Голямата тема за малките масла - 20

  • 98 802
  • 744
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 18 542
Една идея искам да споделя и да събера мнения за или против.

Направих си бленд от масла за измиване и понеже вече не ползвам кърпа, блендът трябва да може да се изплакне само с вода. Дори и да трябва да използвам след това друго измиващо, то не трябва да е силно пенещо се и изсушаващо, обаче маслото няма как да се измие добре с меко измиващо. Има подобни продукти на пазара, но повечето от тях съдържат най-различни други съставки, от които нямам нужда а и не са от най-евтините. Така или иначе, исках да си направя малко домашно забъркано измиващо.

Та прочетох в една ФБ група, че може да се добави полисорбат към маслата и така, след като се добави малко вода към микса, се получава лека пяна и маслото се отмива с вода, без нужда от търкане и бърсане.
Речено сторено - прихготвих сместа и вече около две седмици, вечер се мия с нея. Няма никакви негативни реакции, раздразнение от полисорбата или сухота. Не люти на очите. Реално се усеща по същия начин по който чисти масла, но се отмива лесно с вода и като цяло не оставя никакъв или почти никакъв филм върху кожата. Вав всеки случай не остава нищо, което да ме притеснява.

Та какво ви е мнението за веществото/продукта полисорбат. Взех от Амазон този

# 151
  • близо под тепетата
  • Мнения: 669

Та какво ви е мнението за веществото/продукта полисорбат. Взех от Амазон този


Чела съм няколко статии за полисорбат(случайно бях попаднала), но те бяха във връзка с ваксините.
Определно не се препоръчваше употребата му, обаче все пак ставаше въпрос при инжектиране.
Не знам... като е само върху кожата би трябвало да няма проблеми с употребата му. Все пак в почти всеки козметичен продукт присъства.

Скрит текст:
Интересна статия(а и коментари):
https://thegoodhuman.com/what-is-polysorbate-80/

# 152
  • Мнения: 18 542
Благодаря! И аз четох, че може да бъде дразнещ за кожата и очите, но за сега няма никакъв помен от такъв ефект, а на мен често ми щипе от най-различни кремове, защото кожата ми е с повишена чувствителност заради един от продуктите, който ползвам. Реално не остава върху кожата за дълго, така че вероятно е безопасен. Следващият път ще си търся медицинска чистота, за да е сигурно, че няма неприятни примеси.

# 153
  • близо под тепетата
  • Мнения: 669
Четох, че след масленото измиване, може да се приложи измиване с кастилски сапун(вместо почистващи на водна основа)... някоя от вас пробвала ли е?
Нещо не ми се връзва...нали кастилския сапун пак се прави от масла?

тук го пише

Скрит текст:

# 154
  • Мнения: 18 542
Този кастилски сапун e с много високо рН - 8,9, аз не бих си мила лицето с него.

За второ измиващо си избери по-добре някой кремообразен продукт. Ла Рош имат хубави непенещи се, а също и Биодерма и Юсерин. Въобще пенещите се измиващи са като правило изсушаващи. Бебешки шампоан на Бочко също става, ако бюджетът е по-ограничен.

Баба ми едно време правеше домашен сапун от свинска мас и сода каустик, та пак е от мазнина, но със содата каустик прави реакция и става сапун, който вече няма нищо общо с мазнините.

Последна редакция: ср, 25 апр 2018, 18:38 от Миоки

# 155
  • близо под тепетата
  • Мнения: 669
Този кастилски сапун e с много високо рН - 8,9, аз не бих си мила лицето с него.

За второ измиващо си избери по-добре някой кремообразен продукт. Ла Рош имат хубави непенещи се, а също и Биодерма и Юсерин. Въобще пенещите се измиващи са като правило изсушаващи. Бебешки шампоан на Бочко също става, ако бюджетът е по-ограничен.

Баба ми едно време правеше домашен сапун от свинска мас и сода каустик, та пак е от мазнина, но със содата каустик прави реакция и става сапун, който вече няма нищо общо с мазнините.

Тези измиващи продукти гледам да са ми по-бюджетни. Повече парички ще дам за слънцезащитен(след заплата Blush ). Засега ползвам пяна на Аlverde 3в1 в лайм и ябълка, но май ми изсушава леко на върха на бузите(не съм 100% убедена,че е от нея). После с крем се оправя.

Може ли някоя от вас да ми напомни кое масло се използваше за растеж на миглите? Рициновото ли беше?

# 156
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666

Може ли някоя от вас да ми напомни кое масло се използваше за растеж на миглите? Рициновото ли беше?



Да Simple Smile

# 157
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Здравейте,как се прави маслено измиване?
Сдобих се с много,много суха,чак болезнено опъната и суха кожа,която се зачервява и лющи ако не сложа крем.Имам чувството,че и на рани може да стане ако не ползвам мазнотии разни.
Има ли масла,които помагат при такива проблеми?Ще купя на Икаров някакво,пише,че жожоба е хидратиращо.Дали е подходящо?Първо с нещо евтино ще опитам,да видя дали ми понася.До сега само бадемово съм ползвала.

# 158
  • Мнения: 525
Здравейте,как се прави маслено измиване?
Сдобих се с много,много суха,чак болезнено опъната и суха кожа,която се зачервява и лющи ако не сложа крем.Имам чувството,че и на рани може да стане ако не ползвам мазнотии разни.
Има ли масла,които помагат при такива проблеми?Ще купя на Икаров някакво,пише,че жожоба е хидратиращо.Дали е подходящо?Първо с нещо евтино ще опитам,да видя дали ми понася.До сега само бадемово съм ползвала.

Аз бих ви препоръчала органични студено пресовани масла. Маслата на Икаров не са добри поне за мен. Има доста сайтове, от които може да си поръчате. В Зоя например цените не са високи. На първа страница в темата има подробно описание за масленото измиване от Миоки, както и много полезна информация за маслата.

# 159
  • Мнения: 309
Аз си поръчвам от този сайт, някой го беше препоръчал в темата.Маслата са доста качествени и съм много доволна, най вече от маслото от кактусова смокиня.
https://www.arometera.bg/

# 160
  • Мнения: 7
Здравейте
четох че е много полезно да се вдишват маслата чрез дифузери. Имате ли представа от къде мога да си купя такъв дифузер за етерични масла?

# 161
  • Мнения: 2 487
Аз си поръчвам от този сайт, някой го беше препоръчал в темата.Маслата са доста качествени и съм много доволна, най вече от маслото от кактусова смокиня.
https://www.arometera.bg/


Какви ефекти забелязваш??


Кожата ми по тялото започна чак да се бели , заради това че е суха , а уж я мажа през ден с кокосово масло и Еудермол .

Препоръчайте ми нещо за ударна хидратация , така че да не се стига до сърбежи и сухи участъци .

# 162
  • Мнения: X
Аз мисля, че единствено с масла няма да се получи ударна хидратация. Мазно и богато е рициновото масло и все пак аз се справих с подобно състояние на кожата, чрез използване на кремове със серамиди, уреа и д-пантенол в достатъчен процент в състава им и серум  хиалуронова киселина. А масла използвах като допълваща грижа. Когато използвах само масла и обикновен крем, нямах съществен и траен ефект. Това за лице Blush

# 163
  • Мнения: 309
Аз си поръчвам от този сайт, някой го беше препоръчал в темата.Маслата са доста качествени и съм много доволна, най вече от маслото от кактусова смокиня.
https://www.arometera.bg/


Какви ефекти забелязваш??


С маслото от смокиня си мажа само лицето, кожата ми е смесена.Слагам само вечер по много малко и след това нощен крем.Сутрин лицето ми изглежда добре. Купила съм си 5мл. за 16-17лв. / скъпичко е/, но е доста икономично.

# 164
  • Мнения: 188
Рициновото масло във високи дози е изсушаващо, така че не го използвайте за “хидратиране”. Макар да е с висок вискозитет, това не го прави “богато”.
Хидратация, за да има трябва вода. Тоест само с масла няма да стане. Добре е да използвате емулсия, която да въведе вода в кожата и да я запечата там с масла. Активните съставки като витамини, киселини и т.н. също много биха помогнали за “ударна хидратация”. Според мен е най-добре да се доверите на някой био крем с добри съставки, а маслата на този етап да използвате само като допълнителна грижа. Щом кожата се нормализира вече може да заложите повече на масла и по-малко на крем. 

Общи условия

Активация на акаунт