WIZZ AIR - 30

  • 72 266
  • 747
  •   1
Отговори
# 525
  • Варна
  • Мнения: 373
Няма проблем да носиш хладилна чанта в ръчния багаж носила съм такава няколко пъти дори не са я преглеждали какво е.

Кога заминавате ? И аз съм планирала почивка там юли месец ще се радвам ако ми пишеш как сте изкарали ако пътувате по - ранно.
Благодаря! Ние заминаваме на 24.06 и задължително ще пиша Simple Smile

# 526
  • Мнения: 2 465
Да споделя, че на последния ми полет с Уиз миналата седмица 3/4 от пътниците бяха с Priority. Тях качиха в задната по-широка част на автобуса, а останалите - в предназначената по принцип за пътници с Priority предна част.

# 527
  • Мнения: 1
Здравейте! От много, много време следя темите в бг мама, но до сега съм намирала информация за това което ме е интересувало и не ми се е налагало да пиша, но сега за пръв път ми се налага да ви потърся за помощ Simple Smile
Юли месец ми предстои да пътувам за пръв път сама със самолет и съм малко объркана. Ще пътувам само с ръчен багаж и смятам да се чекирам онлайн преди заминаването, обаче ми казаха познати, че не е необходимо да минавам през чек ин на летището щом ще се чекирам онлайн, въпреки, че до колкото знам пак трябва да си мина през гишето, за регистрация на пътник и багаж. Как мислите вие?
Филмирала съм се, защото за пръв път ще съм сама на самолета и само с ръчен багаж и не знам какво да правя Simple Smile

# 528
  • София
  • Мнения: 13 147
Здравейте! От много, много време следя темите в бг мама, но до сега съм намирала информация за това което ме е интересувало и не ми се е налагало да пиша, но сега за пръв път ми се налага да ви потърся за помощ Simple Smile
Юли месец ми предстои да пътувам за пръв път сама със самолет и съм малко объркана. Ще пътувам само с ръчен багаж и смятам да се чекирам онлайн преди заминаването, обаче ми казаха познати, че не е необходимо да минавам през чек ин на летището щом ще се чекирам онлайн, въпреки, че до колкото знам пак трябва да си мина през гишето, за регистрация на пътник и багаж. Как мислите вие?
Филмирала съм се, защото за пръв път ще съм сама на самолета и само с ръчен багаж и не знам какво да правя Simple Smile

Спокойно! Не е толкова страшно!  Wink

Не е нужно да минаваш през гишето. Направо отиваш на проверката за сигурност. Преди самолета ще ти проверят разпечатаната бордна карта. Все пак при Уиз има възможност ръчният безплатен багаж да се натовари по желание в багажното и така ще можеш да носиш течности без да се съобразяваш с максимума от 100 мл за опаковка. Тогава отиваш с куфара на гишето и го предаваш. Но тук има друга уловка - мерят килограми. Трябва предварително да знаеш дали се вместваш в ограничението за ръчен багаж. Иначе можеш да извадиш ценностите си и да ги вземеш със себе си.

# 529
  • Мнения: 1 309
Тогава отиваш с куфара на гишето и го предаваш. Но тук има друга уловка - мерят килограми. Трябва предварително да знаеш дали се вместваш в ограничението за ръчен багаж. Иначе можеш да извадиш ценностите си и да ги вземеш със себе си.
Точно това исках да попитам: значи, когато се предаде ръчният багаж за чекиране, трябва да съобразим теглото да не е повече от 10 кг., а размерите пак ли се гледат или вече там изискването е само за килограмите?
И в този случай( ръчният багаж минава като чекиран), може ли примерно чанта с лаптоп да я вземе с мен( без приорити), т.е. няма да се счита като втора чанта, за която трябва да се плаща?

# 530
  • Мнения: 2 465
Тогава отиваш с куфара на гишето и го предаваш. Но тук има друга уловка - мерят килограми. Трябва предварително да знаеш дали се вместваш в ограничението за ръчен багаж. Иначе можеш да извадиш ценностите си и да ги вземеш със себе си.
Точно това исках да попитам: значи, когато се предаде ръчният багаж за чекиране, трябва да съобразим теглото да не е повече от 10 кг., а размерите пак ли се гледат или вече там изискването е само за килограмите?
И в този случай( ръчният багаж минава като чекиран), може ли примерно чанта с лаптоп да я вземе с мен( без приорити), т.е. няма да се счита като втора чанта, за която трябва да се плаща?

При всички положения съобразете и теглото и размерите на багажа. При предаването на ръчния багаж на гишето за чекиране се слага лепенка върху бордната карта. Чантата с лаптопа си е втора чанта. Без приорити може да минете метър, но може и да не минете. Ставала съм свидетел как пътник с раница и лаптоп чанта без Priority беше отведен настрани, за да плати за втората чанта.

# 531
  • София
  • Мнения: 13 147
Тогава отиваш с куфара на гишето и го предаваш. Но тук има друга уловка - мерят килограми. Трябва предварително да знаеш дали се вместваш в ограничението за ръчен багаж. Иначе можеш да извадиш ценностите си и да ги вземеш със себе си.
Точно това исках да попитам: значи, когато се предаде ръчният багаж за чекиране, трябва да съобразим теглото да не е повече от 10 кг., а размерите пак ли се гледат или вече там изискването е само за килограмите?
И в този случай( ръчният багаж минава като чекиран), може ли примерно чанта с лаптоп да я вземе с мен( без приорити), т.е. няма да се счита като втора чанта, за която трябва да се плаща?

При всички положения съобразете и теглото и размерите на багажа. При предаването на ръчния багаж на гишето за чекиране се слага лепенка върху бордната карта. Чантата с лаптопа си е втора чанта. Без приорити може да минете метър, но може и да не минете. Ставала съм свидетел как пътник с раница и лаптоп чанта без Priority беше отведен настрани, за да плати за втората чанта.

Аз затова си имам нещо като калъф за лаптоп, а не чанта. Изваждам го от ръчния багаж и го нося в ръка. Никога не съм имала проблеми. Виждам, че и други хора го правят. Все пак по същия начин имаме право да носим и книга за четене.  Wink

Клетка на Уиз за багажа понякога съм виждала и до гишетата за чекиране. Ако решат, не им пречи да премерят.  Wink

# 532
  • Мнения: 1 309
Много ви благодаря!
А в крайна сметка вече може ли само за един пътник в резервацията да се купи приорити( по- напред в темата някой беше споменал, но има ли го със сигурност това нововъведение от компанията)?

# 533
  • Мнения: 4 306
При електронните бордни карти отбелязва ли се по някакъв начин,че си закупил приорити?  Аз не разпечатвам карти,а този път искам на връщане да си взема приорити,да оставя ръчния да върви в багажното,/защото ще си нося нещо от БГ,което ням ада може да мине в салона/ и да си взема камерата и лаптопа с мен на борда в една раница.

# 534
  • София
  • Мнения: 1 947
Камерата и лаптопа можете да си извадите от ръчния багаж като го предадете за чекиране и без да си купувате приорити.
Иначе би трябвало да се отбелязва и на мобилната бордна карта приоритито, но нямам опит.

# 535
  • Мнения: 2 465
При електронните бордни карти отбелязва ли се по някакъв начин,че си закупил приорити?  Аз не разпечатвам карти,а този път искам на връщане да си взема приорити,да оставя ръчния да върви в багажното,/защото ще си нося нещо от БГ,което ням ада може да мине в салона/ и да си взема камерата и лаптопа с мен на борда в една раница.

Да, отбелязва се. Служителите на изхода поглеждаха мобилните бордни карти за Priority.

# 536
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
А как стои въпросът с големите капели? Предполагам, че мога да се кача в самолета със сложена капела на главата, а в самолета ме карат да я сваля и държа примерно?

# 537
  • Мнения: 4 306
При електронните бордни карти отбелязва ли се по някакъв начин,че си закупил приорити?  Аз не разпечатвам карти,а този път искам на връщане да си взема приорити,да оставя ръчния да върви в багажното,/защото ще си нося нещо от БГ,което ням ада може да мине в салона/ и да си взема камерата и лаптопа с мен на борда в една раница.

Да, отбелязва се. Служителите на изхода поглеждаха мобилните бордни карти за Priority.

Чудех се,защото в тях не се отбелязва дали багажа ти е малък безплатен или по-голям,платен. И ако не е отбелязано,а се движа с раница с камера и лаптоп/то трябва да е раница,защото са и телефони и документии пари  и няма как да си държа насипно в мен/ дали няма да поискат да доплащам за багаж

# 538
  • през девет земи в десета, в едно царство-господарство
  • Мнения: 3 212
здравейте, може ли някой да ми каже ако е ползвал трансфер при покупката на билета как става. Платих за двупосочен трансфер и ми пратиха билети на мейла. Има и една таблица с разписание и къде спира бусчето. Сега аз се чудя отивам направо на спирката и каквото хвана ли? Благодаря!

# 539
  • София
  • Мнения: 145
Да дам отзиви за моето пътуване: първо, на зададения въпрос: да - от двама ни само единия беше с приорити. Той даде куфара си за чекиран багаж и пътуваше с лаптоп чанта. На отиване моя го взеха за каргото, както още поне десетина куфара (полет до Милано) а на връщане (от Болоня) не ми го взеха а и не видях на никой друг да взимат. Другата особеност е че на отиване ни разпределиха един до друг а и други приятели/семейства гледах че седят заедно, на обратно обаче бяха пръснали всички пътници из самолета и беше голям хаос в салона (то и полета излетя с около половин час закъснение). В бордната му карта беше отбелязано “приорити”: горе, където пише EU/PRB

Последна редакция: вт, 29 май 2018, 00:45 от BlaCk RoSe

Общи условия

Активация на акаунт