с преса. Аз ползвам цялата серия Архитект с Нектар Термик и после двуфазното, и наистина ми прави изтощените, цъфнали, с експлозии краища огледало. То е ясно, че е само декоративно "поправянето", но ми издържат перфектни от миене на миене (3дни) и за мен е чудесна алтернатива на ножицата.
Незнам колко държиш маската на косата, но аз я усещам, че е разплела чак след около 5мин от нанясането. В началото ми е една никаква, но докато я разнасям все едно се променя и накрая свободно прекарвам пръсти.
Маската я държа 10-15 мин. При мен е доста повече от 3-4 сантиметра увреждането. Има някакъв ефект от маската, но както казах не прави чудеса. Преди да изсуша слагам маска без отмиване и арганово олио, но пак краищата са сухи и твърди.

# 189
  • Мнения: 587
Ето за този говоря


Аз също очаквах хидратация, обаче на него пише Repair, което ми говори, че има в състава и протеини...  Ще го пробва и дъщерята с дълга и нетретирана коса, да видим как ще е при нея...

Същият! Намерих състава, но не съм много сигурна в разчитането му, така че някой друг може да се включи и да каже има ли протеини Simple Smile

Aqua/Water, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Amodimethicone, Distearyl Ether, Sodium Chloride, Behenyl Alcohol, Laureth-2, Ppg-5-ceteth-20, Sodium Benzoate, Polyquaternium-6, Carbomer, Sodium Methylparaben, Salicylic Acid, Methylparaben, Trideceth-6, Cocamide Mipa, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Butylparaben, Ethylparaben, Hexyl Cinnamal, Cetrimonium Chloride, Isobutylparaben, Propylparaben, Limonene, 2-Oleamido-1,3-octadecanediol, Ci 19140/Yellow 5, Ci 15985/Yellow 6, Parfum/Fragrance.

# 190
  • Мнения: 4 734
Oх, не знам за протеини, но пък е бъкан с парабени... Ужас, май няма да го ползвам....Wink Worried

# 191
  • Мнения: 937
Аз днес си получих първата поръчка от https://www.agorabbeauty.com/bg и определено са решили като за първа поръчка да се постараят.Опаковката е подаръчна хартия,имам писмо-свитък с панделка и подарък в кутийка отново с панделка-силиконов ластик за коса.Остава и от продукта да съм доволна,някой препоръча Jungle fever и си взех хидратираща маска.

# 192
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Аз коментирах боите на Джунглите както и техния  лосион за скалп. И от двете съм повече от доволна. В неделя се боядисах за втори път с 9.1 с добавка на син коректор. Тоя път сложих колкото грахче и се получи супер. Затрупана съм с продукти,но вероятно във времето ще тествам цялата серия за скалп.

 А на Агора съм им фен защото редовно им досаждам и винаги ми отделят внимание. Спечелиха ме с отношение.

# 193
  • Мнения: 937
prinzesata bouquet
те така са си написали и в писмото,че може всякакви въпроси по всяко време да им се задават.

# 194
  • In transit
  • Мнения: 11 823
Принцесата, нямам идея, просто го забелязах и затова. С другия плекс от рибата нямах такъв проблем. Гледах в ютуб някакви клипчета и там показваха, че от хубавите не пада коса.

Общи условия

Активация на акаунт