Обсъждане на имотни обяви 2

  • 71 332
  • 791
  •   1
Отговори
# 30
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Където намеря. Да няма много братовчеди и да има удобен транспорт, че аз не шофирам. Сега съм в Младост от много години и съм свикнала, но нямам надежди да намеря в източните райони. Харесвам и Княжево, но половинът се дърпа, да го пита човек защо се е заинатил.

# 31
  • Мнения: 6 962
Където намеря. Да няма много братовчеди и да има удобен транспорт, че аз не шофирам. Сега съм в Младост от много години и съм свикнала, но нямам надежди да намеря в източните райони. Харесвам и Княжево, но половинът се дърпа, да го пита човек защо се е заинатил.
А Симеоново? Има много приятни китни къщички. Нямам представа какви са цените там, просто ми изглежда хем много удобно като транспорт (минават 98 и 67, не са свръх редовни, но ако човек си следи разписанията едва ли има проблем), хем не е супер комерсиално като Бояна и Драгалевци и вероятно това се отразява и в цената. Има магазини. Витоша е на 2 крачки.

# 32
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Да, гледаме и там, но не съм намерила нищо още. Знам, че е бавен процес, не бързам и търся. Дори в Горубляне и Лозен гледах, но цените там са ...

# 33
  • Мнения: 6 962
Да, гледаме и там, но не съм намерила нищо още. Знам, че е бавен процес, не бързам и търся. Дори в Горубляне и Лозен гледах, но цените там са ...
Сега ще изкажа мнение, с което никой няма да е съгласен Grinning , но за мен Симеоново, както и Бистрица, например, са по-хубави от Лозен, въпреки че много се говори колко било яко да си имаш къща в Лозен. До там ходи един автобус 5 на 100 часа и една маршрутка. И не е особено близо до нищо без кола - знам, защото съм ходила бая натам. И не е особено приятно (пълно е с кучета). Къщите са хубави и поддържани повечето, но иначе самото село/квартал не е с добра инфраструктура. И магазини няма, и удобства няма, нищо няма. В Горубляне е по-нормално много си близо до Панчарево, което е голям кеф и то реално си е квартал на София, на 2 крачки си от всичко, практически си в Младост. Иначе вида на жилищата там е по-кофти от в Лозен, но може да се намери и хубава къщичка близо до спирка на ГТ.

# 34
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Бистрица ми е твърде далече. Работата е в Дианабад, трябва да го съобразявам. Гледам и апартаменти също. Близо до нас се продава един, но на първи етаж и се чудя много, че обитателите на входа са малко извънземни Simple Smile

# 35
  • Мнения: 9 655
За мен Горубляне и Княжево са ужасни - мръсни, грозни, без инфраструктура и удобен транспорт. Но от двете все пак Горубляне е по-добре откъм магазини например.

# 36
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Горубляне е ужас за мен.    

Бояна и околните пък, които тепърва ще им се прави канализация, често имат една много характерна миризма по улиците. Една позната сподели, че мечтае да се раздели с този аромат.

За шофиращ човек, Лозен не е изобщо далеч, от там до офиса ми се стига за 25 мин. От Красна Поляна до офиса ми - за 45 (винаги има ужасен трафик, а с метрото -прекачване, 15 мин ходене до метростанцията). В Лозенец работя. За магазини, има хранителни достатъчно, но така или иначе аз пазарувам от Метро основно. Няма денонощна аптека, това е минус. Но въздухът е прекрасен!

Къща в покрайнините е нещо страхотно, но за активни шофьори. Иначе от Лозен до метрото на експото с автобуса е около 30 мин пътя, но си е градски транспорт все пак.  

А и къщата е сериозен разход, това също е от значение.  Също и динамиката на живота е различна, което за едни е плюс,  за други минус.

Това са все неща, които трябва де се обмислят при евентуално преместване в покрайнините.

# 37
  • София
  • Мнения: 7 990
В края на 2009г. взехме жилище за тотален ремонт в такава малка тухлена кооперация като показаните от снимките. За 3-4 месеца го изринахме, сменихме всички инсталации, дограми, врати и пр. и стана готово.
Окрилени от този опит, миналата година купихме друго жилище след близо година и половина обикаляне в търсене на голям апартамент, над 100 кв.м. Пребродихме из всички нови кооперации, които имаше в желания район, но така и не намерихме желаната реална квадратура. И започнахме О'Ремонта!
Установихме, че ситуацията с майстори и строителни фирми няма нищо общо с тази от 2009-2010. Фирма, която да подмени ел. инсталацията, търсихме почти месец. Идваха буквално всякакви, едвам намерихме човек, когото се наложи да изчакаме 2 месеца. Започна на 04.02 и приключи оня ден. Платихме на фирма за ремонт на терасите, докараха материалите и след това 2 месеца изчезнаха. Взеха парите, мъжът ми пусна отпуска и направи това, което искаше, а после едвам взехме парите обратно. По тоя повод апартаментът стоя без прозорци в периода ноември-януари, защото сменяме и дограми.
Мога още доста да напиша и то не е с цел да обезкуражавам тези, които са решили да се хвърлят към тоталния ремонт. Все пак предвидете, че в момента адекватни майстори и строителни бригади почти липсват и може да настъпят сериозни забавяния по този повод.
Относно кварталите: Княжево и Горубляне не ми харесват, свързвам ги с огромен поток от коли на изходите на София.

# 38
  • Мнения: 251
Милинка, така е с ремонтите, за съжаление. Много малко са хората, които наистина работят. Аз поне в това отношение съм облагодетелствана, защото баща ми цял живот се е занимавал със строителство и ще спестя много пари и нерви. Но искрено съжалявам хората, които тепърва търсят майстори и фирми. Леля ми вече 1 година прави ремонт на НС, да не споменавам колко са криви стените, как фугите са кухи, а пък как е изшкурено след гипсокартона...потрес!

# 39
  • Мнения: 251
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b15220580052121 … k=3mvk2c&f1=1
Какво мислите за това апартаментче? Някъде около Билата ли трябва да е?

# 40
  • Мнения: 6 962
В края на 2009г. взехме жилище за тотален ремонт в такава малка тухлена кооперация като показаните от снимките. За 3-4 месеца го изринахме, сменихме всички инсталации, дограми, врати и пр. и стана готово.
Окрилени от този опит, миналата година купихме друго жилище след близо година и половина обикаляне в търсене на голям апартамент, над 100 кв.м. Пребродихме из всички нови кооперации, които имаше в желания район, но така и не намерихме желаната реална квадратура. И започнахме О'Ремонта!
Установихме, че ситуацията с майстори и строителни фирми няма нищо общо с тази от 2009-2010. Фирма, която да подмени ел. инсталацията, търсихме почти месец. Идваха буквално всякакви, едвам намерихме човек, когото се наложи да изчакаме 2 месеца. Започна на 04.02 и приключи оня ден. Платихме на фирма за ремонт на терасите, докараха материалите и след това 2 месеца изчезнаха. Взеха парите, мъжът ми пусна отпуска и направи това, което искаше, а после едвам взехме парите обратно. По тоя повод апартаментът стоя без прозорци в периода ноември-януари, защото сменяме и дограми.
Мога още доста да напиша и то не е с цел да обезкуражавам тези, които са решили да се хвърлят към тоталния ремонт. Все пак предвидете, че в момента адекватни майстори и строителни бригади почти липсват и може да настъпят сериозни забавяния по този повод.
Относно кварталите: Княжево и Горубляне не ми харесват, свързвам ги с огромен поток от коли на изходите на София.
Лелее, считам се за късметлийка значи. Ние много бързо попаднахме на майстор с бригада и за малко над седмица оправиха цялата баня с всичкото къртене, хидроизолации, ВиК и тн. После бях взела номерата на 2 момчета от бригадата и като ги викнахме, пак за нула време шпакловаха в кухнята и налепиха плочките в коридора и кухнята. Всичко много качествено, ние бяхме там и гледах - много добра работа свършиха. Имаха си и познат електричар, който се оказа много свестен и като човек, и като електричар. Grinning

# 41
  • София
  • Мнения: 7 990
Явно е и до късмет. При нас електроинсталацията беше едромащабен проект - увеличавахме мощности, проекти, разрешение от ЧЕЗ, изграждане на трасе до централно ел. табло, след това слаботокови и силнотокови трасета вътре, дефектно-токови защити, така че в един момент жилището приличаше на швейцарско сирене. Всички кабел канали в апартамента са направени в замазката по подовете и сега трябва да се оправя и да се поставят настилките.

# 42
  • Мнения: 18 498
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1q14754755964567 … k=3mdgkc&f1=1
Вижте какво бижу се продава на супер цена, че и готов бизнес предлагат хората.
Защо ли го продават? Много странно ми се вижда.
Като видя такива обяви все се сещам за Hotel Impossible по travel и как понякога, когато положението е наистина много зле, съветва собствениците да продават.

Имам познати с къщи за гости по европрограми - най-общо казано - голяма амортизация за почти никакви пари насреща - един 8 декември може да те върне година назад като разходи, - високи данъци и такса смет, проблеми с вода и ток (понеже са на село). Трябва да си го работиш сам, няма сметка да държиш персонал - това означава, че на нова година, великден ипр., когато другите обикалят по почивки, ти седиш и работиш, а децата ти се сърдят. Накрая се чудиш за какво ти е трябвало всичко това.

# 43
  • Мнения: 9 871
те двете обяви от двата линка са за един и същ апартамент. само са му сменили квадратурата, за да запазят крайната цена. Повече ми се вярва, да е с по-малката квадратура.

не е съвсем за тотален ремонт - дограмата и радиаторите са нови, и на входа също са сменени прозорците. Междублоковото пространство ми харесва, и самата сграда изглежда добре. Ако и локацията е хубава - значи, трябва да се предвидят само пари за пребоядисване на таваните  истените - струват ми се шпакловани + баня, тоалета и кухня.
КАто ще ви кажа една тайна;-)  за тоалетната сложихме плочки само на пода, стените шпакловахме и с латекс, после няколко лартини по стените, и ароматизатор. Излезе на 1/3 от цената, а изглежда 2 пъти по-добре

# 44
  • Мнения: 13 188
И започнахме О'Ремонта!
Установихме, че ситуацията с майстори и строителни фирми няма нищо общо с тази от 2009-2010.
А тези, които са правили ремонта предния път не се ли съгласиха?

Общи условия

Активация на акаунт